בחירות? כץ הכריז על רפורמת "רב קו" במוניות השירות

שר התחבורה מדבר על הוזלות של עשרות אחוזים כבר בשנה הקרובה; על פי הערכות המהלך עלול לקחת מספר שנים

 |  (1)
מונית שירות (יח"צ), צילום: (יח"צ)
שר התחבורה ישראל כץ הודיע היום על הרחבת השימוש בכרטיס "רב קו" גם למוניות השירות. הרפורמה צפויה להיכנס לתקציב המדינה לשנת 2018, אך על פי הערכות יישום ההנחות עשוי להימשך מספר שנים. 
במסגרת הרפורמה, הנסיעה באמצעות כרטיס "רב קו" תתאפשר בכל קווי מוניות השירות שיופעלו במסגרת המכרזים החדשים שיפורסמו בקרוב כחלק מהרפורמה בענף המוניות המתוכננת להגדיל את מספר מוניות השירות לכ-2,500 מוניות. יצוין כי הסבסוד לא יחול על קווי מוניות קיימים, אלא רק לאחר יציאתם למכרז.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
הסדרי ההנחות הניתנים כיום במסגרת כרטיס "רב קו" באוטובוסים וברכבת ייושמו גם במוניות השירות, בהם מנויים תקופתיים כמו חופשי יומי, שבועי, חודשי ושנתי, וכן ״ערך צבור״ ומעבר חופשי בתוך 90 דקות בין אמצעי תחבורה. הטבות תחבורה מיוחדות לתלמידים, סטודנטים, אזרחים ותיקים ונכים, יתאפשרו גם במוניות השירות שבהסדר.
מה לגבי סופי שבוע? בשבתות וחגים הסדרי הנסיעה הקיימים במוניות השירות יישארו ללא כל שינוי, כנהוג כיום. כץ מסביר זאת כהימנעות מפגיעה בסטטוס קוו. "אנו רואים חשיבות גדולה בשמירה על המצב הקיים, המאפשר לכל סוגי האוכלוסיות, הן הדתיים והן החילוניים, לשמור על ערכיהם ומסורתם מחד וליהנות משדרוג שירותים מאידך", אמר.
השר כץ הכריז על רפורמה נוספת בתעריפי התחבורה בנסיעות בינעירוניות. זאת באמצעות מנוי חופשי חודשי או יומי שיאפשר נסיעה חופשית באוטובוסים וברכבות, בתוך המטרופולינים וביניהם. כאן ההוזלה היא לעומת רכישת כרטיס נסיעה בודד לכל אמצעי תחבורה בנפרד.
לדבריו של השר כץ, "הרחבת הרפורמה גם לנסיעות בינעירוניות, בכל רחבי הארץ (למעט אילת) תאפשר למאות אלפי נוסעים ליהנות מהוזלות דרמטיות של עשרות אחוזים בתעריפי התחבורה הציבורית. עוד אמר כי "בזכות הרפורמה יוכל כל אזרח לנסוע בכל הארץ, בכל אמצעי התחבורה הציבורית, בעלות מינימלית ובנוחות מרבית".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איכות הכבישים.
  אזרח ותיק. 14/12/2017 06:25
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שיתחיל הקשקשן הזה לטפל בכבישים. עוד נ.נ. מהמחנה של ביביהו.
  סגור