שטראוס יוצאת לגיוס הון של כ-200 מיליון שקל מגופים מוסדיים; המניה מאבדת גובה

במקביל מעדכנת קבוצת שטראוס כי היא בוחנת גיוס הון נוסף באמצעות הנפקת מניות לציבור; המניה נופלת 2% במחזור ער במיוחד
 | 
עופרה שטראוס, צילום: תום להט
קבוצת שטראוס +1.17% שטראוס 9,182 +1.17% שטראוס בסיס:9,076 פתיחה:9,149 גבוה:9,212 נמוך:9,081 תמורה:9,431,928 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת היום (ג') על גיוס של כ-200 מיליון שקל מגופים מוסדיים כשלב ראשון בתהליך גיוס הון בדרך של הנפקת מניות. עיתוי הגיוס מגיע שבוע לאחר שדיווחה החברה על עסקת הענק שבמסגרתה תרכוש את מניות קרן TPG בחברת 'שטראוס קפה' תמורת סכום הנאמד בכ-257 מיליון אירו. כעת נראה כי מהלך הגיוס נובע בשל הצורך במזומנים להשלמת העסקה. בנוסף, עידכנה שטראוס כי היא בוחנת אפשרות לגיוס נוסף באמצעות הנפקה לציבור של מניות רגילות, אך עם זאת, הנפקה זו ותנאיה טרם נקבעו. 
בדיווח החברה נמסר כי כבר החלה בהתקשרות בהסכמים עם מספר גופים מוסדיים לביצוע הקצאה פרטית של מניות רגילות וכי בהתאם להסכמים כאמור תקצה החברה סך כולל של כ-3 מיליון מניות מניות אשר תהוונה כ-2.9% מההון המונפק של החברה ובכך מזכויות ההצבעה בה. 
נזכיר כי שטראוס פרסמה בשבוע שעבר את תוצאותייה הכספיות כאשר רשמה בסיכום הרבעון הרביעי ירידה של כ-22% בשורת הרווח הנקי שהסתכם לסך של 58 מיליון שקל. עם זאת, בסיכום השנה החולפת הציגה החברה דווקא שיפור של 14% בשורה התחתונה בהשוואה לתקופה המקבילה אתשקד, לסך של כ-335 מיליון שקל.
שחר פלורנץ, סמנכ"ל הכספים של קבוצת שטראוס התייחס למהלך ואמר "כחלק מחיזוק המאזן של קבוצת שטראוס אנחנו מבצעים היום גיוס הון פרטי, ובנוסף אנחנו בוחנים להמשיך את הגיוס דרך הצעה לציבור. המהלכים האחרונים שומרים על חוסנה הפיננסי של הקבוצה והיכולת שלה לצמוח הן בשוק המקומי והן בשווקים שמחוץ לשוק הבית".
עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס: "כקבוצת מזון ישראלית גלובלית, אנחנו מאמינים שהמהלכים האחרונים ממצבים את הקבוצה בעמדה חזקה להמשך צמיחה עקבית ועתידית בעסקי הליבה שלנו – לטובת כלל מחזיקי העניין של הקבוצה. אנחנו מלאי הערכה על האמון של המשקיעים בקבוצה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה