דיסקונט: המלצה על חשיפה לסקטור הטכנולוגיה באמצעות RYT

"ההשפעה של גורמים כמו מחזור כלכלי, מחיר הנפט או רמת ריבית על הסקטור תהיה מתונה בהשוואה להשפעה על סקטורים כמו נדל"ן ואנרגיה"
 |  (5)
טכנולוגיה, אילוסטרציה, צילום: Istock

שמואל קצביאן, אסטרטג שווקים- חדר עסקאות דיסקונט, פרסם הבוקר (ה') המלצה על תעודת RYT (קרן סל - ETF) העוקבת אחרי ביצועי מדד ה- S&P Equal Weight Technology ומעניקה חשיפה בפיזור רחב לסקטור הטכנולוגיה, בעיקר בתחומים כמו תוכנה ומוליכים למחצה, תוך הענקת משקל נמוך לכל חברה. התעודה בעלת שווי שוק של כ-1.8 מיליארד דולר וניתן ליצור יחידות חדשות. היא נסחרת בדולרים, דמי הניהול השנתיים הם 0.4% והיא הונפקה על ידי PowerShares.

התעודה מאפשרת חשיפה לחברות טכנולוגיה גדולות, אבל במשקל כמעט דומה לכל חברה, ובכך היא מנטרלת את התנודתיות והסיכון הכרוך באחזקה של מניות גדולות ספציפיות. התעודה מחזיקה בכ-70 חברות, כשהמשקל הגבוה ביותר לחברה מסוימת לא עולה על 1.9%. לצורך אינדיקציה מציין קצביאן כי בתעודה הפופולרית על מדד הנאסד"ק 100 (QQQ) שתי חברות (אפל ואמזון) מהוות מעט מעל ל-20% משווי האחזקות.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
כמעט כל החברות ב-RYT הן אמריקאיות והפילוג הענפי של החברות נוטה לכיוון התוכנה (כ-29%) ומוליכים למחצה (כ-24%), לעומת פילוג מוטה אינטרנט (כ-31%) בתעודה QQQ על הנאסד"ק, כשהתוכנה מהווה שם רק 15.5%. 
מהו היתרון המרכזי של התעודה?
לדברי קצביאן "הטכנולוגיה היא סקטור מוביל בשוק המניות האמריקאי מזה מספר שנים, ולהערכתנו היא תמשיך להיות 'סקטור חם' בשנים הבאות, תוך התרחבות לשווקים ושירותים/מוצרים שונים."
"ההשפעה של גורמים כמו מחזור כלכלי, מחיר הנפט או רמת ריבית על סקטור הטכנולוגיה תהיה מתונה בהשוואה להשפעה על סקטורים אחרים כמו נדל"ן, אנרגיה וכו'."
"התעודה הספציפית (RYT) מהווה להערכתנו השקעה מצויינת למשקיעים שאוהבים טכנולוגיה, או למשקיעים המחזיקים בתעודת סל על הנאסד"ק (כמו QQQ) ומחפשים דווקא חלופה כדאית להשקעה זו. התחומים העיקריים שאליהם חשופה התעודה הם תוכנה ומוליכים למחצה- תחומים המומלצים על ידינו."
 
"הפיזור הרחב של התעודה מקטין את הסיכון הנובע מתרחישים או אירועי קיצון של מניות בודדות. עניין זה מהותי במיוחד בתקופה האחרונה שבה מניות בודדות (כמו מניות ה- FAANG) מהוות במקרים רבים "קטר בולט" לעליות בשווקים. תרחיש של ירידות חדות במניות אלו ישפיע כמובן גם על מניות ה-RYT, אך באופן מתון יותר."
"משקיע המחזיק בתעודה נהנה מחשיפה מפוזרת של כ-70% לחברות המוגדרות כ- Large cap. נציין כי בין השמות המוחזקים בתעודה ניתן למצוא את ADVANCED MICRO DEVICES, אינטל, אפל, מיקרוסופט ועוד."
ביצועי יתר ותמחור נוח 
לדברי קצביאן "התעודה מציגה ביצועי יתר (כולל דיבידנד) טובים ביחס ל-QQQ במספר חתכי זמן לאחור. יתר על כן, תעודה זו 'חטפה פחות' מאשר ה-QQQ על הנאסד"ק במהלך החולשה האחרונה בשוק, בין סוף ינואר לתחילת אפריל."
בנוסף לכך, מציין קצביאן כי התמחור של התעודה נראה סביר יותר מאשר התמחור של מדד הנאסד"ק. "המכפיל החזוי על מדד הבנצ'מארק על התעודה (SPXEWIT Index) הוא  17.4 (חישוב לפי: Forward 12 months), לעומת מכפיל חזוי של 20.3 על מדד הבנצ'מארק של נאסד"ק 100."
"גם בהשוואה היסטורית התמחור של RYT כיום 'פחות יקר'. כך למשל המכפיל על ה-QQQ גבוה ב-10% מהמכפיל החציוני בחמש השנים האחרונות ואילו המכפיל על ה-RYT גבוה רק ב-5%".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  שבבים באמת השקעה טובה
  כנעני 07/06/2018 21:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עדיף להיחשף ישר לsoxx חברות השבבים במכפיל 14...עדיף בהרבה על ryt ויש גם לתכלית קרן מחקה בארץ אז לא צריך לשלם עמלת חול
  סגור
 • 3.
  ryt מול XLK או QQQ
  אבי 07/06/2018 18:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הסחירות של הסל הזה היא זניחה ביחס לסקטור. מצחיק או עצוב שממליצים על סל שכזה. שילוב של XLK ו SOXX לדוגמא, עדיפים לעין שיעור
  סגור
 • 2.
  רונן
  רונן 07/06/2018 14:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דמי אחזקה לא נמוכים , דיבידנד נמוך. יש חלופות טובות יותר ל Vanguard ו blackrock
  סגור
 • RYT
  שמואל קצביאן 07/06/2018 22:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הי רונן ראשית תודה על התגובה. דמי ניהול ודיבידנד הם בעלי חשיבוח נמוכה יחסית לתעודות מסוג זה. רק לסבר את האוזן : 12 חודשים לאחור (עד כתיבת ההמלצה) תשואת האחזקה כולל דיבידנד היתה 28.6%. דמי הניהול כעת הם 0.4% לשנה, כך שגם אם תשיג דמי ניהול נמוכים ב0.1% על תעודה אחרת באופי דומה זה זניח מאוד. השאלה העיקרית היא מה מבנה האחזקות של כל תעודה ומה כמובן הצפי לתשואה בעתיד.
  סגור
 • 1.
  אחד שמשקיע
  אחד שמשקיע 07/06/2018 11:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כתבה מעניינת בהשקעה "מחוץ לקופסא" . אכן פיזור על טכנולוגיה זה רעיון חשוב
  סגור