מוכרים בירידות, קונים בעליות? מה עשו מנהלי התיקים בינואר

על רקע עליות השערים בשווקים, תיקי השקעות בחשיפה מנייתית גבוהה הציגו את התשואות הגבוהות ביותר. מנהלי התיקים הגדילו חשיפה לנכסי סיכון
|
(5)
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי, אילוסטרציה, צילום: Istock
רגע לפני עליות השערים שאפיינו את חודש ינואר בשוקי ההון מסביב לעולם, מנהלי התיקים הקטינו חשיפה לנכסי סיכון על רקע הירידות בשווקים שנרשמו בחודש דצמבר (לכתבה המלאה). כעת, על רקע העליות בשווקים בחודש ינואר, מנהלי התיקים שוב הגדילו חשיפה לנכסי סיכון.
תיקי השקעות בחשיפה מנייתית גבוהה הציגו את התשואות הגבוהות ביותר בחודש ינואר, אולם ב-12 החודשים האחרונים התיקים בעלי חשיפה מנייתית של עד 20% רשמו את התשואה העדיפה, עם תשואה שלילית של כ-1.4%. התיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 30%, המרכזים את מרבית כספי החוסכים (למעלה מ-50%) רשמו תשואה שלילית של כ-1.5% במהלך התקופה, בדומה לתשואת התיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 10%.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

מנהלי התיקים הגדילו חשיפה לנכסי סיכון
על פי אומדנים שנערכו על ידי קלי פרימיום מקבוצת קלי אודות אפיקי התיקים המנוהלים הפופולאריים ביותר, אשר מרכזים את מרבית כספי החוסכים, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות, היו הגדלת רכיב המניות בחו"ל ובישראל בתיקים המנוהלים בינואר בכ-3.6% וכ-1.7% בהתאמה, והגדלת רכיב האג"ח הממשליתות השקליות בכ-3.3%. מנגד, נרשמה ירידה ברכיב המזומן (עו"ש ופקדונות) בכ-8%.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות בחודש ינואר, היו הגדלת רכיב האג"ח הקונצרני השקלי בכ-3.3% והגדלת רכיב המניות בישראל בכ-2.8%, כנגד הקטנת רכיב המזומן בכ-14.1% והקטנת החשיפה לאג"ח ממשלתי צמוד מדד בכ-3.4%.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

בנוסף, מהנתונים עולה הן בתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של 30%, והן בתיקים בעלי החשיפה של עד 20%, נרשמה ירידה משמעותית בחשיפה לאג"ח ממשלתי בחו"ל ולמט"ח, למרות שלא מדובר בנתח מהותי מתיקי ההשקעות.
הערה: חלק מהשינויים בשיעורי החשיפה לאפיקי ההשקעה השונים נובעים מתנודות בשוק, כלומר משינויים פאסיביים ולא בהכרח משינויים אקטיביים שבוצעו על ידי מנהלי התיקים.
מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום מבוסס על מאות תיקי לקוחות קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי השקעות המובילים. התשואות הינן תשואות של לקוחות בפועל במונחי ברוטו בניכוי דמי ניהול ועמלות. התיקים הנבדקים הינם תיקים שלא ביצעו שינוי מדיניות במהלך התקופה הנמדדת וקיימים תקופה מלאה. התשואות המוצגות מתייחסות לממוצע תיקי השקעות והרכבם אינו תואם בהכרך את הרכב תיק ההשקעות האישי, מאחר שהתיק מותאם לצרכי הלקוח ולטעמיו. אין בתשואות העבר להעיד על יכולתו של מנהל התיקים להשיג תשואות דומות בעתיד.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תשואות
  שלום ציון 10/02/2019 18:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם אני עושה פעולות פסיביות
  סגור
 • 1.
  בגלל ביבי וועדת בכר הציבור צריך להסתמך על אפסים שלא מבי
  תום 10/02/2019 14:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מבינים כלום וגונבים לציבור מליארדים בעמלות והכל לחינם לא יודעים לנהל את התיקים קונים בעליות מוכרים אחרי הירידות
  סגור
 • תום אתה לא בכיוון
  קיפוד 11/02/2019 05:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אל תאמין לכל מה שכתוב מנהלי התיקים לא מכרו נקוב בדצמבר רק ללקוחות שהתקשרו ודרש וההיפך הם הגדילו
  סגור
 • מ'כפת לי העיקר העמלות דוקו אחושרמוטא (ל"ת)
  מנהל תיקים ענק 10/02/2019 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תלמד לכתוב (ל"ת)
  קיפוד 11/02/2019 05:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות