מהפכת הבינה המלאכותית תופסת תאוצה - איך תרוויחו ממנה?

מה זה FOMO, איך זה שהאופטימיות חזרה לשוק המניות ולמה גורמת מהפכת הטכנולוגיה?
|
(39)

סקר מנהלי ההשקעות החודשי האחרון של הבנק אוף אמריקה-מריל לינץ לנובמבר (Bank of America Merrill Lynch Global Fund Manager Survey) שבו מביעים 230 מנהלי קרנות שביחד מנהלים למעלה מ-700 מיליארד דולר את ציפיותיהם לגבי המצב בשווקים ב-12 החודשים הקרובים הפתיע וזאת בלשון המעטה. החשש ממיתון שאפף את וול סטריט במהלך הקיץ ובספטמבר הגיע לשיא פשוט נעלם!!

“The bulls are back”, אמר Michael Hartnett, מנהל חטיבת המחקר הגלובלי בבנק. האופטימיות לגבי העתיד עלתה ב-43% לעומת אוקטובר שהראה ירידה קלה בציפיות למיתון לעומת סקר ספטמבר.

האופטימיות חזרה
מה לפתע קרה שהאופטימיות חזרה? ל-Hartnett לא היה הסבר מדעי אבל לדעתו יש לאופטימיות 3 סיבות: 1. נראה שבכל זאת יהיה דיל עם סין, 2. נראה שהברקזיט יעבור בשלום ו-3. כתוצאה מ-1 ו-2 "רוח ה-FOMO השתלטה על המשקיעים".

מה זה FOMO? המשמעות היא "Fear Of Missing Out", הפחד שאם לא יקנו מניות כעת יפסידו העליות שיוביל הגל המתגבר של האופטימיות שנשען על סיבות 1 ו-2 וזה לצד ה"תגלית" שנכנסים לעונת המכירות החזקה של השנה שתהיה טובה מהצפוי. הסקר מהווה כמובן סוף-סוף חדשה טובה למשקיעים וכמובן זה רע לתקשורת הפיננסית שצפתה בביטחון שהסקר יצביע על התגברות הציפיות למיתון.

איך מחפים במקרה כזה על האכזבה? העורך הראשי של יאהו פייננס, בריאן סוזי, מוסיף לסיכום הנושא את המשפט הבא, "הנסיגה בחששות ממיתון מעלה כמה חששות על שעלול להתפתח. אחת החששות עלולה למשוך את תשומת לבו של הבנק המרכזי, האינפלציה!! בסקר אוקטובר זינקה הציפיה לאינפלציה ב-29% כאשר 31% מהנשאלים צופים עליות המדד המחירים הגלובלי לצרכן בשנה הקרובה. זה עלול לסכן את המטרה המועדפת של הבנק המרכזי של אינפלציה מתחת ל-2%".

לא יאומן כי יסופר ממש. מה הפלא שריי דליו, מייסדה והיו"ר של חברת ניהול ההשקעות וקרן ההדג' הגדולה Bridgewater Associates, קובע "The World Has Gone Mad and the System Is Broken".

אבל העולם לא משתגע ושום דבר לא נשבר. מה שקורה הוא שהשינויים שמביאה מהפכת הטכנולוגיה יוצרים חוסר ודאות  וקשיים ביכולות החיזוי של התפתחויות והערכות כלכליות. את זה אנחנו מנסים להסביר במהלך העשור האחרון.

סדרי עולם משתנים
מהפכת הטכנולוגיה, כמו ארבעת המהפכות התעשייתיות שקדמו לה, משנה סדרי עולם, כלכליים וחברתיים וכתוצאה מכך משתנות גם שיטות ההערכה של נכסים בוול סטריט וכמובן הציפיות. כחלק מתהליך השינוי מתקבל בוול סטריט הרושם שההנחות הכלכליות והפיננסיות ההגיוניות, אלו ששימשו בסיס לקביעת ההערכות של מכשירים פיננסיים (אגחי"ם, מניות, מטבעות או נדל"ן) במהלך המאה הקודמת, אינן נכונות יותר או שפשוט "נזרקו מהחלון" כפי שטען המיליארדר ריי דליו. 

אנחנו ממליצים לקוראים לקרוא בעיון מאמר זה שבו מתאר דליו את הדינמיקה של ההתפתחויות השליליות בוול סטריט כתוצאה מהתפתחויות שליליות במיין סטריט בתחומים כמו הנזילות, התנהגות הבנקים המרכזיים, צמיחה כלכלית אנמית וללא אינפלציה. המאמר המצוין כתוב בצורה שמשכנעת את הקורא שגדל בסביבה הכלכלית שלפני התמזגות מהפכת הטכנולוגיה לתוך כלכלת המיינסטרים. לדעתנו דליו טועה בחששות שלו, העולם לא משתגע והמערכת לא נשברה אלא שמדובר בתהליכי התאמה למצב שיתהווה לאחר סיום ההתמזגות.

העולם משתגע?
הדעה שהעולם משתגע והמערכות נהרסות אינה חדשה היא עלתה בתהליך ההתקדמות של כל אחת מחמש המהפכות הגדולות ששינו את העולם. המהפכה הראשונה, שמכונה "The Financial-agricultural revolution" התחילה ב-1600 והסתיימה ב-1740.

50 שנה לאחר שהמהפכה הסתיימה (התמזגה) בא הכומר והמלומד הגדול דאז, תומאס רוברט מאלטוס עם התיאוריה שלו לפיה הגידול המהיר של האוכלוסייה ("exponential growth" לדבריו) בהשוואה לגידול הפחות מהיר ביכולותיה לספק מזון תביא לאסונות אין ספור. כאשר שטח מאלטוס את התיאוריה שלו הייתה המהפכה התעשייתית הראשונה, שהתחילה 20 שנה לאחר שהמהפכה החקלאית והפיננסית הסתיימה, בעיצומה.

רבים, במיוחד התקשורת דאז, שלא הבינו את אפקט המהפכות, האמינו בתיאורית מלטוס ופעלו בהתאם וזאת מבלי לשים לב ששתי המהפכות, החקלאית והתעשייתית הראשונה (שכונתה גם "מהפכת הקיטור"), שינו לחלוטין את העולם הכלכלי, התעשייתי, החברתי והצרכני ובעוד העיתונות מלאה במאמרי אימה שנכתבו כתוצאה ממחקרו של מלטוס החלו להיווצר עודפי מזון גדולים.

מהפכת הקיטור נמשכה עד 1840 לערך וב-1870 החלה המהפכה התעשייתית השנייה, "מהפכת החשמל" שנמשכה עד 1914 ושבה החליפה המכונית את הסוס. לקח לוול סטריט שנים להתאים את ההערכות ששלטו בפלטפורמות שהיו לפני שהגיע לשוק המודל T של פורד (ב-1908) והחל להחליף הכרכרות.

מהפכה רודפת מהפכה
המהפכה השלישית, מהפכת המדע, האלקטרוניקה ואנרגיה אטומית, התחילה ב-1969 ועדיין נמשכת היום כאשר מתוכה, באמצע שנות ה-70, נולדה המהפכה הנוכחית, הרביעית, "הדיגיטאלית" שהתמזגותה לכלכלת המיינסטרים החלה רק ב-2008-9. בדיוק כפי שקרה במהפכות הקודמות גם כעת לוקח זמן לדור שמוביל את הכלכלה להתאים עצמו לשינויים.

"למה גורמת מהפכת הטכנולוגיה?", שאלה העתידנית הגדולה פיית' פופקורן (Faith Popcorn) בהרצאה שנתנה בתחילת שנות השמונים במלון הפלאזה בניו יורק, "המהפכה מזרזת את תהליך ההתגלמות ("​Cocooning" בלשונה) ועוזרת לאדם לצאת מהגולם ולהפוך לפרפר יפיפה". הנאום ניתן כהסבר לאנליסטים ושחקני שוק מדוע הביאה מהפכת הביו טכנולוגיה הראשונה של תחילת שנות השמונים בוול סטריט לגאות ולבועות אין ספור.

היו אז הרבה אנשים שטענו שהשוק והעולם השתגעו והגברת הסבירה שהבועות דאז מאותתות על הציפיות מהמהפכה שהתחילה. כדאי לכם לבדוק מי היא הגברת הזו, שנולדה כפיית' פלוטקין ובאמת חזתה כמה מהטרנדים השיווקיים הגדולים ביותר בארה"ב ושהירחון פורבס כינה אותה, "Nostradamus of marketing".

מהפכה הבינה המלאכותית תופסת תאוצה
מזה כחמישים שנים ויותר "עוזרת" מהפכת הטכנולוגיה לאדם לצאת מהגולם, להפוך לפרפר יפיפה. רק ב-2008 החל הגולם להיפתח ורק בשנתיים האחרונות מתחיל הפרפר לצאת ולהתגלות במלוא הדרו וזאת בעיקר בשל ההצלחה בהפיכת הבינה המלאכותית (ה-AI) מרעיון אקדמאי למגמה כלכלית גלובלית.

הבינה המלאכותית מאפשרת לאדם לחוש חלומות כמו תעשיית הרכב עם המכונית החשמלית והאוטונומית, הבית החכם והעיר החכמה, הרפואה שם מתפתחת רשת העצבים המלאכותית (neural network) כגון ההדמיה של אופן חיבור הנוירונים במוח, השינויים באקולוגיה ועוד.

החלומות האלו מתחילים להתממש באמצעות דברים כמו למידת המכונה (Machine learning), עיבוד השפה הטבעי (Natural Language Processing) שחוקר את הבעיות הקשורות לעיבוד ומניפולציה של שפה טבעית, והבנה של שפה טבעית על מנת לגרום למחשבים "להבין" דברים שנאמרים או נכתבים בשפות אנושיות, הראיה הממוחשבת (Image Recognition) שעיסוקה בעיבוד אוטומטי של תמונות המבוססות על העולם האמיתי, במטרה לחלץ ולפרש מידע חזותי הטמון בהם.

תחום הרובוטיקה שתפקיד ה-AI בו ברור וכמובן תחום ניתוח התחזיות (Predictive Analysis) שמקום של כבוד לו בפלטפורמות חיזוי בבורסה. השתלבות ה AI בתעשייה היא המשך להשתלבות טכנולוגיות כמו הענן, ה IOT ושכמותן. כניסת ה AI תזרז את הגשמת כל אותם חלומות ענק שכבר ב 2000 יצרו בוול סטריט את הבועה הגדולה. "השיגעון" שמייחס דליו לשווקים אינו אלא  הניסיון להתאים הערכות וזה ימשיך לטווח הנראה לעיין. אבל מבחינת מיין סטריט כל אותן תעשיות חדשות שהזכרנו, מהמכונית האוטונומית ועד לפתרון בעיות עצביות ברפואה, יהיו מנועי צמיחה ענקיים, גדולים ממנועי הצמיחה שהכרנו בעבר.

לבסוף, חברת השירותים המקצועיים Accenture plc האירית (סימול: ACN), שעוזרת לחברות בבחירת אסטרטגיה, אימוץ טכנולוגיות דיגיטאליות ומייעצת בפעילות שוטפת חקרה את התרומה הפוטנציאלית של תעשיית ה-AI  על 16 מגזרי תעשייה שמרכיבים את 12 הכלכלות המובילות בעולם והגיעה למסקנה שהכנסת ה AI תגדיל את הרווחיות של התעשיות ב-38% בממוצע.

בארה"ב למשל תוסיף הטמעת ה-AI ארבע עשר טריליון דולרים בערך מוסף עד 2035 לתוצר האמריקאי וזה ללא חישוב ההתייעלות. להוסיף לכלכלה הגדולה בעולם 67% בתוך 15 שנה ורק מהטמעת ה-AI אומר שלסינים מצפה עבודה רבה לעקוף את ארה"ב כלכלית וגם אומר שהמניות הן עדיין ההצגה הגדולה בעיר.

אלו הסיבות שלדעתנו מצביעות על כך שאין תחליף למניות מה גם שמהפכת הטכנולוגיה  מפחיתה בהתקדמותה את הכדאיות להשקעה במכשירים  אלטרנטיביים למניות. יחד עם זאת המשקיע חייב לזכור שהכיוון מעלה במניות יהיה מלווה בתיקוני הערך רבים וגדולים ולכן שיטת "רכוש בתיקון ומכור חלק בשיא" מתאימה יותר ויותר לעולם ההשקעות עם התקדמות המהפכות.  

החברות שמובילות כרגע  את התעשייה הצעירה הן אותן כוכבות של ה IT והמוליכים למחצה כמו NVDA, GOOG, FB, AMAZ, MSFT, BIDU, AAPL, DJI, IBM, QCOM, TSC, TWIT ושכמותן אלא שהשינויים המהירים והכמות האדירה של חברות סטארט-אפ שנכנסות יכולים לשבש כל תחזית ובנוסף איך מחליטים בין "יצרניות" ה AI ל"משתמשות" ה AI, מי ירוויחו יותר?

כיצד להשקיע?
הדרך הטובה ליהנות מהשתלבות ה-AI היא באמצעות סל או קרן מתמחה. ה-AI הוא חלק מתעשיית ה-IT כמובן. אז לצד סלי ה-IT המובילים כמו ה-Vanguard Information Technology Index Fund (סימול: VGT) יש את סל הרובוטיקה וה-AI המומלץ, ה-BOTZ וישנו סל ה-IOT, ה-SNSR או קרן הנאמנות של פידליטי, ה-Red Oak Technology Select (סימול: ROGSX).

יש הטוענים שסל הנאסד"ק 100, ה-QQQ, הוא המתאים אפילו שאינו טכנולוגי פרופר כלל. מדוע? כי הוא כולל את המייצרות הגדולות והמשתמשות הגדולות. לבסוף ישנם סלי המוליכים למחצה כמו ה SOX שלחברות שבו עניין גדול ב-AI וששוב נמצא בשיא כל הזמנים.  ההחלטה שלכם רבותיי, נא לבדוק ולהתייעץ אבל אין ספק שה AI הוא השקעה טובה לטווח הבינוני והארוך.

לבסוף, רצינו להכניס לכתבה את מניית חברת גרטנר (סימול: IT) אלא שלא הספיק המקום וננסה לכתוב עליה בנפרד בקרוב. חברה זו תיהנה מצמיחת תעשיית ה IT על כל מרכיביה כולל ה AI כמובן. כדאי לקוראים לעקוב אחרי החברה והמניה שנמצאת קרוב לשיא כל הזמנים שלה.
 

** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(39):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 17.
  CPRT מדווחת היום (הכתבה של שלמה מ 7.2019)
  הופכת חלודה לזהב 20/11/2019 18:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התיקון הבא בדרך והוא עלול להיות אלים; איך להתכונן לירידות? המניות שוב בשיא כל הזמנים וזו הזדמנות להגדיל את פוזיציות המזומן; וגם, מי החברה בסקטור הרכב שהופכת חלודה לזהב? שלמה גרינברג|06/07/2019 כרגע רק 2 אנליסטים (מתוך 12) מצדדים בקניית המניה, מחירה נמצא הרבה מעבר למחיר היעד בקונצנזוס (כ-15% מעל) ואפילו המנכ"ל מכר 13 מיליון מניות לפני שבועיים. אבל אם בוחנים את הפרשנויות על החברה מגלים שיש עדיין מספר לא קטן של מומחים שטוענים שהריצה מעלה תימשך אבל כניסה בשלב הנוכחי מתאימה לבעלי לב אריה לפחות.
  סגור
 • 16.
  מאמר מעולה
  אבנר 18/11/2019 18:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יותר ממה שאני נהנה לקרוא את החלק הקטגוריאלי-ספציפי של המאמרים, אני נהנה לקרוא את ההקדמות הכלליות ששופכות קצת פרספקטיבה היסטורית לדברים ומעשירות את הידע. אין עליך שלמה! איך ביזפורטל השיגו אותך??
  סגור
 • 15.
  1)העולם לא השתגע ודליו טועה? 2)האופטימיות חזרה? מתי____
  . 18/11/2019 11:51
  הגב לתגובה זו
  1 1
  היא נעלמה?3)בינה מלאכותית זה נושא כבד. הילדים כאן נהנים מתפעמים ומתלהבים..אך המרחק בין אינפורמציה ומידע על בינה מלאכותית שנירשמה כאן לבין מידע אמיתי ומעמיק..ממש מרחק אדיר. מה שנכתב בעצלתיים כאן טוב לזבי החומר ששמעו משהו פה ומשהו שם וגם לכותב ששמע על הבינה משהו פה ומשהו שם..לא הוגן להעלות כתבה שכזאת ברמה זאת אלא אם באמת כיוונת למתחילים ביותר והבנתך רחוקה מ"מושלת"בנושא. כל הנל לא עלבון. פשוט עובדות מרגיזות ואף מתריסות.
  סגור
 • לא נעלבתי אבל
  שלמה גרינברג 18/11/2019 13:42
  הגב לתגובה זו
  1 2
  העובדות המרגיזות ואף מתריסות פשוט תומכות במה שכתבתי
  סגור
 • איזה תגובה אווילית תתנצל מייד
  זיקו 18/11/2019 11:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בפני שלמה. כתבה מצויינת ברמה גבוהה...
  סגור
 • טען עוד
 • 14.
  סייברארק הנפקת אגח להמרה
  יצחק 17/11/2019 13:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך אתה מסביר הנפקת אגח להמרה בסך 500 מיליון דולר לחמש שנים בריבית אפס ופרמית המרה של 37 אחוז. למה קונים
  סגור
 • למשקיעים שמאמינים במניה זה חסכון.
  שלמה גרינברג 17/11/2019 13:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  נניח קנית אגחי"ם כאלו ב 100,000 $ זה מקנה לך בהמרה 15,754 מניות שאם היית רוכש היום היית משלם כ 1.78 מיליון דולרים. תלוי מה יהיה מחיר ההמרה אבל למי שמאמין בחברה % 37 זה לא נורא לחמש שנים
  סגור
 • שלמה נדמה לי שטעית
  יצחק 17/11/2019 14:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אגח בפרמיה להמרה של 37 אחוז משמע שאם בתום 5 שנים מחיר המניה יעלה על 37 אחוז מהיום ההפרש יהיה הריווח שלך. אנא בדוק שנית
  סגור
 • מדוע טעיתי?
  שלמה גרינברג 17/11/2019 16:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה בדיוק מה שכתבתי ועל כך בונים המשקיעים
  סגור
 • 13.
  שלמה חייבים כתבה על גרטנר .. it (ל"ת)
  גיזמו 16/11/2019 17:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 12.
  גרטנר
  ג 16/11/2019 16:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כשתהיה כתבה על גרטנר אשמח להסבר הכיצד חברת יעוץ ששולי הרווח שלה אמורים להיות נהדרים מצליח לייצר על כ 4 מיליארד הכנסות ~7% רווח נקי ?? לא ברור.
  סגור
 • אם תפרט מה לא ברור אולי אוכל לענות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/11/2019 16:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • לא ברור?
  מה 18/11/2019 08:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפילו לי מובנת כוונתו ,הכנסות גדולות ורווח קטן!
  סגור
 • אפילו אתה לא הבנת
  שלמה גרינברג 18/11/2019 13:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כאשר מישהו כותב, "ששולי הרווח שלה אמורים להיות נהדרים" מן הראוי שיבדוק תחילה את שולי הרווח ורק לאחר מכן יגיע למסקנה והפעם נכונה
  סגור
 • 11.
  שלמה היקר בבקשה ממך כמה מילים על סיסקו עם תוכל (ל"ת)
  rsi 69.10 16/11/2019 13:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • אגב, למחרת ההודעה ושיחת הוועידה
  שלמה גרינברג 17/11/2019 17:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הגישו 15 אנליסטים את מסקנותיהם על החברה. 9 מהם נתנו המלצת "קניה" ושש המלצת "החזק" אז המצב לא נורא כמו בכותרות ואם תבדוק מי הממליצים לקנות https://www.marketbeat.com/stocks/NASDAQ/CSCO/price-target/ תירגע
  סגור
 • לדעתי הגזימו האנליסטים ובכול מקרה
  שלמה גרינברג 17/11/2019 16:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לפני שאענה כדאי שתקרא ביון את ישיבת האנליסטים מול מנהלי החברה לאחר הפרסום, הפרוטוקול מצורף https://finance.yahoo.com/news/edited-transcript-csco-earnings-conference-191558723.html אם עדיין תחשוב שהמצב נורא כמו בכותרות והיה מגיע למניה לרדת כפי שירדה אתן דעתי באריכות
  סגור
 • אכן מתבקש לאור התחזיות החלשות שהביאו לחששות משקיעים
  משקיע נבון 16/11/2019 15:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולצניחת המניה
  סגור
 • 10.
  קורא
  גרפים 16/11/2019 11:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  QQQ נמצאת 10% מעל שיאי 2018 ואילו BOTZ עדין 30% מתחת לשיאי 2018. האם זה לא מראה על חולשת תחום הרובוטיקה ?
  סגור
 • 9.
  שלמה מה קרה ב- df? מה המשמעות לבעלי המניות?
  רועה צאן 15/11/2019 19:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה היקר! בבקשה תסביר לי מה קרה ב- df? מה המשמעות לבעלי המניות של החברה? האם בעקבות ולאחר האירועים האחרונים לדעתך החברה תצליח לצאת מהמצב שהיא נמצאת בו? מה דעתך כעת לאחר הארועים האחרונים? אני מאוד מאוד אעריך אם תוכל לאמר לי מה אתה חושב. תודה תודה תודה!
  סגור
 • כתבתי על החברה וכעת
  שלמה גרינברג 17/11/2019 11:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  החליטו להיכנס להגנה משפטית (פשיטת רגל). לדעתי הייתה כאן בעיית ניהול רצינית אבל זה כבר חלב שנשפך. צריך להמתין ולראות מה יגיד ביהמש"פ. זו חברה גדולה מאוד, יש הרבה קונים פוטנציאליים אבל בית משפט זה ספור מסובך
  סגור
 • החברה פשטה רגל (chapter11)
  משקיע נבון 16/11/2019 12:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה הזכיר אותה לא מזמן... אתה מוזמן להגיש הצעה לרכישה - הם ישמחו לרועה צאן!!
  סגור
 • 8.
  כתבה נהדרת, תודה (ל"ת)
  אלי 15/11/2019 18:49
  הגב לתגובה זו
  12 3
  סגור
 • 7.
  אם כבר מהפכה אז בתחום הקרדיולוגיה יש את חברת Amarin
  אריק 15/11/2019 18:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  AMRN שאתמול זכתה בחדשות טובות לאחר שהפאנל האמריקני למנהל המזון והתרופות האמריקאי הצביע 16-0 להמליץ ??על אינדיקציה והרחבת תוויות עבור כמוסות ואספאפה שלה. החלטה סופית של FDA בסוף חודש הבא ??על אישור אינדיקציה והרחבת תווית עבור כמוסות ואספה כדי להפחית את הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים בחולים עם סיכון גבוה בהתבסס על תוצאות ניסוי התוצאות REDUCE-IT לב וכלי דם. זה גורם מספר 1 למוות בארה"ב יותר מכל סוגי הסרטן.
  סגור
 • 6.
  פצצה של כתבה גארטנר חסרה
  יוני 15/11/2019 13:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אשמח מאוד לכתבה על גארטנר..
  סגור
 • 5.
  מהפכה הבינה המלאכותית תגרום לביקושים אדירים לזיכרון ופה
  ישראל 15/11/2019 13:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שתרוויח בענק היא מייקרון MU
  סגור
 • מייקרון מענינת
  דן 15/11/2019 15:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במיוחד לאור מחירה כיום סביב 47$ שהוא מחיר נוח.
  סגור
 • נזכרת מאוחר
  אבנר 18/11/2019 18:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מיקרון הייתה מעניינת לפני חצי שנה ב-30 דולר.
  סגור
 • 4.
  מהפיכה שמהפיכה
  בזיל 15/11/2019 11:46
  הגב לתגובה זו
  14 14
  כסף זול בידי מעמד הביניים יוצר אינפציה. כסף זול בידי העשירונים העליונים מנפח נדלן ונכסים פיננסים. למה יש ריבית נמוכה כל כך? להאכיל עוד הלוואות למעמד הביניים? הוא כבר מימלא בחובות. הצמיחה לא תמשיך והסייקל השלישי בוא יבוא עם כל הכבוד לפרפרים
  סגור
 • מה היו הסייקל הראשון והשני? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2019 15:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • הכוונה הייתה לסייקל שלילי
  בזיל 15/11/2019 17:36
  הגב לתגובה זו
  2 2
  לא שלישי
  סגור
 • 3.
  שאלה כללית
  א 15/11/2019 11:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך אתה בודק ממה בדיוק החברה מרוויחה? כמה נכנס מכל תחום עיסוק שלה?
  סגור
 • שאלה מוזרה
  שלמה גרינברג 15/11/2019 15:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איך? אתה הולך ל 20F למשל שם תמצא כול מקור הכנסה. אתה גם יכול לעלות על http://www.trefis.com ואתרים דומים
  סגור
 • תודה שלמה
  א 17/11/2019 14:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לומד ממך הרבה
  סגור
 • 2.
  VGT - Vanguard Information Technology ETF ולא VGH (ל"ת)
  משה 15/11/2019 10:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תוקן (ל"ת)
  מערכת 16/11/2019 07:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • צודק, כנראה האצבע רעדה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2019 15:45
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  מהפיכת התעופה חשובה לא פחות ממהפיכת הרכב, ואולי יותר (ל"ת)
  מה עם המטוס? 14/11/2019 22:24
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • בהחלט חשובה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2019 15:45
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות