נרשמים למחיר למשתכן? זו הטבלה שאתם חייבים לראות

ניתחנו עבורכם את נתוני הגרלת מחיר למשתכן: איפה ההנחה הכי גבוהה? מה התשואה בשקלול המענקים, ומה הסיכוי שלכם בכלל לזכות בכל עיר?
|
(9)
משה כחלון, צילום: אלעד מלכה
ההרשמה להגרלה הגדולה הרביעית של מחיר למשתכן (חודש מרץ) בעיצומה ותסתיים במוצאי שבת (10.03.18). לקראת סגירת ההרשמה להגרלות Bizportal בדק עבורכם את כל המספרים החשובים לצורך קבלת החלטה ובחירת ההגרלות אליהן תרצו להירשם.
מהו הסיכוי שתזכו בכל הגרלה? מהו שיעור ההנחה ביחס למחירי השוק? מהו המחיר הצפוי למטר רבוע לאחר שקלול מענקים, מחירי מרפסות, מחסנים וחניות? ומהי התשואה הצפויה לזוכים שיציעו את הדירה לשכירות? 
הבדיקה מעלה כי סיכויי הזכייה לבני המקום, בבית שמש, חריש, מצפה רמון, נהריה, נתיבות, עפולה, קרית ביאליק, קרית גת וקרית ים ודאיים - סיכוי של 100%. מנגד, סיכויי הזכייה הנמוכים ביותר הינם בירושלים עם סיכוי של כ-1% ורחובות עם סיכוי של כ-4%.
באופן דומה, סיכויי הזכייה הגבוהים ביותר לזכאים מסדרה א' הינם בהגרלות בבית שמש, חריש, מצפה רמון, נהריה, נתיבות, עפולה, קרית ביאליק, קרית גת וקרית ים עם סיכוי של 100%. מנגד, סיכויי הזכייה הנמוכים ביותר הינם בירושלים עם סיכוי של כ-1%, גני תקווה ורחובות עם סיכוי של כ-3%.
על פי נתוני ההרשמה העדכניים (ליום 4 במרץ 2018), עבור הזכאים מסדרה ב' סיכויי הזכייה אפסיים במרבית הפרויקטים בסבב ההגרלות הראשוני, למעט בחריש, נהריה, נתיבות, קרית ביאליק, קרית גת וקרית ים עם סיכויי זכייה ודאיים - 100%.
עם זאת, נדגיש כי כל משתתף זכאי להירשם להגרלות ב-3 ערים, באופן בו לאחר הזכייה באחת מהן יבוטל הרישום מההגרלות בשתי הערים הנוספות אליהן נרשם. כלומר, סיכויי הזכייה בפועל צפויים להיות גבוהים יותר מהאינדיקציה המוצגת בטבלה.
ההנחה הגבוהה ביותר ביחס למחירי השוק תינתן במבשרת ציון עם מחיר מתואם למ"ר של כ-12 אלף שקל (לאחר שקלול מענקים, מרפסות, מחסן וחניות), המשקף הנחה של כ-41% ביחס למחיר הממוצע למ"ר במועצה המקומית. מנגד, את שיעור ההנחה הנמוך ביותר ביחס למחיר השוק יקבלו הזוכים באחוזה שבחיפה, אשר צפויים לשלם מחיר מתואם של כ-16.8 אלף שקל למ"ר, המשקף הנחה של כ-5% בלבד ביחס למחיר הממוצע למ"ר באזור.
בשקלול כל הנתונים לעיל, עבור הזוכים שיציעו את הדירות להשכרה,צפויה התשואה הגבוהה ביותר בחצור הגלילית - תשואה מוערכת של כ-7% על ההשקה ואילו התשואה הנמוכה ביותר על ההשקעה צפויה לזוכים בדירות באחוזה - תשואה מוערכת מעט נמוכה מ-3%.
הטבלה המלאה לפניכם:

 (1) אומדן בלבד. לא פורסם פירוט הנרשמים בני המקום לפי פילוח הסדרות א',ב'.
 (2) אומדן מחיר למטר רבוע, כולל מענק ולאחר העמסת מחירי מרפסות, מחסן וחניות.
 (3) הנחה לפי מחיר מתואם למ"ר ביחס למחיר שוק, כפי שפורסם באתר מדלן.
​ (4) תשואה חזויה לפי אומדני תשואת דירות באזור מאתר מדלן, בשקלול המחיר המתואם למ"ר.
לפני פתיחת ההרשמה להגרה הגדולה של מחיר למשתכן לחודש מרץ, פרסמנו אינדיקציה ראשונית למחירים וההנחות הצפויות בהגרלות, בהתאם לנתונים שפורסמו על ידי משרד האוצר. בדיקת Bizportal העלתה כי נתונים אלו כללו את המחיר למ"ר בהגרלה בה נקבע המחיר הנמוך ביותר בכל עיר, ללא שקלול מענקים ולפני העמסת מחירי מרפסות, מחסן וחניות.
 
כעת, לאחר פתיחת ההרשמה ובהתאם לנתוני ההגרלות נכון ליום 4 במרץ, בדקנו מהם סיכויי הזכייה ומהו המחיר הממוצע למ"ר בכל עיר, לאחר שקלול המחיר הממוצע בכל ההגרלות הקיימות בכל עיר, נטרול מענקים ממחירי הדירות והעמסת מחירי מרפסות, מחסן וחניות. 

בנוסף, ביצענו התאמה של המחיר למ"ר רבוע אשר פורסם במסגרת ההגרלות של מחיר למשתכן, למחיר למ"ר מתואם - הכולל העמסת מחירי מרפסות, מחסן וחניות, בעזרתו של דוד דדון, שמאי מקרקעין בעל ותק של כעשרים שנה בתחום השמאות בישראל, אשר בין היתר, העניק שירותי שמאות, למשרדי ממשלה, רשויות מקומיות וגופים מוסדיים.
לצורך אומדן התשואה הצפויה על ההשקעה עבור זוכים שיציעו את הדירה לשכירות, נעזרנו בנתונים אודות מחירי שוק והתשואה על דירות בכל עיר, כפי שפורסמו באתר מדלן. 
 
הבהרה
המחיר למ"ר, התשואה והיקף ההנחה ביחס למחירי השוק מבוססים על אומדנים בלבד על בסיס מחירים ממוצעים באזור בכללותו, ללא התחשבות בשכונה הספציפית של כל פרויקט. הנתונים המפורסמים בכתבה נאספו ממאגרי מידע שונים וכוללים הערכות ואומדנים אשר מטרתם לספק מידע אשר עשוי לסייע לזכאים בבחירת ההגרלות המועדפות עליהם. בנוסף, הסיכויים לזכייה בכל הגרלה הינם נכון למועד פרסום נתוני משרד האוצר (4 במרץ 2018), אינם מביאים בחשבון את ביטולי ההרשמות העודפות לאחר הזכייה של חלק מהזכאים כאמור לעיל וצפויים להשתנות עד מועד סגירת ההרשמה להגרלות.
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  שר הוצר הכי טוב שהיה מאז ומעולם למדינה שלנו -תמשיך ככה (ל"ת)
  אלוהים 17/03/2018 14:40
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 7.
  כתבה שקרית
  אחד שמבין 15/03/2018 13:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שכחו לקחת בחשבון את רמת הדירות, רמת האוכלוסייה, סטיגמה שתדבוק לנצח (כמו שיכון עמידר), את ההגבלות במכירה (לחכות 8 שנים לפחות), את העובדה שתהיה הצפת מכירות עוד 8 שנים, את הקושי להשכיר בשל ריבוי משקיעים, את הסיכון של קבלנים חסרי ניסיון. כל האלמנטים האלה מיתרגמים לכסף. הטבלא פשוט בדיחה. הדירות בכלל לא נמכרות ריאלית מתחת למחיר השוק. מקבלים הנחה על מוצר סוג ב'. במרכז אולי שווה אבל לא הייתי בכלל מתקרב בכלל למחיר למשתכן בפריפריה
  סגור
 • 6.
  המתנה 5 שנים לדירה משמעה תוכנית כושלת קולוסלית
  הגיע הזמן לחשוף האמת 09/03/2018 05:35
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לא יתכן שזוג צעיר ישלם גם שכ"ד ובמקביל יתחיל לשלם משכנתא על דירה שיקבלו בעוד 5 שנים(!!!!) למה לא עורכים כתבה בנדון, אל כמות הדחיות של הזוכים
  סגור
 • כי אתה משקר בתגובתך
  עמוס 10/03/2018 09:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  משלמים משכנתא רק מרגע שמתחילים בניה.. זה בערך שנתיים ולא 5 שנים.. נכון שיכולים להמתין מספר שנים עד רגע תחילת הבניה, אבל לא משלמים משכנתא במקביל
  סגור
 • 5.
  תכנית מטומטמת של שר אוצר מטומטם (ל"ת)
  אאא 07/03/2018 22:44
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • 4.
  כתבה טובה, רק חבל שלא בדקתם
  אקי 07/03/2018 17:22
  הגב לתגובה זו
  3 1
  חבל שלא בדקתם לפי שכונות בהם ממוקמים הפרוייקטים. זה היה נותן תמונה הרבה יותר נכונה לגבי המחיר למ"ר, ההנחה והתשואה...
  סגור
 • 3.
  אני קורה לכל הנירשמים להחרים את המלכודת דבש
  רועי 06/03/2018 15:52
  הגב לתגובה זו
  11 9
  הפרזנטור של הקבלנים בלחץ אני מקווה שאף לו ירשם לתוכנית הזדונית פשוט אסון....אני הזוי שהציבור נותן בנוכל הזה אמון....אנחנו לא לו קונים עד שהמחירים מתרסקים 70 אחוז לפחות
  סגור
 • 2.
  מערכת התגובות גרועה (ל"ת)
  מומחה לקנוניות 06/03/2018 15:34
  הגב לתגובה זו
  6 3
  סגור
 • 1.
  כתבה מעניינת מאוד (ל"ת)
  צ 06/03/2018 15:09
  הגב לתגובה זו
  6 3
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות