אירופה בתנופה: על אילו סקטורים ממליצים האנליסטים של ג'י פי מורגן?

לאחר שכלכלנים קבעו שאירופה יצאה מהקיפאון, בנק ההשקעות האמריקני מרכז רשימה של מניות מומלצות להשקעה ומזהיר מכניסה לסקטורים דפנסיביים
 | 
גוש האירו
לאחר שבשבוע שעבר הוכרז שאירופה יצאה מהמיתון, משקיעים בארץ ובעולם ממהרים להסיט השקעות למניות הזולות באירופה, מתוך ציפיה שיעלו בצורה משמעותית בזמן הקרוב. אבל איפה כדאי לשים את הכסף? בנק ההשקעות ג'י פי מורגן ממליץ היום על המניות החזקות באירופה, שכוללות מספר הפתעות.

בין המניות שהאנליסטים בבנק ההשקעות מעדיפים נמצאות חברת האנרגיה הצרפתית טוטאל, חברת הכריה ריו טינטו הנסחרת בלונדון, ו-EADS, חברת האם של איירבאס. מניות נוספות שממליצים בבנק הן וולקסווגן וקבוצת פובליסיס, יחד עם מניית חברת התרופות באייר.

הסקטורים המומלצים ביותר על ידי הבנק הם תעשייה, מוצרי יוקרה ופיננסים. בסקטור הפיננסים מעדיפים האנליסטים של ג'י פי מורגן את מניית אליינץ הגרמנית, הבנק סוסייטי ג'נרל הצרפתי, ו-UBS השוויצרי.

האנליסטים בבנק מציינים שיש לתת משקל גדול יותר למניות ערך מאשר למניות צמיחה. "לאחר 6 שנים של ביצועים חלשים מניות ערך יכולות להתחיל לטפס עכשיו", מסרו מג'י פי מורגן. "בבחינה היסטורית, מניות ערך מספקות ביצועים טובים יותר בסביבה של תשואות עולות ומדדי מנהלי רכש בעלייה".

כמו כן, האנליסטים בבנק מציינים שעדיף להימנע מסקטורים דפנסיביים באירופה, מאחר שהמתאם ביניהם לתשואת אגרות החוב אינו חזק. בהמלצה נכתב כי "בכל ארבעת הסקטורים הדפנסיביים - תקשורת, חומרי יסוד, פארמה ושירותים, יש מתאם שלילי לתשואות האג"ח. מתוך הסקטורים הדפנסיביים, מומלץ להימנע בעיקר אלו שמשמשים כ"מייצגים לאג"ח" - תקשורת ושירותים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה