עדכון: ח"כ לוי - אבקסיס משכה את ההצבעה על 90% משכנתא

ח"כ אורלי לוי- אבקסיס קיבלה את בקשת סגן שר האוצר ויו"ר הכנסת ומשכה את ההצבעה  הטרומית בהצעת החוק על 90% משכנתא 

|
(8)
אורלי לוי אבקסיס, צילום: מתוך עמוד הפייסבוק
הצעת החוק '90% משכנתא' (הקטנת ההון העצמי הנדרש לרכישת דירה) של ח"כ אורלי לוי- אבקסיס עלתה כעת לדיון במליאת הכנסת. כאשר לאחר הצגתה ביקש סגן שר האוצר ויו"ר הכנסת לאפשר דיון בהצעה זו במסגרת וועדת השרים לחקיקה בעוד כחודשיים. זאת לאחר שבתחילת השבוע (א') וועדת השרים לחקיקה החליטה לדחות את הדיון בהצעת החוק שהובילה את ח"כ לוי -אבקסיס להביאה להצבעה. יש לציין כי הדחייה נעשתה במקביל למהלך של שר האוצר ואנשי משרדו לאמץ יוזמה דומה במסגרת פרויקט 'מחיר למשתכן' (לכתבה בנושא).
ח"כ אורלי לוי- אבקסיס, משכה את הצעת החוק אך ביקשה שלא יתעלמו: "אדוני היו"ר אני נוטה לקבל את ההצעה ושהחוק ידון בוועדת השרים לחקיקה ובתנאי שתהיה החלטה סופית. כבר מהקמת הממשלה מושכים אותנו עם דחיות ודחיות. הנושא כה חשוב שאינני רוצה להפילו אך אני שבעה ממריחות". 
לוי אף טוענת כי הצעירים יפסידו פעמיים אם לא תאושר ההצעה: "מאחר והפרויקטים של 'מחיר למשתכן' אינם מתקיימים ברחבי הארץ אלא ביישובים ספציפיים. המשמעות היא שביישובים שלא ייכללו במסגרת 'מחיר למשתכן'  אותם זוגות צעירים שמבקשים להגשים את חלום הדירה יפסידו פעמיים – גם לא יזכו לאפשרות לרכישת קרקע זולה יותר וגם יהיו מודרים מהאפשרות לרכוש משכנתא לדירה ראשונה באמצעות הון עצמי מוקטן. בסופו של דבר, במשרד האוצר מקדמים כביכול 'אקט חברתי' - אבל למעשה יוצרים עוולה חברתית שתהווה עונש כפול לזוגות צעירים שיישארו בלי פיתרון שהצעת החוק כן תיתן להם".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  יסבך צעירים בחוב עצום שהמחירים בשיא (ל"ת)
  מבוא לכלכלה 29/02/2016 12:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  זה שהמסכנים יקחו 90% משכנתא. לוי הצדקנית החברתית
  העוול הכי גדול 17/02/2016 13:58
  הגב לתגובה זו
  3 1
  לא יודעת חשבון כל זוג שיקח מליון שח משכנתא יחזיר 1.6 מליון האוצר רק מרויח זמן ושומר על הבנקים. עד שהכל יתפוצץ ובגדול וכולנו נשלם על זה. האוצר וכל ההצעות המטופשות כביכול לטובת הציבור יוצא בועה של עליית מחירים משעבד את הצעירים למשכנתא לכל החיים. אז מה ההבדל בין לגור בשכירות ולשלם משכנתא כל החיים? מה עם מחיר הדירות ירד ואחד מהעבדי משכנתא יפוטר מהעבודה שלו? במקום לפעול להגדלת ההיצע המדינה מספסרת עוד ועוד עם הדירות. המדינה דומה לספק סמים מרגיל את הציבור לצרוך כסף רק הם מרויחים. צריך להגיד לצבור את האמת גם אם הם יקנו דירות וירשמו אותם על שמם הדירות בעצם שייכות לבנקים.
  סגור
 • 3.
  ואם לא...
  תקווה 17/02/2016 13:19
  הגב לתגובה זו
  0 2
  ואם לא יעזרו לנו לצעירים, נכים, רווקים ועוד, כאשר אין לנו הון עצמי של 25-30%, אני מציע לכל הזקוק לדירה ראשונה, לעבור לרמת הגולן. ואם האוכלוסיה תגדל באזור הגולן ידרש פיתוח רציני יותר באיזור, תעסוקה, בתי חולים, חינוך ובילוי.
  סגור
 • עדיף שיגור בשכר דירה כי זה יוצא יותר משתלם לו
  למי שאין הון 17/02/2016 14:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  משכנתא יש להחזיר ועוד עם ריבית וסיכונים. שכר דירה זה נטו מה שאתה משלם. אם בעל הבית מעלה אז עוברים דירה. לשלם 1000 שח למוביל משתלם יותר מאשר שיעלו לך שכ"ד ב 200 ש"ח . שילמדו לקח לא להעלות שכר דירה
  סגור
 • 2.
  אני אסביר לך במילים שגם את תביני
  כסף בבנק 17/02/2016 13:05
  הגב לתגובה זו
  7 1
  מחיר העגבניות גבוה אז כדי שכל המסכנים שאין להם כסף לאוכל יוכלו לקנות עגבניות נותנים להם כסף ואז נוצר ביקוש עוד יותר גדול לעגבניות והמחיר שלהם עולה אז נותנים להם שוב כסף וככה מנפחים בועה. רק שבניגוד לעגבניות עבור קניית דירה על כל שקל שאת נותנת למסכנים הם צריכים להלוות עוד ארבעה שקלים ובמכפלות הרבה יותר גדולות. גבירתי בשביל להוריד מחירים חייבים להוסיף היצע ולא להגדיל את הביקוש מתי תבינו את זה חבורת פופוליסטים "חברתיים" עאלק
  סגור
 • לא הבנתי
  אורלי לוי אבוקסיס 18/02/2016 20:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  או שכן הבנתי. אמה מה? רוצה לעשות רוח יענו אני עושה משהו למען הזוגות הצעירים. לא משנה שבסוף כולם יידפקו מזה עד העצם.
  סגור
 • הממשלה מרויחה יש לה תרנגולת מטילה ביצי זהב (ל"ת)
  נכון מאוד 17/02/2016 14:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  90% משכנתא זה האויר האחרון לבועה שינפץ אותה סוף סוף
  טיפשה 17/02/2016 12:25
  הגב לתגובה זו
  7 3
  וכרגיל על ידי הכי מקופחים ומסכנים
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות