דו"חות דיסקונט: רווח של 905 מיליון שקלים ב-2016

 | 
בנק דיסקונט, צילום: Bizportal
בנק דיסקונט מדווח הבוקר על תוצאותיו הכספיות לשנת 2016 ומציג גידול של 20.7% בשורה התונה לרווח של 905 מיליון שקלים. התשואה על ההון טיפסה ל-6.6% לעומת 5.8% בשנת 2015.
מניית דיסקונט 0% דיסקונט 1,421 0% דיסקונט בסיס:1,421 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: טיפסה 20% ב-12 החודשים האחרונים ולאחרונה נגעה בשיא כל הזמנים, עם שווי שוק של מעל 9 מיליארד שקלים. 
להלן מקבץ נתונים מתוך הדו"ח:
- גידול בשיעור של 7% בסך המאזן 
- גידול בשיעור של 10.6% באשראי לציבור נטו לרמה של 140.7 מיליארד שקלים. 
- גידול בשיעור של 13.5% באשראי למגזר הקמעונאות (משקי בית ועסקים קטנים וזעירים)
- גידול בשיעור של 18.1% בהלוואות לדיור 
- גידול בשיעור של 9.1% בפקדונות הציבור ל-172 מיליארד שקלים.
- גידול בשיעור של 8.1% בהכנסות ריבית, נטו
- ירידה בשיעור של 1.6% בסך כל ההוצאות התפעוליות והאחרות
- ירידה בשיעור של 2.9% בהוצאות שכר, בניטרול רכיבים מסויימים 
- יחס היעילות השתפר ועומד על 72.6% לעומת 78.7% בשנת 2015 
היו"ר יוסי בכר והמנכ"לית לילך אשר-טופלינסקי: "התוצאות הכספיות לשנת 2016, משקפות את המשך תנופת העשייה והשיפור בביצועי הבנק והקבוצה. הדוחות מציגים את תוצאות הפעולות הממוקדות, שנעשו בשנתיים וחצי מאז השקת התוכנית האסטרטגית, באוגוסט 2014. מנתוני מחצית תקופת התוכנית, בולטת במיוחד מגמת הצמיחה בפעילות הליבה לרוחב הקבוצה. התוצאות מעידות על גידול מתמשך בהכנסות מריבית וצמיחה ניכרת באשראי קמעונאי, המצוי בליבת האסטרטגיה שלנו. צמיחה זו הושגה במקביל לתהליכי התייעלות רחבים בכל זרועות הקבוצה. בשנת 2016, בוצעו מהלכים משמעותיים בעלי השפעה מהותית על תוואי התפתחותה העתידית של הקבוצה: אישרנו תוכנית התייעלות מואצת, שבמרכזה צמצום מצבת העובדים בקבוצת דיסקונט בכ-1,000 עובדים נוספים עד שנת 2021. מתוכה הושלמה תוכנית פרישה מרצון לכ-350 עובדים שפרשו עד חודש דצמבר 2016. בוצעה התייעלות נדל"נית מואצת בסניפים ובמטה הבנק. למהלכים אלו, השפעה ישירה על יחס היעילות  שהשתפר  מהותית בתקופה זו."
 
"לצד זה, השלמנו גיוס הון ראשוני, שזכה לביקוש גבוה בשוק, בסך של כ-760 מיליון ש"ח במניות ובאופציות. גיוס ההון, נועד לאפשר הגדלה נוספת של ההכנסות, על בסיס התשתית הקיימת, ללא תוספת בהוצאות. הודות לכך, ולרווחיות הנצברת, ההון עומד היום על כ-15 מיליארד ש"ח ויחס ההון רובד 1,  עומד על כ-9.8%. חברות דירוג, בארץ ובחו"ל, העלו את דירוג האשראי של הבנק. היחסים הפיננסים משקפים בסיס יציב ואיתן, המאפשר לנו להמשיך לצמוח ולהרחיב את פעילותינו העסקית, גם בעתיד. במקביל, חתמנו הסכם פורץ דרך עם נציגות העובדים, אשר כלל שני רכיבים: הארכת חוקת העבודה ל-5 השנים הבאות, והסכמה על שינויים המאפשרים גמישות ניהולית ושינוי התרבות הארגונית בהתאמה  לסביבה העסקית המשתנה. כמו כן, הושג הסכם שכר תקדימי, הקובע לראשונה מנגנון לצמצום פערי השכר בבנק. בשנה החולפת, שמנו דגש מרכזי בביסוס תשתית טכנולוגית מתקדמת לטרנספורמציה בבנקאות המסורתית. פיתחנו ערוצים דיגיטליים חדשים ואנו מקדמים פלטפורמה רב ערוצית מסונכרנת, המאפשרת ניהול מרוכז ואפקטיבי של הקשר עם הלקוח במגוון הערוצים, מסורתיים ודיגיטליים.
"במבט קדימה, התשתיות שביססנו, ההוניות, הטכנולוגיות והארגוניות, מאפשרות לנו את המשך תנופת הצמיחה במגזרי המיקוד ואת הרחבת צעדי ההתייעלות לרוחב הקבוצה. במקביל, אנו נערכים לבנקאות העתידית, ובכלל זה, יצירת חווית לקוח ייחודית המותאמת לצרכיו, תוך מינוף יכולות מתקדמות של שימוש בנתונים והשקת מודלים בנקאיים חדשניים.
אנו מצויים בתקופה חדשה בבנק. התשתיות המשופרות, היוזמות, העקביות בהשגת היעדים והעמידה הנחושה בתוכנית האסטרטגית, הם המנוע המניע את קבוצת דיסקונט. רוח דיסקונט הייחודית, המאפיינת את העובדים והמנהלים שלנו, מחויבותם העליונה להצלחת הבנק ולשביעות רצון לקוחותינו, מבססת את עוצמתנו במערכת הבנקאית. אנו מחויבים ובטוחים ביכולתנו להמשיך להשתנות, להמשיך להשתפר ולהתאים עצמנו לסביבה המשתנה, למען דיסקונט, לקוחותיו ועובדיו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה