סקר חדש בסין סותר את נתוני הממשלה ומצביע על שיפור בכלכלה

האם הכל ורוד בכלכלה השנייה בעולם? בסקר נרשם גידול בביקוש האשראי, עלייה במכירות הקמעונאיות ועלייה בייצור. "סטייה משמעותית מהנרטיביים הנוכחיים של 'עגמומיות ואובדן'"
|
(1)
למי להאמין?
הסטטיסטיקה הרשמית של סין מפגרת מאחורי נתונים עצמאיים ובלתי תלויים שמראים על שיפור בכלכלה השנייה בגודלה בעולם, כך עולה מסקר פרטי חדש, המבוססת על מודל ספר הבז' של הפדרל ריזרב האמריקני.

הסקר שמתייחס לרבעון האחרון ומתבסס על ראיון עם 2,000 מנהלי חברות ובנקאים, מצא שהמכירות הקמעונאיות והייצור התחזקו בעוד מכירת נכסים גדלו. "ממצאים אלו סוטים באופן משמעותי מהנרטיביים הנוכחיים של 'עגמומיות ואובדן", אמר נשיא החברה שערכה את הסקר, CBB, לילנד ר' מילר וקרייג צ'רני, מנהל המחקר.

לפי הדו"ח, ארבעה מתוך כל חמישה קמעונאים רואים מכירות גבוהות יותר בחצי שנה, חלק גדול יותר מברבעון הראשון, וזאת בניגוד לנתונים ממשלתיים שהראו על הצמיחה הנמוכה ביותר במכירות מאז שנת 2006 בחודש מאי. הבנקאים צופים זמינות הולכת וגדלה של הלוואות ו-46% מהחברות מתכננות ללוות, "דבר המצביע על גידול יציב למדי בביקוש לאשראי."

הסקר מצביע כי האמצעים של סין להיחלץ מהאטה העמוקה ביותר מאז שנת 2008 עשויים להתגלות כמגבירי צמיחה למרות שמשבר החובות באירופה נוגס בייצוא המדינה. הממשלה הורידה את הריבית בחודש שעבר בפעם הראשונה מזה יותר משלוש שנים וקיצצה את חובת הנזילות של הבנקים (יחס הרזרבות) שלוש פעמים מאז חודש נובמבר תוך האצת האישורים לפרויקטים להשקעות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  להציג יותר מדי צמיחה זה לא טוב להם
  הממשלה שם שקרנית 05/07/2012 10:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם הכלכלה בירידה אז הממשלה יכולה לאחר בתשלומים ,למכור יותר ביוקר לקניינים בחו"ל, לגייס כספים בזול ולקבל עזרה מחו"ל, אם אתה במצב טוב אתה לא צריך עזרה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות