האם זה הזמן לקנות דולרים?

רפאל מנשהוף אנליסט ואסטרטג מטבעות - פינוטק קבוצה למסחר. השקל המשיך במסע התחזקותו גם בשבוע שעבר, כשעלה פעם נוספת באחוז אחד והגיע לשיא חדש ברמה של 3.917, שער שנראה לאחרונה בשנת 1998.
|
האם זה הזמן לקנות דולרים?

מייד אחרי עלייה זו, תיקן הדולר/שקל בחזרה, ונסגר ברמה של 3.932. כלכלנים בשוק צופים כי נגיד יוריד את שער הבסיס בעוד 0.25%, לרמה של 3.5%, על מנת לעמוד ביעד האינפלציה. צפי להורדת ריבית זו עשוי להאט את מגמת התחזקות השקל אל מול הדולר.

על אף התחזיות לשינוי שער הריבית, משקיעים זרים ממשיכים להאמין בכלכלה הישראלית, ולהזרים כסף זר לתוך תחומי ישראל ובכך לגרום לתיסוף בשקל. הסיבה מרכזית לכך שמשקיעים עדיין תומכים בכלכלתה הזעירה של ישראל, היא צירופה הקרוב לארגון המדינות המפותחות OECD, עובדה שמעודדת תחושת ביטחון בנוגע לכך שמדינת ישראל אכן נמצאת במצב כלכלי טוב.


*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות