דוח ה-OECD: הצמיחה בישראל תאט בשנה הבאה ל-3.4% עקב הקיצוצים

למרות ההשפעה השלילית של הגזרות הכלכליות על הצמיחה, ב-OECD מדגישים, "הישארות במסגרת תקרת ההוצאות הנוכחית חייבת להיות בעדיפות גבוהה"
|
(1)
דגל ישראל

הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) פרסם היום את תחזיות הצמיחה העולמית לשנה הנוכחית ולשנה הבאה. קצב הצמיחה של 34 מדינות הארגון עומד השנה על 1.2% בלבד בזמן שהצמיחה המשוערת של ישראל צפויה לעמוד על 3.9%. יחד עם זאת בשנה הבאה צפויה האטה בקצב הצמיחה של ישראל ל-3.4%.

ב-OECD מציינים כי לפתיחת שדה הגז 'תמר' תהיה השפעה של 1% על התמ"ג בשנה הנוכחית והשפעה של 0.7% בשנת 2014. הביקושים הצפויים בשווקי הייצוא העיקריים שהם ארה"ב והאיחוד האירופי אמורים לעלות מ-3.6% השנה ל-5.8% ב-2014 ולהשפיע לחיוב על הייצוא. יחד עם זאת ההאטה בצמיחה בשנת הבאה אמורה לנבוע מיישום תוכנית הקיצוצים של הממשלה בישראל.

בהנחה שצעדי הקיצוצים אכן ייושמו, צופים ב-OECD שהגרעון שהתקציבי שעלה השנה ייקטן ב-2014 ומדגישים כי, "הישארות במסגרת תקרת ההוצאות הנוכחית חייבת להיות בעדיפות גבוהה, לצד יישום צעדים להגדלת ההכנסות, כדי לשמור על יעדי הגירעון".

רמת האבטלה בישראל תעלה השנה ל-7.2% לעומת 6.9% בשנה שעברה, אבל היא אמורה לרדת ב-2014 ל-6.8%.

בתוך כך, אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בועידת ירושלים לחדשנות בתירות: "אנו מובילים את ה-OECD בצמיחה, ביצירת מקומות עבודה וברמת אבטלה נמוכה. עשינו זאת בארבע השנים האחרונות ולכן ישראל נמצאת בעמדה כלכלית טובה מאוד. הכלכלה לא חפה מבעיות, אך עמדת הפתיחה שלנו בהתמודדות עם בעיות אלה היא כמעט הטובה ביותר ב-OECD. "

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לפיד דופק אותנו בכל המישורים.
  דרור 29/05/2013 15:40
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אני תומך בתוכנית של האופוזיציה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות