על הכוכבית המסוכנת ביחס ההימורים לגבי "Brexit" - והאפשרות למפולת בבורסות

היום זה קורה. אזרחי בריטניה מצביעים. ושימו לב ל-2 הציוצים שהוציאה חברת ההימורים Ladbrokes
|
(10)
היום הגורלי
זהו, היום זה קורה. אזרחי בריטניה הולכים לקלפיות להצביע במשאל העם בעניין השאלה - האם להישאר ("Remain") באיחוד האירופי או לצאת ("Leave"). לפי סקר שפורסם אתמול (וגרר תנודה חריפה מטה של 0.8% תוך שניות בדאקס), מחנה ה-Leave מוביל עם יתרון קל של 45% מול 44% למחנה ה-Remain. ואמנם אבל זה לחלוטין בטווח סטיית התקן והמרוץ נראה צמוד ביותר, אבל הפאונד הבריטי בשיא של 6 חודשים ובבורסות היית החגיגה השבוע - כאילו השווקים החליטו שמחנה ה-Remain ינצח.
 
מי שכביכול מספק תחזית ברורה הרבה יותר אלו הם אתרי ההימורים בבריטניה. בעוד הסקרים מצביעים על מרוץ צמוד ("neck to neck" כמו שאומרים הבריטים), באתרי ההימורים יחס ההימורים מגלם הסתברות של 75% להישארות בריטניה באיחוד. אבל זו הסתברות עם כוכבית מהדהדת.
שימו לב לציוץ שהוציאו אתמול בענקית ההימורים הבריטית Ladbrokes. לפי הציוץ, 62% מהמהמרים ביום שלפני משאל העם צופים שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי וזה נתון שלא השתנה מיום קודם. כלומר מרבית המהמרים שמים את כספם על כך שמחנה ה-"Leave" ינצח. הסיבה לכך שיחס הזכייה הוא דווקא נגד מחנה ה-"Leave" בצורה משמעותית קשורה לציוץ נוסף של אתר ההימורים, ובו נכתב כי בעוד סכום ההימור הממוצע של אלו ששמים את כספם על מחנה ה-"Leave" עומד על 72 פאונד בלבד, סכום ההימור הממוצע של אלו השמים את כספם על מחנה ה-"remain" עומד על 376 פאונד.
 
וזה עוד נשמע שמרני ביחס לראיון ל-CNBC שנתן מת'יו שאדיק , ראש תחום הימורים על פוליטיקה ב-Ladbrokes, שאמר כי ההימור הממוצע על "remain" הוא 450 פאונד, מול 75 פאונד בהימור ממוצע על "Leave". שאדיק הסביר כי סוכני ההימורים קובעים את יחס ההימור (שממנו נגזרת ההסתברות לזכייה) לפי היקף הכסף ששמים המהמרים על כל צד, מבלי להתחשב במספר המהמרים בכל צד.
כאשר מסתכלים על הדברים בצורה הזו, הקביעה שהמהמרים בטוחים שהמחנה התומך בהישארות בריטניה באיחוד האירופי ינצח כבר פחות חד משמעית. ומפה הספקולציות והקונספירציות חוגגות.
טענה אחת אפשרית מעולם הספקולציות היא שאלה שחושבים שבריטניה תישאר באיחוד הם השכבה העשירה בממלכה שנהנית מהמצב הקיים ולא רוצה שינויים - והם גם יכולים להמר בסכומי כסף גדולים.
טענה אחרת מעולם הקונספירציות היא שסוחרים כבדים הבינו שהשווקים הפיננסים עוקבים אחר יחס ההימורים, הרבה יותר מאשר אחר המצב בסקרים (ולראיה המצב בסקרים לא השתנה בצורה כזו דרמטית בימים האחרונים אבל ההסתברות באתרי ההימורים לניצחון של מחנה ה-remain זינקה מ-60% ל-76% ונראה שזה מה שהטיס את הבורסות) ולכן הכניסו הימורים כבדים שהטו את ההסתברות, ובהתאם נכנסו לפוזיציה שנוחה להם בשוק המניות או בפאונד. כלומר בכסף קטן יחסית, ביצעו מניפולציה אגרסיבית.
אגב כסף קטן. לפי אותו מת'יו שאדיק, היקף ההימורים על משאל העם הנוכחי הוא אירוע ההימורים הגדול ביותר אי פעם בבריטניה שאינו אירוע ספורט. כך או כך, מחר לפנות בוקר נדע את התשובה וכל הספקולציות והקונספירציות כבר יהיו לא רלוונטיות. אם המחנה התומך בהישארות בריטניה באיחוד ינצח, סביר שנראה מגמה חיובית בשוקי המניות בטווח הקצר. אם המחנה התומך ביציאת בריטניה מהאיחוד ינצח, הנפילה בטווח הקצר עלולה להיות כואבת מאוד (בטח אחרי הראלי האחרון) וזו תהיה רק ההתחלה של תקופת חוסר ודאות.
אגב, שאדיק אמר אתמול גם שאם הוא היה מתבקש להמר - הוא היה מהמר שמחנה ה-Leave ינצח ביחס של 3:1. לדבריו, הוא עדיין חושב שלמחנה remain יש סיכוי גדול יותר לנצח, אבל הסיכוי של מחנה ה-Leave לנצח הוא גבוה יותר ממה שמשקפת ההסתברות שעולה מיחס ההימורים. או לגבי השווקים, כנראה ש-brexit ומפולת מחר בשוקים זה לא התרחיש המרכזי, אבל יש לכך סבירות גבוהה יותר ממה שעולה מהסבירות שנותנים אתרי ההימורים.
בהצלחה למנחשים.
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  תחשבו בהגיון
  ברחתי עכשיו 23/06/2016 16:29
  הגב לתגובה זו
  2 2
  נשארים..הכל עולה בכמה בודדות של אחוזים. יוצאים..התרסקות של חמש עשרה אחוזים לפחות. מבחינת סקרים..הבדל של סטיית תקן..רוב הסיכויים שישארו ..בערך 55 מול 45 אבל לא שווה תסיכון הזה. ולכן ממליץ לכם למכור עכשיו לפני הסגירה.
  סגור
 • 7.
  אחרי יומיים שלושה של תנודות נחזור למה שהיה ז"א מיתון (ל"ת)
  ולא חשוב מה יצביעו 23/06/2016 11:45
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 6.
  עם המשאל הזה
  נפחתם את המוח 23/06/2016 11:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל כתבה brexit brexit חלאס כבר. כך או כך הבורסות יתמוטטו.
  סגור
 • 5.
  הכל בידיים של בעלי ההון
  הלא מאמין 23/06/2016 09:56
  הגב לתגובה זו
  1 2
  כשה בעלי ההון באירופה יכולים להפסיד הם יסובבו את תוצאות ההצבעה כך שזה יתאים להם , וכמה שזה יעלה זה יעלה פחות מנפילת הבורסות שבהם הם מושקעים
  סגור
 • 4.
  הכל חרטא.....לא יקרה כלום, לכאן או לכאן.
  שי 23/06/2016 09:31
  הגב לתגובה זו
  4 0
  כל כמה חודשים השווקים מחפשים סיבה לנפילה או עליות, נו אז יצאו ומה? העולם לא יתקיים יותר? מקסימום כל גוש האירו יתפרק ואז יהיו מדינות עשירות יותר ועניות יותר.
  סגור
 • 3.
  מהלך חד רק במקרה של יציאה
  אלונסו 23/06/2016 09:00
  הגב לתגובה זו
  9 1
  אם יצאו יפול 10 אחוז בשבועיים הקרובים אולי יותר אם ישארו יעלה 3 אחוז במקסימום ואז יזכרו שהמצב חרא ויהיה תיקון למטה
  סגור
 • בדיוק
  הצפרדע 23/06/2016 09:24
  הגב לתגובה זו
  7 1
  צודק. השוק מתמחר הישארות כך שאם מחנה ההשארות ינצח לא נראה עליות חזקות , אבל היה ומחנה ההפרדות ינצח אז נראה תיקון שגם ככה תמבקש.
  סגור
 • 2.
  כל אלה שמהמרים ישארו הם אלה שקנו שורט (ל"ת)
  יויו 23/06/2016 08:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מה שהיה הוא שיהיה
  בר 23/06/2016 08:30
  הגב לתגובה זו
  3 1
  האם מישהו חושב ברצינות שמדינות המערב יתנו לשווקים להתרסק לאחר שהשקיעו טריליוני דולרים למנוע התרסקות שהיתה מפילה את הקפיטליזם כמו שהקומוניזם נפל לא היגיוני
  סגור
 • להיפך, ההתרסקות היתה מפילה את הפופוליזם הקומוניסטי
  דני 23/06/2016 13:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל המשבר הכלכלי נבע מזניחת עקרונות הקפיטליזם, וחקיקת חוקים שיצרו את שוק הסאב פריים ונתנו כמעט ללא הגבלות הלוואות לחסרי יכולת החזר (ברשות הסוכנויות הממשלתיות). דווקא היית הזדמנות לחזור לקפיטליזם היפה והטהור יחסית, זה שבנה את אמריקה ואת השגשוג המערבי, אבל בכל מקרה יש מעין חזרה אליו בארצות המצליחות, עם הדגשים סוציאלים בודדים במידת הצורך (מערכת חינוך ובריאות ציבוריות סבירות, כאלטרנטיבה סבירה למערכות הפרטיות זה כל מה שאפשר לבקש באופן הוגן, היתר זו פרזיטיות וגניבה ממי שכן עבד/יזם כדי להרוויח את כספו).
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות