סדר בבלגן: קבלנים יחויבו למסור מחירון של פריטים מרכזיים במפרט הדירה

כיום חייבים הקבלנים למסור לרוכשים את מפרט הדירה, אולם רוכש שלא מעוניין בפריט מסוים ומבקש זיכוי מגלה לרוב כי הזיכוי נמוך בהרבה ממחיר הפריט בשוק
 |  (4)
בבניין בבנייה, צילום: Bizportal
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ד') את צו מכר דירות שהגיש משרד הבינוי, העוסק בטופס של מפרט דירה. התיקון נועד לחייב את הקבלנים למסור לרוכשי הדירות מחירון של הפריטים העיקריים הכלולים במפרט הדירה, בהם מטבח, ריצוף וסניטציה ומחירון תוספות של נקודות מאור, חשמל וטלוויזיה.
כיום חייבים הקבלנים למסור לרוכשים את מפרט הדירה, אולם רוכש שלא מעוניין בפריט מסוים ומבקש זיכוי מגלה לרוב כי הזיכוי נמוך בהרבה ממחיר הפריט בשוק ונמוך מהמחיר בו רוכש אותו הקבלן. לכן הציע ח"כ מאיר שטרית לתקן את החוק כך שרוכשי הדירות יידעו בדיוק כמה יעלו להם השינויים או כמה יעלה להם להוסיף פריטים חדשים ושדרוגים. הצו שאושר היום קובע כי הקבלנים יחויבו לפרט מחיר זיכוי לרוכש בגין מ"ר ריצוף, חובת פירוט מחיר לזיכוי בגין ארונות מטבח, פירוט חומרי ארונות חדרי רחצה, גודלם ופירוט מחיר לזיכוי בגין כל ארון, פירוט מחיר לזיכוי על ארונות אחרים, פירוט מחיר זיכוי לרוכש על כלים סניטריים ופירוט מחיר זיכוי, שינוי מיקום ותוספת של אביזרי החשמל.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
הצו יכנס לתוקף 3 חודשים לאחר הפרסום ברשומות ויחול על כל בניין שבניית שלב היסודות שלו טרם החלה. יו"ר הוועדה אבישי ברוורמן ביקש ממשרד השיכון לעקוב אחר יישום החוק והצו בשטח ולהעביר בעוד כשנתיים לוועדת הכלכלה דיווח בנושא.
ח"כ שטרית אף התייחס לכך שהצו הוגש לאישור הוועדה באיחור רב. הוא הסביר כי הוועדה קבעה שעל שר הבינוי להגיש את הצו לאישור הוועדה תוך 90 ימים מיום אישור החוק -והחוק אושר לפני כשנה, במרץ 2014. "הקצבנו שלושה חודשים לשר והוא היה צריך לעמוד בזה. זה לא תקין שעברה כמעט שנה עד להגשת הצו, אך מוטב מאוחר מאשר לעולם לא", אמר שטרית.
שטרית התייחס גם לחוק שלו להגבלת שכר טרחת עורכי דין ברכישת דירה מקבלן. "הגיעו אלי פניות לפיהן בפרויקט גינדי כרמי גת יש ניסיון לעקוף את החוק ולהוציא מהרוכשים כסף לא על חשבון עורכי דין אלא על דברים אחרים, כמו ניסיון לגבות חצי אחוז מהעסקה על 'רישום במחשב' ועוד", אמר. ח"כ שטרית הודיע כי יעביר את הפניות למשרד המשפטים והיו"ר ברוורמן אמר כי יבקש מהרשות להגנת הצרכן לבדוק את הנושא.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מחירונים
  קבלן 18/02/2015 20:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קבלן משלם 50 שקל למ"ר לריצוף סלון 60 על 60 .... קבלן משלם 35 שקל למ"ר לחיפוי קיר .... הקבלן משלם 8,000 שקל למטבח ... הלקוח קונה אצל הספק במחיר כפול
  סגור
 • 3.
  הקבלנים יעלו את המחיר. לא יפסידו
  יועץ 18/02/2015 18:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כרמי גת גנבים? עזבו אותכם....בואו לנתיבות שדרות !!!
  סגור
 • 2.
  תתעוררו=קרטל דמגוג לניצול=בועהמעל50%=דור עני=מיתון!!!!! (ל"ת)
  בלוף יומי הרצהפראייר 18/02/2015 18:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  סתומים! המחיר נמוך לעומת השוק כי הקבלנים מקבלים...
  ירון 18/02/2015 17:54
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סתומים! המחיר נמוך לעומת השוק כי הקבלנים מקבלים מחיר נמוך משמעותית מהשוק לעומת אדם פרטי... אז בזיכוי אתם מצפים שייתן לו לפי מחיר רגיל ויפסיד כסף?
  סגור