כמה עולה להדביר דירה חדשה מקבלן ב2019?

כשאנחנו קונים דירה חדשה מקבלן, לכאורה הכל מוכן ואנחנו רק צריכים לארוז ולהיכנס אליה, אבל בפועל יש כמובן לא מעט עבודה סביבה ושפע סידורים והכנות. בפרט מומלץ לבצע הדברה מקצועית כך שבבית החדש שלנו לא יבקרו אורחים לא רצויים מבחינתנו.
|
MADBIR, צילום: יחצ
כשאנחנו קונים דירה חדשה מקבלן, לכאורה הכל מוכן ואנחנו רק צריכים לארוז ולהיכנס אליה, אבל בפועל יש כמובן לא מעט עבודה סביבה ושפע סידורים והכנות. בפרט מומלץ לבצע הדברה מקצועית כך שבבית החדש שלנו לא יבקרו אורחים לא רצויים מבחינתנו. באופן טבעי תוך כדי חיפוש חברת הדברה מומלצת עולה גם שאלת המחיר - קניית בית בישראל היא הוצאה כספית גבוהה מאוד, ובנוסף ישנן עלויות נלוות משמעותיות, ולכן מן הסתם ננסה לשלם כמה שפחות עבור ההדברה.
מה כוללת ההדברה?
הדברת דירה היא שירות כללי מאוד, ולכן גם טווח המחירים יכול להיות רחב למדי. בחלק מהמקרים נרצה לבצע הדברה רק ביחס לג'וקים, לפעמים נוסיף גם הרחקת נמלים מהבית, ועוד חרקים שעלולים להיות מזיקים ולכן רצוי לשקול פתרונות שונים למניעת חיים משותפים איתם הם עכבישים, תולעים, עש, כיני יונים, פרעושים, קרציות ועוד.
במקרים עוד יותר מורכבים נדרש גם סילוק טרמיטים, ועוד פעולה שמייקרת את ההדברה היא הרחקת קן צרעות (שעלול להיות מסוכן במיוחד!) או דבורים.
בחירת השירות הספציפי תלויה במיקום הדירה - יש מקומות שמועדים לפורענות מבחינת חדירת נמלים, אחרים מהווים אטרקציה לג'וקים, בלוקיישנים אחרים כולל דירות חדשות מקבלן מקננות יונים ולכן הם עלולים לשרוץ כינים וכו'. כמובן שגם להעדפות שלכם יש משקל בבחירה, ובהתאם בעלותה של ההדברה שתאפשר לכם להיכנס לבית החדש בראש שקט.
באיזה חומרים משתמשים?
איכות החומרים שבאמצעותם יודברו המזיקים שאותם אתם רוצים להרחיק מהדירה משפיעה גם היא על המחיר שתשלמו. כדאי לדעת שכיום ישנם חומרים ידידותיים מאוד גם לבני האדם, גם לבעלי החיים שחיים איתנו וגם לסביבה, ומאחר שהשיקול האקולוגי חייב להיות חלק מכל בחירה אם אנחנו רוצים להמשיך ליהנות מכדור הארץ, ההמלצה היא להעדיף חברת הדברה מקצועית שמקפידה לבצע הדברה ירוקה.
המלצה זו תקפה גם כשמדובר על דירה חדשה מקבלן, וזאת מהסיבה הפשוטה שהחומרים שמשמשים לסילוק ג'וקים, נמלים, פרעושים וכו' משאירים עקבות גם כשמאווררים היטב את כל החללים - וחבל להתחיל את השהות בנכס החדש ברגל שמאל.
גודל הדירה
מספר החדרים משפיע כמובן גם הוא על המחיר שתשלמו עבור ההדברה. גם כשישנם חללים שמחייבים עבודה מרובה יותר ומורכבת יותר, העלות הכוללת תהיה מעט גבוהה יותר - אם כי בסופו של דבר כשמבצעים סקר שוק נרחב על בסיס מחירון הדברה מקובל, הסכום שתשלמו יהיה סביר לחלוטין (ובכל מקרה מדובר על תוספת זניחה לעלות הדירה החדשה שקניתם, וכך גם כדאי להתייחס אליה).
מחירים לדוגמא
על-מנת שיהיה לכם מושג כמה תצטרכו לשלם על השירות הרצוי מבחינתכם - למשל הדברת ג'וקים, לכידת חולדות או עכברים (שעלולים להופיע גם בדירות חדשות מקבלן!), הדברת קרציות יונים וכו' - כבסיס לעריכת סקר שוק בין מספר חברות, הכנו לכם מחירון עדכני ל-2019 עם טווחי המחירים המקובלים:
  •  הדברה של ג'וקים - בין 200 ל-600 ש"ח. הדברת תיקנים גרמניים מחייבת טיפול בנפרד, כולל שימוש בג'ל ייעודי,  ומייקרת את השירות.
  • הדברת נמלים - בין 300 ל-700 ש"ח. הדברת נמלים בבית פרטי כולל הדברת נמלי אש בחצר תעלה כ-1,000 ש"ח בהתאם לגודל השטח.
  • קרציות ופרעושים - החל מ-300 ש"ח ועד 900 ש"ח לדירת 4-5 חדרים.
  • סילוק חולדות ועכברים - בהתאם למספר המכרסמים ולפתרון המבוקש מבחינתכם. חשוב להדגיש שחולדות הן בדרך כלל חכמות וזהירות יותר, והרחקתן מורכבת יותר.
  • הרחקת יונים - שירות שהוא על תקן הקדמת תרופה למכה. המחיר הוא לפי מ"ר (של המקום שאליו עלולות יונים לחדור) והטווח המקובל הוא בין 80 ש"ח ל-200 ש"ח.
המאמר באדיבות פורטל המדביר שמציל – חברות הדברה בכל הארץ
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות