דולר / שקל: האם הדולר בדרך ל-4 ש'?

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את צמד המט"ח המקומי שולר / שקל ואת כיוונו העתידי
|
(3)
אייל גורביץ
ההערכות האחרונות שלי אודות כיוונו של הדולר / שקל היו חיוביות וסבו סביב יעד של 4 ש' לדולר. באמצע החודשי הנוכחי הערכתי שניתן איתות קנייה, אך מאז המטבע האמריקני צלל מול השקל עד שהגיע לשפל של 3.8425 ש' לדולר ממנו החל להתאושש. השאלה המרכזית היא האם הדינאמיקה האחרונה של הדולר מחייבת שינוי הערכות או שמא המטבע האמריקני מתאושש ושם פעמיו בואכה 4 ש'?

הגרף החודשי

בגרף החודשי אפשר לראות את המרכיבים הבאים:

1. המגמה הראשית היא מגמת עלייה ברורה על רקע עלייה רציפה מרמת 3.36 ועד לרמת 3.86 ש' לדולר. אפשר לראות את סידורם העולה של הממוצעים הנעים התומך במבנה המחירים החיובי.

2. כמו כן, לאחר התיקון הטכני התאושש הדולר וכעת הוא מצוי מעל ממוצע נע ל-5 שבועות כאשר מדובר באינדינקציה חיובית. כעת גם שיפועו של הממוצע הנע ל-5 שבועות פונה מעלה ומדובר באינדיקציה חיובית נוספת.הגרף היומי

בגרף היומי אפשר לראות את המרכיבים הבאים:

1. מהלך העליות האחרון נשא את הדולר לשיא של 3.9188 ש' לדולר. בדרכו מעלה ניפץ הדולר את רמת ההתנגדות 3.86 ש' לדולר.

2. התיקון האחרון, הגם שנסוג מתחת לרמה זו, התאושש עד מהרה ושב מעליה.

3. לכן המסקנות נותרות על כנן. כיוונו של הדולר הוא מעלה אל רמת 4 ש' לדולר.לאתר בית הספר ו לימודי שוק ההון : www.eyalg.co.il

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

***כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אין שום ערך לניתוחים טכניים
  בלשית 30/06/2012 20:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שום משמעות כמעט. הדולר יכול לעלות והדולר יכול לרדת ואף אחד לא נביא ויודע, שכן אם היה מישהו כזה היה עושה הון מספקולציות ולא משרבט כתבות תמורת סכום לא מי יודע מה באתר ביזפורטל. רק שאנשים אוהבים מגידי עתידות. רוצים לדעת את הבלתי ידוע, לכן יש המקשקשים להם בדרכים שונות. נכון שיש תהליך של אינרציה ולרוב מה שעולה הוא במגמת עלייה, רק שאין לדעת מתי היא תפסק. הדולר יכול לעלות ל-4 ואף מעבר ואף יכול לרדת. איפה נעלם ההוא שניתח בכתבות מצולמות בביזפורטל... מתוך סקרנות, הלכתי לחפש. שאדי בחוס. דווקא, ברנש נחמד, רק שכתבת הוידאו שלו מלפני מספר חודשים עוד בראש עמוד המט"ח של ביזפורטל והנבואות שלו- דיבר אז על ירידה- לא התממשו.
  סגור
 • 1.
  "שוב:
  דולר 26/06/2012 19:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אך מאז המטבע האמריקני צלל מול השקל עד שהגיע לשפל של 3.8425 ש' לדולר ממנו החל להתאושש. הצייר גורביץ לא נמאס לך להמשיך לנחש עם הציורים שלך והנרות ומי יודע "עןד מה"מתי תבין שהדולר זה לא ציורים זה רק מבט ככלכלי של הדולר והיחלשות השקל שהנגיד הוריד היום את הרבית ואתה ממשיך לנחש "השאלה אם יהיה המשך לדינמיקה?תשובה עבורך ברור שיהיה הנגיד הוריד את הרבית ודולר מתחחזק שוב והכלכלה אמריקאית בכיון הנכון.והיורו אולי תנחש מה קורה עם היורו לפי הציורים וצבעי פסטל שלך?
  סגור
 • תשובה יפה ומנומקת.
  אלי 27/06/2012 09:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ישר כח.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות