עונת הדו"חות הגיעה לסקטור הנפט - אקסון מובייל חטפה

|
מגמה שלילית

עונת הדו"חות הגיעה הערב לסקטור האנרגיה. מניית ענקית חיפוש והפקת הנפט אקסון מובייל (סימול: XOM) ירדה בשיעור של 1.5%, לאחר שהחברה דיווחה רווח נקי מאכזב, ברקע לקיטון בהוצאות. הכנסות החברה היו גבוהות מהצפי. 

בשורה התחתונה, החברה הרוויחה 78 סנט לעומת צפי של 86 סנט. חצי הכוס המלאה של אקסון מובייל נוגעת לכך שהחברה הציגה שיפור משמעותי ברווחיה לעומת הרבעון המקביל אשתקד. התייצבות מחיר הנפט ברבעון האחרון, הביאו לידי כך שהחברה רשמה עלייה ברווחים בקצב שנתי של 52% ועלייה בהכנסות בקצב שנתי של 9%.  

אחד מהמניעים העיקריים להשקעה בנפט (לפחות על פי התומכים בהשקעה) הוא כי מחירו הנמוך של הנוזל השחור דוחף את החברות להקטין הוצאות בחיפושים והפקה. קיטון זה עשוי להביא למחסור בנפט כבר בשנת 2018 ו-2019. נציין כי על פי הדו"ח של אקסון מובייל, היא קיצצה בהוצאותיה בשיעור של 24% ברבעון האחרון. אם כי היא תשמור על דיבידנד של 77 סנט לרבעון.

גם חברת הנפט שברון (סימול: CVX) פרסמה את הדו"ח לרבעון השני והציגה רווח של 91סנט למניה. אם כי עדיין לא ידוע עדיין איזה שיעור מן רווחים היה חד פעמי ולכן לא ניתן עדיין להשוות את הישגי המניה לשנה שעברה. בניכוי הרווחים החד פעמיים החברה הרוויחה 77 סנט למניה, מול צפי של 87 סנט. 

הכנסות שברון הסתכמו בכמעט 34.5 מיליארד דולר, עלייה של חמישה מיליארד דולר מהרבעון המקביל אשתקד. תזרים המזומנים שנגזר מפעילות החברה היגע לכדי כמעט 9 מיליארד דולר - כמעט כפול מול הרבעון המקביל אשתקד.  מניית שברון קפצה 1.9%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות