האג"ח הגיע לפירעון - במקום מזומן תקבלו מניות

אלוני חץ דיווחה כי היא בוחנת גיוס חוב בשתי סדרות, כאשר באחת מהן החברה תהיה רשאית לשלם את הקרן והריבית באמצעות מניות. מה תנאי האג"ח? ואיך ייקבע שווי המניה הרלוונטי?
|
נתן חץ, צילום: יח"צ

חברת הנדל"ן המניב  אלוני חץ +15.06% אלוני חץ 6,770 +15.06% אלוני חץ בסיס:5,884 פתיחה:6,770 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  דיווחה בשבוע שעבר כי היא בוחנת אפשרות לגיוס חוב מהציבור, באמצעות הנפקת שתי סדרות אג"ח חדשות סדרה יא' וסדרה יב', אשר צפויות להיות מדורגות -AA על ידי מעלות כאשר על פי תנאי סדרה יא', החברה תהיה רשאית לשלם את הקרן והריבית באמצעות מניותיה.

תנאי האג"ח מסהדרות יא', יב' 
על פי טיוטת שטר הנאמנות שפרסמה החברה, האג"ח מהסדרות יא', יב' יהיו שקליות (לא צמודות למדד) במח"מ מוערך של כ-7.6 שנים, כאשר קרן האג"ח תשולם בשישה תשלומים (בסדרה יא' הקרן תשולם במזומן או במניות - נתון לשיקול דעתה של החברה) ב-28 בפברואר, על פי הפירוט הבא:

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

10% מהקרן בשנת 2022
10% מהקרן בשנת 2023
25% מהקרן בשנת 2028
25% מהקרן בשנת 2029
15% מהקרן בשנת 2030
15% מהקרן בשנת 2031

הריבית תשולם אחת לחצי שנה, (בסדרה יא' גם הריבית תשולם במזומן או במניות, על פי שיקול דעתה של החברה), כאשר שיעור הריבית ייקבע במכרז. במידה ובמועד כלשהו דירוג האג"ח יהיה נמוך מדירוג -A ייתווסף לשיעור הריבית שתיקבע במכרז 0.25% עבור דירוג מינימום של +BBB עד תוספת של 1% עבור דירוג נמוך מדירוג -BBB.   

החברה מתחייבת לא ליצור שיעבוד שוטף על כלל רכושה והתחייבויותיה (שיעבוד שלילי) אלא אם תיצור שיעבוד זהה לטובת בעלי האג"ח.

איך ייקבע היקף התשלום במניות?
ראשית, מובהר בטיוטת התשקיף לאג"ח יא' כי בעלי האג"ח אינם זכאים לדרוש תשלום כלשהו במניות, חלף מזומן. במידה והחברה אכן תחליט לבצע תשלום כלשהו במניות, תפורסם הודעה על כך לפחות 15 ימי מסחר לפני "היום הקובע" ולא יותר מ-45 ימים לפני יום התשלום.

מחיר המניה לצורך תשלום במניות, יהיה מחיר המניה הממוצע של שערי הנעילה של 10 ימי המסחר המסתיימים 5 ימי מסחר לפני היום הקובע.

מה לגבי שברי מניות? בעניין זה, מציינים בטיוטת התשקיף כי בעלי האג"ח לא יהיו זכאים להקצאת שברי מניות. כלומר מדובר בהפסד אפשרי מקסימלי של כ-45 שקלים בהתחשב במחיר המניה הנוכחי. עם זאת, בעלי האג"ח יכולים לאסוף את השברים המגיעים להם, אם יגיעו, למניות שלמות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות