תתעלמו מהסיפורים: מניות הן המשחק היחיד בעיר

למה העולם מעריך את טראמפ יותר מאשר את אובמה? מה יקרה עם החומה במקסיקו, האם השגרירות תעבור לירושלים - ואיך זה קשור לשוק המניות?
אין שום ספק שמבחינת העניין של התקשורת וול סטריט סיפקה השבוע אירועים רבים ברי-הפיכה לסנסציות שעשויות להעלות את הרייטינג. ההצגה הגדולה בעיר, מטעמה של וול סטריט השבוע הייתה עדותו של מרק צוקרברג בבית הנבחרים.
"צוקרברג", טען ג"ון גאפר (John Gapper) הפרשן הראשי לעסקים של הפייננשיאל טיימס, "איבד שליטה על יצירתו וזאת בעקבות פעילויות בלתי צפויות של 2 מיליארד המשתמשים. אפשרי, עם רצון והגינות, לתקן את יחסה הרפוי של הרשת החברתית כלפי האינפורמציה האישית אבל קשה בהרבה לנהל התנהגות אנושית. זה לא משנה עד כמה צוקרברג יבטיח שיתקן העיוותים נראה שעתיד החברה שלו יוצא משליטתו".
טענה זו הושמעה לפני העדות ולדעתנו גאפר מצטער על מה שאמר כי צוקרברג לא רק שהוכיח שהוא שולט במצב אלא הראה שהילד שהקים אימפריית ענק בזמן כה קצר הוא אדם יוצא דופן ביכולת השליטה שלו, ואליבא כל רשתות התקשורת, הוא הצליח לחצות את המבחן הגדול שלו בפני בית הנבחרים האמריקאי, בהצלחה גדולה.
אף מנהל בכיר בוול סטריט, מאז "בישל" בית הנבחרים את המיליארדר הווארד יוז בשנות הששים, לא עבר בעבר תחקיר כה ארוך בבית הנבחרים. צריך להבין את הקושי בלעמוד שעות בפני חברי בתי הנבחרים האמריקאים ולענות בצורה שתראה אמינה על שאלות נוקבות (ואלו חברים אינם חברי הכנסת שלנו, אלו אנשים שמבינים ביזנס). המשקיעים, כך מראים הסקרים, מסכימים שצוקרברג "ניצח", 16% כמעט ירדה המניה מאז החלו לצוץ, בחודש מרץ, הפרשיות השונות בגללן הואשם צוקרברג באיבוד שליטה ומרגע שהחל התחקיר בבית הנבחרים חזרה המניה ועלתה בתוך יומיים ב-7%.
השוטר שמציל את העולם פעם אחר פעם
ההופעה של צוקרברג בבית הנבחרים מבטיחה שהוא ימשיך להוביל את FACEBOOK -0.26% FACEBOOK 165.84 -0.26% FACEBOOK סגירה:0 פתיחה:167.27 גבוה:168.45 נמוך:165.09 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בהצלחה. אבל גם שתוטל רגולציה מחמירה יותר על פעילות הרשת והכי חשוב שמקבלי ההחלטות, לאחר שעות של דיונים מול נציג מובהק של מהפכת הטכנולוגיה והכלכלה החדשה, יפנימו שמהפכת הטכנולוגיה רק בתחילתה והשפעתה על כל המתרחש בכלכלה ובחברה אדירה ולכן יתחילו להתייחס לנושא הרגולציה הרבה יותר משעשו עד כה. הדבר הראשון שלדעתנו יעשו כמה מחברי הקונגרס יהיה ללמוד את אפשרויות המיסוי הגלובלי של כלכלת הרשת, שר האוצר האמריקאי (שאמנם לא השתתף בתחקיר) כבר רמז בעבר שכלכלת הרשת יכולה להוות אחד המקורות לסגירת החובות הענקיים של ארה"ב. במילים אחרות התמזגות חברות הטכנולוגיה לתוך כלכלת המיינסטרים מתקדמת.
כאשר הכול היו עסוקים בניתוח התחקיר של צוקרברג קרו עוד כמה דברים מעניינים שקשורים לכלכלה ולוול סטריט. הנשיא האמריקאי, די בדומה ללולין קרקס שמעיף 10 כדורים בו זמנית ומצליח, בתנוחות שונות, לתפוס ולהטיל מחדש את כולם ובמהירות, ממשיך לשגע את העולם ולא רק עם היפייפיה הפורנוגרפית דניאלס הסוערת. הנשיא פיתח שיטה (שבה אגב הוא משתמש שנים רבות ובהצלחה) - הוא זורק פצצה תקשורתית, כמו למשל התעריפים על הייבוא או מחיקתה של צפון קוריאה ולאחר מכן בודק ומעריך את התגובות ורק אז מחליט. נראה שהשיטה הזו, בטח לאוהדיו אבל גם למתנגדיו שמתחילים להבין אותה, בינתיים עובדת. למה? כי יש הרבה צדק בטענות הנשיא. הוא ושאר העולם יודעים את האמת, המשך הגלובליזציה עדיין תלוי כמעט כולו בארה"ב שהיא גם, עדיין, המעצמה הצבאית הגדולה והחזקה בעולם, עדיין.
נכון, העולם כולו אוהב לשנוא את ארה"ב ואינו אסיר תודה על כך שהינקים הצילו ושיקמו אותו, את רובו המוחלט, מספר פעמים. מאז החליט הנשיא ווילסון, באי רצון בולט, להפוך את ארה"ב לשוטר של העולם לפני יותר מ-100 שנים, הצילו האמריקאים את העולם מיפן ומגרמניה (וכן, גם את רוסיה וסין) ומהקומוניזם. לאחר כל "הצלה" ואיבוד של מאות אלפי חיילים, הם דאגו לשקם את הניצלים והתוקפנים כאחד. ומה קבלו בתמורה? איבה בעיקר ובמיוחד מהניצולים. כל הדילים העסקיים שעשתה ארה"ב מאז מלחמות העולם היו מוטים (די במתכוון תחילה) לטובת הצדדים שכנגד ואיש מהמנוצחים לא שילם פיצויים לאמריקאים.
באובמה אפשר לזלזל
בא הנשיא החדש ואומר "Enough is enough, בואו ונתקן ההסכמים שגם אנחנו נהנה מהם" ובזה, טראמפ יודע, יש לו הגיבוי של רוב האמריקאים. הוא גם יודע שכל מדינה בעולם, עם טיפה היגיון ודאגה לאזרחיה, יודעת שבגלל כמה אחוזי "תיקון" לא כדאי לה ללכת למלחמת סחר נגד ארה"ב, בשביל מה? בשביל לאבד את שוק הצריכה האמיתי היחיד בעולם? הסינים, האירופאים ואפילו הרוסים או ידידי ארה"ב כמו יפן ודרום קוריאה, יודעים היטב מה המשמעות עבורן להיגרר למלחמות סחר עם ארה"ב.
על בסיס זה פועל טראמפ ומי שעיניו בראשו רואה מה שקורה בפועל. שמעתם את נאומו הפייסני של נשיא סין. מה חשבתם? שסין תיכנס למלחמת סחר נגד ארה"ב? למה? מי יפגע יותר? אפילו אזהרות הפרשנים שסין עלולה למכור את איגרות החוב האמריקאיות או שלא תקנה יותר - זו שטות. למי תמכור? (ואם תמכור הרי שקונים לאגרות החוב אלו במקרה של מכירה בסדרי גודל סיניים עומדים בתור כולל ה-fed).
אירופה תיכנס למו"מ ודרום קוריאה ויפן כבר מסכימות לדבר על תיקונים; והקנדים והמקסיקנים יסכימו לשינויים בנפט"א (הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה). נשארות רוסיה, אירן וצפון קוריאה, וואו!! נכון, המדינות האלו מנוהלות ע"י דיקטטורים חלקם מטורפים יותר וחלקם טיפה פחות אבל הם לא מטומטמים. מילא ללעוג ולהרגיז את אובמה אבל את "המישיגנער החדש"? אז צפון קוריאה כבר מדברת על לדבר, אירן מאיימת שאם טראמפ יבטל ההסכם הגרעיני היא תפעל. "בבקשה", אומר טראמפ שלבטח יבטל או ישנה את ההסכם, וממנה את "הציונים", פומפיאו ובולטון בתפקידי מפתח. ורוסיה? מישהו באמת מאמין שפוטין עד כדי כך טיפש?.
המהפכה לא תיעצר
למה כל הספור הארוך הזה? ראשית כי האירועים הללו מזעזעים את וול סטריט ושנית לנסות ולשכנע שאירועים אלו לא יעצרו את מהפכת הטכנולוגיה והתקדמותה או את תהליכי הגלובליזציה. האינטרס הכלכלי/חברתי כאן גדול בהרבה מאינטרס הפוליטי או האגו. כל המהומה הזו תעבור, מוקדם או מאוחר, מהעולם. ההסכמים ישונו, חומת מקסיקו תוקם, השגרירות תעבור לירושליים והפלשתינים יחזרו לשולחן הדיונים. אלו שתולים יהבם בהדחתו של טראמפ שוכחים כי כבר מההתחלה חשב על כך ולכן מינה את פנס כסגנו. מישהו מאמין שיש דמוקרט אחד שרוצה את פנס במקום טראמפ כנשיא? הרי הכול מודעים לדעותיו של מושל אידיאנה לשעבר. במילים אחרות, רצינו להעביר לכם המסר שלטווח הבינוי והארוך המניות הן המשחק היחיד בעיר.
מדוע המניות הן "המשחק היחיד בעיר" כרגע? אפיקי ההשקעה הנזילים האלטרנטיביים, מבחינת המשקיע הרציונלי, מתרכזים במניות, באגרות חוב ובמזומן. אגרות החוב, שבהרכב תיק ההשקעות הן המתחרה הגדול של המניות, אינן מהוות כרגע אלטרנטיבה הגיונית ומהסיבה שבמדינות המפותחות כולן ובחלק גדול של המדינות המתפתחות כיוון הריבית הוא מעלה ולאורך זמן, מה שמבטיח למעשה את ירידת ערך האגרות.
התמחור גבוה, אבל אין אלטרנטיבה
הסיבה היחידה כרגע שבגללה אנשים רוכשים אג"חים היא ה"ביטחון" (מה שמכונה Safe-haven) וזו גם הסיבה העיקרית לאחזקות מזומנים גבוהות בתיקי ההשקעה שהרי ברמות הריבית הנוכחיות ואפילו לאחר אותן 4 ההעלאות הריבית שמוערכות ל-2018 ההחזר על ההשקעה אינו אטרקטיבי מה גם שסיכוני המטבע גבוהים. כיוון שרוב המומחים והמשקיעים מאמינים בהמשך ההתאוששות הכלכלית בארצות המפותחות ובהצטרפות המדינות המתפתחות לתהליך ההתאוששות, ההשקעה במניות, במיוחד מניות מובילות שמחלקות דיווידנד, מוצדקת הגיונית.
הבעיה, מהבחינה ההגיונית, קשורה בהערכות הגבוהות בהן המניות מוערכות והזעזועים הגדלים בהן. זו אגב אחת הסיבות לכמות המזומנים הגדולה שמשקיעים פוטנציאליים מחזיקים בתיקי ההשקעה. בסקרים שנערכים כול הזמן בוול סטריט הנימוק העקרי לפוזיציות המזומנים הגדולות בתיקים היא "כדי לנצל תיקונים במניות". גם זרימת הכספים הגדולה של משקיעים גדולים לקרנות הגידור מגבה את המחשבה הזו. המצב הזה, שבו ציבור המשקיעים מאמין שהמניות הן "המשחק היחיד האמיתי בעיר" בולט בהתנהגות שוק המניות שהתיקונים בו הולכים ומעשים קצרים יותר מתיקון לתיקון.
במהלך ינואר השנה הגיעו המדדים לשיאי כול הזמנים ואזהרות המומחים מרמות המחירים ומתיקון גדול שמתחייב שלטו בתקשורת הפיננסית. השוק אמנם ירד אבל ה"תיקון הגדול" לא מגיע. נוצר מצב שמוכר בוול סטריט ושבו, "השוק זקוק לתיקון הערכות אבל העתיד נראה מצויין למניות". מה שכן מאפין את התקופה הנוכחית הם הזעזועים והסיבות להם.
מתפתח מצב שבין שטף האינפורמציה שהולך וגדל בלווית פרשנות חובבנית מוטת סנסציות לבין כמות סחרני היום שעולה במהירות ושברובם אינם "משקיעים" אלא "שחקני בורסה" והמכונות שמשקלן במסחר הולך ועולה ושגם הן "מתחרות" על ההשקעה לטווח הקצר, ימצא המשקיע את עצמו מנסה לנווט חסקה בתוך טייפון. בגדול אנחנו צופים ששוק המניות ימשיך לשבור שיאים במהלך השנים הקרובות אבל תוך זעזועים שילכו ויגדלו ושיובילו את רוב המשקיעים "הקטנים" ההגיוניים להעביר את ניהול תיקי ההשקעה שלהם למנהלי תיקים, סלים וקרנות נאמנות.
עם כל מה שכתבנו עד כה אנחנו אופטימים, למה? כי בסה"כ מהפכת הטכנולוגיה רק מתחילה, הצריכה (של כל דבר) הולכת וגדלה, החברות תמשכנה לצמוח תוך כדי התייעלות, להרוויח ולהגדיל הדיווידנד ומי שלא יתפרע יותר מידי וישב בשקט (ועם עינים עצומות) על סלים וקרנות של המדדים המובילים - יצא נשכר. בינתיים, עד שנעשה סקירה בנושאים הללו, תעקבו בבקשה אחרי מה שקורה בכלכלות של הודו ומצרים, שווה, כמשקיע, להתחיל ולהתעניין, במיוחד בראשונה.
תגובות לכתבה(104):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 34.
  Adx. Adams
  זהר 22/04/2018 11:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה מכיר קרן סגורה של אדמס adxזו קרן המחלקת מינימום 6% תשואה למשקיעים ונעה בדומה לשוק.. הexpense ratio נמוך יחסית 0.56והקרן אינה ממונפת.. אשמח לדעתך בעיקר בנוגע לסולידיות הקרן..תודה רבה
  סגור
 • Adams Diversified Equity Fund Inc
  שלמה גרינברג 22/04/2018 16:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קרן ותיקה מאוד, לגיטימית אבל לא "נעה בדומה לשוק", הרבה מתחת ל S&P
  סגור
 • מה הסיפור של להתלהב מדיבידנד ?
  אין כלום בדיבידנד 22/04/2018 13:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קנית מניה, יש לכה רווח - תמכור, תשלם 25 אחוז מס, ותספר לעצמיך סיפור שחילקת לעצמיך דיבידנד. הדיבידנדים שאתה מתלהב מהם כול כך זה כלום ושום דבר - כי ממשלת ארצות הברית לוקחת מימנו 25 אחוז מס ולא ניתן להתקזז עם הפסדים מהשקעות אחרות.
  סגור
 • לא רציני, תחשוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/04/2018 16:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • קרן המחלקת מינימום 6% תשואה
  לדבר אמריקאית 22/04/2018 14:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדובר על התחייבות כול שנה להחזיר 6 אחוז ולא לתשואה. אם בשנה מסויימת הקרן ירדה 10 אחוז אז בנוסף לכך היא גם תחלק 6 אחוז (מרווחים שלא קיימים).
  סגור
 • 33.
  מצטער להגיד לכם את האמת אבל 90 אחוז מהשאלות שעולות כאן
  הם שאלות של "עגלים" 21/04/2018 18:00
  הגב לתגובה זו
  1 2
  הם שאלות של "עגלים" שלה מסוגלים לקרוא את החדשות שמתפרסמות מתחת למניות באתרים השונים - אפילו ברמה של לקרוא רק את הכותרת . אפילו לטרוח לבצע קופי-פייסט לכותרת לתוך גוגל טרנסלייט. מרחם עליכם.
  סגור
 • 32.
  חבר'ה זה הזמן להוריד סיכון (שלמה תמיד כותב לקחת רווחים)
  תגנו על עצמיכם 21/04/2018 17:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה תמיד כותב לנצל הזדמניות לקחת רווחים - אז עכשיו זה הזמן להוריד סיכון (וזו בסהכ דעתי - אני לא מדבר בשמו). כמו שכתבתי לכם בתגובה 9 תגנו במיוחד על הפנסיות שלכם. סביר שראינו את הגבוה השנה במדדים. מה שווים כול הכתבות שאתם קוראים אם בזמן שצריך להוריד סיכון אתם מוצאים את עצמיכם קונים עוד ועוד ועוד מניות רק בגלל שהם ירדו קצת.
  סגור
 • 31.
  ומומחה לטיפול בנבכים
  מורה נבוכים 21/04/2018 17:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניות הן המשחק היחיד ואין להן אלטרנטיבה? הינך טועה ומטעה. עבר ונגמר הזמן ההוא...!!!!
  סגור
 • תוכל גם לגבות דעתך בעובדה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/04/2018 10:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 30.
  סקטור המוליכים למחצה
  בר 20/04/2018 18:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלום שלמה , האם אפשר לקבל תגובה על הסקטור.מדוע ישנן ירידות מטורפות? תודה רבה מראש
  סגור
 • טען עוד
 • פתח גרף של tsm ותראה מה קרה מאז הדוחות ב 19 לאפריל
  סמי 21/04/2018 10:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בסהכ צפי להאטה קטנה בטווח הקרוב. וה מספיק מעל ומעבר בכדי שחברות בתחום ירדו עשרות אחוזים מבשיא השנה -אם יתחיל תיקון. אל דאגה כבר ימצאו את התרוץ המתאים.
  סגור
 • ירידות מטורפות???
  שלמה גרינברג 21/04/2018 08:14
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בדקת מה עשה הסקטור מאז תחילת 2016?? כתבתי כמה כתבות על הסקטור לאחרונה
  סגור
 • 29.
  שאלה דומה גם לגבע אלטריה mo
  דור 19/04/2018 19:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בדומה לפיליפ מוריס גם האם אלטריה צוללת לנמוך 52 שבועות...דעתך לגביה תתקבל בברכה שלמהתודה
  סגור
 • קיבלת טעימונת קטנטנה למה שכתבתי בתגובה 9
  תגנו על הפנסיות שלכם 19/04/2018 22:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סתם ככה pm נותנת ירידה חד-יומית שלא נתנה כבר 10 שנים (או יותר)
  סגור
 • 28.
  תשואות אגח ארהב 5-10 שנים
  ברמי 19/04/2018 19:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה כאיש מניות ...האם מכיר מצבים של אגח ארהב ל5 או אגח ל10 שנים של ארהב שמגיע לכ6% תשואה ? האם ייתכן כי יגיע בשנתיים הקרובות? תודה על דעתך
  סגור
 • מכיר מצבים שהגיעו ל % 16
  שלמה גרינברג 20/04/2018 14:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התשואות קשורות ישירות באינפלציה וכתבתי על כך רבות וארוכות. אלא שמאז 1981 (תחילת המהפכה הטכנולוגית) האינפלציה יורדת וכך גם התשואות. מה שיקרה בשנתיים הקרובות נצטרך להמתין ולראות, הכול יכול לקרות למרות שלדעתי הסבירות נמוכה.
  סגור
 • תודה שלמה (ל"ת)
  ברמי 22/04/2018 10:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 27.
  פיליפ מוריס סוף סוף במחיר מעניין
  דור 19/04/2018 19:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה על המאמר.אני מניח שאתה מכיר הייטב (נדמה לי שכתבת פעם מזמן) על פיליפ מוריס pmהיום אחרי דוח לא טוב.. אבל לא לגמרי רע יורדת 17% לכיוון 84$ מניה 5% תשואת דיבידנדמה דעתך? הדוח מצדיק צלילה כזו?תודה איש יקר מדור
  סגור
 • אכן מכיר היטב וכתבתי מספר פעמים
  שלמה גרינברג 20/04/2018 14:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לגבי הכדאיות תבדוק הדוחות, תברר בדיוק מהיכן ההכנסות ותחליט.
  סגור
 • 26.
  שלמה שמעת על juul שמשבשת את תחום הסיגריות
  סמי 19/04/2018 14:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אתמול MO ירדה 4 אחוז אחרי הורדת המלצה. סיגריות אלקטרוניות "מגניבות" שנראות כמו דיסק או קי קטנטן. נערה יכולה לעשן במושב האחורי והאימא שלה שנוהגת לא תהיה בכלל מודעת לכך. Why Altria Group Inc. Stock Dropped Today To justify his downgrade, Spielman argued that e-cigarette maker Juul is "beginning to disrupt the U.S. cigarette industry." As such, when Altria reports earnings next week, he believes it will confirm that industry volumes declined around 6% in the first quarter -- a trend that will mean Altria's valuation remains "depressed.
  סגור
 • לא מכיר, אבל
  שלמה גרינברג 20/04/2018 14:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאז 1980 חיסלו "המומחים את MO, PM ואחרות והן ממשיכות להניב, למכור ולהרוויח. מוקדם מלומר קדיש
  סגור
 • 25.
  avgo
  יאיר 18/04/2018 15:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם אבגו עדיין מניית צמיחה? אני מחזיק המניה כבר שנתיים ועלתה יפה. לאחרונה מדשדשת מה גם שנאסרה עליה קניית קוואלקום. איך אתה רואה את עתידה? תודה
  סגור
 • כתבתי על החברה ובהזדמנות אחזור (ל"ת)
  שלמה גרינברג 19/04/2018 08:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • ממתין לקרוא (ל"ת)
  יאיר 20/04/2018 11:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • זו הכתבה האחרונה על avgo מ 11/2017
  סמי 19/04/2018 14:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עסקת הענק של ברודקום-קוואלקום היא איתות נוסף לכך שהמהפכה עולה שלב פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס השבוע להצעה שפרסמה ברודקום לרכישה קוואלקום שלמה גרינברג | 11/11/2017 1
  סגור
 • תודה
  יאיר 20/04/2018 11:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה אבל מאז הקבה מים עברו במיסיסיפי והעסקה לא מתקיימת
  סגור
 • 24.
  Ibm דוחות סבירים פלוס
  דביר 18/04/2018 14:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יורדת 6% בגלל שהרה ארגון והצמיחה בענן איטיים מעט.שלמה אתה לא אוהב שאלות על תימחוראבל מה דעתך על ibm? Thanks
  סגור
 • לא אוהב שאלות על תימחור?
  שלמה גרינברג 19/04/2018 09:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תן קצת זמן להגיע ולבדוק הדוחות ואז אגיב
  סגור
 • 23.
  מה שבטוח שמכל מה שזכור לי שלמה פספס רק פעם אחת..
  ייאי 18/04/2018 09:25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ובמניה מסויימת בלבד (GE). הלקח שלי: כשלא הקשבתי לשלמה אז הפסדתי. כדאי להקשיב לאיש המקצועי והשקול שלמה גרינברג.
  סגור
 • לא ברור איפה הסקת שהוא המליץ עליה. בכל אימת שנשאל תמיד
  אריק 19/04/2018 09:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אמר "לחכות". ומניה כמו GE שהיא סוג של פורטפוליו קטן ונוגעת בכל כך הרבה תחומים-כך צריך להיכנס אליה. ב"כבדהו וחשדהו".
  סגור
 • דוחות GE מחר, יום שישי, 20/4 לפני פתיחת המסחר (ל"ת)
  הלם ואימה 19/04/2018 08:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 22.
  Etf לאחרונה לא מעט כתבות
  מני 18/04/2018 06:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה. כמשקיע לטווח ארוך.. לא מיומן במיוחדאני מושקע בetf . לאחרונה קורא לא מעט כתבות שבתיקון/מפולת הקרבההetf יפלו הכי חזק יותר ממניות כי המון כסף "טיפש" (כמוני) נכנס אליהן.מה דעתך?? תודה
  סגור
 • שטויות
  שלמה גרינברג 18/04/2018 12:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הכסף הגדול שנכנס לסלים בא ממנהלים, חברות וקרנות ומה זה בכלל כסף "טיפש"?
  סגור
 • אז הכסף הגדול גם יכול לצאת מהר?
  מני 18/04/2018 14:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סליחה עם אני מקשה...אם מנהלי כספים מכניסים כסף גדול לetf... במידה והם חשים סיכון הם ימשכו/יוציאו מהר את הכסף הגדול, סביר. שלפני "פשוטי העם" כמוני.ואז הetf תרד בחדות?
  סגור
 • במידה והם חשים סיכון
  שלמה גרינברג 19/04/2018 09:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה לא עובד כך
  סגור
 • 21.
  קורנינג
  יוסף 17/04/2018 21:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברת קורנינג עם הסימבול המוזר(לא קשור בכלל בשם) glw מייצרת זכוכיות למסכי סמארטפונים.. מה דעתך על החברה אם מכיר? תודה על המאמר
  סגור
 • מכיר היטב ואפילו בקרתי במרכז החברה בקורנינג ניו יורק
  שלמה גרינברג 18/04/2018 09:12
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בעבר עשיתי כתבה מפורטת על החברה הוותיקה מאוד וזאת לאחר שהשתקמה בזכותו של סטיב ג'ובס שבחר בה לפתוח חלון האייפון. היא גם מייצרת מסכי איי פון ועוד כ 70 מוצרים אחרים שקשורים בזכוכית. הסימבול כלל לא מוזר אלא תקציר המילה glassware. עכשיו תתחיל לגוגל ולבדוק החברה ותגבש דעה בעצמך ובעזרת היועץ שלך
  סגור
 • קורנינג - דוחות ביום ג הקרוב לפני תחילת המסחר 24/4
  סמי 18/04/2018 08:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מפנה אותך לכתבה שהתפרסמה לאחר הדוח הקודם Corning Falls Despite Another Strong Quarter Motley FoolJanuary 31, 2018 GLW) announced stellar fourth-quarter 2017 results on Tuesday, meeting or exceeding expectations for each of its various operating segments. But Corning's bottom line didn't reflect as much at first glance.
  סגור
 • תודה (ל"ת)
  יוסף 18/04/2018 17:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 20.
  Bmw שוק הרכב
  מור 17/04/2018 21:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה..שוק הרכב מגלה חולשה ונסחר בזול ביחס לסקטורים אחרים. זול סביר להניח שבצדק...בכל זאת אשמח אם תעיף מבט שם בbmw. המספרים מאחוריה והסיפור שלה נראה מעניין יותר מיתר הסקטור. מה דעתך? תודה
  סגור
 • דיימלר עדיפה.
  רז 19/04/2018 09:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • כתבה נוספת של שלמה על התחום מ 4/2016
  סמי 18/04/2018 09:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האיש ששואף לעשות מהפכת ענק בסגנון 'אפל', עשה השבוע עוד צעד - הנה הסיפור שלמה גרינברג | 09/04/2016
  סגור
 • גגל לכתבה של שלמה על התחום מ 1/2017
  סמי 18/04/2018 09:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  2017: על אחת המהפכות הכי מרתקות כיום - והחברה הישראלית שמככבת שלמה גרינברג | 07/01/2017
  סגור
 • בהזדמנות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 18/04/2018 09:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • הסימול BMWYY ב yahoo finance
  סמי 18/04/2018 09:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש שם לא מעט כתבות מעניינות על החברה והתעשיה
  סגור
 • 19.
  הכתב הבכיר בביזפורטל
  ירון 17/04/2018 20:22
  הגב לתגובה זו
  3 0
  קול שקול, חכם ולרוב גם צודק תודה שלמה
  סגור
 • ממליץ לחדשים - לא להתעצל
  צודק 18/04/2018 12:49
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לללוץ על השם "שלמה גרינברג" בתחילת הכתבה - יפתח לכם לינק להמון המון כתבות מהעבר.
  סגור
 • 18.
  אדם חכם
  שמוליק 16/04/2018 19:38
  הגב לתגובה זו
  9 0
  לשלמה , כל כתבה שלך אני קורא בעיון רב. אתה פשוט תותח על. מאחל לך עוד הרבה שנים של כתיבה. ורק בקשה אחת לי אליך, אל תתייחס לכל המגיבים שלא מבינים בכלכלה ומנסים לנגח אותך.
  סגור
 • 17.
  שלמה , יוז ״סובב״ את הוועדה בסוף שנות ה 40 לא 60
  עמנואל מ 16/04/2018 17:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאמר כדרבנות
  סגור
 • צודק
  שלמה גרינברג 17/04/2018 17:26
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ב 1947.
  סגור
 • 16.
  אני נהנה לקרוא את הניתוחים שלך מאוד (ל"ת)
  מייקל 15/04/2018 15:02
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • 15.
  כרגיל מעולה תודה (ל"ת)
  שמואל . פ 15/04/2018 07:20
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • 14.
  בסין דיקטטורה קומוניסטית בתחפוסת מערבית ,מה כתבת ? איזה
  בא 14/04/2018 21:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ניצחון?
  סגור
 • אחרי שתקרא שוב ותבין
  שלמה גרינברג 15/04/2018 10:51
  הגב לתגובה זו
  7 0
  אולי תוכל לשאול שאלה ברורה
  סגור
 • 13.
  מפולות לא קורות בבת אחת
  אור 14/04/2018 19:13
  הגב לתגובה זו
  1 2
  גם ב 2008 היו ירידות חדות בתחילת השנה ואחכ השוק התייצב, ובספטמבר עד דצמבר התרסק. זה מה שיקרה גם השנה לדעתי...
  סגור
 • יאללה חביבי, שורט עם כל התיק? (ל"ת)
  איחטיאנדר 16/04/2018 20:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אז הנה ניתנת לך הזדמנות לפעול (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/04/2018 10:52
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • שום מילה על המכפילים ? אמזון לדוגמה
  המתקן 17/04/2018 13:47
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה היקר כל משקיע פונדמנטלי מבין שרוב המניות המובילות הם מנופחות. ללא קשר למשברים פוליטיים עם רוסיה סין איראן וצפון קוריאה. השוק מנופח וצריך לבוא תיקון. אני לא מתנבא לגבי העיתוי,
  סגור
 • אתה בטוח שאתה קורא הכתבות שלי??? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/04/2018 17:02
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 12.
  שלמה, אתה
  מוטי 14/04/2018 17:20
  הגב לתגובה זו
  5 16
  פרשן משעמם. הרבה מאד טקסט, מעט מידי מה יש לקחת ממנו....
  סגור
 • פעם שניה ואולי בכל זאת אחרונה..
  א 16/04/2018 15:29
  הגב לתגובה זו
  5 0
  למוטי. לעיתים אנשים משעממים שכותבים הרבה חומר ומעט מידי יש מה לקחת מהם...מביאים בגאוניותם או מנסיונם הרב הברקה אדירה אחת בלבד נניח שתיתן ריווחי ענק לפועל לפיהם. וחוץ מזה מוטי..מה בדיוק חשת שכתבת הדברים למעלה? סיפוק ריגשי? נפשי? פיזי? לדעתי יכולת לדלג על התגובה העלובה וללכת לקיוסק באותו זמן לקנות מסטיק בזוקה ולשחק קלאס עם הילדות.
  סגור
 • גרינברג כותב מידע שאתה בחיים לא היית יודע
  לך הביתה מוטי 15/04/2018 22:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל אתה רוצה שיאכילו אותך בכפית זהב
  סגור
 • כיוון שהגעת למסקנה זו ממזמן
  שלמה גרינברג 15/04/2018 10:53
  הגב לתגובה זו
  11 1
  לא הגיע הזמן לעבור לפרשן מלהיב?
  סגור
 • אם היית יודע כמה טיפים
  טל 15/04/2018 07:23
  הגב לתגובה זו
  8 0
  אפשר לקבל מהכתבות שלו....
  סגור
 • לא חייבים לקרוא (ל"ת)
  משה 15/04/2018 01:38
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • אבל כן חייבים לרטון ולקטר ולחשוב שמישהו חייב לך, משהו.
  ארז 15/04/2018 12:24
  הגב לתגובה זו
  8 0
  יש פה תמיד איזה ניאנדרטל או שניים.
  סגור
 • 11.
  תמיד ישנו גורם בלתי ידוע, כמו האג"ח על המשכנתאות
  חפשו את האלמנט 14/04/2018 16:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הניתוח הוא כמובן הגיוני, אבל תמיד יש איזה "ברבור שחור" שאולי לא נחזה כרגע. זה גם יכולה להיות תגובה לא ראציונאלית של מחשבים שתביא למפולת שלג. או סתם מלחמה שתפרוץ ותתעצם.
  סגור
 • צודק
  שלמה גרינברג 15/04/2018 16:07
  הגב לתגובה זו
  6 0
  מלבד בענין המלחמות במלחמות השוק עולה
  סגור
 • 10.
  אפשר לקבל המלצות על סלים שעוסקים בהודו
  אם מדברים על הודו 14/04/2018 16:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  וסליחה, אם כבר הצעת בעבר
  סגור
 • INDY, INDA (ל"ת)
  עמי 15/04/2018 02:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לא רוצה להרוס לכה את ההתלהבות - גגל לכתבה הנל מ 1/2018
  הודו 14/04/2018 21:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חור במקום מעמד ביניים: הסיבה האמיתית לכך שהודו אינה מתרוממת כשחברות ייעוץ מספרות שיש בהודו 300 מיליון צרכנים ממעמד הביניים, חלקם למעשה משתכרים 3 דולרים ביום ? במקום לקוות שבהודו יתחולל נס כלכלי כמו בסין, עסקים שרוצים להצליח שם צריכים להתאים את עצמם לצרכים הנוכחיים של השוק העצום והעני הזה אקונומיסט 18.01.2018
  סגור
 • לא אקלקל גם לך אבל
  שלמה גרינברג 15/04/2018 10:57
  הגב לתגובה זו
  4 0
  האקונומיסט גם כתב כך על סין בזמנו ואפילו עלינו
  סגור
 • 9.
  אני אישית העברתי את כול החיסכון הפנסיוני למסלול ההכי
  סולידי שקיים 14/04/2018 14:48
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אני מדבר על קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל, קרן השתלמות. למסלול ההכי סולידי - מקמ ואם לא אז אגח ממשלתי ואם לא אז מסלול לבני 60 ומעלה (מה שהיה אפשרי). אתם מבצעים את זה אונליין וזה מתבצע תוך 3 ימי עבודה. פעם בחודש ניתן לעבור מסלול. לדעתי בשנה שנתיים הקרובות השווקים יחטפו יופי של בומבה (טראפ המטורף לוקח חובות אסטרונומיים בכלכלה רותחת שבה אין עובדים פנויים ובנוסף ביצע הפחתת מס חברות משוגעת שמגדילה את הגרעון). וכאמור תמיד ניתן לעבור מסלול אוןליין בחזרה. ממשיך להשקיע במניות אגרסיבית בתיק האישי שלי. כאן אני יכול לעבור למזומן מיידית אם צריך.
  סגור
 • "אין עובדים פנויים"?
  טל 15/04/2018 07:24
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אתה באמת כתבת את המשפט הזה?
  סגור
 • אני כתבתי מתוך העובדות של משרד העבודה האמריקאי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/04/2018 10:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • כן מי שזקוק לעובד מיומן (לא "קוף גירוז" grease monkey) (ל"ת)
  נאלץ לשלם יותר ויותר 15/04/2018 09:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 8.
  בעולם כזה משקיעים בטוב
  חן מרקוס 14/04/2018 14:30
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בעולם מטורף שהכלכלות מונעות על ידי ציוצים בטוויטר עדיף להשקיע בדברים שמראים עולם ורוד יותר.ממתינים לאישור יצוא הקנביס מחרתיים.
  סגור
 • קצת זהב והרבה מזומן עד התיקון
  ארז 15/04/2018 07:26
  הגב לתגובה זו
  6 0
  והשקעה בסטארטאפים של קנביס זה כמו לשים את הכסף על חוטמו של שד טזמני משתולל.
  סגור
 • 7.
  דיבורים כמו חול ואין מה לאכול
  מילים על מילים 14/04/2018 12:06
  הגב לתגובה זו
  10 1
  "כי בסה"כ מהפכת הטכנולוגיה רק מתחילה, הצריכה (של כל דבר) הולכת וגדלה, החברות תמשכנה לצמוח תוך כדי התייעלות..." שורה תחתונה : 1.יפן = הבנק המרכזי מחזיק/קונה כ 75% מהנפקות האגח וה ETF על המניות 2. אירופה = דראגי קונה כל אגח שמונפק ודוחף את הריביות למטה ,וכתוצאה מכך משקיעים מחפשים אלטרנטיבה בשוק המניות. ארה"ב = הפד דרך QE 1....2....3....4, ומשחקים שלו בנגזרים על ה VIX זה מה שפורסם, דואג להחזיק את השווקים למעלה. בקיצור מאמר של מכבסת מילים ,שבשורה התחתונה בנקים מרכזיים מנפחים ומתחזקים את הבורסות. לא טכנולוגיה ולא נעליים.
  סגור
 • רק בקשה אחת
  שלמה גרינברג 14/04/2018 17:39
  הגב לתגובה זו
  7 3
  תתעדכן עם ה"עובדות" שציינת ואז אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה
  סגור
 • איפה אפשר להתעדכן?
  סימפל 23/04/2018 01:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איפה אפשר למצוא מקור אמין לגבי מה הפעולות והאחזקות של הבנק המרכזי ביפן ובאירופה?
  סגור
 • למה אתה מגלה?
  עמי 14/04/2018 16:49
  הגב לתגובה זו
  3 1
  קל יותר לחיות בשקר
  סגור
 • 6.
  אבסורד...
  אודי 14/04/2018 11:31
  הגב לתגובה זו
  6 0
  לטעמי, הכותרת המתאימה הינה: תתעלמו מהסיפורים – הבנקים המרכזיים הינם השחקנים היחידים בעיר !!! לטעמו של מר גרינברג, זאת כלכלה משוכללת כאשר גופים לכאורה רגולטוריים ממציאים כסף מהאוויר ומופיעים כשחקנים בשוק בדרך של שיגרה. ואז, לטענת מר גרינברג, לדוג' זה מובן מאליו כי אם הסינים ימכרו את האג"חים הרי מי שיקנה יהיה בעיקר הפד. פונזי כבר אמרנו.
  סגור
 • 5.
  שלמה
  אבי3 14/04/2018 11:27
  הגב לתגובה זו
  3 1
  מה אתה אומר על האמירה הקבועה של התקשורת שפוטין רצה שטראמפ יעלה לשלטון?האם זה נראה לך הגיוני? בלי קשר שהם חושבים שהציבור כל כל מטומטם שהוא לא מבין כלום בעצמו.הרי לטענתם פוטין התערב גם בצרפת ובריטניה ועובדה ששמה לא זכה מי שהרוסים ״רצו״, אז רק במקרה של טראמפ הם הצליחו?טוב...אבל השאלה הגדולה היא, למה טראמפ טוב לפוטין?הוא מוכיח פעם אחר פעם שהוא הרבה יותר גרוע לו מאשר אובמה וכנראה הילארי...אז כנראה שפוטין ממש מטומטם לדעתם...
  סגור
 • אתה מאמין שהתקשורת יודעת מה פוטין רוצה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 14/04/2018 17:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • ברור שלא (ל"ת)
  אבי3 15/04/2018 13:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ברור שלא (ל"ת)
  אבי3 14/04/2018 22:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ברור שלא (ל"ת)
  אבי3 14/04/2018 22:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אובמה הטיל סנקציות על רוסיה, ופוטין האמין שטראמפ בכיסו
  פוטין שונא את אובמה 14/04/2018 16:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  די ברור שהרוסים התערבו ויתערבו בכל מקום, כולל אצלנו (=גם האמריקאים ניסו ונכשלו). פוטין הוא איש הק.ג.ב שמבין היטב מה זה ריגול וחתרנות.
  סגור
 • וניתן לראות שטראמפ גרוע מאובמה לפוטין בעשרות מונים
  אבי3 14/04/2018 22:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לא בובה ולא נעליים
  סגור
 • אולי הוא התערב
  אבי3 14/04/2018 22:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בוא נניח שפוטין התערב בבחירות ובוא נניח שהוא רצה את טראמפ, מעשית בכל מקום אחר שהוא ״התערב״ הוא נכשל(צרפת בריטניה וגרמניה), אז דווקא בארצות הברית הוא הצליח?לא יותר נכון להאמין שפשוט למרות הכל העם בוחר את מי שהוא באמת רוצה??
  סגור
 • כי אובמה וקלינטון הלכו לפוטין על הראש עם "זכויות אדם" (ל"ת)
  את טראמפ זהלא מעניין 14/04/2018 14:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • ולא עשו כלום, לעומת טראמפ שהתקיף כבר פעמיים בסוריה
  אבי3 14/04/2018 22:15
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מה שאתה אומר לא עומד במבחן המציאות
  סגור
 • 4.
  שלמה עדיין המשקיע הקטן מבולבל...
  יונתן 14/04/2018 09:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כיוון שאפילו אנשי המערכת של ביזפורטל חוזרים ומזהירים ואף בצורה מפחידה, ראה עמית טל, שהכל עומד לקרוס... קשה למשקיע הפשוט להשאר בשוק המניות כשהוא רואה וקורא ככ הרבה נביאי זעם.
  סגור
 • מי שלא יודע ומפחד שלא יכנס
  אבי3 14/04/2018 22:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעשית אם אתה לא מבין מספיק אז תתייעץ עם חברים, יועצים, תקרא באינטרנט מה שאתה רוצה ואז תחליט בעצמך מה כדאי לעשות, מי שמפחד וקופץ מכל כתבה באיזה אתר(לא חשוב איזה) אז עדיף שלא ישקיע.באופן כללי אני חושב שהכי כדאי זה ללכת על קרן שמשקיעה בs
  סגור
 • רוב היועצים כאן הם אנשי מכירות
  שט 14/04/2018 21:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם מייעצים לקוראים להם לקנות ולמכור לקנות ולמכור לקנות ולמכור 000 כל זאת כדי שתשלם יותר עמלות על קניה ומכירה מיותרות. ההפחדות מיועדות כדי להמריץ את הקורה המבוהל לרוץ מנייר אחד למשנהו, דהינו לקנות ולמכור לקנות ולמכור לקנות ולמכור. המחירים של ניירות ערך רבות אמנם מנופחים אבל זו לא סיבה לרוץ מנייר לנייר בבהלה, לא זו הדך לצמצם נזקי מפולת.
  סגור
 • אני רק כותב דעותי האישיות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 14/04/2018 17:41
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • לא צריך את האזהרות רק לראות את גרפים התנודתיות והדישדוש (ל"ת)
  כדי להבין 14/04/2018 15:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  הודו
  רוזן 14/04/2018 07:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הודו מעניינת להשקעה לטווח ארוך , אבל בטווח הקצר היא מאכזבת כי המדד של הודו לא עשה כלום מתחילת שנת 2018 ועד היום ותעודות ותעודות הסל על הודו INDA ו INDY ירדו 3.5% - 4% מתחילת השנה .
  סגור
 • לא שאני מבין משהו בהודו
  אבי3 14/04/2018 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל מה שאתה מתאר פה יותר טוב מהמדדים בארצות הברית השנה
  סגור
 • 2.
  סוף סוף ניתוח חד ומפוכח של המצב בהיבט הרחב והלונג רן. (ל"ת)
  MAX 14/04/2018 06:46
  הגב לתגובה זו
  4 4
  סגור
 • מה זה לונג רן?
  יחזקאל 14/04/2018 19:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עברית כבר לא מכובד לכתוב?
  סגור
 • "בטווח הרחוק"
  ארז 15/04/2018 07:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • 1.
  מסכים (ל"ת)
  kobes 14/04/2018 02:20
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור