אסטרטגית צמיחה: אלביט מערכות רוכשת את יתרת קינטיקס ב-110 מיליון ד'

עד כה החזיקה אלביט מערכות ב-51% ממניות קינטיקס ובעסקה הנוכחית רכשה מבעלי מניות המיעוט את 49% הנותרים
 | 
יוסף אקרמן
כמעט 11 שנים אחרי שנכנסה להשקעה בחברת קינטיקס השלימה היום (ג') אלביט מערכות את רכישת יתרת המניות בחברה הביטחונית בתמורה ל-110 מיליון דולר במזומן, אליהם יתווספו עד כ-8 מליון דולר בכפוף לתוצאות 2009.

עד כה החזיקה אלביט מערכות ב-51% ממניות קינטיקס ובעסקה הנוכחית רכשה מבעלי מניות המיעוט בקינטיקס את 49% הנותרים. לפי הסכם הרכישה, ההנהלה הבכירה הנוכחית תמשיך בתפקידה בחברת קינטיקס לתקופה של עד 12 חודשים מיום חתימת הסכם הרכישה.

קינטיקס, השוכנת בקריית שדה התעופה בישראל וחברת הבת האמריקנית שבבעלותה המלאה, Real-Time Laboratories, עוסקות בפיתוח וייצור מערכות ומוצרים מתקדמים בתחום בקרה אקלימית ומערכות להגנה מפני פגיעה ביולוגית וכימית עבור כלי רכב קרביים. כמו כן, החברה מפתחת ומייצרת מוצרים נוספים עבור כלי רכב יבשתיים, כגון מערכות הידראוליות, מערכות דלק, בלימה ומתלים, יחידות כח עזר (APU) למערכות הטענה בכלי רכב יבשתיים ולמערכות הידראוליות בכלי תעופה. מרבית לקוחותיה של קינטיקס הם בישראל, באירופה ובארה"ב.

תחומי הפעילות של קינטיקס תואמים את פעילות אלביט מערכות בתחום הרכב הקרבי המשוריין, ובאלביט צופים שמיזוגה לתוך החברה יביא ערך מוסף ויחזק עוד יותר את מיצובה של אלביט מערכות כמובילה עולמית בתחום זה.

נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות יוסי אקרמן אמר: "אנו מקבלים בברכה את עובדיה המסורים של קינטיקס לרגל הצטרפותם למשפחת אלביט מערכות. רכישת יתרת המניות בקינטיקס משקפת את האסטרטגיה ארוכת-הטווח שלנו לצמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות של חברות בעלות טכנולוגיה משלימה עם ערך סינרגטי גבוה".

קינטיקס נוסדה בשנת 1985 כמפתחת ויצרנית של פתרונות מותאמים לצרכי התעשייה הביטחונית. מאז, מיסדה החברה את המוניטין שלה בענף הביטחוני והמשיכה לגדול ולהתרחב עד הגיעה לגודלה הנוכחי. כיום מונה החברה כמאתים וחמישים עובדים .

ביולי 1998 נכנסה אלביט מערכות לראשונה להשקעה בחברת קינטיקס כאשר רכשה 34% ממניות החברה תמורת 2.6 מיליון דולר וקיבלה להגדלת החזקה ל-51%. באפריל 2000, ניצלה אלביט את האופציה שניתנה לה. כלומר, השווי של קינטיקס זינק במהלך השנים מ-7.64 מיליון דולר ל-224.5 מיליון דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה