למרות הסכם הפסקת האש, אל תצאו מפוזיציית השורט על הדולר

מנהלי הקרנות ממשיכים להחזיק בפוזיציית השורט על הדולר החביבה על המשקיעים לאחרונה, ומסבירים כי "הפסקת האש" בין ארה"ב לסין לא שינתה את תנאי השוק
|
Dollar, צילום: בלומברג
"הפסקת האש" במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין לא מספיקה כדי לעצור את הפוזיציה החביבה על המשקיעים לאחרונה – שורט על הדולר.
הסכם הפסקת האש לא שינה הרבה את תנאי השוק כדי לגרום לפד לרדת מרעיון הפחתות הריבית, כך שהשווקים צפויים להמשיך להחזיק בפוזיציית שורט על הדולר, על פי אברדין השקעות.
הדולר נחלש בכ-2% מהשיא של השנה שנרשם בחודש מאי, לאחר שהפד רמז על כך שהוא פתוח להוזלת עלויות האשראי לראשונה מזה יותר מעשור. הקרנות קיצצו את הפוזיציות הארוכות בשוק המט"ח העולמי במשך שלושה שבועות רצופים, כאשר השווקים צופים הפחתת ריבית בחודש יולי – מהלך שצפוי להתחיל מחזור הקלות.
"הדולר האמריקני הגיע לשיאו, וברגע שתוכרז העסקה והפד יוריד את הריבית, נראה  את המגמה ממשיכה עוד יותר למטה", אמר שיין אוליבר, ראש אסטרטגית ההשקעות בחברת AMP Capital בסידני. "זה לא ייפול בקו ישר, אבל זה ייפול".
השווקים המתעוררים יהיו המרוויחים הגדולים ביותר של הדולר החלש, אמר אוליבר.
אברדין סטנדרד השקעות מחזיק בפוזיציית שורט על הדולר מול הדולר האוסטרלי וכמה מטבעות אסיאתיים, אמר דוד צ'וי, ראש מחלקת מאקרו בחברה.
"ללא הלם גיאופוליטי מהותי בשווקים, אשר ראשי ה-G20 נמנעים ממנו במידה מסוימת, אנחנו חושבים שהדולר האמריקני ימשיך לרדת מול מטבעות מחזוריים כמו הדולר האוסטרלי והדולר הניו-זילנדי", אמר צ'וי. "אנחנו רואים את חולשת הדולר כאחד הנושאים המרכזיים בשווקים במבט קדימה".
לפני מפגש ה-G20, הסוחרים בחוזים עתידיים תמחרו הפחתת ריבית של כעשירית האחוז על ידי הפד בשנה הקרובה, ועל פי התמונה הנוכחית, השוק עדיין מצפה להפחתה של רבע אחוז החודש ושל כ-1% עד סוף השנה.
עם כמות הפרטים המעטה שפורסמה עד כה על הסכם הפסקת האש בין ארה"ב לסין, הסוחרים מחכים לנתון האבטלה שיפורסם ביום שישי הקרוב, כדי לקבל אינדיקציה על חוזקה של הכלכלה הגדולה בעולם ועל האפשרות להקלה על המדיניות.
חברת ההשקעות האוסטרלית QIC המנהלת כ-60 מיליארד דולר, מחזיקה גם היא בפוזיציות שורט על הדולר מול האירו והין.
"בשש שנים האחרונות ועד לפני 12 חודשים, היתה תקופה ברורה של החרגה בארה"ב", אמר סטיוארט סימונס, מנהל תיקים בכיר ב-QIC בבריסביין. "מדיניות הפד הייתה יוצאת דופן בהשוואה לבנקים מרכזיים אחרים. אבל עכשיו אנחנו נמצאים בנקודה שבה קיים אתגר יוצא דופן שמשפיע על כולם בצורה שווה, בכל התחומים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות