מטורפים או נביאים? 17 אלף ישראלים קנו קרקעות על הירח עד סוף 2007

בין הרעיונות העולים ממוחותיהם הקודחים של היזמים הישראלים נמצאים הקמת בית- ספר וחומוסיה. בשנת 2007 נקנו 7 אלף חלקות מתוך ה-17
|

שנת 2007 התאפיינה בטרנד נדל"ני יוצא דופן – קניית חלקות על הירח. המרוץ המחודש לחלל והתפתחות הטכנולוגיה שכנעו למעלה מ-17 אלף ישראלים לרכוש חלקות על הירח, ויש כבר מי שמתכננים להקים שם בית ספר וחומוסיה.

מסתבר שקניית חלקות בירח היא הטרנד הנדל"ני החם של שנת 2007. כ- 17,000 ישראלים מחזיקים, נכון לסיומה של שנת 2007 בשטר בעלות המוכיח אחזקת חלקות בירח.

7 אלף חלקות נקנו ב-2007

משנת 1995 ועד לתחילת 2007 נקנו בישראל כ- 10 אלף חלקות על הירח דרךCrazyShop החנות למתנות מקוריות, אשר בבעלותה הזכיון הישראלי למכירת הקרקעות, הרשומות על שמו של היזם האמריקאי דניס הופ. בשנת 2007 נקנו דרך חנות המתנות 7 אלף חלקות נוספות.

את הקפיצה בכמות קוני הקרקעות בשנת 2007 תולה מנכ"ל Crazy Shop , חגי נוה, בחידוש המירוץ לירח שנפתח בהודעה של נאס"א, בתחילת השנה, כי בכוונתה להקים בסיס על הירח, ובעקבותיה הודעותיהן של ממשלות רוסיה, הודו וסין המתעתדות לעשות כמוה.

אז מה כל-כך משתלם על הירח ?

נוה מסביר, כי מדובר במגמה כלל עולמית, החזקה במיוחד בישראל. כדי להמחיש את הרעיון, משווה נוה את קניית הנדל"ן השמימי, לישראלים רבים שקיבלו בירושה מהסבא והסבתא קרקעות יקרות ערך באיזור המרכז, אשר נרכשו בפרוטות לפני שנים רבות, בימים שאיש לא חשב שהן יהיו בעלות ערך, וכיום רק השקעה בדינר העירקי או בקרקע על הירח מזכירה את היוזמה.

בנוסף, ישראלים רבים שעוקבים אחרי התקדמות המדע, ערים להתלהבות הבינלאומית סביב ההליום 3 - מקור ירוק ואפקטיבי ביותר של אנרגיה, שכמעט איננו נמצא כלל על כדור הארץ, אך מצוי בשפע על הירח. לפי הנתונים העדכניים, כמות ההליום 3 המפוזרת על חלקה ממוצעת של 4 דונם על הירח, מגיעה לערך שוק של כ- 2.5 מיליון דולר.

ישראלים רבים שהבינו שקניית 4 דונמים על הירח תמורת 350 שקל, יכולה להיות עסקה עתידית משתלמת בשל התפתחותה המהירה של הטכנולוגיה וכניסת גורמים נוספים למירוץ לחלל.

חומוס ותלמידים בירח - ביה"ס תיכון עירוני א' קנה 16 דונם

לא רק אנשים פרטיים מביטים למעלה וחושבים על עסקה כלכלית משתלמת.
לCrazy Shop הגיעו בקשות מיזמים שונים לקניית מספר חלקות צמודות על הירח, על מנת להקים בהם בעתיד עסקים מסחריים. בנוסף למספר קבלנים אשר רכשו עשרות חלקות צמודות, מנהל ביה"ס התיכון עירוני א' בת"א כבר רכש 16 דונמים על הירח על מנת להקים בו בעתיד שלוחה של בית הספר, וכבר נמצא יזם שמתכנן לפתוח על פני הירח את החומוסיה הראשונה.

דניס הופ: פעם קראו לו מטורף

הבעלים החוקי של הירח הוא דניס הופ, אמריקאי שניצל בשנות ה-80 פרצה בחוק הבינלאומי ורשם את הירח על שמו. משום שלפי חוקי הטאבו האמריקאי, רשאי כל אדם לרשום כקניינו כל קרקע שאיננה רשומה על שם אדם אחר, במידה שאיש אינו מגיש התנגדות לרישום, קיבל דניס הופ לאחר 7 שנות המתנה, את הבעלות על הירח וכוכבי מערכת השמש למעט כדור הארץ.

בקניית חלקה על הירח דרך האתר crazy shop מקבלים הקונים שטר קניין הכולל את מספר החלקה, גודלה, מיקומה ואת שם בעליה, את חוקת הירח בה מפורטות כל זכויות הרוכשים (בניה, מחצבים וכו') ומפה מוקטנת של הירח ובה סימון של אזור החלקה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות