ישראל דורגה בדירוג העליון במדד השחיתות בעסקאות בינ"ל לראשונה

יחד עם ישראל נמצאות ארה"ב, גרמניה, בריטניה, איטליה, שוויץ ונורבגיה; הדירוג הושג, בין היתר, בזכות האכיפה בפרשות השחיתות בטבע ושיכון ובינוי
 |  (6)
שרת המשפטים, איילת שקד, צילום: דיאגו מיטלברג
משרד המשפטים מדווח הבוקר (ד') כי ישראל דורגה בדירוג הטוב ביותר במדד השחיתות בעסקאות בינלאומיות לראשונה. יחד עם ישראל נמצאות בקבוצת הדירוג הגבוהה ביותר 6 מדינות נוספות – ארה"ב, גרמניה, בריטניה, איטליה, שוויץ ונורבגיה.
הדירוג שמשמעותו הכרה בישראל כמדינה הפועלת בצורה אקטיבית כנגד תופעות של שחיתות בזירה העסקית הבינלאומית, הושג, לאחר שבפעם האחרונה שפורסם המדד בשנת 2015 דורגה ישראל בדירוג הנמוך ביותר, שמשמעותו היעדר אכיפה.
על פי הדיווח, ארגון "שקיפות בינלאומית" (Transparency International) דירג את ישראל לראשונה בדירוג הטוב ביותר במדד "השחיתות בעסקאות בינלאומיות", שהתפרסם הבוקר. שקיפות בינלאומית הינו ארגון חברתי גלובאלי אשר פועל לא למטרות רווח ועוסק במאבק העולמי נגד שחיתות בעולם השלטוני ובעולם המסחרי.
הארגון פועל באמצעות קואליציה כלל-עולמית בה חברות מעל 100 מדינות, ומטרתו העיקרית היא המאבק בשחיתות באמצעות נורמות של אתיקה ושקיפות. לארגון סניף ישראלי – עמותת שקיפות בינלאומית ישראל (שבי"ל), בראשה עומדת כיום נשיאת בית הדין הארצי לעבודה לשעבר, השופטת בדימוס נילי ארד. העמותה הציגה בפני קובעי הדירוג בארגון העולמי את הצעדים הננקטים בישראל בתחום המאבק בעבירת שוחד עובדי ציבור זרים.
  
הדירוג כפי שמפורט בדו"ח, הינו פרי של תוצאות המאבק בתופעה ומאמצי האכיפה ובין היתר, שיפור ועלייה בשיתוף פעולה בינלאומי באכיפת עבירת שוחד עובד ציבור זר, צעדים שננקטו ברשות המיסים וברשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים, והעלאת המודעות לעבירת שוחד עובדי ציבור זרים ולאחריות פלילית של תאגידים בסקטור הציבורי ובסקטור העסקי.
בנוסף, מזכיר הדו"ח את ההרשעה של חברת ניפ גלובל בבית המשפט בגין שוחד עובדי ציבור בממלכת לסוטו באפריקה, וכן את ההסדר המותנה שנחתם מול חברת טבע על פי חוק ניירות ערך. עוד מוזכרות בדו"ח חקירות שונות המתנהלות על ידי יאח"ה להב במשטרת ישראל, בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה, ביניהן החקירה בעניינה של חברת שיכון ובינוי.
 
הדו"ח של ארגון שקיפות בינלאומית מסתמך בין היתר על הליך הביקורת שערכה לישראל קבוצת העבודה למניעת שוחד בעסקאות בינלאומיות של ארגון ה-OECD והסתיים בהצלחה בנובמבר 2017.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  חחחחח.... (ל"ת)
  השמאל אוכל חוקן... 12/09/2018 20:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  איך הצליחו להסתיר
  אזרח 12/09/2018 19:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הכבוד להם שהצליחו להסתיר את הגמ"ח שהיא מכבסת הכסף הגדולה בעולם. או שהסוקרים קיבלו משהו... לא אתפלא
  סגור
 • 2.
  מסתבר שהגנים היהודיים לא משתנים (ל"ת)
  יוסי 12/09/2018 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  חבל שלא בודקים את דרגת השחיתות בתוך המדינה שזה כבר סיפו
  תום 12/09/2018 10:56
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סיפור עצוב ומציאות יום יומית כי אז היינו מקום ראשון בתחרות המדינה המושחתת וזה עובדה ולא סתם דיבורים לצערנו
  סגור
 • 'השחיתות הפוליטית' -המצאה של השמאל כדי להסיט מההישגים
  גדי 12/09/2018 18:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בזכות ממשלת נתניהו המדינה היגיעה להישגים שלא היו כמותם מאז כינון המדינה , בכלכלה, בביטחון ובמדיניות החוץ
  סגור
 • מקום 100 בשיעור הצמיחה העולמית. ממש הישג מדהים!!!!!
  מר גדי היקר 13/09/2018 12:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפילו עיראק עקפה אותנו.
  סגור