פרויקט מגורים של 100 יחידות דיור בבית כרם

שני מבנים גבוהי בעתודות הקרקע האחרונות בבית כרם שבירושלים
|
(1)
בית כרם

הוועדה המחוזית ירושלים החליטה לקדם תוכנית להקמת מתחם מגורים על עתודת הבנייה האחרונה בשכונת בית הכרם בירושלים.

התוכנית כוללת הקמת שני מבני מגורים בני 14 קומות בהם 100 יחידות דיור, שטח ציבורי וחניון ציבורי.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, בראשות עו"ד עמיר שקד, החליטה להפקיד תוכנית להקמת מתחם מגורים בשכונת בית הכרם בירושלים. מדובר בעתודת הקרקע האחרונה לפיתוח בשכונת בית הכרם.

התוכנית המוגשת ע"י רשות מקרקעי ישראל, הינה על שטח של כ-4.1 דונם, וממוקמת בין הרחובות רחל המשוררת ואיש שלום, בשטח בו הייתה ממוקמת תחנת חשמל. מדובר בתוכנית התואמת את תוכנית המתאר לשכונת בית הכרם, המקודמת כיום ע"י הוועדה המחוזית, המייעדת את השטח שהתפנה לטובת מגורים ושטח ציבורי פתוח עם חניון ציבורי תת-קרקעי.

בפני הוועדה הוצגו חלופות בינוי אשר הציגו נפחי בניה שונים על גבי שטח התכנית. הוועדה בהחלטתה תמכה בחלופה בה הוצגו שני בניינים בני 14 קומות אשר מאפשרים את ניצול הקרקע באופן יעיל תוך השארת שטח ציבורי פתוח רחב, נגיש ומיטבי הפונה כלפי פנים השכונה עם מעבר ציבורי המקשר בין שטח התוכנית אל מתחם הארזים הסמוך. עוד קבעה הוועדה כי במסגרת התוכנית יוקם חניון ציבורי ובו 50 מקומות חניה בתת-הקרקע וכן תבוצע הרחבה של הדרך, וזאת על מנת להקל על עומסי התנועה והחניה הקיימים באזור.

מתכננת מחוז ירושלים במינהל התכנון, שירה תלמי-באבאי ציינה כי "התוכנית מציעה הקמת מתחם מגורים ראוי ואטרקטיבי בחטיבת קרקע אחרונה הפנויה מבינוי בשכונת בית הכרם, תוך שיפור המרחב הציבורי ויצירת שטח ציבורי פתוח משמעותי לטובת תושבי השכונה".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למי שייך הקרקע ומי יבנה?
  ברגר 16/10/2019 14:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנחנו מידרדרים לקומוניזם
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות