המדדים בוול בסטריט זינקו בתגובה להחלטת הפדרל ריזרב

הנאסד"ק המריא 2.71%, והדאו קפץ 2.51%. לאחר הפחתת הריבית הראשונה מזה שנים. הישראליות בוול סטריט לא איחרו להגיב: טבע התקדמה 1.52%, סרגון טסה 7.07%, אלווריון התחזקה 4.12%
|
המדדים בוול בסטריט זינקו בתגובה להחלטת הפדרל ריזרב

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את המסחר בעליות שערים חדות לאחר הפחתת ה'פד' ב-0.5%, והורדת ריבית הניכיון ב-0.5%.

השוק המתין בכליון עיניים להחלטת הריבית של וועדת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב (בשעה 20:15 שעון ישראל), ציפה לירידה של בין 0.25% לבין 0.5% בריבית לטווח-קצר. אבל חוץ מהציפייה לפד, המשקיעים קיבלו בברכה את תוצאות בנק ההשקעות Lehman Brothers, הקמעונאית Best Buy וענקית התוכנה Adobe Systems, אשר עקפו את התחזיות לרבעון השלישי.

"הכל מלבד 23 כלכלנים היו מופתעים", אמר Alan Skrainka, אסטרטג בכיר ב- Edward Jones. מרבית הכלכלנים היו סבורים כי תתרחש הורדה של 25 נקודות הבסיס, במקום חצי אחוז מה שלמעשה עשה הבנק המרכזי בארה"ב.

כמו כן, מדד המחירים ליצרן פורסם והצביע על ירידת הלחצים האינפלציוניים אצל היצרנים באוגוסט.

הפד הקל מעט היום, לראשונה, במדיניות והוריד את שיעור המדד על הריבית לטווח-קצר, לאחר ששמר עליה ללא שינוי לאורך יותר משנה. רוב הכלכלנים סברו שהבנק המרכזי יחתוך את הריבית ב-0.25% ל-5%, אבל ישנם כאלה אשר שציפו להורדה חדה יותר של 0.5% ל-4.75%, כדי לעזור לשווקים הפיננסים. כמו כן, הפד ביצע צעד נוסף אשר אותת לשוק שהנזילות זמינה, על ידי הורדה נוספת של ריבית הניכיון ב-0.5% (discount rate – הריבית שבה מלווים הבנקים אחד לשני).

מדד הנאסד"ק סגר בעלייה של 2.71% לרמה של 2,651 הנקודות. סגר בעלייה של 2.51% לרמה של 13,739 הנקודות.

נפט

מחירי הנפט ממשיכים לנשוק לשיאים חדשים, בצל החשש כי הביקוש הגובר יקטין את מלאי הנפט לתקופת החורף. מחר צפוי להתפרסם דוח של מחלקת האנרגיה שצפוי להציג ירידה נוספת במלאים כאשר מלאי הנפט לחימום נמצא נמוך בכ- 13% מממוצע של חמש שנים.

מאקרו

כנראה שאם אתה קבלן מגורים בארה"ב המצב שלך לא כל כך טוב. אינדקס האיגוד הלאומי של הקבלנים נפל ב-2 נקודות נוספות ורשם קריאה של 20 הנקודות- רשם שפל מאז ינואר 1991. הקריאה הנמוכה נבעה מהחולשה האחרונה במכירות הבתים, הצפייה למכירות חלשות בעתיד והפרספקטיבה הכלכלית לשוק המגורים.

מדד ה- ICSC-UBS למכירות הקמעונאיות לשבוע שהסתיים ב-15 לספטמבר, פורסם והצביע על ירידה שבועית של 1.1% במכירות החנויות הקיימות מעל לשנה, ירידה חדה שלא משנה הקצב השנתי של 2.9%. הנתונים היו מעורבים ברחבי המדינה.

נתון המאקרו שמשקף את האינפלציה ששררה אצל היצרנים בחודש אוגוסט - מדד המחירים ליצרן – התפרסם כשעה וחצי לפני הפתיחה וירד ב-1.4% בעוד הוא עוקף את הציפיות לירידה של 0.4% בעוד ליבת המדד התחזקה ב-0.2%. הדו"ח היום מקל מעט על הלחצים האינפלציוניים אך מאז זינקו מחירי האנרגיה והוציאו מעט את השמחה.

מספר הבקשות לעיקולי נכסים זינקו ביותר מפי שתיים מאוגוסט שעבר, וקפיצה של 36% מחודש יולי. הטרנד הנוכחי מסמל כי בעלי בתים רבים מתקשים משמעותית לשלם את תשלומי המשכנתאות בזמן, או למכור את בתיהם ברקע למשבר בשוק הדיור.

אמריקניות במרכז

עונת הדוחות של בנקי ההשקעות נפתחת היום עם תוצאות Lehman Brothers (סימול: LEH). המשקיעים יחכו לראות רמזים בדוחות עד כמה חודש אוגוסט פגע בבנקים הגדולים.

עוד בין המדווחות מרכזות עניין, ענקית רשת הקמעונאיות Best Buy (סימול: BBY), ורשת המסעדות Darden Restaurants (סימול: DRI). חשוב לציין, שתוצאות הקמעונאיות חשובות מאוד לכיוון מצב הצרכנים בארה"ב לאור משבר האשראי.

מניות GENERAL MOTORS (סימול: GM) עמדו היום במרכז. בנק ההשקעות Goldman Sachs הוריד את המלצתו למניות החברה ל-"ניטרלי" מ-"קנייה", לאחר שציין שהויתורים האחרונים שנעשו על ידי האיגוד כך מגולמים במניות.

מניות E-Trade Financial (סימול: ETFC) נסחרו בסנטימנט שלילי , אחרי שהחברה פרסמה אזהרת רווח והודיעה שהיא תצא מפעילויות מכירת המשכנתאות ותבצע ארגון מחדש לחטיבת מכירות הסחר שלה.

חברת APPLE COMPUTER (סימול: aapl) הודיעה שהיא תמכור את ה-iphone בבריטניה החל מה-9 בנובמבר במחיר של 269 פאונד (542 דולר) ליחידה. כצפוי, מכשירי ה-iphone יעבדו על רשת o2, חטיבה של ענקית הטלפוניה הספרדית telefonica (סימול: tef).

חברת אמריקן אקספרס (AMER EXPRESS ) הודיעה היום (ג') כי היא הסכימה למכור את יחידת הבנקאות הבינלאומית לחברת Standard Chartered, הבריטית תמורת 1.1 מיליארד דולר. אמריקן אקספרס הודיעה כי תקבל לידיה סכום של 300 מיליון דולר במזומן, ועוד הערך נטו של בנק אמריקן אקספרס במזומן, שנאמד ב-860 מיליון דולר נכון ל-30 ביוני.

ישראליות במרכז

חברת Stada הגרמנית זכתה במכרז אשר ערכה AOK (קופת החולים הגדולה בגרמניה) לאספקת 23 מולקולות גנריות במחירים מוזלים בהיקף מכירות של 260 מיליון יורו. על פי הידיעה גם טבע השתתפה במכרז.

מניות אינטרנט זהב חו"ל (סימול: igld), נסחרו בהמשך להודעת החברה על כך שהיא שוקלת להנפיק בנאסד"ק שתים מחברות הבת שלה. החברות המדוברות הינם חברת 012 סמייל תקשורת, אחת מספקיות האינטרנט ושירותי הטלפוניה המובילה בישראל, ואת חברת סמייל מדיה, אשר מנהל פורטלי אינטרנט ואתרי מסחר.

חברת און טרק NAS (: otiv), מהחברות המובילות בעולם בתחום פיתוח וייצור טכנולוגיית כרטיסים חכמים המופעלים ללא מגע, המבוססים על מעבדים זעירים, microprocessors, ומיועדים לזיהוי, תשלומים, מערכות תשלום דלק ואפליקציות נוספות, הודיעה היום כי חברת הבת שלה, בבעלות מלאה, intercard systemelectronic, פתחה מפעל ייצור חדש בעיר bad durrheim שבגרמניה.

מניות אי.סי.איי טלקום (סימול: ECIL), ספקית גלובלית לפתרונות גישה ותמסורת, נסחרו על רקע הדיווחים במדיה, כי החברה במגעים למכירת שלושה מהמפעלים שלה לחברת Flextronics International במחיר של 270 מיליון דולר. כמו כן, בהודעה נפרדת הודיעה החברה היום, כי פלטפורמת הדגל HiFOCuS אשר מספקת גישה בפס רחב, תומכת כעת בלמעלה ממיליון מנויי IPTV ברחבי העולם.

חברת קומברס , חברה הבת של קומברס טכנולוגיות בע"מ, והספקית המובילה של תוכנות ומערכות להפעלת יישומי מולטימדיה על גבי רשתות קוויות ואלחוטיות ושירותי בילינג, הודיעה אתמול, כי ספקית שירותי הטלפוניה הבריטית, inclarity, בחרה בפתרון המשולב של קומברס ipcentrexו- ip trunking במטרה לספק שירותי fixed mobile convergence ללקוחותיה ועל מנת להמשיך להגדיל את שליטתה בתחום ה voip.

חברת אלדין חו"ל נסחרת בהמשך להודעת אמש, כי מספר אישים בולטים בתעשייה וכן כמה מלקוחות החברה מכהנים כיום בוועדה המייעצת לנושא ה-drm (ניהול זכויות דיגיטלי) של אלדין, קבוצה אשר תורמת תובנות והמלצות רבות חשיבות, המיועדות לסייע לשגשוג שוק ה-drm של התוכנות וכליו.

חברת פוינטר חו"ל (סימול: PNTR), ספקית מובילה של שירותים לחברות הביטוח ולבעלי רכבים, הכריזה היום על השלמת הרכישה של הנכסים והפעילויות של חברת Cellocator.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות