הלחץ חוזר לשוקי אירופה: לקוחות הבנק Northern Rock משכו כ-2 מיליארד פאונד תוך 4 ימים

סקטור הבנקים נחתך בחדות על רקע התחדשות הלחצים משוק האשראי והורדת המלצה של סיטיגרופ ל-9 מהבנקים הגדולים. מדדי הפוטסי והקאק מאבדים כ-1.5% כל אחד
|
הלחץ חוזר לשוקי אירופה: לקוחות הבנק Northern Rock משכו כ-2 מיליארד פאונד תוך 4 ימים

פתיחת שבוע שלילית באירופה. המדדים המובילים החלו להיסחר בירידות חדות של עד 1.35% כשאת הסנטימנט השלילי מוביל סקטור הבנקים לאחר שספג הורדת המלצה מכיוונה של סיטיגרופ על רקע החששות כי משבר האשראי יוביל לפגיעה קשה בהם.

יורד ב-0.66%, הפוטסי נחתך ב-1.5%, מדד פריס מאבד 1.4%, מדד אמסטרדם יורד ב-1% ומדד מילנו משיל 0.96%.

נציין, כי הורדת ההמלצה של סיטי גרופ כוונה ל-9 מהבנקים הגדולים באירופה. מניות דויטשה בנק, Bradford & Bingley, ו-Alliance & Leicester הובילו את המגמה השלילית.

"לאחר הורדת ההמלצה זה בטח לא יהיה יום שמח עבור הבנקים האירופאים", אמר Philipp Musil מ-Constantia Privatbank בוינה.

מניות Bradford & Bingley נחתכות ב-9%, מניות Alliance & Leicester מאבדות 10%, מניות הבנק הגרמני Hypo Real Estate משילות 1.1%, ומניות דויטשה בנק יורדות 1.8%. נציין, כי ההמלצות לכל ארבעת המניות הורדו מ"החזק" ל"מכור".

בנוסף, מניות Northern Rock נופלות 34% לאחר שמאות לקוחות העדיפו להתעלם מהביטחונות שהעניק להם המנכ"ל Adam Applegarth כי הפיקדונות שלהם אינם בסכנה. הלקוחות משכו בפאניקה יותר מ-2 מיליארד פאונד (8% מהון החברה) תוך 4 ימים. בנוסף למשיכת הכספים, סיטיגרופ חתכה את מחיר היעד למניות החברה ב-47%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות