אלעד קנדה רוכשת קרן ריט קנדית בכ-300 מיליון דולר

אלעד קנדה הנמצאת בבעלות יצחק תשובה רוכשת את קרן ריט הקנדית Agellan אשר מחזיקה נכסים בכ-700 מיליון דולר

 | 
רפי לזר מנכ"ל אלעד קנדה, צילום: חן גלילי
אלעד קנדה מדווחת היום (ד') על רכישת קרן הריט הקנדית Agellan אשר נסחרת בבורסה בטורונטו. הקרן מחזיקה נכסים בכ-700 מיליון דולר קנדי אשר מפוזרים ברחבי ארצות הברית. אלעד קנדה תשלם כ-300 מיליון דולר ארה"ב עבור רכישת הקרן.
אלעד קנדה החזיקה (טרם השלמת הרכישה) בכ-19% ממניות הקרן, ועם השלמת העסקה תרכוש עוד 81% ממניות הקרן אשר מוחזקות בידי הציבור. העסקה נעשתה לפי מחיר של 14.25 למניה, המהווה פרמיה של כ-4.9% על מחיר המניה של הריט נכון לסיום יום המסחר אתמול. אלעד קנדה צפויה להשלים את העסקה בחודש פברואר 2019. 
קרן הריט הקנדית Agellan מחזיקה בפורטפוליו של נכסים מניבים בהיקף כולל של כ-700 מיליון דולר קנדי המפוזרים ברחבי ארצות הברית. לקרן NOI שנתי של כ- 52 מיליון דולר קנדי. כ-87% מנכסי הריט מוגדרים כנכסי תעשיה אשר כוללים בין היתר נכסים משולבים של משרדים עם אזורי אחסון ויתר הנכסים בפורטפוליו הינם בנייני משרדים עם שיעור תפוסה העומד על כ-94%.
אלעד קנדה מקבוצת אלעד גרופ, עוסקת בנדל"ן בצפון אמריקה וקנדה, ונמצאת בבעלות יצחק תשובה. פורטפוליו חברת אלעד קנדה כולל כ-6 פרויקטים בשלבי בניה והקמה שונים  בהיקף של כ-4.5 מיליון רגל רבוע (420 אלף מ"ר) המיועדים למגורים, משרדים ומסחר, וכן כ-800 אלף רגל רבוע  (74 אלף מ"ר) נוספים, של נכסים מניבים בתחום המסחר והמשרדים בטורונטו, מונטריאול וקוויבק סיטי. 
רפי לזר, מנכ״ל אלעד קנדה: ״העסקה מהווה צעד אסטרטגי חשוב עבור אלעד קנדה, אשר תבסס באמצעות רכישת הפורטפוליו של קרן הריט את זרוע הפעילות שלה בתחום הנכסים המניבים. מדובר על פורטפוליו נכסים בהיקף משמעותי של כ-700 מיליון דולר קנדי ו- NOI שנתי של כ- 52 מיליון דולר קנדי, אשר ייצר לחברה תזרים מזומנים מהותי נוסף".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה