זמן נוסף לדנקנר: ביהמ"ש האריך המועד להגשת ההסדר; אישר מכירת כלל ביטוח

השופט אורשטיין קבע כי הצעות להסדרי חוב יוגשו עד ל-21 באוקטובר, הצעת נציגות בעלי האג"ח עם אדוארדו אלשטיין לא אושרה בשלב זה
 | 
(4)
נוחי דנקנר, אדוארדו אלשטיין, איתן אורנשטיין, צילום: בוצ'אצ'ו
אנחת רווחה לבעל השליטה בקונצרן {אידיבי אחזקות} נוחי דנקנר. לאחר הדיון הסוער אתמול, השופט איתן אורנשטיין מביהמ"ש המחוזי קיבל הבוקר (ב') את בקשת חברת ההחזקות להאריך המועד להגשת הסדרי חוב בחברת ההחזקות. כן קבע השופט אורנשטיין לוח זמנים להגשת הצעות חדשות ובד בבד אישר את הסכם מכירת 32% מהון המניות של כלל עסקי ביטוח -2.2% כלל עסקי בי 5,120 -2.2% כלל עסקי ביטוח בסיס:5,235 פתיחה:5,379 גבוה:5,379 נמוך:5,101 תמורה:5,480,988 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ל-JT Capital מהונג קונג לפי של 4.6 מיליארד שקל. במקביל, ביהמ"ש המחוזי החליט שלא לאשר בשלב זה את הצעת נציגויות מחזיקי האג"ח בצוותא עם המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין.

נציין כי ההערכות המוקדמות היו כי השופט אורנשטיין אכן יחליט להאריך המועד להגשת מתווי הסדר חוב לקונצרן ההחזקות. זאת, על רקע מאמצי דנקנר למכור את כלל ולהזרים הון נוסף לחברה הבת אידיבי פיתוח, אותן שיבח השופט אורנשטיין במסגרת הדיון בביהמ"ש, מאמצים אותם שיבח במסגרת הדיון שנערך אתמול . בנוסף, השופט אורנשטיין צפוי לצאת לחופשת שבתון קצרה בחודש אוקטובר, ונראה כי ביקש להגיע להכרעה סופית רק לאחר מכן.

השופט אורנשטיין ציין במסגרת ההחלטה כי הינו סבור שיש לאפשר דחייה סבירה להגשת מתווה הסדר מגובש, בהתבסס על השקעתו הצפויה של המיליארדר האוקראיני אלכסנדר גרנובסקי בהיקף כספי של כ-826 מיליון שקל. זאת, על רקע ההחלטה מה-18 באוגוסט, לפיה אם אכן יופקדו הכספים בנאמנות תינתן ארכה סבירה. השופט אורנשטיין שיבח את מאמצי גרנובסקי ודנקנר וציין כי "יש ליתן את הדעת גם למאמץ הניכר שהושקע לגייס סכום של מאות מיליוני שקלים תוך תקופה של ימים ספורים על מנת לעמוד בתנאים שנקבעו".

השופט אורנשטיין: "לא ניתן לשלול שיוגשו הצעות נוספות שימקסמו את התמורה לנושים"

השופט אורנשטיין ציין עוד כי דחיית המועד להגשת ההצעות לא רק מטיבה עם הנושים, אלא פותחת פתח לתחרות להשאת הצעות למתווי הסדר בין גורמים נוספים. כך, לדידו של השופט אורנשטיין, "לא ניתן לשלול כי יוגשו הצעות נוספות שימקסמו את התמורה לנושים".

במקביל, ביהמ"ש המחוזי החליט לדחות בשלב זה את בקשת נאמני אידיבי אחזקות בצוותא עם המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין. ההסדרים יובאו לאישור אסיפות נושי האג"ח בהתאם לחוק החברות, ולאחר בחינתם ע"י המומחה לבדיקת הסדרי חוב אייל גבאי. השופט אורנשטיין החליט שלא להיעתר לבקשה להורות על העברת הכספים שבידי משקיף ביהמ"ש, עו"ד חגי אולמן, לנושי אידיבי פיתוח, וזו תתקבל לאחר החלטת החברה האם אכן לחלק את הכספים האמורים.

בשורה התחתונה, השופט אורנשטיין קבע כי הצעות להסדרי חוב באידיבי אחזקות יוגשו עד ל-20 באוקטובר בשעה 12 בצהריים, כאשר אייל גבאי יידרש לבדוק ההצעות עד ל-30 באוקטובר. אסופת נושים תתקיימנה עד ל-14 בנובמבר, ואילו הדיון בעניין יתקיים ב-25 בנובמבר בשעה 9 בבוקר.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  שאלה
  דני 26/08/2013 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה נוחי לא מוכר את סלקום או את שופרסל וסוגר את הסיפור עם המיליארדים שיקבל? עדיף לו להפסיד אותם מלהפסיד הכל
  סגור
 • 3.
  מזל שלאורשטיין יש עדיין הגיון בריא! (ל"ת)
  אנונימי 26/08/2013 08:20
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 2.
  שופט מעולה
  ירון 26/08/2013 08:13
  הגב לתגובה זו
  2 1
  עם ישראל נכשל ולהפנות עורף לאדם מעולה ומקסים כמו נוחי .. עדר של טיפשים שוטף את רוב העם שהפנים שלו זה הרוע של שלי יחימוביץ
  סגור
 • 1.
  הנוכל הזה יוציא מיליונים מהחברה כדי לשרוד! (ל"ת)
  לך כבר הביתה 26/08/2013 08:13
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור