מחאה חברתית? מכירות תנובה עלו במחצית ב-5.1% ל-3.6 מיליארד שקל

הרווח הגולמי ירד בגלל עדכון מחירי מוצרי החלב שבפיקוח. הרווח התפעולי ירד בגלל עלייה הוצאות שיווק והשקעות
 | 
משאית תנובה, צילום: Bizportal
שנתיים למחאה החברתית, יצרנית המזון הגדולה בישראל מדווחת על גידול של 5.1% במכירות במחצית הראשונה של השנה ל-3.6 מיליארד שקל. תנובה רשמה בשורה התחתונה של 216 מיליון שקל. מדובר בירידה חדה של 72% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אך לא בגלל הפעילות השוטפת, אלא כיוון שב-2012 נרשמו רווחי הון ממימוש נדל"ן.

את העלייה במכירות מסבירים בתנובה בגידול במכירות חלב, ביצים ופטם.
התוצאות לרבעון השני של השני דומות לתוצאות בסיכום המחצית: עלייה של 5% ל-1.8 מיליארד שקל בהכנסות ברבעון והרווח הנקי צנח ב-81% ל-127 מיליון שקל. גם כאן הרווח הנקי צלל בגלל שבתקופה המקבילה נרשמו רווחי הון ממימוש נדל"ן.

אריק שור: "הקבוצה התמודדה עם תחרות בכל אפיקי הפעילות שלה"

הרווח הגולמי הסתכם במחצית הראשונה של השנה ב-970 מיליון שקל - שיעור של 27% מהמכירות, ירידה קלה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הירידה בשיעור הרווח הגולמי נובעת בעיקר מאיחור בעדכון מחירי מוצרי החלב שבפיקוח ביחס לעליית מחיר המטרה של החלב הגולמי.

הרווח התפעולי הסתכם במחצית הראשונה של השנה ב-273 מיליון שקל, ירידה של 10% לעומת התקופה המקבילה האשתקד. הירידה בשיעור הרווח התפעולי נובעת מירידה בשיעור הרווח הגולמי, ומעלייה בהוצאות שיווק והשקעות חדשות.

אריק שור, מנכ"ל תנובה אמר כי: "הירידה ברווחים נבעה בעיקר מתמחור מוצרי החלב באופן שלא כיסה את עליית מחיר המטרה ועלויות הייצור. הקבוצה התמודדה עם תחרות בכל אפיקי הפעילות שלה באמצעות השקת מוצרים חדשים בעלי ערך מוסף, כגון שוקו מופחת סוכר".

מבטח שמיר תחלק של 30 מיליון שקל

הדוחות של תנובה הפרטית מפורסמים במסגרת הדוחות של חברת מבטח שמיר -0.96% מבטח שמיר 6,816 -0.96% מבטח שמיר בסיס:6,882 פתיחה:6,882 גבוה:6,882 נמוך:6,773 תמורה:368,911 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הציבורית - חברת השקעות, הפועלת בשלושה תחומי פעילות עיקריים: השקעות בתחום תעשייה, השקעות בתחום הנדל"ן והשקעות בתחום הטכנולוגיה. מבטח שמיר מחזיקה ב-20% ממניות חברת תנובה.

במארס הכריזה תנובה על חלוקת דיבידנד בסך של 814 מיליון שקל. חלק מבטח שמיר בדיבידנד מסתכם ב-168 מיליון שקל. מבטח שמיר הודיעה על חלוקת דיבידנד של 30 מיליון שקל.

מבטח שמיר סיימה את המחצית הראשונה של השנה בהפסד של 13 מיליון שקל, הנובע בעיקר מהפסד בגין קבוצת ג'רביניה (השקעות נדל"ן בהודו) ומהפסד מירידת ערך בהשקעה (17%) ב-ITS. בחודש יולי השופטת ורדה אלשיך נעתרה לבקשת העובדים של חברת התקשורת ITS, והכניסה את החברה לפירוק.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה