זה הפתרון של לפיד ואריאל למצוקת הדיור של סטודנטים בדרום

השרים הודיעו היום על הקמת כפר מכולות עבור סטודנטים בשדרות. לפיד: "מוטל עלינו חובה להמשיך ולתת עורף איתן כלכלי ליישובי הדרום"
|
(5)
אורי אריאל יאיר לפיד, צילום: לילך צור; Bizportal
מעבירים את הסטודנטים למכולות - שרי האוצר, הבינוי והשיכון ופיתוח הנגב והגליל הגישו לממשלה הצעת החלטה להקמת כפר סטודנטים בשדרות. הכפר יהווה פתרון מגורים חדשני לסטודנטים והוא יורכב ממכולות בהן ניתן להתגורר בדומה לזה שהוקם בעיר לוד לפני מספר חודשים.

כפר הסטודנטים שיוקם בשדרות יכלול כ-150 יחידות דיור לכ-300 סטודנטים והקמתו תתוקצב על פי החלוקה הבאה: המשרד לפיתוח הנגב והגליל יקצה לפרויקט 10 מיליון שקל, משרד האוצר יקצה 20 מיליון שקל ועמותת "איילים" תשתתף במימון בהיקף של 20 מיליון שקל נוספים.

כפרי סטודנטים המהווים בסיסי יציאה להתיישבות קבע ומעורבות חברתית בנגב ובגליל החלו להיבנות לפני כ-10 שנים ועד היום הוקמו 16 כפרים בהם מתגוררים כ-1000 סטודנטים הפועלים עם למעלה מ-20.000 ילדים בעיירות הפיתוח, במסגרת תוכניות חינוך מגוונות. נכון להיום 85% מבוגרי הכפרים בוחרים להישאר במגורי קבע בנגב ובגליל.

ההחלטה למקם את כפר הסטודנטים דווקא בשדרות נבעה מהצורך לתת פתרון מגורים לסטודנטים הרבים הלומדים במכללת ספיר הסמוכה לשדרות ובמוסדות השכלה גבוהה נוספים באזור.

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל: "הבאת צעירים לדרום וחיזוק היישובים בנגב הוא יעד ראשון במעלה, ותפקידנו לעודד ולספק להם אפשרויות מגוונות של מגורים המותאמים לצרכיהם. כפר הסטודנטים ועיר המכולות בשדרות הוא צעד ראשון ולא אחרון להשגת היעד הזה. בכוונתי להמשיך ולפעול לקידום הקמת ערי מכולות נוספים לסטודנטים בכל רחבי הארץ בדגש על הפריפריה. לצד הערך הציוני הברור ישנו כאן מענה ברור למצוקת הדיור של צעירים רבים לדיור זול ובהישג יד ואני מחויב לכך".

שר האוצר, יאיר לפיד: "מוטל עלינו חובה להמשיך ולתת עורף איתן כלכלי ליישובי הדרום ולמשוך סטודנטים לגור בעיר שדרות. פרויקט מכולות הסטודנטים בשדרות הוא פרויקט דיור חדשני שיהווה מרכז דיור אלטרנטיבי שימשיך לחזק את העיר שדרות".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  יש בלוד כפר מכולות הכי קרוב לתל אביב (ל"ת)
  סטודנטית בלוד 09/08/2014 12:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  דמגוג פופוליסט=שליט מחירגבוה=בועהמעל50%=דורצעירעני!!!!! (ל"ת)
  נדלן=בלוף הרצהפראייר 07/08/2014 19:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  להורדת מחירי השכירות אלא שצריך
  זו הדרך 07/08/2014 15:30
  הגב לתגובה זו
  0 2
  להקטין את הכמות במקום אחד ולפזר בהרבה מקומות היכן שיש דרישה של סטודנטים לדיור ובכלל זה בחיפה , באר שבע. מן ההגיון שראשי הערים ירצו למשוך אוכלוסיה של סטודנטים ולהגדיל את המוסדות האקדמים. הורדת מחירי השכירות מורידה את מחירי הדירות ואת יוקר המחיה.
  סגור
 • 2.
  מכולה? למה שלא יחפרו להם שוחות בקרקע ? לדעתי כדאי
  שאלה ל2 הגאונים 07/08/2014 14:38
  הגב לתגובה זו
  2 0
  להזמין את החמאס שיחפור להם מנהרות הם הוכיחו שהם יכולים לעשות זאת. השלב הבא יהיה כלובים על עצים. בינתיים אפשר לשים כמה מלונות של כלבים באיזה פארק בשדרות. זה גם יהווה אתגר לחמאס מעניין איזה נזק הם יעשו אם ירו טיל בשדרות
  סגור
 • 1.
  אולי יפתחו סניף בעזה? (ל"ת)
  צמד חמד 07/08/2014 14:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות