מנהל מחוז ברשות מקרקעי ישראל ביצע עבירות בנייה חמורות; אתם תתעצבנו מהעונש שקיבל

חמי כסיף הורשע היום בעבירות של ביצוע עבודה בסטייה מתוכנית ובסטייה מהיתר ושימוש במקרקעין בסטייה מהיתר
|
(6)
שחיתות בצמרת
שחיתות בצמרת רשות מקרקעי ישראל: חמי כסיף,  מנהל מחוז ירושלים ברשות מקרקעי ישראל לשעבר, הורשע היום (א') בעבירות על-פי חוק התכנון והבנייה של ביצוע עבודה בסטייה מתוכנית, ובסטייה מהיתר ושימוש במקרקעין בסטייה מהיתר.
בחודש יולי 2013 נפתחה חקירה נגד כסיף נוכח חשדות לביצוע עבירות מרמה על ידו הנוגעות לביתו הפרטי בטרם החל לעבוד בתפקידו ברשות מקרקעי ישראל. בעקבות הפתיחה בחקירה  כסיף הושעה מתפקידו על ידי אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה. כתב האישום הוגש נגדו, לאחר שימוע, בחודש יולי 2014.
הרשעתו של כסיף וגזירת עונשו נעשו במסגרת הסדר טיעון שנחתם בעקבות הליך גישור בפני השופט צחי עוזיאל מבית משפט השלום בירושלים. על פי עובדות כתב האישום בהן הודה והורשע כסיף, הגיש  כסיף בקשה להיתר, שתאמה את הוראות תכנית המתאר, ואשר עפ"י החלטות רשות מקרקעי ישראל לא נדרש לשלם בגינה כל תשלום. בנוסף, יחידת דיור שלישית שהייתה בנחלה ושעל פי כללי רשות מקרקעי ישראל לא היה רשאי כסיף להותירה על כנה, סומנה, בעותק אחד של הבקשה להיתר שנותר במשרדי רשות מקרקעי ישראל, להריסה.
לאחר שקיבל כסיף טופס אכלוס (טופס 4) הוא הרס, ללא היתר, מחיצות שהפרידו בין יחידות הדיור ויצר תמהיל חדש בין יחידות הדיור בבית המגורים, החורג ממגבלות תכנית המתאר ומהיתר הבנייה, וזאת מבלי שביקש וממילא מבלי שקיבל לכך היתר, הקלה או אישור אחר על פי דין.
כמו כן, על פי תחשיב רשות מקרקעי ישראל בגין התמהיל החדש של יחידות הדיור והותרת יחידת הדיור השלישית על כנה, היה על כסיף לשלם לרשות מקרקעי ישראל מאות אלפי שקלים. תשלום שנחסך בדרך בה נקט הנאשם.
על כסיף הוטלו העונשים הבאים: קנס של 75,000 שקל, התחייבות על סך 100,000 שקל להימנע מביצוע עבירה על חוק התכנון והבנייה במשך 3 שנים, ביטול היתר הבנייה שניתן לבית מגוריו ומתן צו הריסה דחוי לשנתיים. במהלך תקופה זו עליו לקבל את הסכמת רשות מקרקעי ישראל להוציא היתר חדש לביתו. רשות מקרקעי ישראל תהיה רשאית לדרוש מכסיף את דמי החכירה והשימוש עבור מתן הסכמתה, בהתאם לכללים ונהלים של הרשות, ובדיעבד, עבור כל התקופה בה לא ניתנה הסכמת הרשות, כמפורט בכתב האישום.
בית המשפט ציין בפניו כי הנאשם התחייב להתפטר מידית מכל תפקיד ברשות מקרקעי ישראל, והתחייב שלא להגיש מועמדות לכל תפקיד בשירות הציבורי למשך 7 שנים.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  עונש חמור מהעונשים שמקבלים בסוג זה של עוורות (ל"ת)
  מומי 22/02/2015 13:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  מושחתים תמשיכו!
  עופר 22/02/2015 11:42
  הגב לתגובה זו
  0 1
  העם מזוכיסט וישוב לבחור ביבי, הרי במשמרת שלו חגגו חוגגים הכי הרבה על הקופה הציבורית
  סגור
 • 3.
  עונש חמור
  שושו 22/02/2015 11:38
  הגב לתגובה זו
  1 1
  במציאות הנכחית של המינהל הוא היה עדין וקבל עונש חמור מדי היו צריכים לתת לו מענק אי רמאות גדולה , ולהתנצל בפניו שעל קשקוש כזה מעמידים אותו לדין אם אני לא טועה הבוסים שם מאפרתי ועד בנצי כולם חגגו ומה אנחנו מתלבשים על איש קטן שבסהכ רצה שלילדים שלו יהיה בית לידו
  סגור
 • 2.
  דעתי לבדוק קירבתו למרכז ליכוד (ל"ת)
  אוספים בקבוקים 22/02/2015 11:34
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • לדעתי לבדוק קרבתו למרצ שרוצים לחלק את האדמה למסתננים (ל"ת)
  ביטוח בריאות על חשבו 22/02/2015 23:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  לאיזה מפלגה קשור הנאשם? ליכוד, ישראל ביתנו, אנא פרטו..
  אזרח 22/02/2015 11:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אולי קשור הנ"ל לשמאל? קשה להאמין שאין לו קשרים באחד ממרכזי המפלגות... ימין או שמאל.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות