קרן ויולה רוכשת את נגב קרמיקה בעד 75 מיליון שקל והסדר חוב מול הבנקים

|
לב לבייב, צילום: בוצ'צ'ו

לאחר משא ומתן ארוך עם הבנקים המלווים נחתם הסכם למכירת נגב קרמיקה מקבוצת אפריקה ישראל לקבוצת ויולה יחד עם קבוצה בראשות איש העסקים יריב לרנר לפי שווי של כ-335 מיליון שקל.  העסקה מורכבת מפריסת חוב של כ-260 מיליון שקל ע"י הבנקים בנוסף להזרמה של כסף חדש לחברה בהיקף של עד 75 מיליון שקל על מנת לשפר את תזרים המזומנים שלה. במסגרת ההסכם שנחתם, נגב קרמיקה תקצה לרוכשת מניות רגילות שיהוו לאחר הקצאתן 100% מהון המניות המונפק והנפרע של נגב. כמו כן, תשקיע הרוכשת בנגב סכום שינוע בין 50 ל-75 מיליון שקל.

נזכיר כי ברבעון נגב קרמיקה גררה את אפריקה תעשיות 0% אפריקה תעשיות 451 0% אפריקה תעשיות בסיס:451 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: להפסד צורם של כ-300 מיליון שקל לאחר שנגב מחקה כ-150 מיליון שקל משווי המפעל בירוחם.
 
כחלק מרצינות הכוונות במסגרת ההסכם, קרן ויולה תעמיד לרשות החברה בנאמנות, תוך 48 שעות ממועד החתימה על הסכם, סך של 10 מיליון שקל. כאשר היה והעסקה לא תצא לפועל יחולט סכום הפיקדון כפיצוי מוסכם על הצדדים. משרד עו"ד ברנע ושות' ליווה את קבוצת הרוכשים בעסקה. כמו כן, העסקה כפופה לאישור בית המשפט והממונה על ההגבלים העסקיים.

יקי ודמני, מנכ"ל אפריקה תעשיות וקבוצת נגב אמר כי, "הנהלת החברה נפרדת היום מנגב, חברה שהיתה מזוהה עם קבוצת אפריקה ישראל לאורך שנים,  ברגשות מעורבים, מתוקף האתגרים המורכבים עימם התמודדה החברה בשנים האחרונות. לנוכח הסיטואציה המורכבת שנוצרה כל שעמד לנגד הנהלת הקבוצה היה הצלת החברה על ידי המשך קיומה, ושמירה על מקומות התעסוקה של מאות עובדיה ברחבי הארץ. לצד, הקפדה יתרה שהספקים ולקוחות החברה לא ינזקו אף הם בתהליך זה. בהזדמנות זו, אנו רוצים להודות לבנקים המלווים שגילו אחריות מקצועית וחברתית ולגיזה שליוו את החברה בהליך המכירה".

רותי שמחה, מייסדת ושותפה כללית בויולה קרדיט, ציינה: "אנחנו רואים בנגב חברה ישראלית ותיקה מובילה בתחומה, בעלת מותג מוביל ואהוב ועובדים מסורים. אנו בטוחים שבעזרת ניהול מצטיין, צמצום החוב והזרמת כסף חדש לחברה ניתן להחזירה להיות חברה יציבה ומשגשגת כפי שהיתה שנים רבות ולהבטיח בית יציב למאות עובדיה המסורים".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות