לאחר 4 שנות מסחר: סלקט ביו תמחק מניותייה מהבורסה בת"א

בכפוף לאישור בית המשפט, מניות החברה יימחקו מהבורסה המקומית תוך 90 יום כאשר מועד הביצוע המדוייק יתקבל במהלך תקופה זו
 |  (2)
עכשיו זה סופי
חברת הביומד סלקט ביו, שנסחרת במקביל גם בבורסת נאסד"ק (סימול: APOP), הצהירה לאחרונה כי בכוונתה למחוק את מניותייה מהבורסה המקומית, כאשר היום (ב') מתקבל האישור הרשמי למהלך - החברה הודיעה לפני זמן קצר כי דריקטוריון החברה החליט על מחיקתן של כלל מניות החברה מהבורסה המקומית וזאת בהתאם לאישור שהתקבל בשבוע שעבר מבית המשפט המאשר את הוצאתו לפועל של המהלך.
בתגובה לדיווח עברה מניית {סלקט ביו} להיסחר בעליות של כ-1%, לאחר שטרם ההודעה ירדה המניה בשיעור זהה.
בתוך כך, התהליך למחיקת המניות עשוי להיערך כשלושה חודשים מיום ההודעה (כלומר בסביבות ה-4 לספטמבר 2017) כאשר במהלכם ייקבע המועד המדויק והסופי לביצוע המחיקה. כמו כן, במסגרת תקופת הביניים של שלושת החודשים הבאים, ימשיכו מניות החברה להיסחר כרגיל והחברה תהיה מחוייבת לכל הכללים והתקנות של הרשות לניירות ערך. נציין כי למהלך אין כל השפעה לגבי מניות החברה הנסחרות בנאסד"ק. 
בשיחה עם Bizportal הסביר סמנכ"ל הכספים בחברה, אייל לייבוביץ, כי "לאחר שקיבלנו את האישור הסופי מבית המשפט בשבוע שעבר ובכפוף להחלטת הדריקטוריון החלטנו על מחיקת מניות החברה מהמסחר בת"א, כאשר זה עתיד להתבצע בתוך 90 הימים הקרובים".
"המהלך נועד לקבל הערכה נאותה מהשווקים הפיננסיים, עניין שלא זכינו לו בבורסה המקומית. מלבד פרויקט האנליזה של הבורסה, לא קיבלנו שום כיסוי מצד אנליסטים בתחום וזה חבל. המסחר בשוק אחד יימנע את פערי הארביטראז' שהכבידו לעיתים על המניה. אנחנו יוצאים לדרך חדשה".
נזכיר כי בשיחה שקיים מנכ"ל החברה, שי ירקוני, עם Bizportal בחודש פבוראר, הצהיר האחרון כי כוונתם למחיקת המניות אז נועדה כדי "לאפשר לחברה לקבל הערכה נאותה מהשווקים הפיננסיים למצב העסקי ולהישגי החברה". הטענה של ירקוני היא שהמשקיעים בנאסד"ק מגיבים בצורה מאוד חיובית להודעת שמשחררת החברה ואילו השוק הישראלי מושך מטה ופועל כסוג של אבן ריחיים על המניה.
ומה לגבי חשש מאפקט העדר? זו המכה השנייה שסופגת הבורסה המקומית בתוך יומיים בלבד, כאשר רק אתמול דווח כי חברת נעמן גרופ נאצלת להימחק מבורסת ת"א כאשר בהודעת חברת האם, אלון רבוע כחול נמסר כי "עלויות ניהול חברה ציבורית בישראל למול ההכרח לצמצום הוצאות לנוכח התחרות הגוברת וסף הכניסה הנמוך לתחום הכלים והטקסטיל לבית, יחד עם סחירות יומית ממוצע בהיקף נמוך במיוחד של פחות מ- 3,000 ש"ח בלבד בשנתיים האחרונות, הניעו את דירקטוריון אלון רבוע כחול לפרסם הצעת רכש במטרה למחוק את החברה בת נעמן גרופ מהמסחר בבורסה של ת"א".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מה ניתן ללמוד? מזה שהחברה לא טרחה להוציא הודעה חיובית
  משתילה 06/06/2017 17:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שהמושתל הראשון עבר בהצלחה (או שלא עבר בהצלחה) את ה- 100 ימים הראשונים מההשתלה בלי לפתח aGVHD שזו המטרה המוצהרת של הניסוי כפי שהוגדר בכותרת של הניסוי באתר הרשמי של הניסויים הקליניים: Prevention of Acute Graft Versus Host Disease in Patients Undergoing Allogeneic ApoGraft Stem Cell Transplantation
  סגור
 • 1.
  בימים הקרובין ינתן עדכון על
  סלקט 06/06/2017 10:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מצב 2 מושתלים חדשים .
  סגור