הדולר עומד במקום: "בנק ישראל לא צפוי להפסיק בקרוב את רכישות המט"ח"

כך מעריך מיכאל שראל, הכלכלן הראשי של הראל פיננסים. הדולר היציג נקבע ללא שינוי ב-4.10 שקלים
|
הדולר עומד במקום: "בנק ישראל לא צפוי להפסיק בקרוב את רכישות המט"ח"

מסחר רגוע נרשם היום בצמד שקל-דולר והשער היציג נותר יציב. בסה"כ איבד הדולר כמעט 4.5% מאז רשם רמת שיא של כמעט שנתיים כאשר נגע ברמה של 4.26 בסוף חודש אפריל.

בעולם מתחקות הירידות בדולר שכעת נחלש מול האירו בשיעור של 0.6% ונסחר תמורת 1.366 דולר לאירו. מאז ה-20 לחודש אפריל האחרון, נחלש הדולר בשיעור של כ-5% מול האירו. עם זאת, המהלך בדולר מאז יולי 2008 עדיין משקף התחזקות של כ-15% מול האירו.

המשקיע המפורסם, ג'ים רוג'רס, התייחס בראיון לבלומברג לצפוי בדולר ואמר כי "הראלי של הדולר ייגמר ב'משבר מטבע' שיגיע כבר בסתיו הקרוב או מקסימום בסתיו 2010. המצב הזה נבנה לאורך זמן ארוך צמדי, היה לנו ראלי אדיר בדולר וזה היה ראלי לא אמיתי ולכן עכשיו זה הזמן למשבר מטבע". רוג'ורס הוסיף, כי "העליות בשוק המניות מסמנות גם הן את התיקון הצפוי בדולר". בעניין זה, אומר רוג'רס כי אין בכוונתו לגעת במניות בשנתיים-שלוש הקרובות כיוון שתנאי השוק לא השתנו.

השער היציג של הדולר נותר ללא שינוי ברמה של 4.10 שקלים. האירו התחזק ב-0.5% לרמה של 5.60 ונזכיר כי גם אתמול התחזק האירו, בשיעור חד של 1.4%.

מיכאל שראל, הכלכלן הראשי של הראל פיננסים, מציין בסקירה שפרסם היום כי בבנק ישראל סבורים שהדולר צפוי להיחלש מול מטבעות מרכזיים אחרים בעולם ושהעודף בחשבון השוטף צפוי לגדול ואחת הסיבות המרכזיות לרכישות המט"ח של הבנק היא הרצון למנוע התחזקות של השקל. בנוסף, " לא ימהר להעלות את הריבית (אלא אם תהיה עלייה חדה בציפיות לאינפלציה). בנק ישראל גם לא צפוי להפסיק בקרוב את רכישות המט"ח (שוב, אלא אם תהיה עלייה חדה בציפיות לאינפלציה)".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות