הדולר שינה כיוון: "צפוי להתחזק בטווח הבינוני ולהגיע ל-3.90 שקלים"

כך מעריך עידן לויטוב מחדר המסחר של אי-טריידר. הדולר היציג התחזק ב-0.18% לרמה של 3.788 שקלים והאירו רשם עליה של 0.33% לרמה של 5.507 שקלים
|
הדולר שינה כיוון: "צפוי להתחזק בטווח הבינוני ולהגיע ל-3.90 שקלים"

הדולר שינה כיוון במהלך המסחר ולאחר החלשות בבוקר עבר לעליה. הדולר היציג התחזק ב-0.18% לרמה של 3.788 שקלים והאירו רשם עליה של 0.33% לרמה של 5.507 שקלים. בעולם נסחר כעת הדולר ביציבות סביב רמה של 1.456 דולרים לאירו.

בזירת המאקרו דווח היום כי הריבית באנגליה נותרה ללא שינוי, כצפוי, ברמה של 0.5%. הליש"ט מתחזקת ב-0.5% לרמה של 1.663 דולרים לליש"ט.

בנק אוף צ'יינה שהשתתף בחגיגת ההלוואות בסין בהיקפים של 1.1 טריליון דולר במהלך המחצית הראשונה של 2009, טוען כעת כי הזרמת הנזילות לשווקים יצרה בועות בכל פינה בכלכלה, בסחורות, בשוק המניות ובנדל"ן.

"הסכנה טמונה בכך שהכסף הנזיל זז לנכסים", כך מעריך זו מין, סגן נשיא בנק אוף צ'יינה, שהוסיף בראיון שהעניק לבלומברג מהעיר דאליאן כי "בעקבות הנזילות ניתן כעת לראות בועות בשוק הסחורות, בשוק המניות ובשוק הנדל"ן ולא רק בסין, אלא בכל מקום".

לדברי עידן לויטוב מחדר המסחר של איטריידר, מצד אחד נתוני העבר הקרוב מספקים צפי להיחלשות קלה של השטר הירוק בטווח הקצר אל עבר שער של 3.8 שקלים כתוצאה מתנודתיות צמד המטבעות ונטיית הדולר דרומה לכיוון רמת תמיכה טכנית ב- 3.75.

מאידך, סבור לויטוב, שבטווח הבינוני צפוי המטבע האמריקאי להתחזק אל מול השקל ואף לגעת בשער 3.9 שקלים. זאת בעקבות המשך קניותיו המזדמנות של פישר בזירת המט"ח המקומית ובמקביל להתחזקות הדולר הצפויה בזירה העולמית במהלך חודש ספטמבר במתאם שלילי עם המדדים בוול סטריט, שלהערכת לויטוב צפויים להיחלש.

משקיעי דולר/שקל באיטריידר צופים גם הם החלשות השטר הירוק בטווח הקצר, היות ש- 79% מהם מצויידים מהבוקר באופציות PUT לפקיעה בסוף היום.

ספר הבז שפרסם אמש (יום ד') הפדרל ריזרב תרם לאופטימיות כי הכלכלה העולמית החלה בשלב ההתאוששות ויצאה מהמיתון הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השניה. הפדרל ריזרב דיווח כי 11 מתוך 12 הבנקים האיזוריים שלו הצביעו על התייצבות או התאוששות במהלך החודשים יולי ואוגוסט. חמש מתוך 11 הבנקים האיזוריים שדיווחו תוצאות חיוביות בסקר שערכו, דיווחו כי האיזור עליהם הם אחראים נמצא בתהליך התאוששות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות