פולסון: "המשבר הנוכחי אכן דומה לזה של שנת 1998"

בראשית דבריו התייחס לנתונים משוק התעסוקה: "אלו לא המספרים שהייתי רוצה לראות, המידע לא זז תמיד בקו ישר, לכן במקריות אתה מוצא כמה הפתעות". הדגיש בדבריו כי הוא צופה שהכלכלה תמשיך להתרחב בהמשך השנה
|
פולסון: "המשבר הנוכחי אכן דומה לזה של שנת 1998"

מזכיר האוצר של ארה"ב, הנרי פולסון מיהר להתייחס לנתונים הקודרים משוק התעסוקה האמריקני שפורסמו היום. אמר בתגובה: "הנתונים הם אינם מפתיעים ברמה הכוללת ועדיין מבטאים את הבטחון שהכלכלה האמריקנית תתרחב במחצית השנייה של השנה".

"אלו לא המספרים שהייתי רוצה לראות, המידע לא זז תמיד בקו ישר, לכן במקריות אתה מוצא כמה הפתעות". הדגיש בדבריו כי הוא צופה שהכלכלה תמשיך להתרחב בהמשך השנה.

איבוד המשרות במשק האמריקני הביא כלכלנים ומשקיעים רבים להפציר בפדרל ריזרב להוריד את הריבית, בכדי למנוע מהכלכלה להיכנס למיתון. הדו"ח הינו הסימן הברור ביותר לעובדה שמשבר האשראי של החודש האחרון והבעיות בשוק המגורים, מהווים איום אמיתי על שיעור הצמיחה הנוכחי של הכלכלה.

"הסיטואציה בשווקים הפיננסים דורשת מידה רבה יותר של דריכות והפקידים הממשלתיים מצויים בקשר הדוק עם עמיתיהם בשווקים", הוסיף פולסון.

בנוגע לנושא השוואות המשברים שעשה אלן גרינספאן רק אתמול, אמר פולסון כי אכן יש מספר מאפיינים דומים בסערה האחרונה בשווקים לאלו של שנת 1998, זמנים שבהם תנודות חריפות בשערי המטבע בשווקים המתעוררים הביאו לחוב אדיר ברוסיה ולנפילתה של קרן הגידור LTCM.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות