כחלון למשקיעים: "אין שום סיבה לקנות 4 דירות ולגזול אותן מהזוגות הצעירים"

כך אמר שר האוצר עם חתימת הסכם גג ברמלה - עיר שצפויה לרכז בנייה אדירה של עשרות אלפי דירות
|
(139)
עוד אלפי דירות
היום נחתם בטקס ברמלה הסכם גג לבניית 7,400 יחידות דיור ולפיתוח שכונות חדשות במסגרת פינוי בינוי. 
שר האוצר משה כחלון אמר: "זה הסכם גג משמעותי, יש הרבה אנשים שעובדים קשה כדי להגיע למצב הזה, זה לא דבר שקורה בלילה. יש משבר דיור במדינת ישראל והמעשה שאתה ראש העיר עשית ועושה הוא פשוט להכנס מתחת לאלונקה, אני יודע שראשי ערים לא אוהבים תושבים, אוהבים בנקים וסופרים, יודעים רק לשלם ארנונה ולא מספקים להם שירותים. זו שגיאה, ראשי ערים ללא סטודנטים וצעירים ישקעו בסוף, העיריות אולי יהיו עשירות, אבל הן ישקעו. לזוגות הצעירים במדינת ישראל מגיע דירה, יש להם חובות אבל גם זכויות. המדינה והשלטון המקומי צריכים לעזור להם. מה הפשע שזוג צעיר רוצה דירה של 2.5-3 חדרים בתחילת חייו? משבר הדיור לא ייפתר בגרפים ובמצגות, הוא ייפתר מצוות שיגיע לכל עיר"
"המשקיעים העלו את מחירי הדירות לזוגות הצעירים"
"גם משרד השיכון וגם משרד האוצר רואים חשיבות גדולה מאוד בהיצעים, יצאנו במהלך לרסן ביקושים. כן, הייתה ביקורת – מי שיקנה דירה שנייה ישלם יותר מס רכישה. חטפנו על זה ביקורת, אני שלם עם המהלך הזה. לא ייתכן שמי שיש לו אמצעים קונה 2,3,4 דירות, בעוד זוג שחסר לו עוד 10 אלף שקלים מרחיקים אותו מהדירה. מרחיק זוג צעיר מהדירה והעלה את המחיר לזוג הצעיר בעוד 100 אלף שקלים, אז כן, צריך להגיד את זה באומץ – תפנו את הדירות לזוגות הצעירים, שנתיים שלוש תשקיעו במקומות אחרים, מי קבע שתגזלו את הדירות של הזוגות הצעירים? צריכה להיות התחשבות, כל אחד לעצמו? 2,3 דירות? אני לא אומר לנצח, אבל בתקופה של משבר תתחשבו. אלוהים עזר לכם ואתם עם הון גדול, אבל יש עוד אנשים שחיים כאן ועל רקע זה קיבלנו את ההחלטה להדיר את המשקיעים מהשוק". 
כחלון המשיך: "בימים האלה, בניווט של בינת שוורץ עובדים על מלאי תכנוני אדיר, בתקופה הקרובה זה ייבלוט, מלאי התכנון היא חיוני לפתרון משבר הדיור. לגבי השיווקים, רמ"י נכנס להילוך מדהים ויהיו שיווקים במספרים הרבה יותר גדולים מבעבר. יש לנו כוונה למדוד ולהימדד על ידי עסקאות. רוצים לראות שנחתמה עסקה, שניתן היתר, שקבלנים עובדים בשטח. התחדשות עירונית יש בה אלמנט תכנוני, אלמנט כלכלי ואלמנט חברתי. בדרך כלל השכונות שזקוקות לפינוי בינוי הן היותר חלשות וצריך לעזור להן – לשפר את הדיור, את מעמדן הכלכלי. מי שאין לו דירה הראש שלו בדירה, זה מכולל העוני הכי גדול שיש, חובתנו גם כחברה, וגם כאנשים שמגדירים את עצמם חברתיים לתת מענה למשפחות האלה. אני מקווה שתהיה לנו בשורה גם לדיור הציבורי, 2600 משפחות שמחכות לדיור הציבורי זה לא טוב". 
ראש עיריית רמלה יואל לביא, אמר: " הסכם הגג הוא המבוא לתהליך של התחדשות עירונית שצריך להיות מודל גדול וארצי. ואם הסכם הגג הוא בשורה בישראל, הבשורה הגדולה לתושבי רמלה היא התחדשות עירונית, להפוך אותם לבעלי נכסים תוך טיפול בשני צרכים חברתיים – האחד הוא המיגון הדירתי שהוא צורך, והדבר השני זה החשש מרעידות אדמה והתאמה לסטנדרטים החדשים".
מ-20 אלף יחידות דיור ברמלה ל-45 אלף
"בראייה היסטורית של 5 שנים הייתה עלייה של 100% במחירי הדירות בעיר ואנחנו לא שמחים על כך", אמר לביא. אני מייחס לזה מעבר למיקום ולמחירים האטרקטיביים אבל גם לנושא של ההשקעות בחינוך, יש גידול של 100% בהשקעה הכספית על גידול של 30% באוכלוסיה. אין פה דירה גם לא לשכירות ששמים שלט והיא לא מתאיידת. היעד הראשון הוא היעד הממלכתי – התחדשות עירונית על בסיס פינוי ופיתוח הסכם הגג ברמלה מערב. אנחנו פועלים על פי כל דרישות משרד הפנים. אנחנו מדברים על 20 אלף יחידות דיור בעיר ואנחנו מבצעים אכלוס של עוד 1,200 יחידות דיור, במסגרת התחדשות עירונית אנחנו מדברים על סדר גודל של 45 אלף יחידות דיור". 
לביא מסביר כי קיימות בתכנון 9 תכניות להסכם גג ב-5 השנים הקרובות – "זה הרבה יותר מ-7,400 יחידות דיור, בפועל זה הרבה יותר כי ניתן לפי החלטות להגדיל את מה שמופיע בתב"עות, ברמלה מערב ניתן לבנות עוד 3,900 יחידות דיור וזה משמעותי. בהסכם הגג נותנים גם מענה למגזר הערבי – 2 מתוך ה-9 נותנות מענה מעבר ל-2030". 
להלן פירוט של מתחמים שהתעכבו עד כה ויחל פיתוחם:
רמלה מערב – ליד באר יעקב, מדובר ב-3,900 יחידות דיור. התכנית מתעכבת על סעיף אחד שנמצא בדין ודברים בין משרד הבטחון לוועדת ההתנגדויות בוועדה המחוזית, הנושא צפוי להיות מאושר לקראת הרבעון הרביעי של השנה. 
רמלה מזרח – תכנית שמנוהלת על ידי עמידר – כ-2,700 יחידות דיור, תוכנית שיש בה שטחים פנויים כבר עכשיו. התכנון נמצא בשלב מתקדם עם עמידר.
שכונת האצטדיון – צפוי להיות מועתק ממרכז העיר, נמצא כיום ליד קניון עזריאלי והפרויקט של גינדי. מתוכננות במקום 500 יחידות דיור. 
שכונת מכבי בכניסה לעיר – 888 יחידות דיור ליד כביש 44. התכנית תלויה בביטול התנייה מנהלית בתב"ע למינהור מסילות הברזל בסוף השנה תהיה מוכנה.  
ביחס להתחדשות העירונית אמר לביא: "יש בעיר 9,000 יחידות דיור שלא עומדות בסטנדרטים של מיגון נגד רעידות אדמה. הרעיון הבסיסי הוא בינוי פינוי, כאשר הבסיס הוא על מרקם קיים, אין סיבה לירוקים לצעוק וגם לרשות העתיקות. הדבר מבוסס בעיקר על השקעות פרטיות, אבל מדינת ישראל תצטרך לשלם משהו. נראה שילוב של מבנים ציבוריים כמו גני ילדים ובתי ספר במבני מגורים. נראה שינוי משמעותי בסטנדרטים של בעלי הדירות כיום, מקבלים פיצוי של הגדלת הדירה והעלאת ערכה. זה יכניס מיליארדים לקופת המדינה, ייצור צריכה וצמיחה במשק. הבינוי יהיה על בסיס של 1 ל-6, כלומר על כל דירה יהיו 6 דירות על כל 1, תהיה הגדלת ציפוף הבנייה, יהיה יחס חניה למגורים 1 ל-1. הרעיון שלנו הוא ליצור אחדות, ההסכם בין דייר ליזם יהיה אחיד. הדייר יקבל דירה חדשה ללא תמורה בתוספת של 50% לגודל הדירה. תוקם גם קרן להחזקת הבניינים". 
"את התושב תייצג חברה כלכלית עירונית שתגן עליו, גם יצרה את ההסכם וגם לאחר שיקבל את הדירה הבקרה תהיה של החברה, לאדם אין את הכלים לכך. העירייה הקימה מנהלת שתייצג את העירייה מול התושבים. עם החפ"ק שאנחנו בונים צריך לרוץ".
תגובות לכתבה(139):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 100.
  המשקיעים העלו את מחיר הדירות? לך תלמד
  משה 14/07/2015 09:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תבדוק מי מעלה מחיר קרקע תבדוק מי קונה ולא בונה כדי למכור את הקרקע במחיר גבוה תבדוק כמה דורשים הפקידים שלך על קרקע כחלון נתת לציבור מחיר סלולר מוזל בכפיות ועכשיו אתה דופק את הציבור בחביות ומה שעשית עם הגז זה פשוט ביזיון
  סגור
 • 99.
  לשר חיים כץ 4 דירות
  jr 13/07/2015 12:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם כחלון התכוונת גם אליו??
  סגור
 • 98.
  מה שכחלון לא מבין ואיתו כל החבורה של הקשקשנים
  אמיר 13/07/2015 09:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתור אחד שיכול רק לחלום על דירה משלו - הבעיה העיקרית היא שאין מאיפה להביא את הסכום ההתחלתי שנדרש בשביל לקבל משכנתא. הוא יכול להוזיל ב-200000 וגם ב-500000 עדיין לזוגות כמונו לא יהיה מאיפה להביא מאות אלפי ש"ח מהבית כדי לקבל את המשכתנא ומכאן - הכל סתם קשקשת שלא תעזור למי שבאמת זקוק לעזרה!
  סגור
 • 97.
  מי שואל אותך?
  יא 12/07/2015 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי לכול הרוחות שואל אותך בכלל, הכסף בא מעבודה קשה וישרה!! אני אקנה מה שבא לי, אשקיע במה שבא לי ואתה, כן אתה שר האוצר הסר ידך מכיסי!!
  סגור
 • 96.
  עצה נוספת למי שיש דירה רביעית ומעלה (או לפי מס ילדים+1)
  YYYYY 12/07/2015 13:21
  הגב לתגובה זו
  0 1
  תמסה אותו כל שנה ב3% משווי הדירה, אז יאלץ למכור. במקביל תגבילו שכ"ד ושינויים מול חוזה קודם, ותקנסו חזק מי שמנסה לרמות/לעקוף
  סגור
 • טען עוד
 • יש כבר מיסוי מה אתה רוצה שאנשים יעשו עם
  משה 14/07/2015 09:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכסף שיש להם? שיתרמו לך אותו? שישקיעו בבורסה של הגנבים בארץ? אז קונים דירה ומשכירים במחיר זול וזה הפנסיה שלהם מה הצרות עיין הזו
  סגור
 • 95.
  המטרה.גניבת כספו של האזרח הקטן ומיסמוסו.
  eby 11/07/2015 13:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כנראה ששכנעו את כחלון לסגור את הפרצה האחרונה השומרת על ערך הכסף.כבוחר שלך כחלון.לא מאמין שאמרת משפט כל כך טיפשי.אם ממסים כבר מחזיקי יותר מדירה אחת שזה בעצם שלוש(אחת הוא גר בה.השניה לרוב לא בטווח המס אלא אם היא וילה מהודרת.השלישית היא כבר בטווח המס).אדון כחלון.האם בעלי דירות מטים לנפול מטרום המדינה ועד 2006 אפשר להשוות למשקיעי/נוטלי המשכנתאות.חד הם?לא ולא.אלה שקנו מ 2007 שעשו קופה יפה.אלה גם מצביעי ביבי ושבעי רצון.
  סגור
 • 94.
  אבל תסבירו לי למה מתכננים וילות במרכזי הערים??
  דיור לעשירים 09/07/2015 19:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  להפסיק מידית צמודי קרקע בגדרה -חדרה!!
  סגור
 • 93.
  הבעיה היא שאף אחד לא באמת רוצה לגור ברמלה (ל"ת)
  דני 08/07/2015 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • וכנראה גם בקריות למרות שיש דירות חדשות בחצי מיליון (ל"ת)
  אאא 08/07/2015 20:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 92.
  דירות לצעירים
  חיים 08/07/2015 12:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לכחלון תיבדוק תחילה כמה דירות יש לשרים ולחברי הכנסת בעבר ובהווה? בנוסף כמה דירות יש לחברים שלך? האם הם יאפשרו לך "גול עצמי "???? (זה בדיוק כמו לירות לעצמם כדור בראש. במקביל ניתן לבדוק דרך הטאבו , דרך העיריות, דרך חברת חשמל, דרך עמותות המים (אני לא צריך להגיד לך עוד מקומות ששם רשומים כולם, אני בטוח שאתה יודע לבד) כמה דירות יש לכל אחד ואחד ומכל ילד במשפחה-- ולאתר מעלימי מס . זאת בדיוק הסיבה שאף פעם לא מתקדם כלום בנושא הדיור. אין לאף אחד מחברי הכנסת ומראשי המדינה אינטרס לקדם את הרפורמות כי אז שווי הרכוש שלהם עצמם יקטן. נראה לך שהם יסכימו להפסיד כסף בשביל רפורמות? אתה פונה לציבור העמיד יותר שיתנו סיכוי לצעירים ברכישת הדיור אבל את הפנייה הזאת צריך לעשות קודם לכל חברי הכנסת והממשלה שהם אמורים להיות דוגמא לציבור. עד שכאן לא תהיה אכיפה של המס, מס הכנסה לא יכנס לכיסים של כל אותם משכירי דירות ומחלקי דירות - עד אז כל מה שתדברו יהיה רק דיבורים. משתלם יותר להיות בעל רכוש מאשר דוגמא. ·
  סגור
 • 91.
  בועת הנדל"ן הישראלית
  חיים בבועה 08/07/2015 11:08
  הגב לתגובה זו
  0 3
  חכו שלוש-ארבע שנים...עשרות אלפי יחידות דיור יצאו לשוק....הריבית במשק תעלה ב-1-2% ....ואז הפיצוץ יגיע....
  סגור
 • 90.
  כחלון-תיבדוק כמה דירות יש לחברי הכנסת לשריולחברים שלך
  חיים 08/07/2015 10:22
  הגב לתגובה זו
  0 2
  לכחלון תיבדוק תחילה כמה דירות יש לשרים ולחברי הכנסת בעבר ובהווה? בנוסף כמה דירות יש לחברים שלך? האם הם יאפשרו לך גול עצמי ???? במקביל ניתן לבדוק דרך הטאבו כמה דירות יש לכל אחד ואחד ומכל ילד במשפחה-- ולאתר מעלימי מס .
  סגור
 • 89.
  זוגות צעירים לא קונים דירות של 3-4 מיליון שקל כדי להשכי (ל"ת)
  אני 08/07/2015 10:10
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • המשכירים רוכשים דירות זולות בד"כ כדי לקבל תשואה סבירה (ל"ת)
  אלי 10/07/2015 21:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 88.
  ברגע שהמחירים ירדו הכלכלה תתרסק .מה שמחזיק
  טומארפורסאקו 08/07/2015 09:59
  הגב לתגובה זו
  3 0
  את כלכלת ישראל מעל המים זה מילארדי המיסים שגובים מהנדלן על כל חלקיו תשכחו מהורדת מחירים כל משפחה 3 בישראל מושקעת בנדלן בצורה כזו או אחרת .כחלון טוב בסיסמאות לפני הבחירות ברגע שאתה באוצר מתחילים להבין את הבלוף של הכלכלה גרוע מיוון
  סגור
 • 87.
  50% מהעלות מקבלת המדינה במיסים. זה לא גזל??
  בן אהרון 08/07/2015 07:39
  הגב לתגובה זו
  4 0
  למה את המיסים שהמדינה מקבלת הוא לא מוריד?? כי זה לא נוח לו?? כי הוא צריך להתאמת עם האוצר שצריך את הכסף הזה? למה לזרות חול בעיני הציבור, על ידי הסתה נגד מי עבד ושלם מיסים וחסך וקנה עוד דירה ושילם עוד פעם מיסים?? כל אלה הפכו פתאום לפושעים??? ככה חושב ומדבר שר אוצר??? זוגות צעירים לא קונים דירות מעל שני מיליון שקל, אז למה מס רכישה מוגדל על הדירות האלה? כי אפשר אולי לקחת יותר ממי שיש לו???
  סגור
 • 86.
  ה"גאון" כחלון חכם נגד רשתות סולריות וכל מצביעיו אכלו או
  יוסי 08/07/2015 07:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא מתחיל להתערב מול הפרט במה להשקיע???!!! הלו כחלון היקר אתה מתבלבל, מחר תהיה גזרה שאני יכול להשקיע בתיק השקעות 10% מניות ו-90% קרנות ואג"חים. ההתייחסות והפניה שלך לאזרחים לא לקנות דירה להשקעה....(אגב זה הפנסייה של רוב המשקיעים, כי אנשים כמוך מפחידים עם שלם גם עם פנסיות), מצביעה על פאניקה וחרדה שנכנסת אליה, שפתאום דברים שהם לא רשת סלולרית לא נראים ברי ביצוע כמו שחשבת, כלל ראשון בכלכלה= כוחות השוק...לך לאוניברסיטה קודם.
  סגור
 • 85.
  הכוונה גם לדירות מעל 2 מיליון שקל??? בשביל הצעירים???
  בן אהרון 07/07/2015 22:50
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אבל האם יש להם כסף לדירות מעל 2 מיליון? או כחלון מסדר להם הנחה? או מתנה? איך הוא חושב שהם ישלמו? משכנתא ל40 שנה? או 50 שנה?
  סגור
 • 84.
  הבטחת מר כחלון לא להעלות מיסים והבחירה בך טעות גדולה (ל"ת)
  yoyo 07/07/2015 22:34
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 83.
  למה עוד מיסים כחלון אזרחים עבדו כל החיים לדירה שניה למה (ל"ת)
  עלי 07/07/2015 22:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 82.
  גנבת את הפתק שלי
  ערן 07/07/2015 21:21
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אתה שרוף ושייך לפח האשפה של ההסטוריה. שקרן. אפס
  סגור
 • 81.
  סוף סוף מבינים מי זה כחלון ומה היכולות שלו להתמודד
  אזרח מודאג 07/07/2015 19:36
  הגב לתגובה זו
  6 0
  בעצם כנראה שאין לו יותר מה להציע. אני לא זוכר שבשנת 92 כשהיה צריך המון דירות חדשות, שרון בקש מהמשקיעים לא לקנות בינתיים כמה שניים שישארו דירות לעולים החדשים. הוא יצא לשטח וכאשר לא ראה טרקטורים בשטח, דרש הסברים מכל בעלי התפקידים שהיו סביבו ורצו לקבור את עצמם באדמה והתחילו לגמגם. אחרי שבוע הוא הגיע שוב לבדוק מה קורה והכל כבר היה נראה אחרת. זה מנהיג אמיתי שידע להתמודד כמו שצריך והבין שצריך לבנות ולעבוד ולא לדבר ולהטיל עוד מיסי רכישה כדי שיהיו כביכול דירות לעולים החדשים.
  סגור
 • 80.
  40 שנות עבדות?קליטת עליה ,כולם קנו דירות,רוחה ובריאות.
  אנונימי 07/07/2015 18:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הליכוד שנים בשלטון , מי יכול לקנות דירה ? רק ביבי עם שלוש דירות שהמדינה משלמת .
  סגור
 • 79.
  עצה נוספת למי שיש דירה רביעית ומעלה (או לפי מס ילדים+1)
  YYYYY 07/07/2015 18:33
  הגב לתגובה זו
  0 3
  תמסה אותו כל שנה ב3% משווי הדירה, אז יאלץ למכור. במקביל תגבילו שכ"ד ושינויים מול חוזה קודם, ותקנסו חזק מי שמנסה לרמות/לעקוף
  סגור
 • ומאיפה יהיה לצעירים מיליון שקל לפחות לדירות האלה שיתפנו (ל"ת)
  סתם רוצה להבין 08/07/2015 07:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 78.
  תעלה מיסים לדירה שניה ויותר לשלישית...
  YYYYY 07/07/2015 18:26
  הגב לתגובה זו
  2 6
  כך גם במס הכנסה! תקצצו לחזירים את המשכורות שחיתות. הם קונים דירה כל חצי שנה... גם לנינים שלהם כבר יש דירות. קח מס 70% מעל 100K ו85% מעל 200K בכסף הזה תסבסד דירה ראשונה לזוג - לאחר חתימת חוזה...
  סגור
 • 77.
  איכזבת אותנו
  דדי 07/07/2015 18:13
  הגב לתגובה זו
  6 0
  כדי לפתור את בעית הדיור אתה עושה כל מיני תרגילים לא לעינין יש רק דרך אחת. 95 % מהקרקעות שייכות למדינה , קרי שלנו של האזרחים. הממשלה צריכה לתת לקבלנים שיבנו עבורה 100000-200000 דירות בשנים שלןשה מקומות לאורך הקו הירוק, כמו מודעין ואלעד מקושרים למרכז עם כבישים ורכבת ולמכור לאזרחים ללא עלות קרקע חינם. יהיה הרבה דירות המחירים ירדו, תהיה הרבה עבודה גם הכלכלה תפרח. אין דרך אחרת כל שאר התרגילים זה חרטא
  סגור
 • 76.
  לתשומת ליבך !!! הצעירים
  גק 07/07/2015 18:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השכחת {ה} אותם כבר אדון כחלון !!!! ? ומה עשית {ה} עד עכשיו למען זוגות הצעירים בפריפריה ?...
  סגור
 • וגם לא יעשה כלום כי עם עוד מיסים לא יהיו עוד דירות (ל"ת)
  כלום, לא ברור??? 07/07/2015 21:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 75.
  כחלון.תפנים דיור זה לא סלולר
  בניהו 07/07/2015 17:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה צריך פתרון הרבה יותר מעמיק מאשר השתלחות של פחח באנשים שחסכו מפת לחמן שישאר משהו לגיל השלישי יותר מביטו"ל זעום.
  סגור
 • 74.
  שוק חופשי
  אדי 07/07/2015 17:17
  הגב לתגובה זו
  2 1
  בשוק חופשי אין דבר כזה להגיד למשקיעים להפסיק לקנות. בטח לא שאין אופציות השקעה אחרות עם סיכון סביר. מה שצריך זה להגדיל את היצע הדירות- אז יאללה כחלון לעבודה!
  סגור
 • בינתיים בלי סוף תוכניות ודיבורים אבל לעבוד באמת??? (ל"ת)
  לעבוד? אתה רציני? 07/07/2015 21:47
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 73.
  עצמאים קנו דירה במקום פנסיה
  נ. 07/07/2015 16:47
  הגב לתגובה זו
  4 2
  ובצדק! כשנהיה זקנים לא ישאר פנסיה, או נקבל אותה בגיל 80.
  סגור
 • 72.
  לפטר את כחלון לאלתר-האיש חוצפן שקרן מושחת וקומוניסט
  מישהו 07/07/2015 16:44
  הגב לתגובה זו
  11 3
  תקשיב טוב יא ליצן חצר- אנחנו עדיין בדמוקרטיה, ומיגרנו את השמאל לאחר 40 שנות עבדות- נמגר גם אותך יא אפס עלוב משרת של טייקונים גנבים. כל מי שיש לו דירה שניה וקנה אותה בכסף כשר-הוא לא גזלן מאיש !! אתה והחברים שלך גלנט מימון ועוד הם הגזלנים שגונבים מהציבור ומכספי ציבור. על נתניהו לפטר תא כחלון לאלתר -האפס שהשתן עלה לו לראש
  סגור
 • פשוט המישהו הזה צודק (ל"ת)
  יוסי 08/07/2015 07:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מישהו הזה = אתא מזמן הפכת ממשקיע לספקולנט מסריח!!! (ל"ת)
  מישהו 07/07/2015 16:55
  הגב לתגובה זו
  9 4
  סגור
 • 71.
  כחלון
  בצלאל 07/07/2015 16:33
  הגב לתגובה זו
  4 3
  איך הפשפש עלה למעלה זה לא מובן זה לא מובן_____________
  סגור
 • 70.
  כחלון יספק דירות להשכרה במקום המשקיעים?
  בן אהרון 07/07/2015 16:14
  הגב לתגובה זו
  4 1
  או שהוא חושב שכל הצעירים מסוגלים לרכוש דירות במיליון עד מליון וחצי...
  סגור
 • 69.
  10% מס רכישה על דירות מעל 4 מליון? ככה דואגים לצעירים?
  בן אהרון 07/07/2015 16:13
  הגב לתגובה זו
  5 0
  שיוכלו לרכוש דירות מעל 4 מליון? פקידי האוצר באו לוועדת הכספים ואמרו שלא ישארו דירות לצעירים!!! אבל צעירים קונים דירות עד 1.5 מיליון וזה לפי נתוני האוצר, אז למה עשו מס רכישה על דירות מעל 2 מיליון???? אי אפשר לזרות חול בעיניים של כולם, הציבור לא עד כדי כך טיפש, גם כאשר נדמה שהציבור טיפש ויבלע כל צפרדע שיאכילו אותו. על קוצר הראות של כחלון הוא ישלם בגדול בבחירות הבאות!!!
  סגור
 • גם לצעירים מגיע לרכוש דירה ראשונה ב 4 מיליון.
  קצת היגיון!!! 07/07/2015 18:57
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מה לא בסדר בזה? אם המשקיעים לא ירכשו את הדירות ב 4 מיליון, המחיר ירד ל 1.5 מיליון ואז הצעירים יוכלו לרכוש את הדירות האלה. זה מה שכחלון מתכוון???
  סגור
 • 68.
  גזילה זה לקחת את מה ששייך לאנשים. למשל מס רכישה (ל"ת)
  יופיטר 07/07/2015 15:58
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • 67.
  כחלון יש גם אנשים ששוכרים דירות - להזכירך - מי ישכיר
  משה ראשל"צ 07/07/2015 15:48
  הגב לתגובה זו
  3 1
  להם דירות אם לא המשקיעים רק לידיעתך משקיעים קונים גם דירות לילדים שלהם בעתיד
  סגור
 • כולם יקנו דירות, מי שאין לו מיליון וחצי יגור ברחוב!!
  שוכרים? לא רואה ממטר 07/07/2015 21:53
  הגב לתגובה זו
  2 1
  מה לא ברור? הרי לבנות דירות באמת, כבר מתחילים לשמוע את הגמגומים, זה לוקח זמן וצריך לעבוד וצריך כסף, הרי לזוגות צעירים אין כסף, ואת המשקיעים לא רוצים עכשיו בשוק, אז איך יהיו דירות? יבנו פחות, זו התוצאה שכחלון מביא עם המיסים שלו וההצהרות המקוממות, עם התוצאות האלה הוא רוצה להגיע לבחירות הבאות, ועוד רוצה להיות ראש ממשלה!!!
  סגור
 • 66.
  מי שאינו אזרח או תושב קבע - שלא יהיה רשאי לקנות נדל"ן
  שמעת את זה כחלון?! 07/07/2015 14:40
  הגב לתגובה זו
  14 1
  זה החוק בארה"ב למשל ובעוד מדינות!!!
  סגור
 • צודק לגמרי! הזרים משתלטים על הנדלן
  ועושים עלינו סיבוב! 07/07/2015 15:09
  הגב לתגובה זו
  12 1
  בדיוק כפי שהיה בזמנו עם השקל ביחס לדולר! הזרים קנו שקלים , חיכו, חיכו וחיכו עד שקיבלו ריבית נאה והמירו אותם לדולרים חזרה...עכשיו יש לנו אותו סיפור אבל עם הנדל"ן , רק שזה הרבה יותר כואב בכיס וגומר לציבור את החסכונות וגם להורים של הציבור את החסכונות!!!
  סגור
 • מחציית מהדירה לפחות זה מיסים שהולכים למדינה!!!
  רק דבר אחד לא לשכוח! 07/07/2015 19:02
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ועוד על זה 10% מס רכישה, זה המון מיסים שהממשלה לא יכולה לוותר עליהם!!!!כל היתר זה סתם ססמאות. אם היו רוצים לעזור באמת, היו מטילים מס על דירות עד 1.5 מיליון שזה מה שקונים צעירים לפי נתוני האוצר.
  סגור
 • 65.
  הזוי לגמרי..?? זו תגובת/אמירה של שר אוצר במדינת ישראל?
  עופר זהבי 07/07/2015 14:40
  הגב לתגובה זו
  18 2
  התפישה מעוותת לגמריי.. שר האוצר וממשלת ישראל אמורה לטפל במחסור ולסייע לזוגות צעירים ובמקביל!! לטפח ולעודד השקעות מכל סוג שהוא.. שר האוצר בחר לסמן את המשקיעים כאויבי העם/הזוגות/ המדינה , זה פשוט לא יאמן איך מטפלים ומנהלים במדינה זו את הדברים שמישהו יעיר אותי מהחלום הרע הזה של הפוליטיקאים הללו שהגיעו לתפקידים רמים כל כך..
  סגור
 • 64.
  כנראה כחלון ואנשיו לא רוצים להבין
  aviho19 07/07/2015 14:35
  הגב לתגובה זו
  3 1
  התוצאה רק מסים יותר למדינה לטובת העשירים חבריו של כחלון מי הם המשקעים הורים שעדיין יכולים /רוצים לעזור לילדיהם עם ביטחון מסוים שהרכוש שעבדו עליו ושילמו מס יהיה בחזקת ילדיהם אז למה לקחת מס פעמיים מזה משנה אם יש 5 דירות בשווי מיליון כל אחת לבין בית אחד השווי 5 מיליון על ידי המדיניות שלך כל בעלי הבתים כשני מיליון אזרחים הולכים להפסיד מאות אלפים ואוליי מיליונים בשל קוצץ צעקנים שרוצים לגור במרכז תל אביב בשנות העשרים שלהם סוף מעשה במחשבה תחילה
  סגור
 • 63.
  הצבעתי לך ומסתבר אתה לא מבין כלום, סתם דמגוג שמאלני.
  משה ג. 07/07/2015 14:34
  הגב לתגובה זו
  7 3
  המחירים עולים כי יש מחסור בדירות, ואין השקעה אלטרנטיבית מתחרה. בתור שר אוצר תדאג להוריד את כדאיות ההשקעה בדירה. במקום מס 10% שגם אותו לא גובים, מס 30%. ארנונה כפולה לדירות ריקות. ריבית 5% להשקעה של 5 שנים. וכדומה.
  סגור
 • 62.
  יש מלך בישראל .. כחלון מחזק את ידך במלוא הכוח . (ל"ת)
  שלום 07/07/2015 14:26
  הגב לתגובה זו
  0 7
  סגור
 • 61.
  ואם לא ארכוש עוד דירה, האם לצעירים יש כסף לרכוש אותה?
  רשע מה הוא אומר? 07/07/2015 14:23
  הגב לתגובה זו
  7 2
  כחלון, חשבתי אתה חכם! מבין הבעיה! תביא קרקע במחיר 0 ותתחיל לבנות-רק לצעירים!!!!!
  סגור
 • 60.
  כחלון מעלה מס לעשירים אז תוריד את המס לדירה ראשונה חזיר (ל"ת)
  גאון 07/07/2015 14:18
  הגב לתגובה זו
  13 2
  סגור
 • 59.
  מס
  איציק 07/07/2015 14:04
  הגב לתגובה זו
  3 2
  לשר כחלון תוריד את המס בבורסה אז המשקיעים יחזרו לבורסה ולא יקנו דירות
  סגור
 • 58.
  רצית זה להגיע אל הנחלה...והעם התמים נתן לך זאת..
  אלביב 07/07/2015 14:00
  הגב לתגובה זו
  6 1
  חיוך צבוע , נמאס לראות אותך, אין שום שינוי בפועל הכל היה בלוף...כל מה שרצית זה להגיע אל הנחלה...והעם התמים קידם אותך בתקווה לראות שינוי ...אבל נאדה אין כלום . כעת יש לך שכר שמן וזה העיקר....
  סגור
 • 57.
  אוי יו יו..זה מה שיש לך להגיד ? נמושה !
  שלומי 07/07/2015 13:50
  הגב לתגובה זו
  10 4
  במקום להיכנס במשקיעים - להעלות ב 40% לא ב 3% את המיסים שלהם. אולי גם תבקש יפה ממקבלנים להוריד מחירים - לא יפה ... אאאאאאפפפפפסס
  סגור
 • במקום להיכנס במשקיעים
  שמואל 07/07/2015 14:12
  הגב לתגובה זו
  4 3
  במקום להיכנס במשקיעים להכנס בך דפוק
  סגור
 • 56.
  כחלון אתה צודק בהחלט!!מס חודשי על הדירות להשקעה.
  יוסי 07/07/2015 13:47
  הגב לתגובה זו
  12 8
  מי שייש לו כסף לקנות 4 דירות לא מפריע לו עוד 40.000 שקל להוסיף במס קניה...חייבים להטיל מס חודשי על דירות להשקעה בשביל שלא יגזלו דירה ראשונה במחיר הוגן לזוגות צעירים.מס חודשי של 5000 שקל יביא למכירת מאות אלפי דירות ולהצפת דירות בשוק ללא צורך בבניית דירות חדשות ...הצפת השוק בדירות יד שניה יגרום לקבלנים להוזיל גם את הדירות החדשות בעשרות אחוזים.. חייבים להתחיל במבצע "לכל משפחה דירה בהישג יד" לא יתכן לאחד יהיו 2 ולאחד לא יהיה בכלל ..מי שרוצה להשקיע שירכוש מספר מונית,משרדים,חנויות, לא חייבים להחזיק דירות מגורים להשקעה..
  סגור
 • שיקנו בחיפה בנשר בקריות, יש דירות חדשות בחצי מליון (ל"ת)
  יש דירות בחצי מליון 07/07/2015 22:00
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 55.
  סליחה, זות כלכלה? (ל"ת)
  בוריס 07/07/2015 13:45
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 54.
  תפסיק לברבר ותתחיל להראות את מה שהבטחת...
  אלי 07/07/2015 13:41
  הגב לתגובה זו
  14 3
  תפסיק לברבר ותתחיל להראות את מה שהבטחת...אתה נכשל כמו כל הקודמים לך נכשלת...הגרוע הוא : שרצית להגיע הכי רחוק שאפשר על ידי שקריך.. אנו עדיין מחכים לשינוי בדיור, מה שקורה הוא : שזה מתייקר עוד ועוד, ואיפה מר כחלון והבטחותיו ?? רק בלוף כנראה ..כמה הציבור תמים דה מחריד....
  סגור
 • 53.
  כחלון דמגוג זול. לכמה אנשים יש 4 דירות? (ל"ת)
  מני 07/07/2015 13:36
  הגב לתגובה זו
  14 4
  סגור
 • 52.
  חודשים בתפקיד והרסת את עתיד הפנסיה לצעירים וחלום לדירה2 (ל"ת)
  צחי 07/07/2015 13:30
  הגב לתגובה זו
  10 3
  סגור
 • 51.
  תסבירו לבדיחה שהמחירי הדירות לא ריאליים!!!!
  אלי תל אביב 07/07/2015 13:30
  הגב לתגובה זו
  11 2
  כחלון הוא בדיחה לא מוצלחת!!!!!! כולו ניגוד עיניינים, זוגות צעירים לא מצליחים לרכוש בית בשל המחירים!!!!!!!!!!חרטטן וקשקשן!!!!
  סגור
 • 50.
  כחלון פועל נכון שלב הבא אחרי מס רכישה הוא מס על שכירות
  כלכלן 07/07/2015 13:30
  הגב לתגובה זו
  5 15
  מהשקל הראשון ולפניו חוק שכירות הוגנת ובמקביל כחלון ממשיך בבניה ושחרור קרקע ובירוקרטיה במנהל
  סגור
 • אולי עוד מס על מכוניות? או סיגריות ואלכוהול?
  כבר יש מס על שכירות 07/07/2015 22:02
  הגב לתגובה זו
  4 0
  או על נסיעות לחוץ לארץ?
  סגור
 • 49.
  שר האוצר והחינך
  אנונימ 07/07/2015 13:29
  הגב לתגובה זו
  1 4
  תחנך אותם
  סגור
 • 48.
  כחלון אלוף בדיבורים
  boz 07/07/2015 13:27
  הגב לתגובה זו
  8 2
  נותן עצות לכולם כי לחלק עצות לא עולה כסף המדינה וכחלון לא הולכים לעשות שום דבר ולא מתכוונים להכניס את היד עמוק לכיס ואת זה כולם הבינו ולכן כולם רצים לקנות דירות. לי זה נשמע יותר כמו הצילו הצילו אני מאבד שליטה.
  סגור
 • 47.
  אם נשקיע בחול תתחנן שנחזור תבנה עוד ואל תעלה מיסים. (ל"ת)
  היי 07/07/2015 13:25
  הגב לתגובה זו
  7 3
  סגור
 • אתה יכול להשקיע בחו"ל אבל ישראל היא אמריקה
  יוסי 07/07/2015 13:49
  הגב לתגובה זו
  1 4
  אנשים כמוך לא צריכים בישראל לך תשקיע בצרפת או ביוון
  סגור
 • 46.
  שיסביר את זה לחברים שלו (ל"ת)
  מאיר 07/07/2015 13:25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 45.
  בשביל זה בחרו בך?שתתחנן למשקיעים? (ל"ת)
  א.מ 07/07/2015 13:25
  הגב לתגובה זו
  9 5
  סגור
 • 44.
  מתי כבר יסתלקו מחיי החלאות הללו?
  י 07/07/2015 13:25
  הגב לתגובה זו
  9 0
  מדינת ישראל מתעללת בי שנים רבות,בסתר,בצורה של פחדנים ונמושות,בני עוולה,ללא שום סיבה,וזה אחרי שרצחו את משפחתי,מכריי ובעל חיים שגידלתי (כולם חפים מכל פשע).הנבלות הללו נוקטים באלימות קשה כנגד דברים פעוטים והם עושים שמות בציבור,רק כי הם יכולים. הם גרועים בהרבה מהנאצים,כנראה ככל שהם לוזרים ומתוסכלים,ככה הם אלימים יותר
  סגור
 • 43.
  כחלון חי בסרט
  יוסף 07/07/2015 13:24
  הגב לתגובה זו
  11 1
  אם היינו סומכים על המדינה שתדאג לנו בפנסיה, אולי היה אפשר להבין אותו. לא סומכים! קונים דירות!
  סגור
 • במקום דירות תקנה מספר מונית .חנות.או משרדים ותשכיר
  יוסי 07/07/2015 13:50
  הגב לתגובה זו
  1 4
  לא חייבים לקנות דירות מגורים שייש מחסור
  סגור
 • יותר פשוט לקנות דירה להשקעה
  יוסף 07/07/2015 14:50
  הגב לתגובה זו
  2 1
  האופציות שמנית לא ריווחיות כמו דירה.
  סגור
 • 42.
  כחלון אני בחרתי בך וטעיתי!! הבנה בסיסית בכלכלה
  ריבית אפס 07/07/2015 13:20
  הגב לתגובה זו
  20 2
  חבל שאתה לא מבין שהמשקיעים לא לגמרי אשמים...הם מחפשים תשואה לכסף. ועם ריבית אפס מה נשאר להם לעשות? יותר חשוב לדאוג למי שחסך כל חייו לזיקנה שיקבל קצת ריבית על חסכונותיו. שמדינת ישראל תנפיק אג"ח עם ריבית 4% לכל מבוגר שצריך להתקיים בזיקנתו ואז אף אחד לא יקנה דירות!
  סגור
 • לקנות חנות,מספר מונית או משרדים ולהשכיר,לא חייבי דירה (ל"ת)
  יוסי 07/07/2015 13:51
  הגב לתגובה זו
  2 3
  סגור
 • 41.
  כחלון
  ילי 07/07/2015 13:20
  הגב לתגובה זו
  2 1
  שכחלון יתן הטבות לזוגות צעירים כמו שנתנו לפני 20 שנה ובמקום לקשקש שיבנה במיוחד לזוגות צעירים עם הטבות במשכנתאות
  סגור
 • 40.
  הכוכב! שר האוצר! מה לעשות עם הכסף...תענה יא חכם!!!
  אבי קול 07/07/2015 13:19
  הגב לתגובה זו
  10 0
  לזוגות הצעירים אין להם כסף גם במחירים שאתה מציע...וזה לא בושה השכיר דירה ממשקיע...וככל שאתה תעלה את המסים על המשקיעים אני כזוג צעיר השלם זאת...כל הרפורמה שלך תיכשל...הגיע הזמן לבנות דירות להשכרה לטווח של 10 שנים במקומות הביקוש...אני מציע לך לגור ברמלה...!
  סגור
 • 39.
  תגיד תודה למשקיעים שמכניסים את הכסף הגדול למדינה ותפרוש (ל"ת)
  go 07/07/2015 13:19
  הגב לתגובה זו
  7 3
  סגור
 • 38.
  לא היה חסר לנו פופוליזם, לא בשביל זה נבחרת
  אלי 07/07/2015 13:16
  הגב לתגובה זו
  13 1
  אף אחד לא מונע מהזוגות הצעירים לרכוש דירה, זה שוק חופשי. אם המשקיעים לא ירכשו תחסרנה דירות להשכרה מה גם שהתשואה על שכירות היא נמוכה כך שמי שאין בידו לרכוש דירה יוצא נשכר.
  סגור
 • 37.
  אתה שר אותר כמו שאני אסטרונאוט (ל"ת)
  לכחלון 07/07/2015 13:14
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • 36.
  ״להתחשב״?! תגיד לתשובה שגם יתחשב בעם שלו!
  אדם 07/07/2015 13:10
  הגב לתגובה זו
  11 2
  ובמקום רווח של 400% פלוס מינוס ירוויח ״רק״ 250%
  סגור
 • תרקוד לי
  כחלון 07/07/2015 13:29
  הגב לתגובה זו
  5 2
  לא יעזור לך הדירות עוד יעלו!!! יעלו!! יעלו!!! אז קניתי כמה דירות למה גנבתי כמו אנשי ציבור שלך? כל שקל שעבדתי עלו שילמתי מס ! תקפוץ ותרקוד
  סגור
 • 35.
  כחלון זה משלמדת מהדיקטטור השפל להעלות מיסים...... (ל"ת)
  אלי 07/07/2015 13:08
  הגב לתגובה זו
  5 4
  סגור
 • 34.
  ספרת כמה דירות יש לאהוד ברק למשל? (ל"ת)
  לכחלון 07/07/2015 13:08
  הגב לתגובה זו
  10 1
  סגור
 • במחיר שלהם יותר מחצי מיסים שהמדינה קיבלה.
  זה דירות יקרות 07/07/2015 22:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אולי אתה חושב שצריך לתת דירות במגדלי פאר לזוגות צעירים? יש עוד דוגמה בעולם?
  סגור
 • ומה עם הברק השני ?
  שמואל 07/07/2015 14:19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בבעלות השופט אהרון ברק ובני משפחתו כ-24 דירות במקומות הכי מבוקשים בתל אביבי ובירושלים.
  סגור
 • 33.
  הגזלנים לא קיבלו ריבית זכות מהבנק והשקיעו בדירות (ל"ת)
  לכחלון 07/07/2015 13:07
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 32.
  לשר האוצר
  משה 07/07/2015 13:06
  הגב לתגובה זו
  6 0
  אני חושב שאין שום סיבה לתת לאזרחים ותיקים ללא פנסייה קצבת זיקנה של 2000 שקל לחודש או לניצולי שואה תגמול של 300 שקל לחודש..
  סגור
 • 31.
  ביבי וכחלון יגרמו לעליה בטוחה בנדלן..... (ל"ת)
  אלי 07/07/2015 13:05
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 30.
  כחלון היקר הינה פיתרון מהיר להרחיק משקיעים מהנדל"ן
  הצלף 07/07/2015 13:05
  הגב לתגובה זו
  12 5
  בנק ישראל לא יוכל להעלות ריבית וזה דיי ברור בגלל שהריבית בעולם אפסית אבל !!! בנק ישראל כן יוכל לעשות ריבית למשקיעי נדל"ן כל אלה שאין להם דירה וקונים דירה ראשונה או משדרגים אותה יהנו מריבית נמוכה(הם יצטרכו להוכיח שאין להם דירה או משדרגים אותה) וכל אלה שלוקחים משכנתא בשביל לקנות דירה 2 3 4 5 .... יקבלו משכנתא פריים + 5% וכך כל משקיע שלוקח הלוואה(משכנתא) למען קניית דירה נוספת כך תבריח משקיעים משוק הנדל"ן והכסף ינותב להשקעות לטובת המשק הישראלי ( ציוד מכונות השקעה בהייטק וכו... ) כך תבריח משקיעים מהנדלן לטובת השקעות במשק הישראלי !!! בהצלחה
  סגור
 • למה בכלל לאפשר למשקיעים משכנתא? (ל"ת)
  צחי 07/07/2015 13:26
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • בן אדם בלי שכל (ל"ת)
  שלום 07/07/2015 16:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • כי אתה לא יוכל למנוע מהם לחלוטין בכל זאת צריך
  הצלף 07/07/2015 14:33
  הגב לתגובה זו
  1 2
  דירות להשכרה
  סגור
 • 29.
  כל הכבוד - מי שמגיב פה זה משקיעים שנכנסו ללחץ
  אדיר 07/07/2015 13:04
  הגב לתגובה זו
  5 17
  חברה זה רק עוד צעד בנוסף להיצע שהוא מגדיל. לא בחרתי בכחלון כי לא חשבתי שהוא יעשה הרבה אבל הוא מפתיע אותי לטובה. בחכמה שהוא נלחם במחירים ובעובדה שהוא מנסה להוריד אותם מכל כיוון. וחלק מזה זה גם להוריד את הביקוש שיש מהמשקיעים. תמשיך ככה ואל תתיחז לתגובות שיש פה מהמשקיעים
  סגור
 • 28.
  אתה סתם פלצן
  כחלון 07/07/2015 13:01
  הגב לתגובה זו
  10 1
  מה הבעיה אני קניתי כמה בתים מה גנבתי? עבדתי ושילמתי מס על כל שקל ! ס מי ינענע אוף מההלם
  סגור
 • 27.
  כחלון תעזוב את הדיקטטור הוא יקבור אותך...... (ל"ת)
  אלי 07/07/2015 13:01
  הגב לתגובה זו
  5 4
  סגור
 • 26.
  אם המדינה הייתה נותנת לכל מוכר דירה 10% משוויה
  אנונימי 07/07/2015 13:01
  הגב לתגובה זו
  4 2
  במקום לקחת מיסים היו מצטרפים לשוק עוד הרבה דירות
  סגור
 • 25.
  הגזלנים היחידים זה אתה וחברך
  אחד שעובד קשה 07/07/2015 12:59
  הגב לתגובה זו
  18 1
  הדירות נקנות מעבודה קשה ששולם עליה מס אבל אתם הגזלנים מוסיפים מיסים נוספים כדי למלא את הקופה ממנה תיקחו פנסיות תקציביות,תנאים מפליגים ותצביעו מידי פעם בעד העלאות שכר.....נכון...עבורכם.
  סגור
 • 24.
  גם מי שרוצה למכור את דירת מגוריו האוצר מטיל מס ומקשה (ל"ת)
  אנונימי 07/07/2015 12:55
  הגב לתגובה זו
  12 1
  סגור
 • כי למדינה אין אינטרס שתמכור דירתך
  חי 07/07/2015 14:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למדינה אין אינטרס שתמכור דירתך,(הרי בכל מקרה נחוצות גם דירות להשכרה )אלא לחפש את האשמים כביכול באי יכולתם של צעירים לקנות דירה,כך מורידים מנהיגנו את האשמה מעצמם .
  סגור
 • 23.
  תחזירו את מעמ 0
  כל הכבוד על הרצון 07/07/2015 12:50
  הגב לתגובה זו
  5 9
  כחלק מפתרון לעליית המחירים המהירה יש לעצור את העלייה עם צעדים מיידים כמו מעמ 0 !!!
  סגור
 • 22.
  חיפה מנדל זזינגר
  אבי 07/07/2015 12:49
  הגב לתגובה זו
  4 1
  מר כחלון אם ךא ידעתה עז יש גם אזרחים שהעמירו את הפנסיה שלהם לדירה להשכרה לא צריך להעניש אותם על כך.
  סגור
 • 21.
  כחלון היקר אם קונים דירות לילדים זה נקרא משקיעים (ל"ת)
  o.k. 07/07/2015 12:47
  הגב לתגובה זו
  7 3
  סגור
 • בטח התכוונת לשאול.. אז התשובה:
  יאיר 07/07/2015 13:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם לקנות לילדים, אז לרשום על שמם את הדירה, והכל בסדר..
  סגור
 • 20.
  כחלון
  גדעון כנן 07/07/2015 12:44
  הגב לתגובה זו
  2 3
  הוא צודק צריך ללכת לבורסא /קזינו/ובגיל 60 להיות הומלסים ..., וברצינות שיעזור לצערים כמו בשנות ה 80 במענקים ...
  סגור
 • 19.
  כל הכבוד! (ל"ת)
  כל הכבוד 07/07/2015 12:44
  הגב לתגובה זו
  2 6
  סגור
 • 18.
  אם לא דירה איך נשרוד פה בהמשךjQuery20303382535856217146_1436250384444 אין פה פנסיה
  אבי 07/07/2015 12:43
  הגב לתגובה זו
  5 0
  כחלון כמעט עוד כמה אפסים חסרי הבנה, חושבים שרק מליונרים קונים דירה להשקעה במדינה שאוכלת לך כל הכנסה ואת הפנסיה , אין ברירה, צריך לדאוג לעצמך וזה עם דירותלמה אדם רגיל לא יכול לגור בדירה אחת ולקנות עוד אחת שתשמור לו על החיים אחר כך??לא מדבר כל 5 דירות, עוד אחת, זה הכלמי ידאג לנו אחר כך? המדינה הרקובה והמושחתת הזאת?
  סגור
 • 17.
  השכרת דירה שישלם מיסים מי השקל הראשון כמו שאני משלם מיס
  דוד 07/07/2015 12:41
  הגב לתגובה זו
  5 6
  שישלמו מיסים מהשקל הראשון קמו שאני משלם מיסים מהשקל הראשון שאני מרוויח
  סגור
 • נכון.אבל.חשבת על זה שיש גם הוצאות על דירה בבית משותף:
  eby 07/07/2015 13:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המדינה לא טועה שהיא מקשה במכוון שלא יהיה כדאי לבחור במסלול של תשלום לפי דרגות המס ,מה שמאפשר ניכוי הוצאות.במכוון דוחפים אותך לשלם 10% מההכנסות.מה שנראה יפה עד שמגיעים ההוצאות הענקיות כשמשפצים את הבניין.כשמחליפים צנרת.כשאוטמים את הגג לגשמים .כשמחליפים דודי חשמל ושמש ועוד הרשימה ארוכה. חוץ מזה תל אביב מחריבת המדינה צריכה לעבור טלטלה כמו שאולמרט מנע בה בניה אך במקביל היה צריך להשקיע ולעודד את הפריפריה במקומות עבודה ותשתיות מה שהוא לא עשה כי היה עסוק בגניבות ולביתו.
  סגור
 • המשחק הכפול של האוצר, גם פחות דירות להשכרה ע"י ...
  שוכר אובססיבי 07/07/2015 13:21
  הגב לתגובה זו
  5 0
  גירוש המשקיעים וגם שכר דירה נמוך ולכן לא ימסו שכירות.
  סגור
 • 16.
  כחלון דירות זה לא סוללר
  מומו 07/07/2015 12:40
  הגב לתגובה זו
  7 2
  כחלון חשב שמה שעשה בסלולרי הוא יוכל לעשות בדירות. יש צורך להפשיר קרקעות בצורה מסיבית וכן להביא הרבה עובדים זרים לבניה רק כך תוכל להוזיל את מחירי הדירות. תתחיל לפעול בהירות ולא להאשים את כל העולם חוץ מכחלון.
  סגור
 • 15.
  כחלון היקר אתה לא עומד בהבתחות לבוחר מה אם הבנקים
  דוד 07/07/2015 12:39
  הגב לתגובה זו
  5 1
  אוכלים אותנו בכול הניהול כולל בעמלות הם מצאים את החלש וגנבים אותו
  סגור
 • עד הבחירות הבאות כולם כבר ישכחו מה שהבטיח. הוא כבר שכח (ל"ת)
  הבחירות כבר הסתיימו 07/07/2015 22:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לעומת זה בהבטחות הוא כן עומד.... (ל"ת)
  avihaii69 07/07/2015 12:52
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 14.
  ומי גר בדירות האלו, עבמ"ים ?
  דוד המלך 07/07/2015 12:39
  הגב לתגובה זו
  7 4
  המשקיעים מספקים שירות חיוני לשוכרים
  סגור
 • 13.
  לכל אחד חלק מעוגת הקצפת של רמלה
  כמה קומבינות ושחיתות 07/07/2015 12:36
  הגב לתגובה זו
  2 1
  תיבת פנדורה בעוד10 שנים
  סגור
 • 12.
  כחלון למשקיעים: "אין שום סיבה שתקנו 4 דירות ותגזלו אותן
  ranr 07/07/2015 12:33
  הגב לתגובה זו
  10 1
  ובכן כבוד שר האוצר יש סיבה טובה מאד. רפורמת בכר שבוצעה בברכתו של נתניהו, גרמה לכרסום משמעותי ביותר בפנסיות שנצברו עד למועד הרפורמה ולאחריה עד היום. אין אופציות טובות להשקעת החסכונות ולכן, לאור נסיון עבר ארוך, מי שהשקיע בקרקע לבניה או בדירה (ות) עשה את העסקה הטובה ביותר מבחינתו. אם תציע למשקיעים בנדל"ן אופציות יציבות אחרות שנושאות רווח סביר, חלקם ישמחו להפטר מהדיקות שבחזקתם.
  סגור
 • 11.
  כחלון טמבל, משקיעים משכירים דירות לצעירים שלא יכולים לר (ל"ת)
  פינסקר 07/07/2015 12:31
  הגב לתגובה זו
  10 5
  סגור
 • שלא יכולים לרכוש כי המשקיעים עשו Bid Up למחירים לשמיים (ל"ת)
  פינסקר 2 07/07/2015 13:45
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 10.
  צריך להפוך את ההשקעה בדירה להפסדית
  מצב חרום 07/07/2015 12:29
  הגב לתגובה זו
  9 12
  רק כך אפשר יהיה להפנות כסף להשקעה במשק ולמנוע שימור והרחבת הפערים בעתיד בין אילו שיש להם דירות ואילו שמשלמים שכירות ל "סריסים" בעלי הדירות.
  סגור
 • 3% תשואה זה הפסד כי לא מכסה הפחת. המשקיעים לא מבינים (ל"ת)
  זה כבר הפסד 08/07/2015 07:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  עצות למטומטמים
  יוסף 07/07/2015 12:29
  הגב לתגובה זו
  7 0
  מדוע אתה חושב שהעם מטומטם ולא יודע מה לעשות בכספו?
  סגור
 • 8.
  למה לזגזג
  יחיה 07/07/2015 12:29
  הגב לתגובה זו
  4 5
  אני מציע לך,אדוני שר האוצר, לחוקק חוק שאזרח לא יכל לקנות יותר מדירה אחת. שהחוק יהיה זמני לשלש שנים.
  סגור
 • 7.
  כחלון היקר ומה עם כל החזירים בכל החברות שלוקחים משכורות
  YYYYY 07/07/2015 12:28
  הגב לתגובה זו
  8 1
  משכורות של ערות, מאות אלפי שקלים ואפילו מיליונים, הם אלו שגוזלים לנו את הדירות - תטפל טיפול שורש!! זו מדינה חופשית כסף שנכנס לכיסים של של החזירים לא יוצא משם והם יקנו מה שירצו גם דירות
  סגור
 • 6.
  אוי לנו משר כזה...רק מיסים אתה יודע להעלות?!
  מורה לנבוך 07/07/2015 12:27
  הגב לתגובה זו
  15 5
  במקום לטפל בצד ההיצע אתה מטפל בצד הביקוש. מה חטאם של המשקיעים, תוכל בבקשה להסביר לי??? הריבית במשק שלילית, מיסוי על שוק ההון בשמים פנסיות נשחקות עד דק וחוף המבטחים היחידי שעוד נותר לאלו שחסכו קצת כסף הוא בדירה להשקעה אז גם שם אתה חייב לדחוף את ידה הארוכה של משטרת המיסים והכל בשביל לגזול. אולי במקום להעלות מיסים תוריד מיסים על קרקעות, על חומרי ביניין ועל כלל הענף? אולי במקום להעלות מיסים תציף את השוק בקרקעות? אולי במקום מיסים נוספים תורידי את המס הפופוליסיטי על רווחי הון? אבל חלילה מלעשות את זה...שהמדינה תפסיד מיסים עד כאן. גניבה, גזל שוד האזרח זה מה שאתה מציע.
  סגור
 • 5.
  שמשקיע יקנה כמה דירות שבא לו אבל מדוע......
  יוסי 07/07/2015 12:20
  הגב לתגובה זו
  13 2
  לכל הרוחות לא מחייבים אותו במס בדיוק כמו בשוק ההון. המשקיע לא עושה שום דבר רע , המדינה עצלנית וטפשה.
  סגור
 • מס על קניה/מכרת דירה זהה למס בשוק ההון
  אפי 07/07/2015 13:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המס על דירה גבוה בהרבה ממס על שוק ההון, מכיוון שמי שקונה ומוכר דירה בנוסף על 25% מס שהוא משלם בדיוק כמו מי שמשקיע בשוק ההון נדרש לשלם גם היטלי השבחה, מס על חיבור לתשתיות כמו מיים חשמל ומדרכה. המדינה לא עצלנית ולא טיפשה , היא חולבת את כספי מי שקונה דירה ועושה הנחות מפליגות למשקיעים בשוק ההון
  סגור
 • 4.
  ומי אמר שצריך לנתק את הפריפריה ע"י תשתיות לקויות? (ל"ת)
  אנונימי 07/07/2015 12:20
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 3.
  הצבעתי לך ואני ממש מצטער, מורידים מחיר על ידי בניה
  שלום 07/07/2015 12:18
  הגב לתגובה זו
  14 4
  ולא בשום דרך אחרת, מיסים על דירה שניה זה גנבה!!!!!
  סגור
 • סרטון מומלץ לכולם: לקנות דירה או לחכות? אקסל ומחשבון (ל"ת)
  חפשו וצפו 07/07/2015 13:55
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • ******** סרטון מאוד מאוד מפורט ומושקע. תודה ********* (ל"ת)
  אחד שצפה 07/07/2015 14:53
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 2.
  העלאת מס רכישה זה לא מספיק.זה ימנע רק קנית דירות מעכשיו
  יאיר 07/07/2015 12:18
  הגב לתגובה זו
  5 7
  והלאה (אולי). מה שצריך זה להטיל מס שנתי של 50000-100000 ש"ח לכל דירה שניה ויותר, ואז תראו כמה דירות יוצאו למכירה באופן מידי, ואיך המחירים צונחים. זה לא יפגע באלו שלהם יש דירה אחת המשמשת למגורים, וגם לא חייבים לגבות את הכסף מיד. מי שלא ישלם,לא יוכל להעביר בעלות בטאבו ללא תשלום המס שהוא לא שילם.
  סגור
 • ואז תבכה שאין דירות להשכרה ושמחירי השכירות בשמיים (ל"ת)
  ק 09/07/2015 00:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  עושה רושם שכחלון בפניקה, מקווה שיתגבר ויצליח (ל"ת)
  אלוני 07/07/2015 12:15
  הגב לתגובה זו
  9 2
  סגור
 • ****** משקיעים שיעברו לחו"ל יסייעו להחלשת השקל ********
  זה טוב לישראל! 07/07/2015 13:35
  הגב לתגובה זו
  10 0
  ויסייעו למאמצי בנק ישראל שרוכש דולרים בנסיון להחליש את השקל
  סגור
 • נקווה שלא ,אם
  אברהם 07/07/2015 13:11
  הגב לתגובה זו
  11 2
  שר אוצר נכנס למצב של פניקה,ובינתיים הוא נלחם רק בפנסיונרים שהם (אנחנו) בפניקה, ולדעתי הם רוב המשקיעים ,מוטב שיחליפו אותו באחר שמבין יותר .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות