2 מניות ביומד קטנות מאוד - עם אפסייד גדול מאוד

ינון אריאלי מתייחס בטורו לשתי חברות קטנות יחסית מסקטור הביומד עם פונטציאל לפריצה ועלייה בשווי המניה
|
(24)
בעוד המדדים המובילים בארץ מדשדשים כבר תקופה ארוכה, מניות הביומד רותחות לאחרונה. אמנם, מדד הביומד מפגר בהרבה אחרי המדדים המקומיים בשנים האחרונות, אך סיבה זו לא מספיק טובה בשביל שהודעות לא מהותיות במיוחד יקפיצו מניות בעשרות ומאות אחוזים בן לילה. מצד שני, אם מחפשים בין השורות, אפשר לאתר חברות שנסחרות בשווי מצחיק, שאינו משקף בצורה נכונה את הפוטנציאל הטמון בהן. בטורים הקרובים אנסה להציג לכם כמה מתוכן.

אחת החברות המעניינות שנתקלתי בהן לאחרונה, היא {נסווקס} המפתחת נוגדן הניתן דרך הפה למחלות דלקתיות ואוטואימוניות. לחברה שתי טכנולוגיות עיקריות בשלבים שונים של פיתוח קליני: מוצר אנטי-דלקתי לטיפול בדלקת הכבד השומני, וחיסון נגד אלצהיימר. בתחום כבד השומני, החברה ביצעה בהצלחה שני ניסויים קליניים בשלב השני, שהוכיחו את היעילות הקלינית של הנוגדן. בתחום האלצהיימר, הראה הנוגדן שפיתחה החברה פרופיל יעילות ובטיחות מצוין בניסויים פרה-קליניים במודלים של מחלת האלצהיימר. למרות שמדובר בתחילת הדרך, זהו המוצר היחידי בעולם התוקף את המחלה בשלב מוקדם שלה.

למרות הפוטנציאל, עד סוף 2012 החברה נוהלה בצורה לא יעילה והמניה איבדה מרבית משוויה. המפנה הגיע כאשר שתי קבוצות משקיעים בראשות ד"ר אשר שמואלביץ (קרדיולוג ויזם המשקיע ב-20 חברות ביוטק), אבי מייזלר (שנכנס באחרונה לשותפות עם חברת UCB) וד"ר דוד נאוה (בכיר לשעבר בבאייר), השקיעו בחברה כ-4 מיליון שקל בתמורה לכ-45.6% ממניותיה (42.3% נכון להיום), כלומר שווי דומה לשווי הנוכחי של החברה.

הם הביאו מנכ"ל חדש - ארי עמינצח, ששימש כסמנכ"ל שיתופי פעולה וחדשנות בחברת הביוטק ההולנדית קרוסל, שנרכשה על ידי ג'ונסון אנד ג'ונסון ב-2.4 מיליארד דולר ב-2011. לאחר מכן עבד בג'ונסון אנד ג'ונסון עצמה בתחום המחלות הזיהומיות. מדובר בקבוצת אנשים בעלי ניסיון רב וממון, שיכולים לשנות את ההתנהלות הקלוקלת שהייתה בחברה בעבר, ולהצעיד אותה להישגים יפים בעתיד.

התפתחות מעניינת התרחשה בסוף יוני, כאשר נסווקס התקשרה במזכר כוונות עם חברת Acebright מסין, המתמחה בייצור תרופות לסרטן ומחלות זיהומיות. לפי אותו הסכם היא עשויה להשקיע מיליון דולר כנגד הקצאת 10% ממניות החברה (וחברות הבנות שלה). למי שלא הבין, העסקה הזו משקפת לנסווקס שווי של 10 מיליון דולר, כמעט פי 4 מהשווי הנוכחי שלה. בעקבות כך המניה זינקה ל- 20 אגורות, אולם חזרה שוב לאיזור ה-9 אגורות בימים האחרונים.

נסווקס הצהירה כי בכוונת הצדדים להשלים את העסקה בחודש הקרוב, ובנוסף שהיא מתכוונת לגייס הון נוסף. העסקה עדיין לא נחתמה, אבל נסווקס הצליחה לגייס כ-4.6 מיליון שקלים בהנפקה זריזה שביצעה לאחרונה. מחלת הכבד השומני אותה מתעתדת נסווקס לרפא, היא בעיה אדירה בסין ואין לה עדיין תרופה מאושרת בשוק האמריקני או הסיני. ל-Acebright יש ניסיון רב בתחום הזה, לכן אפשר להבין את האינטרס שיש לה להשתלט בהדרגה על הטכנולוגיה של נסווקס. מדובר בחברה עם כסף, כך שהיא יכולה להיות מקור מימון טוב עבור הפעילות של נסווקס בעתיד, שאכן זקוקה למזומנים נוספים כדי שהמוצרים שלה יתקדמו בתהליך המו"פ וקבלת האישורים הרגולטוריים.

פעולה חכמה נוספת אותה מתכוונת נסווקס לבצע בקרוב, היא הפרדת שתי הפעילויות לשתי חברות בנות נפרדות - מהלך שיאפשר גמישות תפעולית ויכול להציף עוד ערך למשקיעים. במילים אחרות, נראה שנסווקס מתחילה להתנהל נכון - יש לה יכולות מימון משופרות וחשיפה לחברה סינית מובילה. לאחר השלמת העסקה עם הסינים, המניה שלה יכולה להיות שווה לפחות כפול מהשווי הנוכחי כבר בעתיד הקרוב.

חברה מעניינת נוספת היא {גפן השק}עות. למעשה, מדובר בחממה לחברות ביוטכנולוגיות עם מוצרים בשלבי מחקר ופיתוח שונים. ההחזקה הגדולה ביותר, ואולי המבטיחה ביותר של החברה, היא אליום מדיקל -0.77% אליום מדיקל 51.3 -0.77% אליום מדיקל בסיס:51.7 פתיחה:51.7 גבוה:52 נמוך:50.8 תמורה:21,129 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , העוסקת בתחום הכירורגיה הזעירה. לאחרונה הייתי במצגת של החברה למשקיעים, ואני חייב להגיד שהתרשמתי לטובה מהייחודיות ומהיתרונות של המוצרים שלה. יש לה למשל קו מוצרי סטנטים (תומכנים שמטרתם לשמור שכלי הדם יישארו פתוחים) שעשויים מחומר פולימרי גמיש. בניגוד לסטנטים המתכתיים הרגילים, משהו שמקל מאוד על החדרתם ומפחית את הכאבים הכרוכים בפעולה.

בנוסף, לחברה קו מוצרים ייחודי למניעת קרישי דם ותסחיפים אשר נוצרים במהלך צינתור. לאחר שקיבלה אישור של רשות התרופות האירופית, אליום מבצעת בימים אלו ניסוי קליני נוסף למטרת קבלת אישור FDA. המוצר של אליום מקצר את משך החדרת הצנתר בצורה משמעותית (2-3 דקות במקום 60 דקות במוצרים הנוכחיים), לכן הציפייה לאישור בשוק הרפואי גדולה מאוד.

אליום נסחרת בשווי שוק של כ-60 מיליון שקל וגפן מחזיקה ב-6.5% מאליום, כלומר שווי ההחזקה עומד על כ-4 מיליון שקלים, קצת מתחת לשווי הנוכחי של גפן. גם אם לא השתכנעתם שאליום שווה יותר ממה שהיא נסחרת היום, העניין הוא שלגפן יש כזכור עוד הרבה החזקות נוספות בחברות בעלות פוטנציאל הצלחה לא רע.

ישנן חברת {קולפלנט} העוסקת בפיתוח וייצור מוצרים רפואיים על בסיס קולגן אנושי המיוצר מצמחי טבק, חברת ארט הלת'קר המפתחת מערכות לזיהוי ולמניעת מעבר של מוצקים או נוזלים לתוך דרכי האוויר, סיקאם המפתחת נוגדן לטיפול בסוגים שונים לסרטן והחזקות בחברות נוספות (למען האמת, לגפן יש גם החזקה קטנה בנסווקס). שווי ההחזקות האלו ביחד בניכוי התחייבויות החברה, גבוה בהרבה משווי השוק בו נסחרת מניית גפן.

הסוד להצלחה טמון בניהול נכון של החברה, כלומר הקצאה נכונה של המשאבים הכספיים בין ההחזקות השונות, ויכולת גיוס מימון טובה בהמשך הדרך. לאחרונה, ביצעה גפן שאמורה להכניס לקופה כ-3 מיליוני שקלים נוספים, ובעלי העניין הצהירו כי ישתתפו בה על פי שיעור החזקתם.

תחת ההנחה שבעלי העניין בחברה, שמחזיקים כ-51% ממניותיה, יסייעו לה לגייס הון נדרש גם בעתיד, ובהתחשב בכך שאליום נמצאת רגע לפני הפריצה של כמה ממוצרי הדגל שלה, נדמה לי כי גם גפן צריכה להיסחר בשווי גבוה הרבה יותר מאיפה שהיא נסחרת כעת.

הכותב, ד"ר ינון אריאלי, מנהל כסף למשקיעים גדולים, מייעץ לחברות, ומפעיל בלוג השקעות בכתובת http://bursa4u.com . תקנות הייעוץ הכללי של אוסרות עליו להתייחס לתגובות שלכם בעמוד זה, אולם אתם מוזמנים לפנות אליו באמצעות המייל. הדברים מובאים לצורך מידע כללי בלבד ואין לראות בהם משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשירים פיננסיים אחרים. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ השקעות, והוא לא מחזיק במניות שהוזכרו בכתבה.
תגובות לכתבה(24):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 20.
  נסווקס
  אורלי 27/07/2013 22:58
  הגב לתגובה זו
  4 1
  נסווקס חברה עם הנהלה חדשה יוצאת לדרך חדשה בקרוב החברה תדווח על עסקה גדולה ומשותפת עם חברה גדולה בסין ואז השמיים הם הגבול בקיצור בחברת נסווקס הכסף נימצא על הריצפה.
  סגור
 • 19.
  מדוע ינון אינו מחזיק במניה
  יובל קפיטולניק 27/07/2013 20:37
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לפי הנכתב, המניה עם סיכויי מצויין לטוס. מדוע הכותב אינו מחזיק במנייה (אפילו בסכום קטן) ??
  סגור
 • 18.
  נסווקס לפני גל של הנפקות ודילולים. לדעתי המתכון הבטוח
  מתרחק 27/07/2013 19:15
  הגב לתגובה זו
  0 2
  להבסיד רוב ההשקעה. חוץ מזה החברה לא אמינה בגרוש.
  סגור
 • חברת נסווקס
  שחקן וותיק בשוק 27/07/2013 22:44
  הגב לתגובה זו
  2 2
  תקשיב טוב גש דחוף לרופאה עיניים ותבדוק את עצמך חברת נסווקס החליפה הנהלה חדשה והיא עומדת לפני עסקה גדולה עם סין לדעתי האישית המניה עומדת לפני פריצה וריצה גדולה קלפי מעלה ולשער חלומי...הנפקה אולי בשער 30
  סגור
 • 17.
  מריצן מסריח (ל"ת)
  שוקי 27/07/2013 18:34
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 16.
  נסווקס
  רוזן ישראל 27/07/2013 17:49
  הגב לתגובה זו
  4 1
  בנוסף לדברים המשמעותיים מאד שכתב ד"ר ינון אריאלי ובנוסף לעיסקה עם הסינים יש לבעלי המניות של נסווקס חברות מוצלחות בתחום הביומד והם יכניסו לנסווקס מוצרים מוצלחים מהחברות שלהם כך שלנסווקס שנסחרת כיום בשווי שוק מצחיק יש באמת אפסייד מאד מאד גדול
  סגור
 • 15.
  נסווקס
  שמיים כחולים 27/07/2013 00:46
  הגב לתגובה זו
  2 1
  צןדק ב100%העסקה הקרובה של הסינים החודש תיקח את חברת נסווקס ואת המניה לשער 20 ויותר
  סגור
 • 14.
  גפן נסחרת בשווי מגוחך
  יובל 26/07/2013 19:06
  הגב לתגובה זו
  0 2
  הון עצמי מעל 20 מיליון ונסחרת הרבה הרבה מתחת. יש באמתחתא כ 30 חברות. מספיק שאחת תצליח...
  סגור
 • 13.
  מר ינון! שכחת את בריינסטורם?
  מר: בריינסטורם 26/07/2013 16:58
  הגב לתגובה זו
  8 0
  ינון. ! לפני כשנתיים סיקרת את בריינסטורם , כעת לפני כאילו מהלכים שהיא עומדת לבצע אתה לא נותן טיפ למשקיעים? אז אני אעשה זאת כמשקיע, בריינסטורם עומדת להיסחר ברשימה הראשית של הנאסדק בחודש הקרוב וכמו כן להנפיק מניות בארץ מה שיגרום למנייה להפוך לדואלית דהיינו מחזורי המסחר יעלו מכאן שהדרך למעלה קרובה מתמיד . ב ה צ ל ח ה
  סגור
 • אני לא מכיר את החברה שציינת לעומק ומעולם לא כתבתי עליה. (ל"ת)
  ינון אריאלי 26/07/2013 22:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • אז אולי תכתוב?
  מר: בריינסטורם , 27/07/2013 12:09
  הגב לתגובה זו
  1 2
  המון משקיעים היו שמחים לשמוע את דעתך על החברה, יכול להיות שהתבלבלתי וכתבת על פלוריסטם בכל אופן , זכור לי שהמלצת על איזו מנייה ויצא טוב אז אם תואיל בטובך לתת את דעתך על בריינסטורם - BCLI כולנו נישמח
  סגור
 • 12.
  סחירות נמוכה
  דובי 26/07/2013 16:35
  הגב לתגובה זו
  0 1
  האם הסיכוי שווה להיכנס למניות עם סחירות כל כך נמוכה שכן במקרה שמשהו משתבש הסיכוי למצוא קונה נמוך מאוד ואפשר להפסיד את רוב ההשקעה? בנוסף לכך יש גם את האפשרות של קיפאון של המניה עד למצב של מחזורי מסחר אפסיים, בלי אפשרות קלושה אפילו להיפטר מהסחורה..?
  סגור
 • 11.
  2 מניות ביומד עם אפסייד גדול
  רוזן ישראל 26/07/2013 16:17
  הגב לתגובה זו
  3 2
  לגבי גפן האפסייד לא כל כך גדול כי מחזיקה רק 6.5% מאליום , אבל לגבי נסווקס האפסייד הוא באמת עצום ושווי השוק הכל כך נמוך היום יעלה פי כמה תוך תקופה קצרה .
  סגור
 • 10.
  ניראה שהשוק חושב שההודעה על השקעה סינית,לא אמיתית
  נסווקס 26/07/2013 16:01
  הגב לתגובה זו
  2 1
  הודעה שנועדה לאפשר הנפקה שבילעדיה החברה היתה קורסת וסכנה זו עדיין קימת בגלל ההון השלילי.לכן החברה חייבת עוד הנפקות וקשה יהיה למניה לתפקד עם הדילולים. בעיה נוספת היא שתמיד ההמלצה של אריאלי מחזיקה יום אחד או שניים גם אם הוא צודק.(ראו אלביט מדיקל דורי בניה ועוד)
  סגור
 • 9.
  בריינסטורם!!!!!!!!!!!!!!!!!
  אנונימי 26/07/2013 12:44
  הגב לתגובה זו
  4 0
  BCLI - בריינסטורם זה הדבר הבא...
  סגור
 • 8.
  בריינסטורם,ביונדווקס,נסווקס,ביוקנסל (ל"ת)
  דר' D 26/07/2013 10:29
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • טען עוד
 • 7.
  אני מופסד
  טןטן 25/07/2013 23:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מופסד על ההשקעה בגפן כ90 אחוז-אין לי ספק שיום אחד ההשקעה תניב רווח למרות ההפסד העצום
  סגור
 • 6.
  נכנסתי היום לווידמד הרבה פוטנציאל (ל"ת)
  אבי 25/07/2013 21:07
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 5.
  צודק. וקבל חיזוק חיובי על הניתוחים ! (ל"ת)
  עורב 25/07/2013 14:43
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 4.
  אם אלו מציאות אז ביו לייט היא בוננזה (ל"ת)
  שלום שלום 25/07/2013 12:28
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 3.
  המניה טסה והאופציה בלי שנוי (ל"ת)
  נסווקס אופ 25/07/2013 11:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • זה היה בזמן שנכתב בסוף האופציה גם עלתה . (ל"ת)
  נסווקס 26/07/2013 16:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  אליום חברה מבטיחה
  רוני 25/07/2013 10:32
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מאוד מעניין הפידבק לגבי יחודייות המוצרים
  סגור
 • 1.
  הפעם אני חייב לציין שמר ינון צודק...
  שרון 25/07/2013 10:28
  הגב לתגובה זו
  7 1
  קלע בשתי מניות שהולכות להניב תשואה של מעל 100% בחודשיים הבאים. נמתין ונראה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות