נחתם הסכם שליטה באיי.די.או - המניה נסחרה בתנודתיות

קרן אפולו, משפחת דיין ושיכון ובינוי חתמו על הסכם שליטה משותפת באיי.די.או. מוקדם יותר דווח כי לוקסי הפך לבעל עניין בחברה
 |  (1)
מאבק השליטה
מאבק השליטה בין שיכון ובינוי למשפחת דיין בזרוע הנדל"ן של שיכון ובינוי בגרמניה - איידיאו - הגיע לסיומו.  שיכון ובינוי -2.03% שיכון ובינוי 922 -2.03% שיכון ובינוי בסיס:941.1 פתיחה:950 גבוה:952.8 נמוך:915.3 תמורה:11,346,668 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מקבוצת אריסון וקבוצת Dune בהובלת מיקי דיין וקרן אפולו, דיווחו בדקות האחרונות על הסכמות לגבי החזקה ושליטה משותפת ב איידיאו +1.22% איידיאו 7,658 +1.22% איידיאו בסיס:7,566 פתיחה:7,638 גבוה:7,694 נמוך:7,541 תמורה:593,785 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: גרופ, שתיעשה בהובלת שיכון ובינוי.
נציין כי מניית איידיאו שנסחרה בתחילת היום בעלייה של 4.5% עברה לירידות של יותר מ-2% ובסופו של יום נסגרה בירידה של 0.1%.
עם השלמת ההסכם צפויה שיכון ובינוי לרשום רווח הנאמד בשלב זה בכ-300-380 מיליון שקל. ההסכם מאפשר לצדדים למכור חלק מהחזקתם הנוכחית לטובת הגדלת החזקות הציבור ושיפור הסחירות במניה. כניסת ההסכם לתוקף מותנית במספר תנאים, לרבות הצלחת הצעת רכש למחזיקי מניות באיידיאו וקבלת אישורים מרשויות רגולטוריות רלוונטיות בישראל ובאירופה.
 
כניסת ההסכם לתוקף מותנית במספר תנאים, לרבות הצלחת הצעת רכש למחזיקי מניות באיידיאו וקבלת אישורים מרשויות רגולטוריות רלוונטיות בישראל ובאירופה, ואין כל וודאות בשלב זה לגבי התקיימות התנאים.
נזכיר כי מוקדם יותר היום נודע כי פעיל שוק ההון הוותיק יעקב לוקסנבורג הפך לבעל עניין בחברה. (לכתבה המלאה)
משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי: "אנחנו שמחים על ההסכמות שהושגו עם Dune וקרן אפולו לגבי המשך ההחזקה ב- ADOG ומאמינים שנוכל להמשיך לפתח את פעילותה של ADOG, בהובלת הניסיון שצברה שיכון ובינוי בברלין ותוך מינוף הידע והמשאבים הנוספים העומדים לרשות Dune וקרן אפולו. אנחנו רואים פוטנציאל משמעותי בשותפות החזקה שנרקמה ומאמינים ביכולת של הצדדים לפעול יחד לקידום מהלכים אסטרטגיים ועסקיים תוך השבחת הפעילות וייצור ערך משמעותי לכלל בעלי המניות".
מיקי דיין: "אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם קבוצת שיכון ובינוי וקרן אפולו ומקווים לתרום מההיכרות שלנו עם שוק הנדל"ן הגרמני להמשך צמיחה של הפעילות. נתוני מאקרו חזקים ממשיכים לתמוך בפוטנציאל הצמיחה של שוק הנדל"ן בברלין. ADO מתחילה כעת שנה עברית חדשה מצוידת בתשתית ניהולית חזקה, פלטפורמה תומכת צמיחה ובעלי מניות חדשים המעוניינים לתרום להאצת הפעילות, לטובת כל הצדדים המעורבים".
האנליסט ישי ששון מבנק ירושלים ברוקראז': "להערכתנו, המתווה המוצע, מאפשר  לכל אחד מהצדדים להגיע לתועלת המקסימאלית בנקודת הזמן הנוכחית: רווח משיערוך ואיחוד דוחות ADO GROUP  (אשר מסבים תועלת לשיכון ובינוי), בעוד מצד משפחת דיין וקרן אפולו מתקבלת התועלת באמצעות דריסת רגל בדירקטוריון ADP, והעדר רוב מצידה של שיכון ובינוי בדירקטוריון ADP. יחד עם זאת, התנאים למימוש מנגנון הפעלת אופציית ה- PUT, אינם מורכבים ולכן מהלך רכישה של מי מהצדדים את משנהו עשויה להתבצע בקלות יחסית. אנו סבורים עדיין שגם במקרה של הסכם בין הצדדים, הרי שבטווח הארוך, ניראה כי החברה בישראל תמחק ממסחר, ומשכך ניראה כי יתרת המניות הנסחרות בשוק עשויות להירכש בפרמיה על מחירן בשוק".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אינטק פארמה ממשיכה בטיסה 50% בשלושה חודשים היום +9%
  ישראל999 24/09/2017 16:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ובתקשורת שתיקה ששששקט
  סגור