צוקרברג עובר בהצלחה את העדות הראשונה בפני הקונגרס

מייסד פייסבוק העיד הערב בפני הקונגרס, ולא נראה שהסנטורים הצליחו לאתגר, במיוחד כאשר לעיתים צוקרברג נדרש להסביר מונחים פשוטים בטכנולוגיה
 | 
מארק צוקרברג, צילום: גטי אימג'ס

ברקע לפרשת דליפת המידע לקימבריג' אנליטיקה, עורך הערב מייסד פייסבוק, מארק  צוקרברג את החלק הראשון של העדות בפני הקונגרס. בעדות הערב דאג צוקרברג להיצמד לנוסח הראשוני שפורסם אמש ועיקרו "אני ייסדתי את פייסבוק, אני מנהל אותה, ואני אחראי על כל מה שהתרחש, לא הייתה לפייסבוק ראייה נרחבת מספיק בנוגע לאחריו המוטלת על החברה, וזו הייתה טעות שלי ואני מצטער עליה. זה לא מספיק לאפשר לאנשים להתחבר אחד לשני, פייסבוק צריכה לוודא כי הקשרים חיוביים".

לאחר הפתיחה, צוקרברג נדרש לענות על מספר שאלות של המחוקקים, כאשר השאלה המעניינת ביותר שעשויה לייצר כותרות בקרוב היא האם פייסבוק עובדת ביחד על החוקר המיוחד רוברט מולר בנוגע לקשרים של ממשל טראמפ עם הממשל הרוסי? התשובה של צוקרברג הייתה: "אני למעשה לא בטוח שקיבלנו צווים מיוחדים מהחוקר, אני מאמין שייתכן שהיו כמה, אבל אני יודע שאנחנו משתפים פעולה איתו".
כאשר נשאל צוקרברג מדוע, לאחר יותר מעשור של התנצלויות על טעויות שעשתה החברה במגוון תחומים, עדיין צריך לסמוך על פייסבוק? "להקים חברה במעונות סטודנטים ולצמוח במהירות כזו ובתחום שעוסק במידע, בהכרח יתבצעו שגיאות", ענה צוקרבג ללא היסוס.
צוקרברג נשאל בשימוע גם איזו חקיקה ורגולציה לדעתו ראוי לקדם בעקבות הפרשות שנחשפו בפייסבוק. צוקרברג ענה: "יש כמה תחומי חקיקה שיש לשקול. סביב תחום הפרטיות בפרט, יש כמה עקרונות שיכול להיות שימושי לדון בהם ואולי גם להכניס לחקיקה. למצוא דרכים פשוטות להציג מה עושים עם המידע.
"התחום השני הוא לתת לאנשים שליטה מלאה. כל פריט שאתה מפרסם בפייסבוק הוא בבעלותך. אתה יכול לבחור מי יראה אותו, ואם למחוק אותו", המשיך צוקרברג. "שליטה זו במידע חשובה וחייבת לחול על כל שירות".
"התחום השלישי הוא לאפשר חדשנות. צריך למצוא את האיזון. לקבל הסכמה מפורשת עבור שימוש במידע רגיש יותר, כמו למשל זיהוי פנים, אבל מבלי בלום בכך את החדשנות של חברות אמריקאיות".
נציין כי השאלות שנשאל צוקרברג הערב אינן הצליחו לאתגר ייתר על המידה על צוקרברג, שנשאר רגוע. בחלק מהמקרים זה נהפך אפילו למביך, כאשר צוקרברג ניסה להסביר לאחד הסנטורים על "הקוקיז" שאתרים שמים לגולשים. וכאשר זה המצב, אפשר להבין כי חקירה אמיתית לא תתרחש כאן.

נראה כי המשקיעים הבינו זאת, ושלחו את מניית החברה לעליות של 4.5%.
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה