בית המשפט בבאר שבע הוציא צו כינוס זמני לאפריקה תעשיות

סכום חובותיה הישירים של אפריקה תעשיות כלפי בנק הפועלים ובנק לאומי הצטבר בשבוע שעבר לסכום עתק של כ-236 מיליון שקל
|
מפעל נגב קרמיקה, צילום: דוברות ההסתדרות

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הורה על הוצאת צו כינוס נכסים זמני לאפריקה תעשיות, וזאת לבשקת בנק הפועלים ובנק לאומי. המסחר במניית אפריקה תעשיות הופסק לאחר שהחברה הודיעה שאינה מתנגדת לדרישת הבנקים.

כונסי הנכסים הזמניים של החברה יורשו לתפוס את נכסי אפריקה ישראל, ויוכלו לנהל את החברה ולהפעיל אותה. בכלל, כונסי הנכסים ייהיו ראשים לפעול בכל אופן שיאפשר הגנה על נכסי החברה ותהיה להם גישה מלאה לספרי החברה ולדוחותיה.

עוד מצוין כי לאפריקה תעשיות חוב של כ-54 מיליון שקל כלפי חברת האם של החברה, אפריקה ישראל להשקעות , בעיקר בגללו הלוואה שהעמידה אפריקה השקעות לחברה בחודש ספטמבר 2015. אפריקה תעשיות מציינת כי החוב כלפי אפריקה השקעות מובטח לאחר שהחברה שעבדה לטובתה את אחזוקתיה בחברה הבת קוא גז שהוקמה בקפריסין.

סכום חובותיה הישירים של אפריקה תעשיות כלפי בנק הפועלים ובנק לאומי הצטבר בשבוע שעבר לסכום עתק של כ-236 מיליון שקל. בהתאם לדו"חותיה הכספיים של אפריקה תעשיות, לחברה אין כל יכולת לעמוד בהתחייבותיה, כאשר אין ברשותה מקורות מקורות תזרימיים להמשיך לפעול כ"עסק חי" לאורך זמן.

עוד צוין בבקשה כי רבים מנושאי המשרה בחברה פרשו או הודיעו על פרישה, ולכן קיימת אי ודאות בנודע לעתידה, מה גם שהחוסר במקורות כספיים אינו מאפשר לאתר מועמדים למילוי התפקידים המתפנים. 

בסיכום רבעוני, הפסדיה של אפריקה תעשיות עמדו על 5 מיליון שקל, אחרי הפסד של 67 מיליון שקל בשנת 2017 והפסדים שהצטברו ל-510 מיליון שקל תוך שלוש שנים (2015-2017). שוויה של אפריקה תעשיות עומד על כ-7 מיליון שקל בלבד, אחרי שבשלוש השנים האחרונות החברה השילה כמעט את כל ערכה (צניחה של 98%).

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות