מדד מעו"ף - לא משכנע ועדיין מסוכן

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את מדד המעו"ף לרגל תחילת שבוע המסחר בבורסה במקומית
 | 
(3)
אייל גורביץ
הזינוק שחתם את שבוע המסחר האחרון יכול לטעת תחושה שגויה שתמו להן שבע השנים הרעות ומדד המעו"ף בחר כיוון. אלא שהמציאות מוכיחה אחרת, ובשלב הנוכחי היא גרועה יותר ממה שהתנהלותו של מדד המעו"ף מורה על גבי הגרף.

זה שבוע שבמהלכו נותר מדד המעו"ף בגבולות הדשדוש הצרים בהם התנהל במהלך השבועות האחרונים. זה שבוע בו שבר מדד הבנקים מטה את רמת התמיכה 836 הנקודות (המקבילה טכנית לרמת 1,000 הנקודות במעו"ף). זה שבוע בו רמת הסיכון בשוק המקומי עלתה.

גם בשוק האמריקני חוטא מבט רק על מדד ה-S&P500 לאמת. בעוד שהמדד המוביל נמצא ברצף עולה, הרי שמדד הנאסד"ק מצוי כבר ברצף יורד. הדאו לעומתו מתקשה בארבעת השבועות האחרונים לכבוש פסגה גבוהה מרמת 12,950 הנקודות, ונכשל סביב רמה זו פעם אחר פעם.

צר לי קוראים יקרים, אבל אין לי דבר משמעותי לחדש השבוע מלבד פסקת הפתיחה. מה שהיה נכון אפילו בהתנהלות היומיומית בשבוע האחרון רלוונטי גם לשבוע הנוכחי, על אחת כמה וכמה מה שהיה נכון בשבועות האחרונים. זו תהיה אופרה שונה כשמדד המעו"ף באמת יבחר כיוון.

הגרף השבועי

1. הניתוח של הטווח הבינוני נותר זהה מן הסתם. ברמת הטווח הבינוני הדברים זזים לאט וטוב שכך עבור רובנו. משך זמן התגובה ארוך ויש זמן כדי לעכל את המידע ולהגיב.

2. כפי שאפשר לראות על הגרף השבועי המצורף, מדד המעו"ף נוטה לדשדש בין רמות של 1,000 הנקודות כתמיכה לבין 1,174 הנקודות כהתנגדות.

3. דשדוש מייצג איזון בין כוחות הביקוש לכוחות ההיצע. ככל שהוא נמשך פרק זמן ארוך יותר הוא הופך למשמעותי יותר, ופריצתו לאחד משני הכיוונים דרמתית יותר.

4. לכן, עד לחצייתה מעלה של אחת מהרמות בהן נקבתי, אין לפתח ציפיות ארוכות טווח משוק המניות המקומי. תנודתיות גבוהה, אקראיות והיסטריות נקודתיות אמורות להיות מנת חלקנו בשבועות הקרובים.הגרף היומי

1. התמונה היומיומית אינה שונה מהותית מזו הארוכה. כפי שאפשר לראות בגרף היומי המצורף, קולו של מדד המעו"ף נדם אחרי הכישלון בחציית רמת 1,103 הנקודות. כישלון זה לא גרר מגמת ירידה אלא תקע את השוק במקום.

2. גם כאן בממד זמן זה, אין מגמה ומדד המעו"ף מדשדש, כמובן שבגבולות צרים יותר. הרף התחתון לטווח המידי מוגדר ברמת 1,037 הנקודות. אפשר לראות שם את "נר הקונים" ב-24 למאי המייצג תמיכה חזקה.

3. מאידך הרף העליון ברמת 1,103 הנקודות שם אפשר לראות את הנר האדום מלא הגוף המעיד על שליטתם של המוכרים.לסיכום, לא לבלוע ולא להקיא.

לאתר בית הספר ולפרטים נוספים בנושא קורס שוק ההון : www.eyalg.co.il

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איתותי אייל
  שימי 23/07/2012 14:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מנוי לשרות האיתותים ונראה לי שקצת קשה להבין או שאתם מסתירים את התשואה על תיק איתותי גורביץ ומה אים הסבר למנית איזיציפ
  סגור
 • 2.
  אייל אשמח אם תוכל לנתח את בבילון שוב
  מיכל 22/07/2012 14:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אחרי שפרצה את הרמה 3770 עם מחזור גבוהה. האם אתה רואה המשך לעליות? תודה מראש
  סגור
 • 1.
  מה אתתתתתתה אוממממממרררר אייל גורביץ' ? (ל"ת)
  משה 22/07/2012 10:29
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור