הקורונה - הפניקה בשווקים מוגזמת, אבל זה לא אומר שהיא תיפסק

השווקים קורסים - זה כבר מיני מפולת, עוד שבוע כזה ואנחנו במפולת. ועדיין אחרי הירידות, המדדים חזרו רק 4 חודשים אחורה - זה כל הסיפור; בינתיים המירוץ לתרופה מתחמם ועוד 3 חודשים כבר יהיה חיסון - אז הקורונה תעלם (כנראה), אך הנזקים יישארו לתקופה ממושכת

|
(246)
נתב"ג, צילום: Istock

נגיף הקורונה - איך הוא משפיע על השווקים הפיננסיים, ובכלל - כל מה שצריך לדעת על הקורונה (מידע מתעדכן באופן שוטף).
עדכון 28/02 16:40
עוד יום של ירידות, עוד עלייה בפניקה, עוד פדיונות בקרנות נאמנות שיגרמו להמשך ירידות - עד מתי? אף אחד לא נביא. אבל מה שברור - הפניקה בשווקים מוגזמת, הבעיה שלא ברור אם היא תיגמר, לא ברור שהפניקה תיפסק. בדרך, יהיו חללים משני סוגים - חברות שאין להם יכולת לעמוד במשבר שיהיה, ומשקיעים שאין להם יכולת (וזה רוב הציבור) לתזמן את השוק. אז הירידות יימשכו...עד שהעליות יחזרו. תזהרו מלנסות את השוק, זה קשה. והכי חשוב - תשתדלו לא להיכנס לפניקה - אנחנו שוב כותבים: בהשקעות לטווח ארוך המניות הן המוצר המנצח ואי אפשר לתזמן את השווקים. תזכרו זאת, אבל תזכרו גם שאין באמת מומחים - כל אחד אומר משהו אחר, אף אחד לא באמת יודע מה יהיה. 
עדכון 28/02 07:57
נכון - הקורונה הגיעה לישראל ונכון שהיא מתפשטת בעולם, ונכון שהיא תפגע בכלכלה. אבל מה יהיה ביום שאחרי? ביום שאחרי - אחרי שהחיסון יעבוד, אחרי שהעולם יבין שהקורונה היא סוג של שפעת - לא נעים אבל גם לא מאוד נורא, השווקים יפנימו שמדובר באירוע ממושך אבל חד פעמי - אתם יודעים איך המשקיעים מתייחסים לאירועים חד פעמיים? הם לא מתייחסים אליהם, כי אין להם השפעה על העתיד. אז בדרך יהיו חללים - יש חברות שאין להן נזילות ואין להם יכולת שרידות - הן יפלו, אבל כמו שכתבנו כאן בעבר החזקות ישרדו ויגדלו על חשבון הקטנות - ככה זה בטבע - הגדול טורף את הקטן. 
והנה תמונת מצב להבוקר:
     
עדכון 27/02 20:59
אל על בצרות - החברה תאבד הכנסות בגובה 70 מיליון דולר, תפסיד סכום עתק ותפטר 1,000 עובדים. אבל לא צריך לרחם עליה. החברה הזו היתה צריכה להתייעל כבר לפני שנים. העובדים שלה עושקים אותה. זו חברה שמנה עם אבטלה סמויה, ואין לה מקום בעולם העסקי. זו לא הקורונה, אלו העובדים שהרסו את אל על - כתבנו על זה מספר פעמים בשנים האחרונות; הבענו חשש שלחברה אין זכות קיום במתכונת הקיימת, והאמת שלצערנו - צדקנו, זה קורה עכשיו. רק אל תאשימו את הקורונה. הקורונה היא רק הטריגר, אל על כבר מזמן היא פגר מהלך - בגלל העובדים בעיקר העובדים תאבי הבצע - בעיקר הטייסים. 
הנה אייטם מלפני מספר שבועות:

והנה קצת נוסטלגיה - זה נכתב לפני שנתיים וחצי:
ועוד נוסטלגיה - מלפני שנה:

עדכון 27/02 13:30

האם ישראל עומדת להביס את הקורונה? לפי דיווח של מכון מיגל שבגליל, התשובה היא בהחלט כן. לפי הדיווח, ולאחר 4 שנות מחקר של צוות החוקרים הרב-תחומי במכון, הושגה פריצת דרך מדעית לחיסון נגד נגיף הקורונה, שהתגלתה במהלך עבודת המחקר לחיסון נגד וירוס מזן קורונה לעופות. החוקרים טוענים שעם התאמה גנטית שתארך כ-3 חודשים יוכל להילחם גם בווירוס החדש. (לכתבה המלאה)
עדכון 27/02 11:30
ההתפשטות נמשכת: הארגון למניעה ומיגור של חלות בארצות הברית (CDC) פרסם היום כי ככל הנראה זוהתה התפשטות קיבוצית ראשונה של נגיף הקורונה. לטענת הארגון, מדובר בסימן לא מעודד, שיכול להעיד שהווירוס מתפשט בערים ובאזור הכפרי במדינה. לפי הדיווח, ה-CDC לא יודע איך תושב קליפורניה, תושב מחוז וסלאנו, נדבק בנגיף. כרגע הוא נמצא באשפוז ומקבל טיפול בבית חולים בעיר סקרמנטו. בארגון טוענים שלא ידוע איך הודבק בנגיף בשלב זה, כי לא היה חשוף לחולים אחרים שנדבקו. (לכתבה המלאה)
עדכון 27/02 7:15
הפחד מפני הקורונה גרוע יותר מהקורונה עצמה - אמר המומחה הנחשב לשווקים - אדוארד ירדני והוא כמובן צודק. שימו לב מה קורה בארץ - הבוקר מרוחות על כותרות העיתונים אזהרות - אזהרות מסע. לא לטוס. פשוט כך. המדינה ממליצה לאזרחים שלה לא לטוס. אז אולי יש בזה משהו, אבל - אנחנו אנשים בוגרים, אנחנו יודעים מה הסיכונים - המדינה לא יכולה להחליט בשביל האזרח. לא כך? רוצים לשים את האנשים בבידוד שהם חוזרים? סבבה, אבל לאסור עליהם לטוס? ואם כבר אוסרים על אנשים לטוס, אז למה אנחנו מקבלים תיירים. מראש נקבע שהכל סגור וזהו. אז נכון זה עדיין בגדר המלצה, המלצה חזקה. אבל כשהמדינה ממליצה, אנשים ובצדק - מקשיבים.
ההמלצה הזו היא כמעט מכת מוות לאל על - אבל זה היה ברור, עוד בתחילת המשבר שאלנו כאן - האם הקורונה תהרוג את אל על? כנראה שלא, אבל החברה בצרות צרורות.  לא ניתן להרוג את אל על כי המדינה כנראה תתמוך בה. אבל זו שערורייה - למה לתמוך בגוף לא יעיל, עם אבטלה סמויה, שלא מוכן לפטר עובדים, שלא מוכן לעשות תוכנית התייעלות. למה לתמוך בגוף עם הנהלה שלוקחת מיליונים? יש רבות עסקים שנפגעים מהקורונה - אל על היא לא היחידה. אסור לתת רק לה תמיכה.  
התפשטות הנגיף - על פניו, הנתונים בשליטה. סין היא המוקד הגדול, דרום קוריאה ואיראן אחריה, אבל למרות השמועות על פייק-נתונים, ולמרות שלפני מספר ימים חששו שהקצב של החולים והמתים יגדל, בפועל המצב שונה - המספרים לא מזנקי, והכי חשוב - המחלה הורגת 3% מהנדבקים - כלומר, זה איום ונורא, אבל לא מאוד קטלני. קחו בחשבון שבהדרגה יצליחו להוריד את שיעור התמותה, ותקבלו מחלה לא נעימה, אבל לא כזו שמשתקת את השווקים
אגב משתקת - הכלכלה בסין עדיין לא חזרה לתפוקה משמעותית, ונראה שזה לא יהיה בחודש הקרוב. על רקע זה ממשיכות אזהרות הרווח בוול סטריט - הפעם מיקרוסופט הזהירה. חכו חכו, זה יקרה לרבות וטובות, לא צריך להתרגש מזה - זה יקרה וידוע שזה יקרה, אבל השוק הרגיש והתנודתי עלול להכות במניות. אגב, החברות המתוחכמות ינצלו את הקורונה לניקוי אורוות - הם ידחפו ל"רבעון הקורונה"  הוצאות שונות ומשונות, ינקו את הדוחות מעזים ויכשירו את הצמיחה בהמשך.   
עדכון 26/02 15:59
טראמפ התעורר וצייץ שהקורנה היא לא אישו גדול ושהתקשורת בעיקר CNN מנפחים את העניין וגורמים לפאניקה בשווקים (להרחבה)
עדכון 26/02 11:15
על פי הדיווחים, דרום קוריאה מודיעה על 284 מקרי הדבקות חדשים בנגיף היום. מדובר בנתון הגבוה ביותר עד כה.
עדכון 26/02 07:11
הירידות החדות בוול סטריט אתמול הרחיקו את המדדים 9% מהשיא. אבל כשמסתכלים בפרספקטיבה, מבינים שלא קרה הרבה - הירידות החזירו את השווקים למחירים של לפני חודשיים-שלושה. לא ביג דיל. אז נכון, ההפסדים כואבים תמיד, אבל כשמסתכלים על התמונה המלאה, זה לא משהו שאי אפשר לעמוד בו. 
השאלה הגדולה עכשיו היא מה הלאה - הרוב מעריכים שהקורונה היא לא מגפה קטלנית והיא תיזכר בעתיד כאנקדוטה. אבל הרוב גם מבין שיהיו לה השלכות חמורות על הכלכלה, ככה זה שבית החרושת הגדול בעולם - סין - משותק. ועדיין, אם מתייחסים לזה כאירוע חד פעמי, ובוול סטריט אוהבים את המושג הזה "אירוע חד פעמי" ומנטרלים את האירוע הזה מהדוחות, מקבלים שכשהשקט יחזור לשווקים, רוב החברות במבט קדימה לא ייפגעו - כלומר, התחזיות העתידיות שלהם לא ייפגעו. תהיה שנה אחת אבודה - 2020. אבל מה עם 2021. השווקים מתמחרים את העתיד, אז כמו שעכשיו יש אי ודאות וחששות שמורידים את השוק, זה יכול להתחלף ברגע שהאי ודאות תוסר ויפנימו שהציבור עדיין קונה אייפונים, רואה נטפליקס, ואוכל במקדונלדס. 
ולכן, השאלה היותר חשובה היא איך להתנהג עכשיו - אין כמובן תשובה. אמצע בהלה היא לא בהכרח נקודת כניסה טובה. אבל מה שבטוח שמי שמעוניין להגדיל חשיפה למניות כאסטרטגיה ארוכת טווח, יכול עכשיו להיחשף להזדמנויות. כנראה שבעוד חצי שנה כאשר נביט לאחור נראה שבמקומות מסוימים היו הזדמנויות.  
עדכון 26/02 06:55
המציאות ממשיכה להיות אופטימית, אבל השווקים בכל זאת רועדים - אי הוודאות הגדולה מייצרת אי שקט ואנשים מפעילים פקודות מכירה. אז הנה המציאות, וזה לא אומר כמובן שהירידות לא יימשכו, זה אומר שהקורונה אמנם תשפיע על הכלכלה, יש שיתוק באזורים נרחבים, יש פחד שמשפיע יותר מכל דבר, אבל עיקר הבעיה היא האי ודאות. כשזו תחלוף או תפחת, השווקים עשויים לתקן.  עדכון 25/02 20:45
"יש סיכוי גבוה להתפרצות נגיף הקורונה בארה"ב. עכשיו זהו הזמן של העסקים/בתי החולים/ הקהילות ובתי הספר להתחיל להתכונן להגיב להתפרצות הנגיף", כך טוענים הערב במרכז למחלות ומניעתן בארה"ב (CDC). (לכתבה המלאה). 
עדכון 25/02 11:44
החוזים העתידיים בוול סטריט עולים אחרי הירידות החדות אתמול. גם אירופה נסחרת רגועה אחרי אתמול - ירידות קלות. האם חוזרים לשגרה? מוקדם להגיד. השוק יהיה תנודתי למטה ולמעלה כשכל חדשות עם משמעות יטלטלו אותו. תאזרו בסבלנות, ותפנימו שהולך להיות מטלטל וגם - האם כדאי למכור את קרנות הנאמנות והמניות שלכם?
עדכון 25/02 07:00
טוב אנחנו יודעים שזה חוזר על עצמו בבקרים האחרונים - אבל זו האמת - הקורונה מתפשטת לאט. היא אמנם מגיעה למחוזות חדשים, אבל בסה"כ קצב ההתפשטות איטי, קצת המתים לא מדאיג. סליחה - מדאיג, אבל זה לא נראה כמו מגפה עולמית. מספר המחלימים הולך ועולה - ועדיין השווקים הפיננסים רועדים, כי גם אם המחלה לא קטלנית, היא משתקת - היא משתקת את הכלכלה הסינית, היא משפיעה מאוד על דרום קוריאה והיא מחלחלת לכלכלות נוספות.
>>>מתלבטים מה לעשות עם ההשקעות שלכם - הנה התשובה
השווקים צופים את העתיד, והם יורדים כדי לגלם את פשיטות הרגל, המשבר בתיירות, המשבר בכלל ואת הירידה ברווחים. נו, אבל מההלאה? מה ביום שאחרי- ייגמר המשבר והחברות יחזרו להרוויח? לא. אלו שיישארו, יהיו חזקות וכנראה גם גדולות יותר. שוול סטריט תגלם את התרחיש הזה, העליות יחזרו. 

עדכון 24/02 20:03
המדדים המובילים בניו יורק נופלים ב-3.5% ומוחקים את העלייה מאז תחילת השנה (הרחבה כאן
עדכון 24/02 15:55

איטליה הפכה בימים האחרונים למוקד המשמעותי ביותר של הקורונה. מספר הנדבקים באיטליה עומד על 152, עם ששה מקרי מוות. שני החולים הראשונים במדינה היו בעל ואשה מווהאן, סין, מקור התפרצות וירוס הקורונה. השניים הגיעו לאיטליה ב־23 בינואר., והם עדיין מאושפזים בבית החולים למחלות זיהומיות ברומא.
ממשלת איטליה הכניסה להסגר 12 ערים במחוזות ונטו ולומברדיה. מדובר במחוזות חשובים מאוד לכלכלת איטליה האחראיים על 31.5% מהתמ"ג. ולכן החשש הגדול באיטליה, חשש שלווה בירידות חדות מאוד בבורסה. 
עדכון 24/2 14:00
"אפשר לומר בוודאות שהגורם המשמעותי ביותר, מעבר למספר המתים והנדבקים, הוא האפקט הפסיכולוגי. אנשים מפחדים וזה מוביל לנזק הכלכלי המשמעותי ביותר. במקרה של הקורונה, אפשר בהחלט לומר שההיסטריה סביב הווירוס יותר מדבקת מהווירוס עצמו", אומר פרופ' אילן נוי, מומחה עולמי לכלכלה של אסונות טבע בראיון מיוחד מניו-זילנד לביזפורטל. (לכתבה המלאה)
עדכון 24/02 10:40

עדכון 24/02 10:35
מארק האפלה, ראש מחלקת ההשקעות בבנק UBS פרסם אתמול סקירה שבה המליץ למשקיעים על 5 דברים שצריך לעשות עם תיק ההשקעות (לכתבה המלאה).

עדכון 24/02 07:48
למרות הגידול במספר החולים ברחבי העולם, גם בדרום קוריאה, המספרים עדיין נראים בשליטה. על פי הדיווחים הרשמיים מספר החולים עלה ל-79,561, זה גידול של 4% ביחס ליום קודם. מספר המתים עלה ל-2,619 גם כאן גידול יחסית צנוע. מנגד מספר המחלימים עלה למעל 25 אלף, ומדובר על אחוז מחלימים שהולך ומשתפר. על פי הערכות מומחים מספר המחלימים הוא סביב 97% - זה שיפור משמעותי לעומת השבועות האחרונים והמצב ממשיך להשתפר. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

עדכון 23/02 15:50
אורי גרינפלד הכלכלן הראשי של בית ההשקעות פסגות, כותב היום כי ללא בעיית מחסור משמעותית שנמשכת לאורך זמן, לא צפויים לחצים אינפלציוניים מכיוון וירוס הקורונה. גרינפלד מציין כי קשה להאריך כמה וירוס הקורונה ילווה את הכלכלה כשמחד בסין מספר מקרי הקורונה יורד ומאידך, הוירוס מתפשט למדינות אחרות (לכתבה המלאה).

עדכון 23/02 12:15
לדברי ד"ר עמי נויברגר, מומחה למחלות נגיפיות בבית החולים רמב"ם שבחיפה, המחלה לא תשנה סדרי עולם. "האנושות לא תיכחד מהקורונה, זה בסך הכול עוד וירוס. אז מי שמדמיין את סוף העולם אפשר להירגע", אמר ד"ר נויברגר בראיון לביזפורטל. "מדובר בעוד סוג של שפעת, שיכול להיות שתיעלם מהעולם כבר השנה, כמו שקרה עם נגיף ה-SARS, שהיכה פעם אחת ב-2003 ומאז נעלם" (לכתבה המלאה).

עדכון 23/02 10:15
​בסוף השבוע דווח כי 9 צליינים קוריאנים חלו בנגיף לאחר ששהו במהלך החודש בארץ. עכשיו דווח בתקשורת הקוריאנית כי לא פחות מ-18 נדבקים זוהו עם שובם למדינתם, כרגע כולם מאותה קבוצת תיירים.

עם זאת, ישנה עוד קבוצת תיירים קוריאנית שביקרה בארץ במקביל לקבוצה צליינים מהאי ג'יג'ו, כשאישה אחת שחזרה למדינה סובלת מתסמינים של שיעול וכעת ממתינים לבדיקה האם היא חולה בווירוס (לכתבה המלאה).

תתפלאו יש גם כאלו שהקורונה עושה להם טוב - תודה לקורונה

עדכון 23/02 06:10
וירוס קורונה הגיע לישראל - בינתיים בקטנה ובמקרה - האישה שהיתה בקרוז התענוגות שהפך לסיוט. היא יצאה משם נשאית, אבל לא חולה. כמו כן, קיים חשש שקבוצת התיירים מדרום קוריאה שטיילה כאן הדביקה ישראלים - לא נעים, מלחיץ. אבל האם היסטריה במקום? לא בטוח. ראשית, אנחנו חלק מהעולם הגדול, ואנחנו כמו כולם יכולים להיפגע מהוירוס. שנית - קצב ההחלמה עולה על פי 20 - כך לפחות על פי המדווח בעולם. אז זה אולי מידבק, אבל זה פחות קטלני ממה שחשבו.

קצב הנדבקים וקצב המתים יורד, וקצב המחלימים הולך וגדל. הבעיה: הנגיף מתפרץ גם לאזורים אחרים - דרום קוראה הפכה למוקד שני של המחלה: 

​עדכון 22/2  20:00
החשש להתפרצות הקורונה בישראל עולה מדרגה: צוותי מד"א פינו את 12 הישראלים שהיו על טיסת "קוריאן אייר", כאשר שאר הנוסעים לא הורשו להיכנס. בנוסף טיסה שהייתה אמורה להמריא הלילה לסיאול בוטלה.במקביל, מנכ"ל משרד הבריאות הודיע על החמרת המגבלות על כניסת תיירים מדרום קוריאה ויפן.

​עדכון 22/2  13:59
בהמשך לדיווחים המדאיגים על הידבקות של 9 תיירים מדרום קוריאה שביקרו לאחרונה בישראל, משרד הבריאות מפרסם הנחיות לציבור. המשרד הודיע כי כל מי שהיה במגע הדוק עם חברי הקבוצה - מתבקש להיכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה.

להלן המקומות שביקרו חברי קבוצת התיירים הדרום קוריאניים:
 8.2 - לאחר השעה 20:00 מלון מגדל דוד בנתניה ומלון גלרי
 9.2 - קיסריה, מלון גבריאל בנצרת, כנסיית הבשורה, כנסיית המשפחה הקדושה, מלון עין גב.
 10.2 - מלון עין גב, מסעדת טנורין, כנסיית הבכורה של פטרוס הקדוש, כנסיית הלחם והדגים.
 11.2 - מלון דיוויד ים המלח.
 12.2 - מצדה, פארק תמנע, מלון לאונרדו נגב בבאר שבע.
 13.2 - הפארק הלאומי בבאר שבע, מערת המכפלה בחברון, מלון גרנד קורט בירושלים.
 14.2 - הר הזיתים בירושלים - בית פגי, כנסיית העלייה, כנסיית פאטר נוסטר, כנסיית דומינוס פלוויט, כנסיית גת שמנים; הר ציון - חדר הסעודה האחרונה, קבר מרים, כנסיית gallicantu.
 15.2 - מסעדת ג'רוזלם גולד; עין כרם ירושלים - כנסיית ג'ון הקדוש, כנסיית הביקור, כנסיית אן הקדושה, ברכת הצאן (בתסדה), כנסיית הקבר הקדוש, כנסיית anastasis. 

עדכון 22/2  12:20
ע"פ הדיווחים האחרונים, 9 מהחולים החדשים בנגיף הקורונה בדרום קוריאה שבו לאחרונה מביקור בן שמונה ימים בישראל. במקביל, באיטליה מדווח כי 10 ערים בצפון המדינה הוכנסו להסגר בעקבות העלייה החדה שנרשמה ביומיים האחרונים במספר הנדבקים באזור. 

עדכון 22/2 9:25
נציבות הבריאות הלאומית של סין מסרה כי 2,345 בני אדם מתו במדינה כתוצאה מווירוס הקורונה, 76,288 בני אדם נדבקו. בנוסף, בדרום קוריאה שני בני אדם נפטרו כאשר סך הנדבקים במדינה עלה ל-346. בטוקיו, מארגני אולימפיאדת קיץ 2020 דחו את האימונים שהיו אמורים להתחיל בשבת לפחות לחודש מאי, מתוך מאמצים להגביל את התפשטות הנגיף.

גם מדינת ישראל נדבקה באופן רשמי, כאשר אתמול דווח כי אחת מבין 15 הישראלים ששהו על ספינת הקורונה (דיאמונד פרינסס), אשר עוכבה במשך שבועיים ביפן, נדבקה בנגיף. סה"כ חמישה נדבקו עד כה, כאשר ארבעה מהנדבקים נשארו באשפוז בבתי חולים ביפן, והנדבקת החמישית חזרה אתמול לישראל לאחר שתוצאת הבדיקה הראשונה שנעשתה לה היתה שלילית.

באיטליה, במהלך הלילה נרשם מקרה מוות ראשון מהווירוס ו-21 מקרי הידבקות.

עדכון 21/02 19:20
החששות מהתפרצות הנגיף במוקדים נוספים עולים משמעותית. יו"ר ארגון הבריאות העולמי טוען הערב כי "חלון ההזדמנויות שלנו צר". מספר הנדבקים מחוץ לסין עולה משמעותית ביומיים האחרונים, כאשר צפון קוריאה נמצאת במוקד. בנוסף, לפני זמן קצר דווח על 8 בני אדם שנדבקו במחלה בצפון איטליה.  

עדכון 21/02 8:29
קצב התפשטות הקורונה בירידה, אבל החשש ממשבר גדול קיים:

עדכון 20/2 16:00
בעוד הרשויות בסין מדווחת על קצב הדבקה נמוך בימים האחרונים. במדינות אחרות במזרח האסיה מדווח ביומיים האחרונים על זינוק חד במספר הנדבקים. דרום קוריאה עולה עולה לכותרות, כאשר ראש העיר בדייגו קרא ל-2.5 מיליון תושבי העיר להישאר בבתים.
עדכון 20/2 13:40
הנגיף ממשיך להתפשט ולגבות קורבנות:
יפן מדווחת כי שני חולים שנפגעו מנגיף הקורונה בספינה שעוגנת ביוקוהאמה, מתו כתוצאה מההידבקות במחלה. בנוסף, טאיוון מדווחת על מת נוסף כתוצאה מהמחלה וגם בדרום קוריאה מת אדם נוסף. 

עדכון 20/02 6:35
תמונת מצב עדכנית - מספר הנדבקים בוירוס הקורונה - 75,727. אתמול דווח על  75,216. מדובר בעלייה נמוכה, קצב העלייה יורד. רואים את מגמת הירידה בצורה ברורה יותר אם בוחנים את הימים האחרונים - שלשום דווח על 73,335 חולים ויום קודם על 71,334 - קצב עלייה שבועי של פחות מ-10%. 

מספר המתים עלה ל-2,128, לעומת דווח על 2,011 מתים אתמול, ו-1,873 שלשום. גם כאן, מדובר על צמיחה, אבל לא מאוד משמעותית. 

על פי הרשויות בסין - 16,446 איש הבריאו מהקורונה לעומת דיווח ביום קודם על 14,634 איש שהבריאו מהמחלה. הדיווח שלשום עמד על 12,799. ניתן לראות כי הגידול במחלימים מהקורונה עולה משמעותית. בימים האחרונים על כל מת יש קרוב ל-20 מחלימים.

אם הנתונים האלו אכן נכונים, מדובר במצב מאוד מעודד. עם זאת, צריך לזכור שאלו הנתונים הרשמיים של הרשויות בסין.

עדכון 20/12 06:02
יוליוס בר - המשבר הכלכלי בעקבות הקורונה יתפתח. אנחנו לא רואים את המפעלים בסין חוזרים לייצור מלא לפחות עד סוף מרץ - ראיון בלעדי של ביזפורטל על ההשלכות של הנגיף, ולמרות הירידה בהתפשטותו:  

עדכון 19/02 06:09
תמונת מצב עדכנית - מספר הנדבקים עלה ל-75,216 לעומת - 73,335 אתמול ו-71,334 שלשלום. העלייה במספר החולים לא דרמטית. מספר המתים עלה ל-2,011 לעומת 1,873 אתמול ו-1,776 שלשום.  גם כאן, מדובר על צמיחה, אבל לא מאוד משמעותית. 

על פי הרשויות בסין 14,634 איש הבריאו מהמחלה, בעוד שאתמול מס' המחלימים היה - 12,799 ושלשום - 11,040 איש. קצב המחלימים מאוד גבוה - בימים האחרונים על כל 20 מחלימים יש מת אחד.  זה מהווה מקור לאופטימיות. עם זאת צריך לזכור שעדיין מדובר במחלה מאוד מידבקת, והתפשטות בהיקף גבוה תגבה קורבנות רבים.  כמו כן, צריך לזכור שאלו הנתונים הרשמיים של הרשויות בסין.

18/02 17:59
אלקטרה מוצרי צריכה עשתה היום אקזיט בגולן טלקום ורווח של מעל 300 מיליון שקל. אבל בשיא חוצפתה היא היתה הראשונה להעלות את מחירי המזגנים בעקבות וירוס הקורונה. רגע, כשהחברה נהנתה מהייבוא הזול, מירידת שערי החליפין, היא הורידה מחירים? לא. כל המתחרות של אלקטרה הלכו בעקבותיה ובצורה משמעותית טורנדו העלתה מחירים בכ-10%, ברימאג תייקר ב-10% ויותר וניופאן תייקר ב-5%-10%. 

18/02 13:10
שר הבריאות יעקב ליצמן אמר "עד עכשיו מנענו הגעת הנגיף לישראל אך נקודת ההנחה שזה יגיע גם לכאן. אנו פועלים בכל דרך למניעת התפשטות הנגיף ומניעת פגיעה בבריאות הציבור".

עדכון 18/02 06:12
אפל הזהירה בגלל הקורונה - לא נעים, אבל לא נורא. צפו לאזהרות רווח נוספות בהמשך. השאלה הגדולה - תוך כמה זמן יחזרו הסינים לייצור סביר. החברות הגלובליות בהמשך לעמדת הממשל הסיני, משדרות אופטימיות זהירה 

השווקים כבר לא רועדים מהקורונה. הוירוס, כך לפי הדיווחים הרשמיים בסין אמנם מתפשט, אבל בקצב לא גבוה מדי. הוירוס לא קטלני מאוד, כאשר הסינים מדווחים כי בימים האחרונים מספר המחלימים עולה על פי 10 ממספר המתים. על רקע זה, השווקים  ממשיכים בעליות - עסקים כרגיל.

הבוקר דיווחו הרשויות בסין  כי מספר החולים עלה ל-73,335 לעומת 71,334 אתמול ו- 69,269 שלשום. העלייה במספר החולית לא דרמטית מאוד.  

מספר המתים עלה ל-1,873 לעומת 1,776 שדווחו אתמול ו-1,669 שדווחו שלשום. גם כאן, מדובר על צמיחה, אבל לא מאוד משמעותית. 

על פי הרשויות בסין 12,799 איש הבריאו מהמחלה, לעומת 11,040 איש שדווחו אתמול ולעומת 9,615 איש שדווחו שלשלום - זה קצה הרבה יותר גדול ממספר המתים והחולים - זה מהווה מקור לאופטימיות. המשמעות היא שכמות המבריאים בימים האחרונים עולה על פי 10 מכמות המתים. עדיין מדובר במחלה מאוד מידבקת, והתפשטות בהיקף גבוה תגבה קורבנות רבים. 

עדכון 18/02 05:41
הרשויות בסין אפשרו באופן מדורג חזרה לייצור במספר מקומות שנסגרו בעבר. כמו כן הסבירו בסין כי הכוונה בהדרגה לאפשר חזרה לעבודה במקומות נוספים.

הסינים מבינים כמובן שכל יום שעובר פוגע בכלכלה שלהם דרמטית ועלול לגרור נזקים בלתי הפיכים ולכן , במקביל לשליטה יחסית בהתפשטות הנגיף, הם מאפשרים לחזור לייצור  בהדרגה.  

עדכון 17/2 14:25
מה לעזאזל קורה בסין?
יותר ויותר קטעי וידיאו של אלימות ברוטאלית משטרתית נגד אנשים החשודים כנשאי וירוס הקורונה צפים ברשת. אמהות מוכות, קטועי רגליים עוברים התעללות וזו רק ההתחלה. ייתכן והווירוס הזה יהווה נקודת מפנה במערכת היחסים בין הממשל לאזרחים - למרות שבאופן מסורתי העם הסיני נוהג ללכת אחר הממשל כמעט בעיניים עצומות. הנה דוגמה קטנה לאלימות הקשה:

עדכון 17/02 11:00
ג'אורג'יאבה מקווה שהירידה בצמיחה הגלובלית תסתכם בעד 0.2% בשל הווירוס המשבית את התעשייה בסין, אך גם אמרה כי מוקדם מדי כדי לצפות את האפקטים של המשבר המתגלגל – אך הוסיפו כי ההתאוששות יכולה להיות מהיר.

"ייתכן ותהיה ירידה בצמיחה, שאנחנו מקווים שתסתכם בין 0.1% ל-0.2%", אמרה ג'ורג'יאבה בפורום הנשים העולמי שנערך בדובאי. היא הזהירה כי אנחנו עדיין בתוך משבר מתגלגל שמוקדם מדי להעריך את השפעותיו, אבל העידה כי המשבר פגע בתחומי התיירות והתחבורה.

עדכון 17/02 07:00
תמונת מצב הבוקר. מספר החולים 71,334 לעומת - 69,269 ביום קודם. שלשום היו - 67,104 חולים. כלומר רואים קצב עלייה לא נורא ואיום. 

כמות המתים עלתה ל-1,776 לעומת 1,669 יום קודם ו-1,526 שלשום. גם כאן, התמונה על פניו מעודדת. על פי הרשויות בסין 11,040 איש הבריאו מהמחלה לעומת 9,615 איש שהבריאו ביום הקודם, ו-8,299 שהבריאו נכון לשלשום. המשמעות היא שכמות המבריאים בימים האחרונים עולה על פי 10 מכמות המתים. אלו גם בשורות טובות, אם כי עדיין מדובר במחלה מאוד מידבקת, והתפשטות בהיקף גבוה תגבה קורבנות רבים. מפת התפשטות  נגיף הקורונה.

​16/02 12:35

16/02 5:45

למרות שהקורונה החלה לגבות קורבנות מחוץ לסין, נראה שקצב ההתפשטות חזר לרמה "סבירה". גם הנתונים הבוקר משדרים אופטימיות - מספר החולים 69,269 כשיום קודם היו - 67,104 חולים ושלשום -65,247; כמות המתים עלתה ל-1,669 כאשר יום קודם היו 1,526 מתים ושלשום 1,491.  על פי הרשויות בסין 9,615 איש הבריאו מהמחלה לעומת 8,299 איש יום קודם ו-7,099 שדווחו שלשום. מספר החולים במצב קשה - 11,299 לעומת 11,082 שדווחו אתמול ו-10,608 שדווחו שלשלם. מפת התפשטות נגיף הקורונה.

15/02 07:54
הנתונים הבוקר משדרים אופטימיות - 67,104 חולים לעומת -65,247 אתמול; כמות המתים עלתה ל-1,526 לעומת 1,491 אתמול.  על פי הרשויות בסין 8,299 איש הבריאו מהמחלה, לעומת 7,099 שהבריאו יום קודם. 11,082 חולים במצב קשה לעומת 10,608 אתמול. מפת התפשטות נגיף הקורונה.

14/02 19:04
חולה ראשון במצרים - הקורונה ממשיכה להתפשט ומגיעה קרוב לישראל - למצרים. הרשויות במצרים מדווחות על חולה ראשון במדינה. 

במקביל עולה חשש כי המספרים הסינים לא נכונים. בעבר כבר היו הערכות שונות בתקשורת כי הנתונים האמיתיים על התפשטות נגיף הקורונה גדולים פי כמה וכמה ממה שמדווח על ידי הרשויות בסין. איך לכל כל אישור רשמי ובדיקה רשמית (לדיווח בתקשורת הטייואנית לפיו מספר החולים גבוה פי 50 מהמדווח).

14/02 06:12
הקצב המוגבר בגידול בכמות החולים שלשום היה חריג וכנראה שהסיבה היתה כפי שטענו הרשויות בסין - טכנית (ראו הרחבה למטה). הנתונים הבוקר על קצב ההידבקות אתמול מלמדים על חזרה לקצב צנוע יותר (גבוה, אבל כמו בימים שלפני הקפיצה הגדולה). מספר החולים עלה ל-65,247 לעומת 60,376. כמות המתים עלתה ל-1,491 לעומת 1,369 יום קודם. 7,099 הבריאו לעומת 6061 שדווחו ביום קודם.10,608 חולים במצב קשה, לעומת  8,219 חולים שהוגדרו כך ביום קודם. מפת התפשטות נגיף הקורונה.

על רקע הרגיעה היחסית בקצב התפשטות הקורונה, המסחר בבורסות אסיה מתנהל ביציבות תוך נטייה לעליות שערים.

13/02 14:48
קורבן ראשון של הקורונה ביפן - הנגיף מתפשט בעיקר למזרח אסיה, ולפני דקות אחדות הודיעו הרשויות היפן על הרוג ראשון מהמחלה.   

למה קצב ההתפשטות של הקורנה עלה?
חשוב מאוד -  על פי הרשויות בסין מתברר שקצב העלייה המאוד משמעותי אתמול - 33% במספר החולים וגם במספר ההרוגים, הוא ככל הנראה טכני. רשויות הבריאות עדכנו את הבדיקות שהם עושים לצורך בדיקה/ חשיפת המחלה כך שהם מאתרים חולים בשלב יותר מוקדם.  

גילוי בשלב מוקדם יותר מעלה כמובן את מספר החולים, וזה מסביר את הגידול בכמות החולים שדווחה - מעל 60 אלף. כמו כן, אותן בדיקות מצאו כי הדיווח על חולים בנגיפים ווירוסים אחרים שמתו אינה נכונה - כלומר, חשבו שאנשים מתו מסיבות אחרות, אבל מצאו תוך כדי תנועה שמדובר בוירוס הקורונה. אפשר להבין את השינוי הזה - הרי בתחילת הדרך, קשה היה להבין את המחלה, וקשה היה לדעת אם האנשים חולים בוירוס הזה או בוירוס אחר. 

לטענת הרשויות אלו הסיבות לגידול העצום אתמול, ונראה שהקצב ימשיך להיות גדול - הרי לא ברגע וגם לא ביום, מעדכנים את כל מערכות המידע, וסוגרים את כל ההתאמות, אבל, אם אכן זו הסיבה, הרי שצפוי שהקצב יחזור יחסית במהירות לקצב הקודם.  

עדכון 13/2 13:30 
החוזים על וול סטריט בירידה. הגידול בכמות החולים והמתים מהנגיף, מפחידים את המשקיעים - הבורסה המקומית בירידות, החוזים על וול סטריט בירידות של קרוב ל-1%.  בינתיים הנה הפוגה קומית: 

עדכון 13/2 12:15
משבר הקורונה נותן את אותותיו בסקטור הנפט העולמי, זאת לאחר שסוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) פרסמה היום את התחזית הראשונה ל-2020. לפי הצפי, צפויה ירידה בדרישה בכ-435 אלף חביות נפט גולמי ליום ברבעון הראשון של 2020. מדובר בירידה הראשונה ברבעון הראשון בלמעלה מעשור. (לכתבה המלאה)

עדכון 13/2 10:45
פגיעת וירוס הקורונה מתחילה לתת את אותותיה בשווקים הסיניים. DBS, הבנק הגדול בדרום מזרח אסיה מדווח כי הוא צופה ירידה של בין 1% ל-2% ברווחים בשל התמשכות התפרצות נגיף הקורונה והירידה המהותית בהיקף העסקים בסין. מכירות הרכבים בסין צללו ב-18% בינואר בשל ההתפרצות.

עדכון 13/2 9:25
בשעה זו, וירוס הקורונה צובע את כל המדדים בסין באדום. מדד שנחאי יורד ב-0.7%. הונג קונג יורד ב-0.4%, הניקיי היפני יורד במתינות ב-0.14%. גם החוזים העתידיים על וול סטריט נופלים בעקבות אסיה. החוזים על הנאסד"ק יורדים בעד 0.6 והדאו ג'ונס וה-S&P 500 יורדים ב-0.45%. גם החוזים העתידיים באירופה באדום. (לכתבה המלאה)

עדכון 13/02 7:39
חדשות רעות מארגון הבריאות העולמי שמתבסס על ארגוני הבריאות בסין. כמות החולים קפצה בשיעור חד לעומת יום קודם. אולי זה עניין טכני, איוד רישומים, ענייני מאגרי הנתונים, סדר שנעשה בסין, ואולי זה פרמטר שמנבא האצת הידבקות. 

מספר החולים עלה ל-60,376 חולים, 1,369 מתו, 6061 הבריאו. 8,219 חולים במצב קשה. מפת התפשטות נגיף הקורונה.

עדכון 12/02 7:45
לאחר שאתמול נחצה רף אלף האנשים שנפטרו כתוצאה מהניגף, על פי הנתונים הרשמיים מספר המתים מהנגיף עומד על 1,115 איש. בסה"כ עד כה נדבקו במחלה 45,171 חולים, מתוכם 8,216 נמצאים במצב קריטי, ו-5,909 הבריאו.עדכון 11/2 13:50


עדכון 11/2 7:57

על פי הנתונים הרשמיים - מספר המתים מהנגיף חצה את האלף - ל-1,018 איש. 7,345 נמצאים במצב קריטי, ובסה"כ נדבקו במחלה 43,101 חולים. מנגד, עולה כי, 4,043 איש החלימו מהנגיף. הנתונים מצביעים על קצב התפשטות "נשלט" של הקורונה וחשוב יותר, יחס טוב של מחלימים ביחס למתים. על פי  מומחים בתחום הרפואה שהתראיינו בימים האחרונים עולה המסקנה הבאה - הקורונה מאוד מדבקת, אבל אחוז המתים ממנה יחסית נמוך. כלומר ההתפשטות עשויה להיות מאוד מהירה וחוצה גבולות, אבל היא לא קטלנית לרוב האוכלוסייה. אלו מצד אחד חדשות טובות - מספר המתים יהיה לפי ההערכות 2%-3% מהנדבקים, אבל גם בשורות קשות כי זה אומר שצפויים חולי רבים - זה עשוי להגיע למיליונים.

עדכון 10/2 12:40
עדכון 10/02 06:20

על פי הנתונים הרשמיים - מספר המתים מהנגיף עלה ל-910 איש, 6,494 נמצאים במצב קריטי, ובסה"כ נדבקו במחלה 40,553 חולים. מנגד, עולה כי, 3,324 איש החלימו מהנגיף. הנתונים מצביעים על קצב התפשטות "נשלט" של הקורונה וחשוב יותר, יחס טוב של מחלימים ביחס למתים. הקורונה ימשיך לגרום למוות ובקרוב נחצה את האלף מתים, אבל ישנם סימנים מעודדים לבלימת ההתפשטות, אם כי מוקדם לחגוג.

מבחינה כלכלית - ההשפעה של נגיף הקורונה אינה רק במסוכנות שלו, אלא בעיקר בתקופה שבה הוא גורם לשיתוק כלכלי בסין. בימים הקרובים נדע אם הסגר על סין יימשך. אם כן, אז הפגיעה בכלכלה הסינית ובהתאם בכלכלת העולם תתרחב. עוד שבוע ושבועיים של סגר כזה אולי אפשריים, אבל אם המצב יתפשט אל מעבר לכך, יכולות להיות לכך השפעות הרסניות.  

עדכון 09/02 14:35

עדכון 09/02 12:35
משבר וירוס הקורונה עדיין בעיצומו והשפעותיו עדיין לא ברורות לגמרי, אבל הקהילה הגלובלית צריכה לצפות להתפרצויות נגיפיות נוספות שכאלה בשנים הקרובות. כך אומר ראש המכון הלאומי לבריאות בארצות הברית, פרנסיס קולינס (לכתבה המלאה).

עדכון 09/02 7:30
על פי הנתונים הרשמיים מספר המתים מהנגיף עלה ל-813 איש, 6,196 נמצאים במצב קריטי, ובסה"כ נדבקו במחלה 37,554 חולים. מנגד, עולה כי, 2,728 איש החלימו מהנגיף.

עדכון 08/02 17:00
מפת התפשטות נגיף הקורונה.
על פי נתונים מעודכנים הטיפול בנגיף הסארס והטיפול בנגיף האיידס מקלים ומאטים את קצב המחלה אצל החולים. ובכלל - חשוב להדגיש כי על פי הנתונים הרשמיים מספר גדול של חולים הבריא מהמחלה. 

עדכון 08/02 08:55
נגיף הקורונה ממשיך לגבות קורבנות, ולא נראה שקצב המתים והנדבקים קטן. עם זאת, כן ניתן להבחין כי בימים האחרונים קצב ההידבקות מחוץ לסין, ירד. על פי הנתונים הרשמיים עד כה מתו מהנגיף 724 איש, 6,106 נמצאים במצב קריטי, כאשר בסה"כ נדבקו במחלה  34,915 חולים. נתון חשוב ומעודד ש-2,085 איש החלימו מהנגיף. 

על רקע זה, החששות עדיין קיימים (ובצדק), אך ההבנה היא שקצב ההתפשטות הפך להיות נשלט יותר (הכל בהנחה שמדובר בנתוני אמת - כזכור יש גורמים שטוענים כי המצב גרוע בהרבה, והממשל הסיני מעוות את הנתונים).

על רקע התפשטות הנגיף, הכלכלה הסינית די תקועה בשבוע האחרון, ושאלת המפתח ביחס להשפעה של הגיף על כלכלות העולם היא כמה זמן יימשך השיתוק? כמובן שככל שהשיתוק יימשך יותר זמן כך החזרה "לעסקים כרגיל" תהיה ממושכת יותר. 

עדכון 7/2 16:10
הבנק המרכזי של ארה"ב - הפדרל ריזרב התייחס לוירוס הקורונה והסביר כי מדובר במגיפה שהתפשטותה לא ברורה היוצרת אי וודאות כלכלית ואי וודאות פיננסית. להערכת הפד' הסיכון שבוירוס קורונה לכלכלה הגלובלית עשוי להיות גדול, ויש איום על הכלכלות בעולם וגם לכלכלת ארה"ב. אי הוודאות, בשלב זה לא מאפשרת למדוד ולהעריך את ההשפעה על נתוני הצמיחה ונתוני הכלכלה בכלל - אך זה עשוי להיות משמעותי.

עדכון 7/2 07:57
כמות הנדבקים בנגיף עלתה ל-31,481, מתוכם 4,824 במצב קריטי.  מספר המתים מהנגיף  - 638 איש. עוד מתפרסם כי מספר החולים שהבריאו עומד על 1,563 איש. 

עדכון 7/2 06:50
לי וונליאנג, רופא סיני שניסה, כבר בשלבים המאוד מוקדמים של הקורונה להזהיר מהתפרצות המחלה, מת מהווירוס.  

עדכון 6/2 16:59
לאגארד: "עשור של משברים וריבית נמוכה לא מותירים מרחב להתמודד עם הקורונה" - לטענת הנגידה של הבנק האירופאי המרכזי (ECB) מאז ההתמודדות עם משבר הסאב-פריים הותירו בידי הבנק מעט מאוד כלים לתמרץ את הכלכלה האירופאית. לטענתה הכלכלה האירופאית "איתנה" (הרחבה כאן).

עדכון 14:29

עדכון 6/2 13:55
נגידת הבנק האירופאי המרכזי (ECB), קריסטין לאגארד, אומרת שעשור של התמודדויות עם משברים פיננסיים, לא הותירו מרחב להתמודד עם השפעות שמתעוררות בשל התפרצותו של וירוס הקורונה וההשפעות האפשריות שלו על כלכלות הגוש האירופי, שעליו אמרה כי הוא מכניס "ממד נוסף של חוסר ודאות לשווקים".

עדכון 6/2 13:15
האם וירוס הקורונה הוא ברבור שחור? על פי בנק ההשקעות יוליוס בר התשובה היא בהחלט כן. המשמעות של ברבור שחור, היא שזה אירוע שלא נוכל לדעת משמעויותיו הכלכליות עד לאחר שיסתיים. הבנק ממליץ להמתין עד שמספר הנבקים החדשים יגיעו לאיזון בשיא ולירידה בכמות הכותרות בעיתונות – מה שיסמן את התחלת סיום המשבר, שבינתיים משתק את הכלכלה הסינית.

עדכון 6/2 12:50
ממדי המחדל הסיני נחשפים: הרצון של הממשל הסיני לשמור על הסדר ולהמעיט בחשיבותו של וירוס הקורונה, שכבר הביא למותם של למעלה מ-560 בני אדם – לפי הדיווחים הרשמיים – והתפשט ל-27 מדינות בזמן קצר, מבהירים את גודל המחדל שהוביל למכה הכי כואבת שחטף ממשלו של נשיא סין, שי ג'ינפינג, מאז החל את הקדנציה שלו ב-2012. עם זאת חוקרים אומרים כי ילדים אינם נוטים להידבק במחלה, כשרק 4 מקרים אובחנו מאז ה-23 לינואר.

עדכון 6/2 07:47
כמות הנדבקים בנגיף עלתה ל-28,281, מתוכם 3,863 במצב קריטי.  מספר המתים מהנגיף  - 565 איש. עוד מתפרסם כי מספר החולים שהבריאו עומד על 1,270 איש. 

עדכון 5/2 16:30
לפי אתר טאיוואן ניוז, חברת טנסנט הסינית חשפה בטעות בשבת כי למעלה מ-154 אלף נדבקו בווירוס, כש-24,589 איש מתו כתוצאה מהמחלה. מדובר על נתונים שנכון לאותו יום היו קרוב לפי 100 מהנתונים הרשמיים וגבוהים פי 50 מהנתונים הרשמיים הנכונים להיום (492 הרוגים). כאמור, באותו היום פורסם שכ-300 חולים מתו מהנגיף (לכתבה המלאה).  

לינק לכתבה המקורית: https://bit.ly/2OuesjI

עדכון 5/2 14:30
בתגובה לדיווח מסין אודות מציאת טיפול אפקטיבי לקורונה, נמסר מדוברות ארגון הבריאות העולמי (WHO) כי "אין עדיין טיפול אפקטיבי ידוע" לטיפול בווירוס.

עדכון 5/2 14:10
תינוק שנולד בעיר ווהאן אובחן כחולה בנגיף הקורונה, כ-30 שעות לאחר הלידה. זה המקרה הראשון של אבחון שכזה, שמעלה את החשש כי הווירוס עובר דרך הרחם. היום דווח כי מדענים בסין חוששים כי הווירוס הרבה יותר מדבק ממה שסברו מלכתחילה.  

עדכון 5/2 13:55
נשיא סין שי ג'ינפינג אמר לטלוויזיה בסין כי המדינה נמצאת בשלב קריטי להתמודדות עם התפשטות וירוס הקורונה ועל המדינה לבצע מהלכי מנע משמעותיים כדי למנוע את התפשטות המחלה. "נחזק את הרגולציה של השווקים, נחמיר עם ספקולנטים של מחירים בשוק מוצרי הרפואה ונדווח על ההתפרצות בצורה ברורה ומדויקת", אמר ג'ינפינג.

עדכון 5/2 11:00
יש סיבה לאופטימיות? צוות של חוקרים מאוניברסיטת זג'יאנג שבסין, הודיעו כי הצליחו לייצר שילוב של 2 תרופות שמעכבות את התפשטות וירוס הקורונה, ששיתק את כלכלת סין בשבועיים האחרונים וכבר הביא למותם של קרוב ל-500 בני אדם (לכתבה המלאה).

עדכון 5/2 10:20
מרבית סוכנויות הדירוג מורידות את תחזית הצמיחה של סין. מרבית תחזיות הצמיחה, שעמדו על בין 5.6% ל-5.9%, עברו רוויזיה. סיטיגרופ מורידה ל-5.5%, EIU מורידה עד 4.9%, מקווארי מורידה ל-5.6% ונאטיקסיס הורידה ל-5.5%. "הרע מכל עוד לפנינו", קובעים בסוכנות נומורה.

עדכון 5/2 05:50
הנגיף ממשיך להתפשט - 24,552 נדבקו בנגיף, 492 מתו כתוצאה מהנגיף, 3,223 אנשים במצב קריטי.

עדכון 4/2 16:09
המדינה שבה חלו הכי הרבה בני אדם בנגיף הקורונה, למעט סין, היא תאילנד- 25 מקרים של הידבקות בקורונה. אחרי תאילנד נמצאת יפן עם 20 נדבקים, סינגפור עם 18 נדבקים והרוג אחד, קוראיה הדרומים עם 16 הידבקויות. גרמניה בולטת באירופה עם 12 בני אדם שנדבקו בווירוס הקטלני, בארה"ב 11.


04/02 9:26
ההנהגה בסין הודתה ב"ליקויים ובקשיים" בתגובתה להתפרצות וירוס הקורונה. זאת לאחר, שסוכנות הידיעות שינחואה פרסמה הודעת סיכום של מפגש הקומוניסטית השלטת בסין, הפוליטביורו. על פי ההודעה, יש ללמוד לקחים מהתפרצות הנגיף וכי מדובר במבחן גדול עבור המערכת השלטונית בסין. "בעקבות ליקויים וקשיים שנחשפו בתגובה למגיפה הזו, אנחנו חייבים לשפר את מערכת ניהול החירום הלאומית שלנו ולשפר את היכולות שלנו להתמודד עם משימות דחופות ומסוכנות", נמסר. 

בנוסף, במהלך הלילה דווח על מקרה מוות שני מחוץ לגבולות סין, לאחר שגבר, בן 39, תושב הונג קונג, נפטר כתוצאה מהנגיף. הגבר, חזר מנסיעה לעיר ווהאן, והחל לסבול מכאבי שרירים וחום גבוה.02/02 14:02
נגיף הקורונה מתפשט למדינות נוספות, וגורם לסוג של הסגר על סין - למהלך הזה כבר יש משמעויות כלכליות שיכולות להחמיר במידה וההתפשטות לא תיבלם, וזה יתבטא גם בנתוני המקרו. נתוני הסחר העולמי בירידה; ענפים שלמים בבעיה - תעופה ותיירות; וזה כבר מחלחל לנתוני הדוחות הכספיים גם של חברות ישראליות. כל החברות הישראליות שפועלות בסין ייפגעו, שתיים מהן - אבגול והמלט כבר דיווחו על כך.

כמובן שהעיקר הבריאות, אך מהמקום שלנו כאתר כלכלי - חשוב להבין שהנגיף הזה יכול להשפיע על הכלכלות בעולם, ומחירי המניות בבורסה. הפרמטר הכי חשוב הוא קצב התפשטות הנגיף לצד קצב יצירת פתרון - תרופה. ההערכות כעת שתרופה תהיה מוכנה רק בעוד קרוב לשנה (נקווה שזו הערכה שמרנית). בכל מקרה, הנה מידע בזמן אמת מבית החולים בבוסטון על קצב ההתפשטות של המחלה בעולם - הקליקו על התמונה כדי לקבל נתונים מעודכנים: 

סין - מעצמה כלכלית, אבל פגיעה
וירוס הקורונה תפס את סין בדיוק בשבוע הקניות המשמעותי ביותר בשנה. אבל זה עניין קטן. הפגיעה הגדולה של הקורונה ביחס לנגיף שפרץ ב-2003 הסארס, עלולה להיות בגלל סיבה אחרת - סין הרבה יותר גדולה מבעבר, הרבה יותר חזקה כלכלית מבעבר, אבל גם הרבה יותר ממונפת - סין והסינים יותר משתמשים באשראי מבעבר. יש כאן סיכון של תגובת שרשרת - בעיה לסינים ובנקים מתחילים לרעוד. חוץ מזה, סין הרבה יותר משפיעה על העולם (מוכרת יותר, רוכשת יותר, שולטת יותר) מאשר עם התפרצות הסארס ב-2003.

הסארס השפיע במשך כמה רבעונים על הכלכלות בעולם ועל הבורסות בעולם. בתקופת הסארס סין היוותה כ-4% מהפעילות הכלכלית בעולם, כיום היא פי 4. ולכן החשש הגדול שמתבטא בירידה בבורסות, וזאת אגב, למרות שסארס היה בתחילת הדרך יותר אלים מהקורונה (9% מהנגועים בסארס מתו לעומת 2% מהנגועים בקורונה - נתונים עד כה).

בעיה נוספת - הצמיחה- כשהסארס תקף ב-2003 הצמיחה העולמית היתה כ-4.5%. עכשיו היא הרבה יותר צנועה - 3% בלבד. המשמעות היא שהכלכלה גם הרבה יותר רגישה. אם הקורונה "תגלח" בצמיחה, העולם בקושי ייצמח.

מידע נוסף על ההשלכות הכלכליות של נגיף הקורונה:תגובות לכתבה(246):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 184.
  דירה=קורת גג=צורך בסיסי של האדם
  דירה=קורת גג 28/02/2020 18:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דירה=קורת גג=צורך בסיסי של האדם
  סגור
 • 183.
  זאת לא פאניקה, לא לונג-סקוויז. ק' גידור מורידות חשיפה.. (ל"ת)
  מ100 ל15 אחוז 28/02/2020 17:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 182.
  הכתב ארז ליבנה, משתדל להשאיר את הציבור בבורסה (ל"ת)
  זה יגמר בבכי 28/02/2020 17:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 181.
  אל על
  אבי 28/02/2020 10:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  6500 עובדים על 43 מטוסים. זה בערך 150 עובדים למטוס. בערך עובד לכל שני נוסעים בטיסה מסוימת. מטורף.
  סגור
 • 180.
  אל על
  ליבר 28/02/2020 09:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החברה לא תתקיים לאורך זמן כי הרבנים לא מרשים לה לטוס בפרמטר כלכלי ועל זה היא תיפול
  סגור
 • טען עוד
 • 179.
  אל על חברה מטונפת - מהעובדים ועד הראש
  ממממישהו חכם 28/02/2020 01:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא אשכח איך העיפו משם את מימון חבורה של גזענים לא טס איתם ועם החרדים המצחינים שלהם!
  סגור
 • 178.
  דירה=קורת גג=צורך בסיסי של האדם
  דירה=קורת גג 28/02/2020 00:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דירה=קורת גג=צורך בסיסי של האדם
  סגור
 • 177.
  דירה=קורת גג=צורך בסיסי של האדם
  דירה=קורת גג 28/02/2020 00:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  דירה=קורת גג=צורך בסיסי של האדם
  סגור
 • 176.
  חיסון?? חיסון ל-*עופות*. האם שוב מדובר בכתב ארז ליבנה? (ל"ת)
  כתב ה-LONG 27/02/2020 15:08
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 175.
  עדיף לשתוק
  אם אין מושג 27/02/2020 09:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תדווחו מה קורה במקום אוסף הספקולציות הנבואיות שלא מבוססות על כלום
  סגור
 • 174.
  המדינה תלויה באל על
  כתב מטומטם 27/02/2020 08:45
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אם תהיה מלחמה או מתיחות מי יטוס לארץ אם לא אל על. השרותים להטיס ראש ממשלה או נשיא הוא יטוס רק אל על.
  סגור
 • ואת המטכ"ל ידבק בקורונה, מי ינהל את המלחמה? (ל"ת)
  יא טמבל 27/02/2020 17:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 173.
  "אולי יש בזה משהו"?? ארז ליבנה, יא סתום!!
  לא לטוס 27/02/2020 08:43
  הגב לתגובה זו
  2 0
  איך לדעתך הקורונה הגיעה לכל העולם?? הוירוסים הגיעו בשחייה?? עפו מסין ברוח??? אל תטוסו, זה בבידוד הכי טוב, אחרת כל המדינה תהיה בהסגר בבית.
  סגור
 • 172.
  97% מחלימים זה *נורא*!!! 3% מתים!!! בשפעת רק 0.1%
  רופא, איכילוב 27/02/2020 08:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ולקורונה קצב התפשטות גדול הרבה יותר גדול מלשפעת. יש מאות מיליוני חולי שפעת בעולם!!! ...תגידו הכתב המפגר שלכם, ...בטח ארז ליבנה, יודע לחשב אחוזים???
  סגור
 • 171.
  עוד חודש מהיום תאבדו 20% מכספכם. (ל"ת)
  כלכלן 26/02/2020 18:19
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 170.
  מה שבטוח: עוד חודש אשמח שיצאתי לפני יומיים. (ל"ת)
  משקיע נבון 26/02/2020 14:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 169.
  לדעתי מהיום יעברו לעליות. 12 אחוז ירידה
  אבי 26/02/2020 11:26
  הגב לתגובה זו
  0 5
  מתמחר כבר את הסיכון.
  סגור
 • כמו שחשבת: עברנו לעליות של 3.5%- ....עליה למטה (ל"ת)
  יא גולם 27/02/2020 17:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • אין ספק שדעתך המלומדת נחשבת הרבה מאוד (ל"ת)
  חחח 26/02/2020 12:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 168.
  מה התאריך של היום שאחרי? (ל"ת)
  Q 26/02/2020 10:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • במקרה הטוב 2022 (ל"ת)
  מיכאל 26/02/2020 16:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 167.
  זוועת עולם
  אדם איבד צלם אנוש 26/02/2020 09:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קורונה בורסה נפילות הכל סביב תאבת בצע לכסף.תסתכלו בסרטונים ותבינו איך שבני האדם הפכו להיות גרועים יותר מהחיות.לבני האדם אמורה להיות חמלה רחמים ונושיות , אבל המראות המזוויעים שמתגלים לעולם ממש מחרידים , איבדנו צלם אנוש.רחמים על העולם, הסוף מגיע ואם לא נתעורר היום זה יגיע לבית של כל אחד ואחת מאיתנו.שלום עולם היית טוב אלינו , אנחנו הבעיה .
  סגור
 • 166.
  סוג הכותרות שמזכיר את אלה של תחילת התרסקות 2008 (ל"ת)
  ותיק בשוק 26/02/2020 08:58
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • 165.
  מה זאת אומרת 2020 אבודה ומתמחרים את 2021 .
  עמי 26/02/2020 08:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אז יאלה, נתעלם מהקורונה, ומ 2022-2025 , נגיד שהעתיד יהיה טוב, בטוח יהיה חיסון לקורונה, ויאללה, בוא נרביץ עליות בבורסה. איזה קשקושים נכתבים פה ....
  סגור
 • 164.
  עוד חודש הקורונה תעלם בדיוק כמו שהופיעה (ל"ת)
  יעקב 25/02/2020 13:53
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • יחד עם מיליוני חולים שימותו... 3% מהחולים...
  וירולוג 26/02/2020 08:31
  הגב לתגובה זו
  5 1
  ורוב הסיכויים מספר החולים בעולם יהיה גבוה ממספר החולים בשפעת: מאות מיליוני חולים בשפעת, תוציא מזה 3% ותקבל את מספר המתים.
  סגור
 • כמו שהשפעת "נעלמה" רק שהקורונה קטלנית פי 100 (ל"ת)
  כן, כמובן 26/02/2020 07:55
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • חחח... כן, בטח. גם השפעת הקלילה "נעלמה" מהעולם
  פי-100 משפעת 26/02/2020 07:26
  הגב לתגובה זו
  2 1
  מתי מנהל בית חולים מת משפעת?? ...מתי אנשים מתו ברחוב תוך כדי הליכה משפע
  סגור
 • תיק המניות שלך יעלם קודם (ל"ת)
  חחח 25/02/2020 23:23
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 163.
  אין לכם מושג (ל"ת)
  ביזפורטל 25/02/2020 09:04
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • 162.
  מהפחד מתו יותר בני אדם- שפעת לא יותר (ל"ת)
  לילי 25/02/2020 08:44
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • אחוז התמותה 3%, בשפעת 0.1% ...כמעט אותו הדבר :-/ (ל"ת)
  רופא, סורוקה 26/02/2020 08:29
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • אולי לא מתו, אבל איבדו את המכנסים (ל"ת)
  תמכרו מהההרררר 25/02/2020 23:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 161.
  ארז ליבנה אתה מקבל קופון ממשקיעי מעו"ף??
  התמותה "לא מדאיגה... 25/02/2020 07:42
  הגב לתגובה זו
  4 1
  התמותה "לא מדאיגה... יש את זה ביותר הזוי?
  סגור
 • 160.
  הנסיון מדבר
  אלון 24/02/2020 22:01
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בכל משבר או תיקון גדול בבורסות, הכותרות אותן כותרות. התחושה שבוף העולם הגיע, לפחות מבחינה כלכלית. אחר כך באופן טבעי נרגעים העיניינים ומגיע ראלי שמביא את הבורסות לשיאים חדשים. למי שיש סבלנות, עצבי ברזל ויכולת כלכלית להשקיע לטווח קצת יותר ארוך, בפיזור נכון אפשר להרוויח יפה מאוד.
  סגור
 • 159.
  המערכת פה או לונג ברור על ידי ארז ליבנה
  זארקה 24/02/2020 20:57
  הגב לתגובה זו
  6 0
  או שורט ברור (או פשוט דמגוגיה) על ידי עמית נעם טל.
  סגור
 • 158.
  כשכלכלנים מספקים ניתוחים אפידמולוגיים, סימן שהמצב חרבנה (ל"ת)
  רופא, איכילוב 24/02/2020 20:53
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • 157.
  הנביא
  ה 24/02/2020 19:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איזה יופי!!! תענוג!!? זה יעשה רק טוב לבורסה!
  סגור
 • 156.
  משתעלות? הבורסות קורסות, יחד עם הכלכלות (ל"ת)
  הכל ב-ברקס 24/02/2020 19:01
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 155.
  שקרנים !!!
  ציוני בדם 24/02/2020 15:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לא 98 אחוז מחלימים ! יש הרבה חולים שהמצב שלהם ממש לא ברור !!!
  סגור
 • 154.
  היו מחלימים אז מדוע אלפי אנשים מתו??? (ל"ת)
  איך איך מחלימים!? אם 24/02/2020 15:01
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 153.
  השוק חולה ולא מקורונה
  אנונימי 24/02/2020 14:55
  הגב לתגובה זו
  4 1
  המניפולציה בשוק שוברת שיאים מיום ליום. עדיף לאזרח הרגיל לא להכניס ראש בריא למיטה חולה.
  סגור
 • נכון (ל"ת)
  מאד 24/02/2020 23:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 152.
  מפולת
  כלכלן 24/02/2020 12:54
  הגב לתגובה זו
  2 1
  הפחד בעולם על סף טירוף ,אזרחים לא מאמינים לשלטונות ,השווקים לפני תיקון אדיר ,הזהב בדף ל 5000 דולר
  סגור
 • 151.
  האיראנים חוטפים
  מתעניין 24/02/2020 11:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יש להם כמות מתים אדירה ביחס לחולים, 12 מתים ל47 חולים (1 ל4!) בואו נראה אם זה ימשיך... הם בטוח מנסים להסתיר את המספרים האמיתיים
  סגור
 • 150.
  3 ממאה זה 1 מ 30 מת!
  לונח 24/02/2020 10:04
  הגב לתגובה זו
  1 3
  אולי יש הצדקה לפניקה תסתכלו סביבכם בבית הקפה או בעבודה יש 60 איש? 2 מתוכם ימותו תוך חודש במקרה הדבקות ועוד הרבה יסבלו מסוג של שפעת זועתית. אז להגיד שזו הצטננות קלה או מכה קלה בכנף זה ממש לא
  סגור
 • 149.
  כל מה שיורד עולה בהמשך ויש חמורים שלא לומדים (ל"ת)
  יעקב 24/02/2020 09:50
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 148.
  הבורסות לא "משתעלות"; הבורסות נחנקות (ל"ת)
  הכלכלה נחנקת 24/02/2020 09:25
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 147.
  נתונים מהתחת
  ככה 24/02/2020 09:03
  הגב לתגובה זו
  0 3
  97% מחלימים? מאיפה הבאתם את זה? מעבר לזה שהמספרים של הסינים שקריים, זה פשוט לא נכון באיראן נדבקו 50 ומתו כבר 8
  סגור
 • ואתה מאמין לדיווחים מאירן ? אז מי התחת כאן ? (ל"ת)
  יעקב 24/02/2020 09:49
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 146.
  בביזפורטל מנסים לפמפם שהכל בסדר..שקר
  אלון 24/02/2020 08:58
  הגב לתגובה זו
  6 4
  הם כותבים על המתים...אך כל המשק מושבת במזרח אסיה
  סגור
 • 145.
  היום שורט סקוויז מטורף בדולר שקל
  חומי 24/02/2020 08:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כל הפוזיציות של שורט ייסגרו והדולר עשוי לעלות גם 10 אגורות. עניין של כדאיות כלכלית לעומת אלטרנטיבית השקעה
  סגור
 • 144.
  ,וודאי כל הסקטורים נפגעים , ומי עשוי להרוויח ?
  מבין 24/02/2020 08:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מספיקה ירידה של 2% בלבד בצמיחה של סין וכל העולם צונח. וזה קורה כעת. היברתי הכל לדולר. האנומלייה שנוצרה משתחררת כעת. כל הפידיונות ייתכן לרכישת מטבע חוץ כי אגרות חוב צמודות וגם מלווה קצר מועד לא מהווים חוף מבטחים יותר. הם נסחרים בתשואה ריאלית שלילית לםידיון ומי שירכוש פשוט יפסיד ,פעמיים גם צהתשואה השלילית וגם מפידיונות.
  סגור
 • 143.
  אי אפשר לדעת כמה מתו מקורונה. זה יכול להיות פי 10 (ל"ת)
  שלומי 24/02/2020 08:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • אז מה ? יש יותר מידי אנשים על הכוכב המסכן שלנו (ל"ת)
  יעקב 24/02/2020 09:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 142.
  פשוט שערוריה
  Omer 24/02/2020 08:33
  הגב לתגובה זו
  6 0
  כל העולם רועד וביזטוענת שהכל טוב
  סגור
 • אולי בביז 97% (ל"ת)
  חחחחח 24/02/2020 23:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 141.
  97% מחלימים? Wow. תחשוב כמה ימותו מ-29 מיליון חולים
  כתב מפגר! 24/02/2020 08:20
  הגב לתגובה זו
  1 2
  כי בשנה יש 29 מיליון חולי שפעת, והקורונה מדבק פי-40. עד כמה כתב יכול להיות אוויל כשהוא כותב כתבה מתוך פוזיציה.
  סגור
 • 140.
  פשוט שערוריה. ,איך כל התיירים הנגועים נכנסו לארץ
  מה יהיה 22/02/2020 23:46
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ומי יודע כמה עוד מסתובבים כאן.
  סגור
 • הגיעו לכנס של גנץ (ל"ת)
  לפיד 24/02/2020 19:04
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • כחול לבן טענו שנערכים "ביתר" מסיבות פוליטיות, "ספין" (ל"ת)
  שמאלנים מסריחים 23/02/2020 07:57
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 139.
  הפחד בארץ מהנגיף יוריד את אחוז ההצבעה אם יהיה בחירות (ל"ת)
  שלמה 22/02/2020 20:21
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 138.
  בדרום קוריאה נדבקו 400 מחולה 1; בסין נדבקו 400 מ-75000 (ל"ת)
  כן, בטח 22/02/2020 15:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • חחח
  מצחיק אה 23/02/2020 13:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מצחיק כל הסיפור הזה... יש שני הסברים לזה, או שדרום קוריאה לא הודיעו נכון או שסין לא הודיעו נכון או שפשוט בדרום קוריאה לא פועלים נכון
  סגור
 • גם באיטליה נדבקו 300 מחולה 1. סין מחרטטים. (ל"ת)
  ברלוסקוני 24/02/2020 08:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 137.
  הם הסתובבו בארץ ופגשו אנשים רבים
  חצי מדינה כבר נדבקה 22/02/2020 15:48
  הגב לתגובה זו
  5 0
  חצי מדינה צריכה להיות בבידוד זה חבר מביא חבר.. אין אחד שלא ידבק פה במדינה הצפופה והמסריחה הזאת . אלק עם סגולה עם טיפש עם שר בריאות מפגר
  סגור
 • אתה תדבק זה ברור... (ל"ת)
  אין ספק 24/02/2020 23:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • השתתפו בכנס של מפלגת אדום שחור (ל"ת)
  ראש העין 23/02/2020 07:30
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • אל תענה לכסיל כאיוולתו-אז אני לא מגיב ועונה (ל"ת)
  מגיב 22/02/2020 20:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 136.
  מחר כוננות ספיגה
  אסי 22/02/2020 13:35
  הגב לתגובה זו
  0 1
  תהיה הפתעה אם לא נרד לפחות 3% כי על פי הדיווחים הירידות ימשיכו גם ביום שני
  סגור
 • 135.
  הבוקר שהאנושות תתעורר עם זיעה קרה , קרוב מתמיד .
  דן 22/02/2020 13:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הכותרות יצעקו : נפילה יומית של 30% במדדים , ויום לאחר מכן 50% נפילה .....
  סגור
 • 134.
  קנו זהב תצילו את כספכם ...
  המבין 22/02/2020 13:02
  הגב לתגובה זו
  1 1
  זהב בדרך ל 5000 דולר
  סגור
 • 133.
  הטבע נוקם (ל"ת)
  א 22/02/2020 12:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 132.
  כוס אמא שלכם
  לא משנה 22/02/2020 11:35
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מה אתם מבלבלים תמוח ואומרים שזה הגיע לישראל?מה אתם מפחידים אנשים סתם..נבלות
  סגור
 • 131.
  מחר תל אביב צונחת 3% לאחר המפולת
  שי 22/02/2020 11:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  של סוף שבוע. וזה עוד לא נגמר.
  סגור
 • 130.
  ביבי וליצמן ייבאו את הקרונה לישראל. שיתפטרו
  שי 22/02/2020 00:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביבי וליצמן ייבאו את הקרונה לישראל. שיתפטרו
  סגור
 • אבל הוירוס הוא שמלאני (ל"ת)
  שלמה 22/02/2020 20:55
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 129.
  פתגם טיבטי,רק טיפש יאמין לקומוניסטים הסינים. (ל"ת)
  בא 21/02/2020 21:12
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 128.
  קצת הגזימו עם הקורונה.
  הנביא 21/02/2020 13:52
  הגב לתגובה זו
  2 4
  כסיבה לירידות בשווקים? כם שפעת היא מחלה מטוד מידבקת - כל שנה יש שפעת. כולם חולים בשפעת ??? לא. אפשר לאמר גם כך כלמאיידס. הנגיף קורונה יורד בקב התפשטותו ודועך. גם הקצב תמיד יורד של ההידבקות, אז מה העניין???
  סגור
 • הקורונה זה רק התרוץ...מזמן היה צריך תיקון של 30 עד 50 % (ל"ת)
  לפחות 24/02/2020 23:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מציע לך לברוח מהבורסה.הפאניקה גוברת והשוק בצניחה (ל"ת)
  שלמה 22/02/2020 20:20
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • אתה מצחיק. (ל"ת)
  בא 21/02/2020 21:12
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 127.
  קצב של 100 מתים ליום- עוד שבועיים הכל יעלם (ל"ת)
  לילי 21/02/2020 11:08
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • מספיק עם השטויות לילי. (ל"ת)
  בא 21/02/2020 21:15
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • "הכל" אתה מתכוון כל הכלכלה?? (ל"ת)
  כלכלן בכיר 21/02/2020 21:09
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • בסוף החורף השפעת והמשבר לא יהיו -כל הדרמה תיעלם (ל"ת)
  לילי 22/02/2020 08:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 126.
  בסין, ככל שהכללה מתחרבנת, כך הבורסה עולה יותר (ל"ת)
  הרצה ממשלתית 21/02/2020 09:45
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • 125.
  אחד דופק את אשני בגלל זה הבורסה עולה אין כלכלה יש הנתרס (ל"ת)
  דוד 21/02/2020 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 124.
  ירדו המספרים כי ...שינו שוב את שיטת הספירה
  הזוי 21/02/2020 07:17
  הגב לתגובה זו
  1 14
  הפעם כנראה סופרים רק מיספרים ראשוניים
  סגור
 • 123.
  "במצב מאוד מעודד"?? ברור שאחרי חודשים יהיו אלפי מבריאים
  לא מחלה כרונית 20/02/2020 13:21
  הגב לתגובה זו
  5 2
  בכלל לא מעודד שעוד מאות אלפים חולים לא מאובחנים מסתובבים חופשי וממשיכים להדביק. וברגע שיתנו להם להגיע למקומות עבודה סין תחטוף שוב והפעם בסדר-גודל הרבה יותר גדול, ולא רק במחוז אחד.
  סגור
 • 122.
  הסינים מהנדסים את המספרים. המספרים גבוהים פי-50 (ל"ת)
  וירולוג, מכון ויצמן 20/02/2020 08:03
  הגב לתגובה זו
  1 4
  סגור
 • 121.
  דיווח אמת20 בפבואר-נדבקו 520נפטרו 110 (ל"ת)
  לילי 20/02/2020 07:03
  הגב לתגובה זו
  2 18
  סגור
 • 120.
  הסירטון הראשון לא קשור
  פייר ניוז 19/02/2020 13:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להוריד אותו דחוף ... רואים שאף אחד לא עם מסכה. ישנם רוכלים בסין עם עגלות אוכל שמנסים לפנות אותם מהרחובות - כנראה הסרטון קשור לזה ... חבל להשחיר את הסינים , כמובן שיש להם מנהגים ומאכלים שלא ״אנושיים״ ואכזרים , אבל עדיין צריך לדייק בדיווחים.
  סגור
 • 119.
  איזה כתבה ארוכה בשביל לשכוח את הכותרת
  שלומי 19/02/2020 05:32
  הגב לתגובה זו
  0 8
  אני פונה לצרכן הישראלי לא לקנות תקנו עד שיורידו את המחיר ביד שניה אם זה מוצר ממש חובה צריך לייבש את החברות הגדולות שמנהלות קרטל על הראש שלנו מכל פלוץ שצץ די לשחיתות
  סגור
 • 118.
  המסכות לא עוצרות ווירוסים ,קודם הייתם פרות בלי מסכה ,
  בא 18/02/2020 10:35
  הגב לתגובה זו
  0 6
  עכשיו אתם פרות עם מסכה .
  סגור
 • 117.
  המסיכות לא עוצרות ווירוסים ,ביטחון מזוייף יוצר מיפגשים
  בא 18/02/2020 10:33
  הגב לתגובה זו
  1 5
  בין אנשים שניגמרים בהדבקה . תיבדקו אותי .המסכות זה נגד חיידקים וזהו .
  סגור
 • 116.
  HSBC ירידה חדה ברווח
  אסי 18/02/2020 10:21
  הגב לתגובה זו
  1 5
  מצפה לשטף אזהרות רווח בימים הקרובים
  סגור
 • 115.
  המצב חרבנה ואתם מנסים לצייר מכה קלה בכנף. (ל"ת)
  ביזפורטל יא נוכלים 18/02/2020 10:03
  הגב לתגובה זו
  3 9
  סגור
 • 114.
  "לא נעים, לא נורא"? לא מאמין לאף מילה באתר הזה
  רופא פנימי, סורוקה 18/02/2020 09:47
  הגב לתגובה זו
  2 7
  כנראה שהאינטרס ליידע את הציבור כאן מתכסה באינטרס אחר שקשור להשפעה על המדד. המצב *נורא* הוירוס מתפשט בעולם אקספודנציאלית. וגם בסין. הסינים מדווחים על מספר הבדיקות שהן עושים ; לא על מספר ההידבקויות בפועל - את זה רק מודל יכול לתת. אם הסינים יערכו רק 100 בדיקות ביום, הם ידווחו רק על 100 חולים חדשים.
  סגור
 • 113.
  הבורסה תפיל יותר חללים מהנגיף
  לא טוב 18/02/2020 09:40
  הגב לתגובה זו
  4 7
  לא אתפלא בכלל אם אפל תצמח 20% ותגרור איתה את כל הורסות לירידות חדות. הדולר יהיה בקרוב מעל 3.5
  סגור
 • 112.
  המסכות לא עוצרות ווירוסים ,רק חידקים . עולם הזוי מלא
  בא 18/02/2020 08:58
  הגב לתגובה זו
  0 4
  פייק ניוז ופייק מעשים . הסינים גמורים .
  סגור
 • 111.
  המספרים הם מספר הנבדקים; לא מספר החולים
  רופא, איכילוב 18/02/2020 07:40
  הגב לתגובה זו
  3 7
  מרבית החולים לא מגיעים לבי"ח על-מנת להיבדק מהפחד ש-"ילקחו לבידוד" ולא ישובו ממנו.
  סגור
 • 110.
  "לא נעים, לא נורא"?? הכתב על סמים? או על פוזיציה?
  כלכלן 18/02/2020 07:01
  הגב לתגובה זו
  2 8
  סין משותקת. משותקת. +90%. וככל שהיא תנסה לשחרר את השיתוק - היא תיקלע לצרה גדולה פי כמה. סין בעוצר פנימי, ובמצור חיצוני. עוד מדינת באסיה נכנסות למצור חיצוני. יפן נכנסה למיתון: ראו את הירידות החדות של היום. ענף התעופה והשייט - התכווץ ב-40%. תנועת הסחורות בעולם תקועה על ברקס; הקורונה ישאר איתנו כל השנה
  סגור
 • הכתב צדק....אתה על סמים (ל"ת)
  חחח 18/02/2020 23:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 109.
  יעלם?? הזוי! ברור שמחלימים; זו לא מחלה כרונית...
  מס' הנדבקים עצום 18/02/2020 06:48
  הגב לתגובה זו
  1 6
  והוא ה-ר-ב-ה יותר גדול מהמספרים שסין מפרסמת. סין מפרסמת רק את מספר הנבדקים שהגיעו לבית חולים ונמצאו חולים... מאות אלפי חולים מסתובבים בערים עם סימפטומים נמוכים וממשיכים להדביק בלי שאף אחד ער לכך. מה שאתם עושים זאת הונאת הציבור - שמקבל על סמך המידע המטומטם שאתם מפיצים החלטות לטוס לנקודה א' ו-ב'. תתביישו לכם; מקווה שמישהו ירים תביעה שנתפתח לכם ת'עכוז.
  סגור
 • 108.
  מספר המתים מתקרב ל-2000 מספר החולים ל-100 אלף (ל"ת)
  יפן נכנסה ל-מיתון 18/02/2020 05:53
  הגב לתגובה זו
  0 6
  סגור
 • 107.
  "7 מחלימים על כל קורבן" = שמינית מהחולים ימותו (ל"ת)
  75,000 חולים :-/ 18/02/2020 02:12
  הגב לתגובה זו
  1 10
  סגור
 • 106.
  פייק. שוטרים בלי מסכות? לא קשור לארוע הקורונה.
  בול שיט 17/02/2020 17:29
  הגב לתגובה זו
  3 15
  למה ביזפורטל שמה שטויות לא רלוונטיות?
  סגור
 • 105.
  עאלק "התאוששות". כתבים חיים בסרט. (ל"ת)
  המצב חרבנה 17/02/2020 17:28
  הגב לתגובה זו
  0 29
  סגור
 • 104.
  פשוט דוחה
  ש 17/02/2020 17:21
  הגב לתגובה זו
  80 1
  יש איזה מגיב, כנראה משקיע בשורטים, שמייחל ומצפה לקטסטרופה עומית בכדי שירוויח כמה פרוטות על ההשקעה שלו. הוא חושב שאם יפמפם באתרי כלכלה תגובות טיפשיות על הוירוס, הבורסות בעולם יפעלו לפי אותן תגובות
  סגור
 • 103.
  לזה שמציף תגובות
  אלון 17/02/2020 17:18
  הגב לתגובה זו
  15 1
  בכוננה ליצור פניקה. השפעת הוירוס על הכלכלה בארה"ב היא לא רק מינורית, אלא שכל פגיכה בכלכלת סין, תחזק את היצור והצריכה בארה"ב ותשפר עוד יותר את נתוני הכלכלה המצויינים. יחד עם ריבית אפסית ושנת בחירות באמריקה, הכיוון ברור..
  סגור
 • 102.
  פשוט מזעזע
  אטימות לב 17/02/2020 16:34
  הגב לתגובה זו
  6 6
  איזו חברה אנו? כל המגיבים עד עתה מתייחסים בקלילות למצב בסין. עצות כלכליות,עם גוון אפילו ליצני..רבותי - יש כאן אלימות קשה של משטר כנגד אזרחים שכל "פשעם"שנדבקו (אולי) בוירוס מסוכן.אבל אבל אין כל התייחסות של צער או סלידה מצד אף מגיב
  סגור
 • 101.
  קורונה
  אנונימי 17/02/2020 15:54
  הגב לתגובה זו
  0 12
  זהההההבבבב
  סגור
 • 100.
  שורט על הקורונה (ל"ת)
  אנונימי 17/02/2020 15:52
  הגב לתגובה זו
  0 20
  סגור
 • 99.
  העצה הכי טובה
  כלכלן בכיר 17/02/2020 14:47
  הגב לתגובה זו
  1 22
  לקנות זהב ,סוף השנה זהב 3000 דולר
  סגור
 • 98.
  אלפי חולים חדשים כל יום זה "סביר"??? :-/ (ל"ת)
  אין עורך בביזפורטל?? 16/02/2020 21:08
  הגב לתגובה זו
  2 21
  סגור
 • בהחלט סביר
  לא ולא! 17/02/2020 16:14
  הגב לתגובה זו
  12 1
  כאשר אתה מדבר על מדינה של 1.3 מיליאד תושבים כמה אלפי חולים הם אפילו לא לא טעות סטטיסטית
  סגור
 • במונחים של סין זה מעט מאוד חולים-מפיח מתים יותר
  לילי 17/02/2020 10:09
  הגב לתגובה זו
  24 2
  מספר המתים מפיח וזיהום אוויר הוא פי מאה
  סגור
 • כל חולה מדביק 400... כמו ביפן. פשוט בודקים פחות
  רופא פנימי 17/02/2020 15:33
  הגב לתגובה זו
  2 15
  אם לא יבדקו אף-אחד, לפי השיטה הסינית לא יהיו חולים חדשים.
  סגור
 • בסין אפשר להעלים עשרות מיליונים . (ל"ת)
  בא 18/02/2020 08:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 97.
  זאת אומרת שהאנושות לא תעלם בגלל הקורונה
  הנביא 16/02/2020 19:57
  הגב לתגובה זו
  25 4
  איזה מזל. מחר המשך עליות מטורפות!
  סגור
 • 20 אחוז מהאנושות (ל"ת)
  בא 18/02/2020 08:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הדבקה באיידס זה יותר אחוז מתים.
  הנביא 20/02/2020 09:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולמה שיידבקו? אם מסתובב לידך חולה - האם בהכרח תידבק? האם זמן לא יעשה את שלו והמוטוציה של הנגיף קורונה כבר תיעלם, או שכבר ימצאו טיפולים וחיסונים למחלה.
  סגור
 • 96.
  יש, עומד להסתיים, חוזרים לשווקים (ל"ת)
  מיקו 16/02/2020 14:10
  הגב לתגובה זו
  22 4
  סגור
 • אתה דפוק שרק עושה את עצמו? או גנץ? (ל"ת)
  עוד דפוק 16/02/2020 16:48
  הגב לתגובה זו
  1 14
  סגור
 • 95.
  כלמר אחד מכל עשרה חולים מת (ל"ת)
  הקהל 16/02/2020 14:07
  הגב לתגובה זו
  2 9
  סגור
 • 1 מכל 7 חולים מת; 1 מכל 10 מחלימים מת. % תמותה ענק. (ל"ת)
  רופא, סורוקה 16/02/2020 16:47
  הגב לתגובה זו
  1 9
  סגור
 • 94.
  קנו זהב (ל"ת)
  י 16/02/2020 13:55
  הגב לתגובה זו
  1 10
  סגור
 • 93.
  ביזפורטל
  המבין 16/02/2020 13:14
  הגב לתגובה זו
  1 10
  האתר עשה הסבה מהשופר של הביביזם והרצת נדלן לשופר של ממשלת סין ,תכלס מדובר על אותה שיטה שקרים שקרים שקרים והכל למען אלוהי הכסף
  סגור
 • אתה מבין מאד
  דב 18/02/2020 07:50
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ממתי האתר הזה הוא ביבי? אינך יודע לקרוא. אך חשוב יותר: בצפון קוריאה אין צורך בכסף - לך לשם. ועוד יותר חשוב: ניסנקורן כשר אוצר שיביא את ההסתדרות המסואבת והרקובה יעשו לאחד כמוך רק טוב. לעם ישראל זה חלום בלהות.
  סגור
 • 92.
  המסכה לא עוצרת ווירוסים ,פשוט פארסה של נתונים וביצועים.
  בא 16/02/2020 10:09
  הגב לתגובה זו
  0 9
  מותאמת לעצור חיידקים בלבד .שימו לב ביבי ומשרד הבריאות .
  סגור
 • 91.
  לפי הטבלה של ביזפורטל "17% תמותה" ..ביחס למקרים שנסגרו (ל"ת)
  לשפשף ת'עיניים 16/02/2020 09:09
  הגב לתגובה זו
  1 15
  סגור
 • 90.
  10ל1 = 8% תמותה... 7ל1 = 12.5% תמותה (ל"ת)
  רופא פנימי 16/02/2020 06:35
  הגב לתגובה זו
  1 6
  סגור
 • 89.
  המבריאים מול המתים פי 6 (17%) ולא פי 10.
  משה מיציע א 16/02/2020 06:18
  הגב לתגובה זו
  2 7
  לא מאמין בדיווח הסיני" כל המספרים נגמרים ב- 9 , 1669,8299,11299,69269
  סגור
 • 88.
  "7 מחלימים על כל קורבן" = 12.5% תמותה. זוועה. (ל"ת)
  מכון וייצמן 16/02/2020 06:13
  הגב לתגובה זו
  2 7
  סגור
 • הגיע הזנן שביזפורטל יגיש עובדות, במקום לנחם בניתוחי סרק (ל"ת)
  "נתונים אופטימיים" 16/02/2020 08:33
  הגב לתגובה זו
  1 5
  סגור
 • 87.
  מושקע בבורסה, מתכוון לקנות דירה בשנה הקרובה, מה מומלץ?
  עמי 15/02/2020 20:17
  הגב לתגובה זו
  0 9
  האם להישאר? לצאת?
  סגור
 • זה פשוט
  הנביא 16/02/2020 19:58
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שים 10 מיליון ש"ח בצד שתוכל לקנות דירה צנועה, ואת ה-50 מיליון תמשיך להשקיע.
  סגור
 • אכן מלונה
  כלכלן 16/02/2020 13:11
  הגב לתגובה זו
  1 11
  השוק לפני תיקון אדיר שירעיד את כל הגיבורים
  סגור
 • מלונה... ממה שישאר לך עוד חודש (ל"ת)
  רופא 16/02/2020 09:10
  הגב לתגובה זו
  3 13
  סגור
 • 86.
  השקרים של הסינים לא יעזרו למנוע את הירידה ביצור בסין
  שלמה 15/02/2020 19:34
  הגב לתגובה זו
  5 10
  ברבעון הבא צפויה ירידה גדולה במכירות של החברות שצורכות רכיבים מסין.וכן עליה באבטלה עקב פיטורין מחוסר בחומרי גלם.
  סגור
 • 85.
  לפני 3 שבועות היו 200 חולים, כיום 70 אלף!!!
  כתב מפגר! 15/02/2020 10:04
  הגב לתגובה זו
  6 10
  איזה משדרים אופטימיות בראש של האתר המטורלל הזה?
  סגור
 • 84.
  אצלנו הממשלה עושה מה שעושה הוירוס הכל מת (ל"ת)
  קו רונה 15/02/2020 09:41
  הגב לתגובה זו
  0 11
  סגור
 • 83.
  עד שלא תהיה תרופה כל המספרים הם קשקוש
  דני 15/02/2020 09:21
  הגב לתגובה זו
  1 8
  הנגיף עלול להשמיד את האנושות ולקצב אין משמעות הנזק הכלכלי יגיע לבורסות כמו כדור שלג והירידות יהיו חזקות
  סגור
 • 82.
  2700+ חולים. הסינים יכולים לבדוק לא-יותר מ-3000 ביום
  אופטימי רק בביזפורטל 15/02/2020 09:11
  הגב לתגובה זו
  1 8
  לא ברור מדוע ביזפורטל נלחם לשדר "אופטימיות" - נראה שלכתב הממונה יש פוזיציית לונג שלא בא לו להפטר ממנה.
  סגור
 • 81.
  כל בר-שכל יודע שהגרוע-מכל עוד לפנינו... (ל"ת)
  די לשקרים! 15/02/2020 08:41
  הגב לתגובה זו
  2 10
  סגור
 • 80.
  ביזפורטל חובר לסינים בשיפוץ המספרים (ל"ת)
  איזה עולב 15/02/2020 08:37
  הגב לתגובה זו
  1 8
  סגור
 • 79.
  לפי כל מודל רפואי, כל 5 ימים מס' החולים מוכפל
  מכון וייצמן 15/02/2020 07:47
  הגב לתגובה זו
  1 7
  אם המספר הנוכחי נכון, תוך 5 ימים צריך להיות קרוב ל-140 אלף חולים. הסינים יפרסמו עד אז מספרים נמוכים בהרבה - כי הם משפצים את המספרים
  סגור
 • 78.
  עדרות-אלפי מתים עד עכשיו, פחות צפוף בעולם.
  מקום לאופטימיות. 15/02/2020 06:09
  הגב לתגובה זו
  1 7
  המספרים האמיתיים
  סגור
 • 77.
  "טכנית"? חחח. מי שמת, מת! מה קשר טכנית? איזה דפקה! (ל"ת)
  עיתון מפגר 15/02/2020 02:17
  הגב לתגובה זו
  1 8
  סגור
 • 76.
  מזכיר את השפעת הספרדית.האם זאת היתה שפעת או קורונה? (ל"ת)
  בא 14/02/2020 18:46
  הגב לתגובה זו
  2 12
  סגור
 • 75.
  17% תמותה מסך המקרים שנסגרו... 8000 חולים במצב קריטי. (ל"ת)
  הסינים מחרטטים 14/02/2020 18:06
  הגב לתגובה זו
  2 16
  סגור
 • כבר 12,000 במצב קשה/קריטי (ל"ת)
  עידכון 15/02/2020 19:41
  הגב לתגובה זו
  0 6
  סגור
 • כבר 11,000 במצב קריטי ...נתוני הסינים
  מכון וייצמן 15/02/2020 09:13
  הגב לתגובה זו
  0 7
  בפועל המספרים האמיתיים גבוהים פי 80 באומדן הממוצע
  סגור
 • 74.
  לפי טבלת Closed Cases מדובר על 17% תמותה!!! (ל"ת)
  רופא, איכילוב 14/02/2020 16:27
  הגב לתגובה זו
  2 8
  סגור
 • 73.
  7 מצוות בני נוח
  רפאל 14/02/2020 11:37
  הגב לתגובה זו
  3 1
  תתפלאו אבל גם הסינים וכולם מחוייבים ב 7 מצוות בני נח שאחת מהם היא שאסור לאכול אבר מין החי שזו התאכזרות לבעלי חיים ולכן ה' מעניש אותם ובגדול..
  סגור
 • 72.
  הסינים משקרים כל הזמן. לא להאמין (ל"ת)
  יהודי 14/02/2020 10:50
  הגב לתגובה זו
  6 10
  סגור
 • 71.
  פייק נייוז בלי הפסקה .ראו גלובס . (ל"ת)
  בא 14/02/2020 09:06
  הגב לתגובה זו
  2 10
  סגור
 • 70.
  זה היה שקוף. משהו שיחק בנתונים ליצור בהלה כדי שתמכרו
  משקיע 14/02/2020 08:59
  הגב לתגובה זו
  11 6
  והוא יקנה בזול. מי שלא הבין את זה ומכר אתמול הפסיד את הירידות של אתמול ואת העליות של יום ראשון. טיפשים לא נעלמים הם רק מתחלפים
  סגור
 • 69.
  עבודה בעיניים גם בהתעלם מהקפיצה
  חשבונאי כיתה ג 14/02/2020 08:30
  הגב לתגובה זו
  1 10
  תעשו חשבון פשוט. חיסור ואחוזים ביחס המצב הקודם לקפיצה הכביכול הטכנית. לדוג': 122 מתים ביממה זו קפיצה של למעלה מ 20% בתמותה. מספר הנדבקים החדשים ביממה המתקרב ל 5,000 זה זינוק וכן הלאה. המלל מאד מגמתי וסותר המציאות !!! ואלה כביכול עוד הנתונים הרשמיים של סין חחח...
  סגור
 • 68.
  כל המספרים , הם פייק ענק - המספרים האמיתיים הם פי 100
  דן 14/02/2020 07:23
  הגב לתגובה זו
  1 9
  חושבים שהציבור אדיוט , מזלזלים באינטליגציה של הציבור .
  סגור
 • פי טריליון זליון!!
  פי עשרים מליון!! 14/02/2020 21:03
  הגב לתגובה זו
  6 0
  אם אתה לא מבין בזה אז עדיף שתנצור את פיך
  סגור
 • 67.
  תשלחו את הכתב האופטימי ארז ליבנה לסין. נראה עד כמה הוא
  מקום לאופטימיות??? 14/02/2020 07:12
  הגב לתגובה זו
  1 7
  "אופטימי" - חבל שעיתון ביזפורטל מאפשר לכתבים להוליך שולל את הקוראים על-מנת להגן על פוזיציית לונג.
  סגור
 • 66.
  כל 5 ימים מספר החולים מוכפל - 120,000 שבוע הבא (ל"ת)
  רופא, איכילוב 14/02/2020 07:08
  הגב לתגובה זו
  1 5
  סגור
 • 65.
  "רגיל"? אתם דפוקים? עוד 2000 במצב קריטי!!
  רופא, איכילוב 14/02/2020 07:04
  הגב לתגובה זו
  1 6
  1500 מתים; 70,000 חולים!! מה "רגיל" +10% ביום זה "רגיל"??? הפייק ניוז של ארס ליבנה מתקרב לתחום הפלילי.
  סגור
 • 64.
  אמן שהקורונה לא תשאיר מלוכסן אחד בחיים .
  אחד שאומר אמת 14/02/2020 02:12
  הגב לתגובה זו
  0 7
  למה ? ככה בא לי .שונא מלוכסנים .מה לעשות זה אני .מצידי שיחטוף את זה גם כל נשמה שמאלנית בגלובוס .אמן כן יהי רצון ונאמר אמן .
  סגור
 • 63.
  הקצב לא ישתנה כי עם CT אפשר לזהות הרבה יותר
  כתב נעל... 13/02/2020 19:29
  הגב לתגובה זו
  6 32
  מאשר עם בדיקת RNA מסורבלת. הסינים לא יכלו לעמוד בקצב של יותר מ-3000 בדיקות RNA ביום. לכן מלא חולים לא דווחו , לא טופלו , ונשלחו לביתם להמשיך להדביק
  סגור
 • 62.
  הכתב כאן נמצא בפוזיציית לונג... ולא משתחרר להגינות (ל"ת)
  תשוו ל-גלובס 13/02/2020 19:06
  הגב לתגובה זו
  6 36
  סגור
 • 61.
  ביזפורטל מבלבל בביצים... אלה המספרים האמיתיים
  רופא פנימי 13/02/2020 18:39
  הגב לתגובה זו
  5 17
  קודם המספרים היו חלקיים מאוד... יותר גרוע כבר אי-אפשר להבדיל בין חולי שפעת לחולי קורונה... מה שיביא לאשפוז חולי שפעת יחד עם חולי קורונה ולהדבקה הדדית בין 2 הקבוצות... בפועל המספרים עוד גבוהים מהמפורסמים: כי מרבית החולים עדיין לא פיתחו סימפטומים ולא הגיעו לבי"ח לאיבחון. לפי כל המודלים המקובלים יש כבר מאות אלפי חולים בסין, וככל הנראה מיליוני חולים. אבל כתבי ביזפורטל נמצאים בבורסה בפוזיציית לונג - עצוב שמטעים ציבור שלם בסכנת נפשות בגלל פוזיציה בשוק
  סגור
 • 60.
  שיטת רוטשילד, ימכרו כדי להתחיל פניקה ויאספו הכל בסיום (ל"ת)
  אלי 13/02/2020 15:39
  הגב לתגובה זו
  7 2
  סגור
 • 59.
  שוב שקרים באתר הזה
  רמי 13/02/2020 14:22
  הגב לתגובה זו
  19 2
  "קצב ההדבקה הגבוהה ביותר שהיה אתמול" - עוד שקר. הסינים שינו את שיטת הבדיקה והתיוג שלהם למי חולה במחלה ולכן השינוי הגדול במספרים...שגם ככה כולם יודעים שהם לא נכונים כי הסינים מסתירים. לכל ההיסטרים...בשאר העולם נדבקו כבר מאות אנשים , מציע לכם לבדוק כמה מהם מתו. רמז..2 אנשים! ואחד מהם זה בפיליפינים שמערכת הבריאות שם היא לא משהו לספר עליו. לעומת זאת משפעת רגילה עתידים למות השנה 60 אלף איש רק בארה"ב...איפה ההיסטריה לגביי זה? אתם לא קולטים שבעלי אינטרסים עושים עליכם סיבוב ועל ההיסטרה שלכם? מביך
  סגור
 • אתה מוזמן לטוס ל-הואן. תחזור עם סיפורים, עוד שנה (ל"ת)
  אם תשרוד 13/02/2020 18:41
  הגב לתגובה זו
  2 7
  סגור
 • 58.
  משהו עושה אלכם סיבוב. נא להזהר ולא לעשת שטיות (ל"ת)
  משקיע 13/02/2020 13:56
  הגב לתגובה זו
  20 1
  סגור
 • 57.
  עניין "טכני"?? 60 אלף חולים! עוד 250 מתים!! טכני??
  מוות "טכני" 13/02/2020 13:31
  הגב לתגובה זו
  4 23
  הכתב מטורלל לגמרי עם פוזיציית Long אני לא אתפלא אם זה ארז ליבנה תביעה משפטית צריך לקבל
  סגור
 • 56.
  תרגיעו, זה סין , מליון חולים זה בקטנה
  לילי 13/02/2020 13:03
  הגב לתגובה זו
  23 3
  גם יחלו 10 מיליון סינים, זה פחות מאחוז מכוח העבודה . בכל שנה נפטרים בסין משפעת ומחלות חורף מליון חולים . פניקה מיותרת .
  סגור
 • 55.
  INO
  Ino 13/02/2020 11:10
  הגב לתגובה זו
  9 0
  קיבלה מענק גדול לפיתוח תרופה לוירוס ודיוווה על התקדמות עולה כרגע 15% במסחר במוקדם
  סגור
 • 54.
  איזה "נתונים סותרים" ואיזה "שליטה"??? ירדתם מהפסים?
  חוסר אחריות!!! 13/02/2020 10:39
  הגב לתגובה זו
  7 21
  שום דבר לא "בשליטה" - קצת קומון-סנס; אתם עיתונאים... לא עושי שוק שכותבים מתוך הפוזיציה LONG שלכם!!! אנשים עוד יטוסו למזרח מהפייק ניוז שאתם מפיצים.
  סגור
 • 53.
  אתמול פרסמתם שהכל "תחת שליטה"... מפגרים! (ל"ת)
  עיתון פח 13/02/2020 08:52
  הגב לתגובה זו
  12 31
  סגור
 • 52.
  כולם הזהירו ממפולת ומשבר כלכלי
  דולר 13/02/2020 08:50
  הגב לתגובה זו
  9 26
  היום זה מתחיל. ירידות בשיעור דו ספרתי. מקווה שיש חוף מבטחים. עובר לדולר.
  סגור
 • 51.
  "תחת שליטה"??? על מי אתם עובדים? לעזאזל! (ל"ת)
  רופא, איכילוב 12/02/2020 21:48
  הגב לתגובה זו
  9 23
  סגור
 • 50.
  שליטה?? חחח. (ל"ת)
  שליטה? 12/02/2020 18:22
  הגב לתגובה זו
  4 22
  סגור
 • 49.
  תחת שליטה? או שליטה מה-תחת?
  Fake News 12/02/2020 15:43
  הגב לתגובה זו
  7 20
  לפני שבוע סיפרו לנו שמצאו תרופה, ומצא חיסון... רואים איך הסינים מחוסנים - כל יום מתים +100 ואלה הוא מספרים מהונדסים. במציאות המספרים גדולים פי-100.
  סגור
 • 48.
  הפד מזהיר מפגיעה כלכלית
  שי 12/02/2020 11:07
  הגב לתגובה זו
  14 32
  עניין של זמן עד שנראה את תגובת השוק. השוק יירד חזק מאד קרוב.
  סגור
 • 47.
  "יתפרצות" עכשיו כולם משחקים בסרט אמתי
  שי לוזון 12/02/2020 09:56
  הגב לתגובה זו
  4 34
  מי שראה עכשיו גם ירגיש
  סגור
 • 46.
  הבאתם את הסינים שיגיבו? (ל"ת)
  ככ 12/02/2020 09:53
  הגב לתגובה זו
  5 30
  סגור
 • 45.
  זהירות!!!
  עע 12/02/2020 09:10
  הגב לתגובה זו
  6 25
  הכסף מדבר פה ולא האמת הצרופה
  סגור
 • 44.
  "תחת שליטה"??? חחח.
  רופא, איכילוב 12/02/2020 08:56
  הגב לתגובה זו
  9 22
  אתם על אותם סמים של נעמה?
  סגור
 • 43.
  "יחס טוב של מחלימים ביחס למתים"?
  עמיר 10/02/2020 12:31
  הגב לתגובה זו
  12 39
  910 מתים 3324 מחלימים נותן 27% תמותה
  סגור
 • 42.
  קצב "נשלט"?? אתם חיים בסרט??? לא נשלט ולא נעליים (ל"ת)
  רופא, איכילוב 10/02/2020 10:27
  הגב לתגובה זו
  17 42
  סגור
 • 41.
  פייק ניוז
  שלומי 10/02/2020 09:27
  הגב לתגובה זו
  17 42
  עיתונאי שהצליח לצאת מסין מדווח על כ מליון וחצי נדבקים וכ 50000 מתים שהגופות נשרפו אצל המשטר הקומוניסטי אין לדעת
  סגור
 • 40.
  עדכון - בספינה ביפן יש כבר 130 חולים , ובדקו רק 15% .
  דן 10/02/2020 08:41
  הגב לתגובה זו
  14 23
  רבותי , זה ענק יותר ממה שחושבים , ליבי עם הישראלים בפרט ועם הנוסעים בכלל .
  סגור
 • השאלה אחרת ,הם נהנים מהחופש ? (ל"ת)
  בא 10/02/2020 11:43
  הגב לתגובה זו
  1 15
  סגור
 • 39.
  כל הנתונים מסין הם מגמתיים וחסרי קשר למציאות
  דני צור 10/02/2020 08:36
  הגב לתגובה זו
  15 34
  לכן, אין שום דרך להעריך מה בדיוק קורה בסין. אי אפשר לדעת אם 900 מתו או 90 אלף. אם 40 אלף חולים או 4 מליון. לכן על העולם למנוע כל תנועת אדם מסין החוצה.
  סגור
 • הנתונים בסין אמנם לא ברורים אבל יש כבר חולים מחוץ לסין
  עומר 11/02/2020 16:28
  הגב לתגובה זו
  4 1
  ולא נראה שמצבם חמור עד כה,לפחות ממה שידוע לי
  סגור
 • 38.
  השאלה אם ולא האלה עם
  lllll 10/02/2020 07:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם = במידה ו עם= ביחד
  סגור
 • 37.
  הסינים מדווחים על 907 מתים; 40,000 מאובחנים
  במציאות: פי-50-80 10/02/2020 02:52
  הגב לתגובה זו
  3 17
  נכון ללפנות בוקר יום שני (ישראל)
  סגור
 • מעל 1100 מתים... ממש "שליטה". (ל"ת)
  אחד העם 12/02/2020 08:57
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 36.
  המספרים האמיתיים גדולים פי-50 (ל"ת)
  סין מבלפת 10/02/2020 00:53
  הגב לתגובה זו
  7 17
  סגור
 • 35.
  לא הגיוני שיש למעלה מ-6000
  איציק 09/02/2020 14:51
  הגב לתגובה זו
  3 29
  חולים במצב קריטי, ורק כ-80-90 מתים מידי יום. בהכרח חלה טעות באחד מן הנתונים.
  סגור
 • נתוני הממשלה הסינית = פייק ניוז ענק
  דן 09/02/2020 15:56
  הגב לתגובה זו
  13 21
  המספרים גדולים במאות מונים .
  סגור
 • אז?
  א 09/02/2020 16:24
  הגב לתגובה זו
  17 7
  ככל שסין תהיה יותר משותקת, כלכלת ארה"ב תצמח יותר. האמריקאים יעברו לרכוש תוצרת מקומית מה שיגדיל את הצמיחה, יקטין את האבטלה עוד יותר ויעלה את השכר. יחד עם הריבית האפסית והעובדה שזו שנת בחירות- למרות הוירוס, בורסות ארה"ב בכיוון למעלה ואחריהן גם בת"א
  סגור
 • קנית סמים מנעמה?? (ל"ת)
  עוד מטורלל 10/02/2020 02:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 34.
  עדכון : עיר המסחר גוואנזו , הוכנסה לסגר מהיום .
  דן 07/02/2020 16:59
  הגב לתגובה זו
  59 122
  סין: גוואנז'ו - עיר של 14 מליון תושבים נכנסה לסגר מהיום לפי פקודת הממשלה - עיר הנמל גוואנז'ו ידועה כעיר מסחר גדולה שמרבית אזרחיה סוחרים זרים, ושל קבוצת הכדורגל בה משחק הישראלי ערן זהבי השוהה בארץ.
  סגור
 • 33.
  אם יש רק 31,000 איש ואשה שנדבקו בנגיף הזה
  31,000 נדבקים 07/02/2020 10:31
  הגב לתגובה זו
  119 35
  לא צריכים להיות מוטרדים כל כך. מדובר על 31,000 מתוך 7 מיליארד נפש, שיש ביקום כולו. מספיק עם השטויות האלה.
  סגור
 • הבעיה היא שיתוק העבודה בסין והכלכלה ולא מספר החולים (ל"ת)
  שלמה 07/02/2020 15:00
  הגב לתגובה זו
  9 40
  סגור
 • 32.
  חברים - האוניה ביפן היא מיקרוקוסמוס למה שקורה בסין .@@@
  דן 07/02/2020 10:01
  הגב לתגובה זו
  87 147
  סין משקרת בענק לגבי הקורונה . איך אני יודע ? פשוט . אם ניקח את האוניה היפנית שכרגע בהסגר , אתמול נבדקו כ 30 דגימות ומתוכם 10 נגועים בקורונה , הלילה נבדקו עוד כ 70 דגימות ונמצאו עוד 10 נגועים והבוקר הספיקו לבדוק עוד 170 בדיקות ומתוכם נמצאו 41 נגועים ....כלומר מתוך 273 בדיקות סה"כ שבוצעו עד כה , 61 נגועים בוודאות ....עכשיו , באוניה יש 3700 איש כולל אנשי צוות , זה אומר שבמידה והיחסיות הזו תישמר , יש באוניה 800 איש נגועים בפוטנציה לפחות .....ולמה אנחנו יודעים את האמת שם ? כי זו יפן שמדווחת , האוניה נמצאת בשטחה .......עכשיו תבינו לבד מה יקרה כשהבלוף הסיני יחשף בקרוב .....וזה לא תלוי בהם , זה יצא משליטה .
  סגור
 • התעלמת מחתך הנוסעים (ל"ת)
  מבוגרים בעם 12/02/2020 06:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לא נמאס לך?
  אלון 07/02/2020 16:42
  הגב לתגובה זו
  106 49
  אתה באמת חושב שאם תפמפם את השטויות האלה באתרים , זה ישפיע על בורסות העולם? חוץ מזה, איך אתה רוצה ללמוד מהנעשה על ספינה, מקום סגור וצפוף ביחס לעולם הפתוח, כאשר בדוגמא שהבאת פעם נמצאו עשרה חולים משלושים נבדקים ופעם נמצאו עשרה חולים משבעים נבדקים. בתוך האוניה עצמה אין יחסיות קבועה, אז איך אתה מסיק מזה את המסקנות שלך? או שמכרת את התיק ואתה מחכה לקטסטרופה כדי שתהיינה ירידות (זו טעות של הרבה משקיעי לונג- לא מנסים לתזמן את השוק!) או שאתה יושב על פוט קח בחשבון שכל זמן שהכל נשאר בתוך סין, כמו המצב כרגע, כלכלת ארה"ב תשגשג ותפרח על חשבון סין ומי שקובע את המגמה בעולמית בבורסות- זו ארה"ב!!.
  סגור
 • 31.
  איך לא מת אף אדם לבן רק מלוכסנים מהמיזרח ???זה מוזר. (ל"ת)
  בא 07/02/2020 09:14
  הגב לתגובה זו
  0 37
  סגור
 • 30.
  זאת מדינה שאפשר להעלים כמה מיליונים בלי חשבון ,קומוניזם
  בא 07/02/2020 09:04
  הגב לתגובה זו
  10 38
  ופשיזם זה אותו דבר ,ישרפו את המתים וזהו .
  סגור
 • 29.
  אז למה באתרים בטיוואן נרשם מספרים יותר מכפולים? (ל"ת)
  שלומי 07/02/2020 09:04
  הגב לתגובה זו
  3 19
  סגור
 • 28.
  אם המספרים נכונים אז הנגיף התחיל להבלם
  דני 06/02/2020 11:08
  הגב לתגובה זו
  31 8
  שימו לב הנגזרת השניה של הגרף התאפסה
  סגור
 • קומוניסטים תמיד משקרים. (ל"ת)
  בא 07/02/2020 09:15
  הגב לתגובה זו
  4 39
  סגור
 • 27.
  500 הרוגים או 50000
  רד האד 05/02/2020 21:13
  הגב לתגובה זו
  27 2
  לא נראה שזה מעניין אף אחד הבורסה טסה למעלה.
  סגור
 • 26.
  הסינים בונים משרפות, להסתיר מס' המתים. (ל"ת)
  סטודנט בסין 05/02/2020 13:53
  הגב לתגובה זו
  9 32
  סגור
 • אין הבדל בין קומוניזם ופשיזם . (ל"ת)
  בא 07/02/2020 09:04
  הגב לתגובה זו
  1 29
  סגור
 • 25.
  3000 ב-"מצב קריטי" בסין = מתים. (ל"ת)
  פייק סין 05/02/2020 13:52
  הגב לתגובה זו
  8 25
  סגור
 • 24.
  מעכב את ההתפשטות?? חחח. רוב החולים לא יודעים
  בדיחה 05/02/2020 13:50
  הגב לתגובה זו
  2 27
  אפילו שהם חולים... רק אחרי שבועיים נודע להם... בנתיים כל שבוע מספר הנגועים עולה פי-3. אולי מציעים לחלק את התרופה לכלל אזרחי סין בריאים וחולים ואז קצב ההדבקה המעוכב יהיה פי-2 כל שבוע.
  סגור
 • 23.
  האקונומיסט מזהיר ממשבר כלכלי עולמי
  הרצל 05/02/2020 09:16
  הגב לתגובה זו
  3 22
  תגנו על הכסף.
  סגור
 • 22.
  אסון כלכלי
  דולר 05/02/2020 09:03
  הגב לתגובה זו
  6 18
  ואמן איםה לשים את הכסף כי אגרות החוב כבר בתשואה ריאלית שלילית. כסף רב יזרום לטובת אפיק מטבע חוץ.
  סגור
 • 21.
  בלי קשר לקורונה השוק עולה עקב ברצת כסף ולא מהסיבות הכלכליות הנכונות והבלון טיסה לא יחזיק הרבה מעמד . (ל"ת)
  שלי 05/02/2020 07:32
  הגב לתגובה זו
  4 21
  סגור
 • 20.
  לא מאמין לסינים ולא לתקשורת בדמות ארגון הבריאות העולמי.
  דן 05/02/2020 07:14
  הגב לתגובה זו
  1 23
  לדעתי והערכתי , המצב גרוע מאות מונים ממה שמשודר לעולם , הצעדים שננקטים ע"י הרשויות הם פאניקה בלשון המעטה . עוד כשבועיים שלושה , הם לא יוכלו יותר להסתיר את האמת - מפחיד בטירוף .
  סגור
 • 19.
  מת,הרוג,נפטר. תחליטו (ל"ת)
  אנונימי 05/02/2020 06:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 18.
  אמריקאים משוגעים הבורסה שם מזנקת בניגוד לכתבה (ל"ת)
  שלמה 03/02/2020 19:12
  הגב לתגובה זו
  7 21
  סגור
 • 17.
  לקנות דירות במקום מניות קריית חיים מערבית בתנופה (ל"ת)
  אילנה 02/02/2020 16:05
  הגב לתגובה זו
  2 24
  סגור
 • 16.
  תאונות מכל סוג
  לרון 02/02/2020 10:39
  הגב לתגובה זו
  2 20
  הורגות יותר,אך אינן גורמות לאנשים לשבת בבית!!!
  סגור
 • 15.
  לקנות זהב וביטקוין GBTC
  הסוחר 02/02/2020 10:19
  הגב לתגובה זו
  4 14
  שאר העולם יתרסק
  סגור
 • הביטקויין שווה לתחת. תקנה צואה שלי. יש פחות ממנה בעולם. (ל"ת)
  צואה בכמות מוגבלת 02/02/2020 23:25
  הגב לתגובה זו
  11 3
  סגור
 • מובילים לאן?אתה גדול . (ל"ת)
  B 05/02/2020 11:27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 14.
  אז לקנות זהב ? (ל"ת)
  ח 02/02/2020 09:24
  הגב לתגובה זו
  5 7
  סגור
 • רק זהב
  כלכלן 07/02/2020 21:36
  הגב לתגובה זו
  0 1
  .....
  סגור
 • 13.
  הנתונים לא שונים משפעת חדשה רגילה
  לילי 02/02/2020 08:05
  הגב לתגובה זו
  12 1
  כל שנה יש שפעת חדשה שאין לה חיסון . עד עתה לא הוכח כי שפעת זו שונה ממקרים קודמים .
  סגור
 • הנתונים אינם חשובים
  לרון 02/02/2020 10:38
  הגב לתגובה זו
  11 1
  ההיסטריה חשובה,ובמיוחד זו התיקשורתית שבשלב הבא תזעק מרה "מיתון"!!!!!,
  סגור
 • 12.
  האם הנגיף הזה הורג אנשים רק מעל גיל 40??? (ל"ת)
  ישראל 02/02/2020 07:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 11.
  לפי מגזין הרפואה Lancet, כבר 75,000 נדבקו ב-הואן
  2% תמותה 02/02/2020 03:57
  הגב לתגובה זו
  2 16
  1500 מתים רק ב-הואן, סין.
  סגור
 • 10.
  סוטי מין הפיצו מחולות,אורך חיים מגעיל
  ביר בר 01/02/2020 20:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גונבים תינוקות, רוצים לקחת את התור של זוגות נורמלים ,עכשיו מקבלים תרופה בסל התרופות על חשבון חולים נורמלים.
  סגור
 • 9.
  המפה לא מעודכנת. הלילה עברנו 12,000 נדבקים
  מפחיד 01/02/2020 20:12
  הגב לתגובה זו
  1 22
  יש התפרצות מדאיגה מאד בתוך כמה שעות.
  סגור
 • 8.
  מפחיד.... (ל"ת)
  אייל 01/02/2020 19:45
  הגב לתגובה זו
  0 12
  סגור
 • 7.
  מה עם חבילות מסין??? ביבי אשם!!! (ל"ת)
  כחול לבן 01/02/2020 19:16
  הגב לתגובה זו
  1 9
  סגור
 • 6.
  כשהשווקים מבוהלים זמן לקנות
  אורי 01/02/2020 17:34
  הגב לתגובה זו
  13 4
  כאשר יש פאניקה בשווקים, ומניות טובות יורדות חזק זה הזמן לקנות ולחכות.תמיד הרווחתי בבהלות.בסופו של ענין יתגברו על הקורונה וזו לא מגיפה בינלאומית.
  סגור
 • תודה על העצה...מה זה מניות טובות? (ל"ת)
  אוהד 04/02/2020 16:02
  הגב לתגובה זו
  0 9
  סגור
 • 5.
  קשקוש קשקוש
  כרעש 01/02/2020 14:56
  הגב לתגובה זו
  10 2
  כרגיל אתם מבלבלים את המוח ההשפעה על הכלכלה היא פסיק זמנית להיפך לאחר מכן יהיה בום אבל כותרות מטופשות זה מקצוע
  סגור
 • 4.
  חיסון יהיה מוכן עוד שנה (אולי); לא תרופה.
  וירולוג, איכילוב 01/02/2020 12:38
  הגב לתגובה זו
  1 10
  ל-SARS אין חיסון עד היום.
  סגור
 • 3.
  מפחיד
  שרה 01/02/2020 11:57
  הגב לתגובה זו
  1 12
  מדוע אתם מוחקים את מה שאני כותבת
  סגור
 • 2.
  נגיף הקורונה פחות מפחיד משפעת. די לפאניקה ולבורות (ל"ת)
  הזחל הרעב 01/02/2020 11:56
  הגב לתגובה זו
  15 0
  סגור
 • 1.
  הנגיף ישפיע רק על התעופה . זה שפעת ולא העברה מבעלי חיים
  די לשורטיסטים 01/02/2020 10:41
  הגב לתגובה זו
  14 1
  סוג של שפעת . די לבהלה . לא כולם מתים . משפעת רגילה מתים יותר. הכלכלה לא תתרסק וכמו שהמניות יורדות ככה הם יעלו. אפשר להתגבר על זה. מי שמבוהל שיקח רגיעון יום ורגיעון לילה. נמאס
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות