אלפי יחידות דיור ייבנו בפינוי בינוי ביד אליהו - צפו בתכניות

רחוב לה גווארדיה צפוי להפוך מהפך עם חזיתות מסחריות, מדרחות ושבילי אופניים. ייבנו בניינים של עד 25 קומות
|
(3)
בית בארבור יד אליהו, צילום: יח"צ; Getty images Israel

שכונת יד אליהו, אחת השכונות הגדולות והוותיקות בתל אביב- יפו, השוכנת במזרח העיר, עומדת בפני התחדשות עירונית מואצת. לאחרונה מקודמות 5 תכניות לפינוי בינוי בוועדה המחוזית בתל אביב, בשלבי הגשה ואישור שונים, כחלק מהמדיניות העירונית של עיריית תל אביב- יפו להתחדשות רובע 9, מזרח העיר. 

על פי התכנית, אשר תואמת את תכנית המתאר המופקדת לעיר, רחוב לה-גווארדיה, יהפוך לרחוב העירוני המרכזי של שכונת יד אליהו ומזרח העיר שלאורכו יהיו חזיתות מסחריות, מדרכות רחבות ושבילי אופניים. כמו כן, את בתי המגורים שלאורך הרחוב ניתן יהיה להרחיב ולהגדיל, ובחלק מהמקרים אף לאפשר פינוי-בינוי, תוך יצירת מלאי יחידות דיור חדשות בשכונה הוותיקה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

עם אישורן והוצאתן אל הפועל של התוכניות הצפויות בציר הרחוב המרכזי בשכונת יד אליהו, יוצעו למעלה מ-2,400 יחידות דיור, זאת כתוספת על 884 יחידות הדיור הקיימות. בכך למעשה, יתווספו למעלה מ-3,000 יחידות דיור בשכונה - מה שיהווה תוספת משמעותית להתפתחות והתחדשות מזרח העיר. זאת ועוד, במסגרת התוכניות להתפתחות הרובע, יחודש גם המרחב הציבורי באזור, ייבנו מבני ציבור, גני ילדים, גינות ושטחי ציבור לשימוש ונוחות התושבים והציבור הרחב.
 
הפרויקטים הצפויים לפינוי בינוי ביד אליהו הם:
פרויקט לה גווארדיה 65-71: הפרויקט אושר בחודש האחרון בוועדה המחוזית לפינוי-בינוי. במסגרת הפרויקט יפונו 106 יחידות דיור וייבנו 395-330 יחידות דיור בתמהיל גדלים מגוון, על שטח של כ-14.4 דונם במתחם הרחובות לה גווארדיה, עמק איילון והגיבור האלמוני.

במסגרת התכנית, המקודמת בתיאום עם הדיירים, אשר יקבלו בתמורה דירות חדשות, יבנו יחידות דיור ב-12-6 מבנים בבניה מרקמית של עד 8 קומות, בשילוב בניה נקודתית גבוהה של 15 קומות בפינת הרחובות לה גווארדיה והגיבור האלמוני. המבנים יתחמו מצד אחד שטחים פתוחים לטובת הדיירים ותושבי השכונה ומצד שני ייצרו חזית מסחרית על רחוב לה-גווארדיה.

יחס הדירות הקטנות לא יפחת מ-30% ויחס הדירות הגדולות לא יעלה על 15%. התכנית תאפשר כ-2 מרתפי חניה תת-קרקעיים, כאשר כמות החניות תקבע בהתאם לתקן. כמו כן, הרחבת רחוב הגיבור האלמוני לצורך יצירת נתיב תנועה נוסף, אשר יאפשר גישה לחניון המבנה מרחוב הגיבור האלמוני. בתכנית יוקצו כ-400 מ"ר בנוי כחלק מהפרויקט בקומות הקרקע ובסמוך לחצר פתוחה לטובת שימושים ציבוריים.

פרוייקט לה גווארדיה 64-68:  קיימת תכנית מפורטת לפינוי בינוי שכבר אושרה המתפרשת על פני 8.1 דונם ובה עומדים כיום 3 מבנים טוריים הכוללים 72 יח"ד. על פי התכנית המוצעת יוקמו בשטח זה 224-275 יח"ד.

פרויקט מתחם "וינגייט לה גווארדיה": תכנית שאושרה להפקדה, תתפרש על פני 10.7 דונם בין רחוב לה גווארדיה 13 ל-21, בו קיימים כיום 5 מבנים טוריים הכוללים 143 יח"ד ו-13 נכסים המשמשים למסחר או כמבנה ציבורי. במתחם זה יוקמו 3 מבני מגורים בגובה 25 קומות שיכללו 447 יח"ד ובנוסף יוקם במתחם מבנה תעסוקה נפרד שיתפרש על פני 22,500 מ"ר. כמו כן, יוקצו במתחם שטחים לשימושים ציבוריים.  התכנית הינה ביוזמת עיריית תל אביב-יפו ומשרד הבינוי.

פרויקט מתחם "לה גווארדיה מזרח": הפרויקט נמצא כרגע בדיון לפני הפקדה בוועדה המחוזית, ברחוב לה גווארדיה 35-56, בו קיימים כיום 21 מבנים טוריים הכוללים בסה"כ 440 יח"ד. על פי התכנית המוצעת יוקמו במתחם לה גווארדיה מזרח 1,156 יח"ד במסגרת מתווה לעיבוי בינוי ועוד 1,704 יח"ד יוקמו במתחם במתווה של פינוי בינוי גם תכנית זו הינה ביוזמת עיריית תל אביב-יפו ומשרד הבינוי.

בנוסף, בכתובת שבין לה גווארדיה 36-46, כיום עומדים 6 מבנים טוריים הכוללים 123 יח"ד ועל פי התכנון יוקמו במקומם על פני שטח של 13 דונם בין 425-470 יחידות דיור.
 
התכנית להתחדשות יד אליהו הנה חלק מתכנית המתאר של העיר תל אביב יפו (תא/5000) שמטרתה להגדיל את היצע הדיור, בין אם דרך פרויקטים חדשים ובין אם דרך פרויקטים של פינוי בינוי, והיא צפויה להוסיף מאגר של 200 אלף דירות בעיר.

מדיניות העיריה להגדלת היצע הדירות בעיר דרך פרויקטים של פינוי בינוי בעיר מאפשרים לה תכנון נכון ומבוקר של המרחב הציבורי, התואם את התכנון העירוני הצפוי. זאת בניגוד לפרויקטים של תמ"א 38, המוסיפים מלאי מצומצם מאוד לשוק הדירות ושאינם עולים תמיד בקנה אחד עם התכנון של המרחב הציבורי המקומי, שאמור לספק את צרכי התושבים.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  יפה מאד! רק חבל שבאמת אחד בפה ואחד בלב, תעשוזאת במהרה ב
  אנונימי 20/07/2015 23:04
  הגב לתגובה זו
  0 1
  די לבירוקרטיה המתישה והמייאשת את כולם.
  סגור
 • 2.
  הודעת שוא
  סוסו 20/07/2015 13:30
  הגב לתגובה זו
  1 2
  רק כותרות מנקרות עיניים , אבל למעשה שום דבר לא יקרה ולא יתבצע.
  סגור
 • 1.
  פנוי בנוי ביד אליהו
  אריה .צ 20/07/2015 13:17
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ככה בונים עיר ,אך לצערם הרב של המתעניינים זה יכך 10 שנים, פקידי מנהל מקרקעי ישראל ופקידי העירייה כבר משחיזים צפורנים לתקוע לחמוס ולעצור
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות