הציפור בדרך לעוף? טוויטר לקראת שנה קריטית במיוחד

טוויטר צפויה לפרסם את תוצאותיה ב-6.2, כאשר ההיסטוריה ב-5 השנים האחרונות מצביעה על כך שמניית החברה תבצע תנודה חדה. הבחירות הצפויות בארה"ב והאולימפיאדה עשויים להעניק רוח גבית משמעותית לרשת שהפכה למקור החדשות הגדול בעולם
|
טוויטר, צילום: istock

למרות הגאות בשווקים במהלך השנה האחרונה, נראה כי מניית הרשת החברתית טוויטר (סימול:TWTR) מסרבת להשתתף בעליות, כאשר מניית החברה נסחרת כעת במחיר הנמוך ביותר מ-28% מהשיא שקבעה בספטמבר האחרון. האם עונת הדו"חות הקרובה תשפר את מצבה?

נזכיר כי הירידות באוקטובר האחרון הגיעו לאחר דו"חות חלשים של החברה. החברה דיווחה על הכנסות של 823 מיליון דולר, עלייה שנתית של 9% אך נתון החלש ב-2% ביחס לרבעון ה-3 של 2019. מבחינת חלוקה לאזורים גיאוגרפים, ההכנסות מארה"ב הסתכמו ב-465.4 מיליון דולר, עלייה של 2% בחישוב שנתי, בעוד ההכנסות משאר השווקים ירדו ב-7% לרמה של 358 מיליון דולר.  בשורה התחתונה, החברה רשמה רווח נקי של 36.5 מיליון דולר או 0.05 דולר למניה, לעומת רווח של 776 מיליון דולר או 0.14 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד.

נק' האור בדו"חות האחרונים היו הגידול במספר המשתמשים הפעילים ברשת. נכון לסוף הרבעון ה-3, מספר המשתמשים הפעילים באופן יומי הסתכם ב-145 מיליון, עלייה שנתית של 17%, לעומת קצב עלייה שנתי של 14% ברבעון הקודם. מספר המשתמשים הפעילים באופן יומי בארה"ב עלה לרמה של 30 מיליון משתמשים, עלייה של 13% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

החברה צפוי לפרסם את תוצאותיה לרבעון האחרון ב-6 בפברואר. הצפי בשווקים עומד כעת על הכנסות של 996 מיליון דולר, עלייה שנתית של 9.6%. בסיכום שנתי, הכנסות החברה צפויות לעמוד על 3.45 מיליארד דולר, גידול של 13.5% ביחס לשנת 2018. בשוק צופים כי החברה תמשיך להגדיל את הכנסותיה בשנה הבאה, כאשר התחזית בשוק עומדת על 3.97 מיליארד דולר, עלייה של 14.9% ביחס לשנת 2019.

לגבי שורת הרווח, בשווקים צופים כי החברה תדווח על רווח מתואם של 0.28 דולר למניה, לעומת רווח של 0.31 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד. בסיכום שנתי, הרווח למניה צפוי לעמוד על 2.39 דולר, לעומת רווח של 0.86 בתקופה המקבילה אשתקד. מניית החברה נסחרת היום במכפיל רווח של 16 בלבד, נמוך ביחס לחברות המתחרות ונמוך ביחס למתרחש בחודשים האחרונים בשווקים

בנוסף, בשווקים צופים כי התחזית של החברה תהיה לנתון של 162 מיליון משתמשים פעילים בסוף 2020. נציין כי החברה הגיעה למספר זה בעבר, אך הנתון ירד בחדות בחודשים האחרונים לנוכח העובדה שהחברה ביצעה "טיהור" של משתמשים מזוייפים/משתמשים פוגענים. 

שנת 2020 עשויה להיות קריטית עבור החברה, שהפכה בשנים האחרונות למקור החדשות החשוב ביותר. במהלך השנה הקרובה, צפויים להתרחש 2 אירועים מרכזיים: האולימפיאדה והבחירות בארה"ב. 2 אירועים אלו עשויים למשוך משתמשים נוספים, בעיקר לנוכח העובדה שהנשיא טראמפ משתמש בפלטפורמה זו באופן יומי. 

נציין כי הדו"חות של החברה מפרסמת מביאים בדר"כ לתנודה חדה במניית החברה. ב-5 השנים האחרונות, מניית החברה עלתה או ירידה ביותר מ-7% ב-85% מהמקרים. ההיסטוריה תחזור על עצמה גם הפעם?
 
גרף מניית החברה בחודשים האחרונים

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות