הדולר שינה כיוון למעלה: "ירידת שער הדולר בעולם הייתה בהחלט מוגזמת"

כך אומר שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של אקסלנס. הדולר התחזק ב-1% והשער היציג נקבע על 4.000 שקלים
|
הדולר שינה כיוון למעלה: "ירידת שער הדולר בעולם הייתה בהחלט מוגזמת"

הדולר משנה כיוון היום (ג') ומתחזק מול השקל, במקביל להתחזקותו בעולם מול האירו. לאחר מהלך היחלשות דרסטי של מספר ימים, מתחזק כעת הדולר בארץ כמו גם בעולם.

חברי מועצת הביטחון של האו"ם גינו הלילה (ד') פה אחד את ניסויי הטילים הגרעיניים שביצעה צפון קוריאה והגדירו אותם "הפרה ברורה" של החלטות האו"ם. המועצה הודיעה כי בכוונתה להוציא החלטה רשמית בנושא שתכלול סנקציות כנגד המדינה, זאת בעוד שדיווחים על ניסוי נוסף במדינה הקומוניסטית ממשיכים להגיע.

בצפון קוריאה הגיבו להחלטת מועצת הביטחון בביטול מוחלט ואמרו רק מספר שעות לאחר מכן, כי "אין ספק שדבר לא השתנה במדיניות העוינת של ארה"ב נגד צפון קוריאה תחת הממשל החדש". ההצהרה פורסמה בסוכנות הידיעות הרשמית של המדינה. בתוך כך דיווחה סוכנות הידיעות הדרום-קוריאנית "יונהאפ" כי צפון קוריאה נערכת לבצע ניסוי נוסף בטילים לטווח קצר בים הצהוב.

הדולר התחזק ב-1% והשער היציג נקבע על 4.000 שקלים והאירו טיפס ב-0.53% לרמה של 5.55 שקלים. בעולם מתחזק הדולר ב-1.06% לרמה של 1.386 דולר לאירו.

נזכיר כי אתמול השאיר, כצפוי, נגיד את הריבית ללא שינוי. כחלק מהגורמים להחלטה עמדה הציפייה, כי האינפלציה החזויה בישראל על ידי החזאים ועל ידי שוק ההון ל-12 חודשים קדימה נמצאת בסביבת מרכז יעד האינפלציה. "החלטה זו תומכת בהשגת יעד האינפלציה, בפעילות הכלכלית הריאלית וביציבות המערכת הפיננסית", נכתב בהצהרת הבנק. בבנק ישראל נוקטים בצעדים לא-שגרתיים של רכישות בשוק המט"ח ובשוק האג"ח הממשלתיות, זאת במטרה לחזק את יכולתו של המשק להתמודד עם ההשלכות של המשבר הכלכלי העולמי על המשק הישראלי.

מאיטריידר נמסר, כי "להערכתנו ימשיך בנק ישראל במהלך רכישת הדולרים ביתר שאת, על מנת שזה יתבסס מעל לרף 4 שקלים, אשר מהווה התנגדות משמעותית למטבע בימים הקרובים. ואולם בסערה שנוצרה בשבוע החולף, בעקבות הורדת אופק הדירוג של בריטניה, הגורם שיכריע לדעתנו ב"מלחמה" זו הינה התנהגות המשקיעים והספקולנטים בשוק המט"ח הבינלאומי."

שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של אקסלנס, אומר בסקירה שפרסם היום כי "יתכן כי הירידה בערכו של הדולר בעולם הייתה מוגזמת ויהיה תיקון כבר בימים הקרובים על רקע חולשת שאר כלכלות העולם שאינן יכולות לגלות עדיפות לעומת ארה"ב. בנק ישראל אינו יכול להגדיל רכישת המט"ח כי בכך הוא מסתבך עם עליה אדירה בכמות הכסף שהיא בבחינת פצצת זמן שיום אחד תתפוצץ או שבנק ישראל ייאלץ למכור בזמן של ביקושים למט"ח, חלק מהיתרות שצבר, אולי בשנת 2010".

בחברת כלל פורקס אומרים הבוקר כי "אתמול פתח הדולר /שקל את שבוע המסחר בעליה מתונה ביותר לאחר הזעזוע שספג בשבוע האחרון . בנק ישראל נמצא בכוננות על מנת לטפל במשבר נוסף שעלול להתפתח סביב צניחה נוספת של שער החליפין".

"בינתיים מקווים בבנק כי כוחות השוק יתקנו את המצב בעצמם והמבחן יהיה אם יצליח השער לחצות חזרה את רף ארבעת השקלים ולהישאר מעליו
באופן יציב במשך מספר ימים".

בנוגע לצמד דולר-אירו אומרים בכלל פורקס כי אתמול נרשם יום מסחר רגוע בטווח מחירים מצומצם של כ- 100 נקודות. יום הזיכרון האמריקני הוביל למסחר דליל כאשר האקשן האמיתי אמור להתחדש היום. הרמה הנוכחית, סביב 1.40 , הינה רמת התנגדות משמעותית וייתכנו כמה ימי מסחר סוערים
סביבה. התנגדות ראשונה ממוקמת ב- 1.4050 . ההתנגדות הבאה ב- 1.4200 דולר לאירו. תמיכה ראשונה נמצאת באזור השער הנוכחי 1.3990 . התמיכה הבאה נמצאת ב- 1.3730 דולר לאירו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות