מטומי פרסמה מתווה שאמור למנוע את הפרעון המיידי של האג"ח

מטומי מנסה לעצור את ההתדרדרות המהירה: "העמדה לפרעון מיידי צפויה לגרום נזק למחזיקי האג"ח"
|
משרדי מטומי, צילום: אייסTV

חברת מטומי +8.33% מטומי 13 +8.33% מטומי בסיס:12 פתיחה:12.6 גבוה:14 נמוך:12.1 תמורה:209,778 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  מנסה לעצור את ההתדרדרות המהירה שלה. לאחר שאתמול דרשה חברת טים אינטרנט חברת בת של מטומי דרישה לפרעון מיידי של החוב של מטומי לטים אינטרנט בסך 16.2 מיליון אירו. היום הוציאה החברה מתווה להסכם עם מחזיקי האג"ח שלה ועם חברת ריינמייקר, בעלת מניות המיעוט בחברת טים אינטרנט.

במסגרת התגובה מתייחסת מטומי להצעת הנאמן של אגרות החוב. אתמול דיווח הנאמן על כינוס אסיפת מחזיקי אג"ח אשר תתקיים באמצעות הצבעה ביום 5 בדצמבר 2018 ובמסגרתה יובאו בפני האסיפה שתי הצעות חלופיות אשר כוללות העמדה של האג"ח לפרעון מיידי ותשלום מיידי של כל סכומי האג"ח.

מטומי הודיעה לנאמן שהעמדה לפרעון מיידי צפויה לגרום נזק למחזיקי האג"ח וכי חלף העמדה לפרעון מיידי מטומי מציעה להיכנס למו"מ מיידי לשם מציאת פתרון כולל עם מחזיקי האג"ח ועם ריינמייקר אשר לדעת מטומי יישמר בצורה מיטבית את שוויה של מטומי ויאפשר תשלום מלא למחזיקי האג"ח וכן הגעה להסכמות עם ריינמייקר. יתירה מכך, מטומי הודיעה שלא התקיים אירוע שמאפשר למחזיקי האג"ח להכריז על פרעון מיידי. דירקטוריון מטומי מאמין שתאור התוכנית של מטומי יאפשר קיום דיון ענייני באופן שקוף ומיטבי.

הכרזה על פרעון מיידי עלולה לפגוע במחזיקי האג"ח הואיל והיא תעלה את הסבירות לפגיעה בשוויה נכסיה של מטומי ותפגע גם ביכולת פרעון האג"ח. הכרזת פרעון מיידי עשויה אף לפגוע בדיונים עם ריינמייקר באשר לתנאים מתוקנים של רכישת האחזקות הנותרות של 10% בטים אינטרנט ועלולה לעודד את ריינמייקר לנסות ולהפעיל את סך הסעדים אשר עשויות לעמוד לרשותה. ככל שריינמייקר תצליח בכך תיפגע יכולת מחזיקי האג"ח להיפרע.

מטומי מציעה תכנית חלופית להצעות אשר הוגשו לאישור מחזיקי האג"ח באסיפה הקרובה, תוכנית חלופית אשר עיקריה מפורטים להלן:

  •  גיוס הון בהיקף של עד 10 מיליון דולר אשר כולל התחייבות להשתתפות מצד בעלי מניות מרכזיים המחזיקים כ-55% מהון המניות המצביע של החברה.
  • דיון עם ריינמייקר באשר לתנאי רכישת המניות הנותרות בטים אינטרנט בהיקף של 10% מתוך מטרה להגיע להסכם תוך הבנה שתידרש הפחתה כלשהי במחיר ו/או שינוי בתנאי התשלום.
  • התאמות במועדי התשלומים של האג"ח, כך שתשלום הקרן יכלול הקדמה של תשלום חלקי כבר ל-2019 ודחיה של חלק אחר לשנת 2022 כך שההשפעה הכוללת תהיה דחיה מוגבלת ללא כל הפחתה (תספורת) בסכום ההחזר.
  • התאמה של התנאים הפיננסים למצבה העסקי הנוכחי של מטומי.
  • מטומי מוכנה לשקול העלאה מסוימת בשיעור הריבית בקשר להתאמות אלו.
  • הענקת בטוחות למחזיקי האג"ח ביחס לנכסים פיננסיים ממשיים של החברה. 

מטומי טוענת החברה כי שווי נכסייה עולה על שווי התחייבויותיה (NAV) וכי היא פועלת ליישם הסדר אשר נועד למנוע מצב בו קשיי תזרים זמניים יפגעו באינטרסים הלגיטימיים של הנושים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות