הממשל הסיני פועל לריסון הצמיחה: הרזרבות יוגדלו

הממשל הסיני לא מסתפק בחמש העלאות ריבית מתחילת השנה, ממשיך להעלות את יחס הלימות ההון של המערכת הבנקאית לשיעור של 14.5%. מתמודדים עם זינוק של 6.5% במדד המחירים לצרכן
|
הממשל הסיני פועל לריסון הצמיחה: הרזרבות יוגדלו

ממשלת סין ממשיכה לבצע מהלכים להאטת הצמיחה המהירה בכלכלה (הצמיחה המהירה ביותר מבין הכלכלות הגדולות), צמיחה שגורמת לאינפלציה להשתולל. בסין לחודש אוקטובר רשם זינוק 6.5% ביחס לחודש המקביל אשתקד ולבנק המרכזי הסיני ( People's Bank of China) ברור שהדברים לא יכולים להימשך.

קצב זה של האינפלציה מקשה ע הממשל הסיני למנוע היווצרות בועה, שכן הציבור מעדיף להזרים את הכסף לתחום המניות על פני השארתו בבנק ואיבוד הערך לנוכח האינפלציה. בזאת נזכיר, כי מדד ה-CSI 300 הסיני רשם מתחילת השנה של 147% וזה כולל הירידות שנרשמו לאחרונה. עוד נציין, כי מחירי הדיור ב-70 הערים הגדולות בסין רשמו עליה של 9.5% בחודש אוקטובר ביחס לחודש המקביל

הבנק המרכזי הודיע כי יעלה את יחס הלימות ההון של המערכת הבנקאית לשיעור של 14.5% משיעור קודם של 13.5% (בתוקף מה-25 לחודש דצמבר). בכך העלה הבנק המרכזי את אחוז הרזרבות לשיעור הגבוה ביותר מאז 1987 (אז התחיל המעקב).

המהלך צפוי למעשה, להוציא סכום אדיר של 380 ביליון יואן (51 ביליון דולר) מהמערכת הבנקאית, כאשר הסכום הכולל במערכת עומד כעת על 37.9 ביליון יואן.

ההחלטה הנ"ל נתקבלה לאחר שלושה ימי ועידה שנתית, בה הושם הדגש על כך שהסיכון העיקרי לכלכלה הסינית ב-2008 זה האינפלציה הגואה. נציין, כי הכלכלה הסינית רשמה בשלושת הרבעונים האחרונים קצב צמיחה של 11%.

עוד נציין, כי הבנק המרכזי הסיני העלה את הריבית בסין כבר 5 פעמים השנה במאמץ לרסן את הצמיחה והריבית כעת עומדת על 7.29%, שיעור שיא מאז 1998.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות