ביצועי קופות הגמל נפגעו מה-"Brexit"? הנה התשואה הצפויה לחודש יוני

אם מסתכלים מתחילת השנה אז קופות הגמל הניבו תשואה ממוצעת חיובית של 0.6%, וביוני מרשמה ירידה של 0.3% בלבד
 |  (1)
המספרים
בסוף השבוע האחרון של יוני השווקים רגעו. ההחלטה של אזרחי בריטניה לצאת מהאיחוד האירופה גררה את יום הנפילות הקשה ביותר מאז 2008 בבורסות אירופה כאשר גלי ההדף הורגשו היטב גם בבורסה בת"א ובבורסות וול סטריט. כותרות העיתונים דיברו על מפולת והציבור ככל הנראה החל דואג להשקעותיו. והנה  מתחזית ביצועי קופות הגמל שערכו כלכלני מיטב דש לחודש יוני, עולה כי בצל ה-"Brexit" נרשמה בתעשייה תשואה שלילית של 0.3% בלבד. לא כזה נורא. אם מסתכלים על התשואה מתחילת השנה אז כולל יוני הצפי הוא לתשואה חיובית של 0.6%, לא מלהיב במיוחד. 
ירידות השערים באפיק המנייתי בישראל, באירופה, בארה"ב (נאסד"ק) וביפן (שצנח 9.6% ביוני) פעלו כגורם שלילי לתשואות. מנגד, עליות השערים בשוק האג"ח הממשלתי בישראל, השקלי והצמוד, ועליות השערים באג"ח הקונצרני בישראל פעלו כגורם ממתן. העליות בשוק אגרות החוב הממשלתיות בישראל נבעו מהנהירה לנכסים בטוחים בעקבות ה-Brexit.
לשם המחשה, האג"חים לטווח של 0-2 שנים עלו ב-0.1%, האג"חים לטווח של 2-5 שנים עלו ב-0.6% והאג"חים לטווח של 5-10 שנים עלו ב-2.2%. 
כאמור, הערכת מיטב דש היא שקופות הגמל וקרנות ההשתלמות הגדולות יציגו ביוני 2016 תשואה נומינלית (ברוטו) משוקללת שלילית של 0.3%, תשואה המייצגת גם את התמונה בתעשייה כולה, כאשר טווח התשואות של כלל הקופות אמור לנוע בין תשואה חיובית של 0.2% לבין תשואה שלילית של 0.8%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תשואה נמוכה-ולא מכסה עמלות גבוהות של לפידות ואלטשולר (ל"ת)
  צדק 03/07/2016 13:14
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור