בכ-26% מבתי העסק שנבדקו בביקורת של מס הכנסה בירושלים לא נרשמו הכנסות כנדרש

בביקורת במסעדה התברר כי בעלי המסעדה מוציאים קבלות רק על המכירות באמצעות אשראי, מנהל המסעדה: "זה רק בגלל שהייתי לבד ביום הביקורת"
 | 
JCDecaux ישראל. עכשיו בירושלים, צילום: יח"צ
במבצע ביקורת של מס הכנסה בירושלים, בוקרו 61 בתי עסק, מהם עלה כי בקרב כ-26% לא נרשמו הכנסות כנדרש לפי החוק. המבצע נערך על ידי משרד פקיד שומה ירושלים  בבוקרו של יום שישי.
כשנכנסו המבקרים לביקורת בקיוסק במרכז העיר לא תיארו לעצמם שלמעשה "תפסו שתי ציפורים במכה אחת". בעל הקיוסק, שלא רשם הכנסות מקניית ביקורת, והנחה את העובד שלו להגיד למבקרים שאינו יודע דבר. התברר שאותו עובד שכיר בקיוסק הוא גם נהג מונית עצמאי שהיו ברשותו בעת הביקורת 5 צ'קים על סך 100.5 אלף שקל, אותם לא תיעד בספרים. לטענתו, שני צ'קים בסך 25 אלף שקל מהווים החזר הלוואות שקיבל ולגבי השאר טען נהג המונית, שהם אינם שייכים לו והוא רק אמור להעבירם לגורם אחר.  
בגן ילדים נמצא כי צ'קים בסך של 109.2 אלף שקל ששולמו בעבור 19 ילדי הגן בעבור חודש ספטמבר לא תועדו בספרי העסק של הגן. הגננת טענה שלא ידעה שצריך לרשום את הצ'קים הדחויים בעת קבלתם ושהיא רגילה לרשום אותם רק לאחר פירעונם. בביקורת במסעדה התברר כי בעלי המסעדה מוציאים קבלות רק על המכירות באמצעות אשראי ואילו המזומן עובר היישר לתוך קופסה ללא רישום. מנהל המסעדה טען להגנתו שזה רק בגלל שהיה לבד ביום הביקורת  ושהוא רושם הכל בסוף היום. בדוכן לממכר שוקולד, לא רשמו הכנסות מקניית ביקורת בטענה שבדיוק נגמרו להם פנקסי הקבלות.
פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה